Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

pados135

New member
Jak są problemy to lepiej zgłosić roszczenie z tytułu niezgodności z umową.Trwa to szybciej niż zgłoszenie reklamacyjne (szczególnie dotyczy to towaru typu MANTA)
 

asqinejem

New member
Mianowicie, nie potrafię się pozbyć/ustawić tak telewizora aby pozbyć się artefaktów podczas szybkich scen. Czy występuje to we wsystkich egzemplarzach i czy jest to kwestia charakterystki sprzętu, czy tylko jego ustawień ?
Wystarczy wyłączyć Perfect Natural Motion... Ja nie daję rady oglądać z włączonym PNM... Philips chwali się tym systemem, ale nawet w meczach się nie sprawdza, bo za piłką ciągnie się jakiś cień, a artefaktów nie da się nie zauważyć.
Co do samego tv skorzystałem z propozycji ustawień kolegi Gas32 ze str 119 i muszę powiedzieć że efekt jaki uzyskałem jest fantastyczny.
Ostrość - 5, redukcja szumów i usterek na max... Dość kontrowersyjne ustawienie dla osób, które korzystają ze źródeł bardzo niskiej jakości.

Ja w końcu mam ustawienia pod każdym względem dla mnie doskonałe na dzień i noc (przy zgaszonym świetle).

Dzień:
Kontrast funkcji Backlight: 56
Kolor: 56
Ostrość: 0
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: wyłącz
Clear LCD: wyłącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: wyłącz
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: wyłącz
Gamma: 0
Temperatura kolorów: własna (111/110/109/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50

Noc:
Kontrast funkcji Backlight: 45
Kolor: 56
Ostrość: 0
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: wyłącz
Clear LCD: wyłącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: najlepsze zasilanie
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: włącz
Gamma: -3
Temperatura kolorów: własna (111/110/109/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50
 

jacek-placek

New member
Dzięki, szukam w miare uniwersalnego ustawienia, ale na wszystkich ustwieniach: biel-to biel, a czerń-to czerń, tak że przyzwyczajam sie , może być że zmieniłem 42" na 60 " i to jest największy problem z przyzwyczajeniem sie.:bober:
 

M.technik

New member
nie łudźcie się że w promocji do 31.12.2013 otrzymacie od Philipsa prezent to tylko ściema wiem bo drążę temat. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i fanów serii 6000.

Co dokładnie się dzieje? Ja wysłałem zgłoszenie i czekam na odpowiedź, ale z ciekawości jutro zadzwonię do Philipsa...:kom:
 

sl@veq

New member
Witam.
@Lucjan_5 - dziękuję za odpowiedź, a w zasadzie za potwierdzenia moich wątpliwości. Miedzy innymi dlatego jeszcze nie kupiłem tego TV. Niestety mieszkanko małe (ciasne ale własne). Szkoda bo chciałem mieć Phila. A tak będę musiał pomyśleć o innej marce.
Pozdrawiam. SK.
 

jacek-placek

New member
dzwoniłem do tych sieci-to mi powiedziano: było ale niema, wiec kupiłem najtaniej jak sie da na internecie, mam nadzieje że za różnice w koszcie zakupu: 60" 6008 z uchwytem na sciane i darmowym transportem-5930 zł moge sobie dokupić nawet lepszy tv, czy telefon
 

lucjan 5

New member
Witam.
@Lucjan_5 - dziękuję za odpowiedź, a w zasadzie za potwierdzenia moich wątpliwości. Miedzy innymi dlatego jeszcze nie kupiłem tego TV. Niestety mieszkanko małe (ciasne ale własne). Szkoda bo chciałem mieć Phila. A tak będę musiał pomyśleć o innej marce.
Pozdrawiam. SK.

