Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW - chyba mamy jeden nowy telewizor na magazynie z uszkodzoną matrycą. Nie pamiętam jaki model.
 

komarzyn

New member
klatkowanie

Czesc wszystkim, kilka dni temu kupilem tv philips z opcja „natural motion”, i tu moje pytanie, czy jedno sekundowe przyklatkowanie przy kazdej zmianie sceneri, lub czestsze przy jakichs dynamicznych sytuacjach to norma czy wada? ogolnie bardzo mi sie podoba ten plynny ruch, ale co chwilowe przyklatkowanie (jakby spadek fps) strasznie drazni..
 

janunio

New member
Bez reklam
Pierwszy w historii opis takiej wady. Jedno sekundowe przyklatkowanie przy kazdej zmianie sceneri, Bardzo ciekawe. A jaki kabel HDMI masz ?
 

komarzyn

New member
Pierwszy w historii opis takiej wady. Jedno sekundowe przyklatkowanie przy kazdej zmianie sceneri, Bardzo ciekawe. A jaki kabel HDMI masz ?

kabel high speed, testowane na 3 roznych, ale to napewno nie wina kabla bo np ogladajac youtube jest to samo, czyli reasumujac z wlaczonym Natural Motion obraz zawsze powinien chodzic plynnie bez wzgledu na to czy jest jakas dynamiczna akcja w filmie? Moze tez troche to zle opisalem wiec postaram sie jeszcze raz dokladniej, a wiec
Wlaczony tryb natural motion (ten tryb aby obraz chodzil plynnie), i co jakies ok 10 sekund (lub przy zmianie „kamery”? w filmie obraz na sekunde dziala tak jak na wylaczonym trybie natural motion (czyli nie chodzi plynnie, wyglada to tak jakby telewizor na moment nie wyrabial z utrzymaniem trybu plynnego
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety jest to norma przy włączony NM. Kiedyś miałem ten tv i np. scena, gdzie 2 osoby rozmawiają siedząc przy stoliku, a kamera pokazuje raz jedną osobą, a za chwilę drugą, wyglądała dziwnie, bo było zauważalne opóźnienie.


Mam na myśli taką scenę, jak rozmowa Carrie z Saule'em - pierwsze 12 sekund klipu
https://www.youtube.com/watch?v=BSY8MWeDcO4
 
Ostatnia edycja:

komarzyn

New member
U mnie w momencie gdy rozmawiaja akcja bylaby troche bardziej dynamiczna, to z kazda zmiana widoku z jednej twarzy na druga bylby zauwazalny spadek fps...
 

komarzyn

New member
U mnie w momencie gdy rozmawiaja akcja bylaby troche bardziej dynamiczna, to z kazda zmiana widoku z jednej twarzy na druga bylby zauwazalny spadek fps...

dzidiaj rozmawiajac z kolega z pracy okazalo sie ze ma ten sam tv, i u niego NM chodzi idealnie, zadnych sekundowych przyklatkowan ani nic z tych rzeczy :/
 

komarzyn

New member
dzisiaj rozmawiajac z kolega z pracy okazalo sie ze ma ten sam tv, i u niego NM chodzi idealnie, zadnych sekundowych przyklatkowan ani nic z tych rzeczy :/[/QUOTE]
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, Działał bardzo dobrze na starszej wersji softu - nawet kiedyś ją miałem podesłał mi jakiś zagraniczny user z forum Philips (które teraz chyba jest już zamknięte), ale ponieważ padł TV, to i pliki skasowałem.
A na ostatniej, dostępnej na stronie producenta efekt jest taki, jak opisałem.

Sprawdź jeszcze, jak masz ustawione redukcję szumów i zakłóceń? Obie wyłącz, jeśli są włączone.
 

komarzyn

New member
Tak, Działał bardzo dobrze na starszej wersji softu - nawet kiedyś ją miałem podesłał mi jakiś zagraniczny user z forum Philips (które teraz chyba jest już zamknięte), ale ponieważ padł TV, to i pliki skasowałem.
A na ostatniej, dostępnej na stronie producenta efekt jest taki, jak opisałem.

Sprawdź jeszcze, jak masz ustawione redukcję szumów i zakłóceń? Obie wyłącz, jeśli są włączone.

Czy wszystko powylaczam czy nie, ciagle jest tak samo :/
 

ExSh00t

New member
Youtube doesnt work

Is here anybody with this problem?
I have philips-47pfl6008, and since last
time doesnt work smart tv youtube application.
It just freezes up. I tried older firmware from this topic.
I have found link in this topic. Tried firmware 173_064. Do you think some trick to make it work, the older firmwares probably don't work for this issue.
 
Do góry