Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
005_P1530391.JPG

Tegoroczna seria 5000 to seria najniższa z ambilightem dwustronnym.


014_P1530084.JPG


018_P1530088.JPG


Seria posiada modele wielkości 32", 42", 47", 50". Czyli jedyny model 32" z ambilightem i najwyższy produkowany model 32" przez Philipsa - to model 32PFL 5008
300Hz PMR
3D Pasywne.
Okulary w komplecie x 2 szt
DVBT/C/S2
Smart Stereo 3D wOOx
WiFi
Pixel Plus HD

Smart TV Apps
Skype Reday (PTA 317)
Przeglądarka otwarta
Social TV
HBBTv
Simply Share (DLNA)
WiFi MiraCast
Multiroom Client
Obsługa z Aplikacji MyRemote App
USB x 2
HDMI x 3
USB REC
Kontrast 500.000 : 1
Dźwięk 2 x 10W
Vesa : 200 x 2000 - 32" / 400 x 400 - 42", 47" i 50"

023_P1530384.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...yli-nowosci-philipsa-na-najblizszy-sezon.html
 
Ostatnia edycja:

Mareczq

New member
Ktoś już go ma, bawił się nim? Mocno jestem tym modelem zainteresowany. Miałem brać 6007, ale jakoś mnie bardziej przekonuje ten model;) Tylko zero opini o jakości obrazu jak na razie;P
 

mikolo6

New member
Dvb-s2

A co z ty DVB-S2. Kiki, podajesz że jest, lecz to są tylko ogólne dane, a nie do serii 5008H która dostępna jest w Polsce na chwile obecną. A wersja 5008K w Polsce chyba na razie nie jest dostępna, Bynajmniej nie na stronie Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

boomaga

New member
Witam wszystkich. Jako ze jestem nowym posiadaczem PFL5008 chce podzielić sie pierwszymi uwagami.
Bardzo długo szukałem TV który by spełniał moje kryteria.
1. Cena maks 3000zł
2. Dobra obsługa internetu (smart TV)
3. Dobre wyświetlanie w jasnym pokoju.
4. 42"-46"
5. Nowoczesne wzornictwo i wyjście coax.

Padło na tego philipsa i raczej jestem zadowolony.
ad.1 cena w promocji 2849 zł nie dało sie taniej.
ad.2 obsługa w miarę płynna i dość bogata oferta
ad.3 ponieważ to TV led radzi sobie bardzo dobrze (tu plazma dostaje w kość)
ad.4 42" wg mnie spokojnie wystarczy (oglądam z odległości 2,5m) jak podchodze blizej widzę niedoskonałości przy wyświetlaniu 720p z 1080p już tak nie mam :)
ad.5 Wygląd fajny choć wykonanie frontu hajendem nie można nazwać, za to cienka ramka i ambilight dodaja uroku. Gniazdo cyfrowe coaxialne jest.

Ogólnie wrażenia bardzo dobre. 3D fajny bajer ale to dla mnie mało przydatny dodatek.
Jedynie problem mam z kalibracją, poniewaz pracuje jako grafik miałem do czynienia z tym tematem i strasznie trudno jest ustrawić ten TV.
Najwiekszy problem stanowią jasne tony. Nie udało mi się ustawić tak żeby nie było przepaleń.
Druga rzecz to wydaje mi się żę nie trzyma ustawień np automatycznego zooma. Po a tym są skoki kontrastu i jasności mimo wyłaczeniu dynamicznego podświetlenia... ale to jeszce musze sprawdzić...
Nie wgrywałem nowego softu więc mam nadzieję, że to wina oprogramowania. To chyba tyle pierwszych obserwacji i wniosków z używania tego TV.
pozdrawiam
 

boomaga

New member
Dodam jeszcze, że bardzo poważnie brałem pod uwagę starszy model 6007 ale odpadł w przedbiegach z powodu wolnego smart TV i "teatralnego wyświetlania", które strasznie mnie drażniło. Jesli chodzi o wyświetlanie kolorów itp nie widziałem wiekszej różnicy.
 

DaRcO

Banned
@boomaga
PFL 5008 to zdegradowany do niższej serii 6007 - co roku jest taki schemat.
Masz matryce IPS z pasywnym 3D i zapewne większość bolączek starszej serii, co poznać po problemach jakie opisujesz.
Mogę poradzić na przepalanie jasnych tonów, bo sam przy ustawiania z tym walczyłem na matrycy IPS. Trzeba zejść z gama na minus - ja mam 4 na minusie i dopiero wtedy najjaśniejsze tony bieli nie zlewają się i nie świecą.

Kontrast backlight 32
Kontrast video 75
Jasność 60
Ostrość 10
Gama -4
Kontrast dynamiczny - maksimum
Dynamiczne podświetlenie - najlepszy obraz
Wzmocnienie kolorów - wyłącz (bo podbija na maksa całe RGB i ręczne ustawienia są wyłączane)

Wypróbuj powyższe i porównaj - Przy tych ustawieniach są wszystkie odcienie bieli i czerni na skali szarości. Ustawienia są na najlepszą jakość obrazu na noc, energooszczędne. Dopiero tak ustawiony tv pokaże Tobie szczegóły bez przekłamań. W słoneczny dzień ustawiasz inny profil z podbitym backlight i video i obniżonej ostrości do 3-5. W profilach z dużym backlightem (im większy tym bardziej degraduje ostrość) zawsze miej wyłączoną zaawansowaną ostrość, bo to też automat podbijający ją na max, ignorujący ręczne ustawienia).

W kolorach nie może być różnicy, bo to ta sama matryca co w 6007.
Nie wiem do czego porównujesz smart tv, bo nie sądzę aby w 5008 był lepszy procesor.
Upłynniacz zawsze na początku drażni, ale warto się przyzwyczaić, bo szczegóły w ruchu są nieporównywalnie ostrzejsze. Nie ma takich rozmyć jak na off. Niestety im szybciej poruszające się elementy obrazu tym większe, dokuczliwsze artefakty. LCD wraz z cyfrową kompresją monobloków to fatalne połączenie i do ery oledów przyjdzie nam się na tym szajsie męczyć. Plazma dla dynamicznego obrazu jest znacznie lepsza.
 

boomaga

New member
Bezpośredniego prównania nie miałem jak przeprowadzić. Jedynie widziałem podłączonego PFL6007 i tam to chodziło jakoś kulawo. W domu 5008 chodzi bez problemów i jakichś przycięć. Zauważalnie lepiej niż ten 6007 w sklepie.
Mogła to być też kwestia sieci ale tu głowy nie dam. Jedynie powiem że TV smart w 5008 mi odpowiada, tfu tfu żeby nie zapeszyć ;)
 
Do góry