Telewizory znanych producentów mają w tych samych klasach (cenach) porównywalną jakość obrazu. Dwie firmy wyróżniają się wyraźnie na tle pozostałych. Philips ambilightem i Samsung SmartTv. W Twoim przypadku nie zastanawiał bym się nad producentem. SAMSUNG, SAMSUNG, SAMSUNG, chodzi o SmartTv. Ja jestem "uzależniony" od ambilight, dlatego nie mam wyboru. Gdyby Philips miał smarta Samsunga był by dla mnie idealnym wyborem. Chociaż tak na dobrą sprawę (jak dla mnie) brakuje mu tylko iplex.
Pozdrawiam.
 

sl@veq

New member
Witam.
Piszesz Samsung. A ja myślałem o Panasonicu ew. Sony. Gdzieś tam daleko w fazie pomysłu bardziej jest Samsung. Ale może to i racja. Muszę popatrzeć na poszczególne modele. Jednak i tak strasznie żałuję, że Phil odpada. Ambi musi być super.
Pozdrawiam. SK.
 

asqinejem

New member
Jednak i tak strasznie żałuję, że Phil odpada. Ambi musi być super.
Wielu osobom Ambilight się podoba, ale dla niektórych (z czasem) staje się to zbędny bajer. Jeśli go włączam, to tylko białe podświetlenie, bo ciekawi mnie tylko to co dzieje się na ekranie, a kolorki na ścianie co raz bardziej kojarzą mi się z wiejskim tuningiem :D.
 

M.technik

New member
Gdzie wysłałeś to zgłoszenie?Na stronie Philipsa?A to nie jest tak że kupując w Avansie dostajesz tam od razu prezent za 1zł?

Kurcze czytajcie chociaż kilka stron wcześniej...Już pisałem że mediaexpert ma te telefony na stanie(może nawet normalnie w sprzedaży) jeszcze w niektórych sklepach... Wystarczy przejść się do jednego, i oni mogą sprawdzić w systemie który sklep np w promieniu 100km ma i telefon i tv na stanie. Wtedy tam jedziesz i kupujesz, zwłaszcza że mają teraz 42 cale za 2750 chyba... Natomiast w Avansie jak kupisz tv to musisz wysłać do Philipsa zgłoszenie, ale na to już jest raczej za późno - promocja jest do jutra. W innych marketach nie wiem jak jest, na stronie jest wymienione jeszcze euro rtv chyba. :szukaj:
 

M.technik

New member
Jeszcze małe sprostowanie, bo to zgłoszenie wysyła się nie bezpośrednio do Philipsa, tylko na adres firmy Q-design z warszawy...heh właśnie dzwoniłem do Philipsa aby się dowiedzieć czy wysyłają tego HTC, i konsultant mi uświadomił że zajmuje się tym właśnie firma Q-design. Niestety nie ma nigdzie ŻADNEGO numeru telefonu do tej firmy, i nawet konsultant nie ma jak się skontaktować z nimi. Boję się żeby nie było lipy. Poczekamy zobaczymy
 

szeregus

New member
Siema:) Mam identyczną sytuacje z tym HTC do TV. Wysłałem wszystko tak jak chcieli i czekam mogła by chociaż byc jakaś informacja a tu cisza. Tez szukałem tej firmy ale żadnego tel., niczego nie ma :(
 

lucjan 5

New member
Wielu osobom Ambilight się podoba, ale dla niektórych (z czasem) staje się to zbędny bajer. Jeśli go włączam, to tylko białe podświetlenie, bo ciekawi mnie tylko to co dzieje się na ekranie, a kolorki na ścianie co raz bardziej kojarzą mi się z wiejskim tuningiem :D.

To oczywiście kwestia gustu. Jednak Ambilight nie wymyślono po to by patrzeć na ściany wokół telewizora. Poza tym nie są to kolorki na ścianie, lecz rozszerzenie barw które występują na ekranie. Czyli łagodne przejście (wycieniowanie) ekranu, a nie ucięcie obrazu ramą. Dlatego Philips pozbył się w najnowszych modelach ram i pozostawił to co ze względów technicznych pojawia się przy włączonym odbiorniku. Wiejski tuning to koronkowe serwetki zwisające nad ekranem i wazoniki na telewizorach. Teraz jest to na szczęście nie do zrealizowania. Holendrzy zapomnieli jak wygląda wieś chyba już na początku XX wieku.
 

gary1985

New member
Mam takie szybkie pytanie.Bo czytając wypowiedzi użytkowników kilka osób pisało o zawieszającym się tv?Czy u was również to występuje?
 
Do góry