Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

doors26

New member
Witam, posiadam 47PFL5028K/12 i nie wykrywa podłączonego aparatu fotograficznego kablem usb (sprawdzane 2 aparaty: Canon A800 i Nikon S2700). Soft wgrany najnowszy. Jaka jest temu przyczyna?
Ponadto Canon podłączony kablem audio-video do gniazda CVBS/Y wyświetla czarno-biały obraz, w aparacie zmieniany PAL na NTSC i bez zmian. Co zrobić by móc wyświetlać zdjęcia na tv?
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym tak zrobił: wyjął z aparatu kartę pamięci,wsadził do czytnika kart SD/9zł/,czytnik wsadził do gniazda USB w TV. W telewizorze wybrał: żródła-USB. I tyle
 

doors26

New member
No ok, z czytnika kart zdjęcia się wyświetlają, ale bardziej chodziło mi o wskazówki co i gdzie ustawić w TV lub aparacie żeby można było oglądać zdjęcia bezpośrednio z aparatu na tv. Czy ten telewizor w ogóle coś takiego umożliwia? Czy koś z użytkowników serii 5008 podłączał aparat do tv u siebie lub mógłby sprawdzić czy telewizor wykrywa aparat po podłączeniu?
 

tdx

New member
Bez reklam
Wystarczy że w aparacie w opcjach USB zmienisz z PIP na MTP i TV zobaczy Twoje aparaty
 

c5180

New member
Witam, jestem Rafał i jestem tu nowy. To tak tytułem wstępu;) chciałbym dodać coś od siebie do tego tematu. Od ok 3 miesiecy jestem posiadaczem telewizora philips 5038T. Po zakupie tego telewizora, bylem tak zawiedziony ze myslalem iz oddam ten telewizor jako towar niezgodny z umową. Telewizor tej klasy byl na poziomie funkcjonalnym jak urzadzenia budzetowe! Zaczynając od oprogramowania, ktore strasznie mulilo. To tak jak by na komputerze z windows 98 przejsc do windows 8 nie wymieniajac bebechów komputera... Cos strasznego... tym bardziej ze aktualizacje pogarszaly tylko ta sytuacje. Obraz rowniez dawal bardzo wiele do zyczenia... poczawszy od smuzenia, pozostawiania po sobie poswiaty na szybkich akcjach, poswiaty od podswietlenia matrycy, ktore moim zdaniem bylo niedopuszczalne... a skonczywszy na samym dzwieku ktory najzwyczajeniej dudnił. Telewizor jest ok 25cm od sciany, czyli wg instrukcji idealnie, wiec dzwiek powinien normalnie sie rozchodzic. Zwrotem akcji bylo zgloszenie sie do konsultanta, ktory polecil mi wyslac tv do serwisu. Pan z serwisu bardzo szybko sie do mnie odezwal i zabral telewizor. W serwisie byl 3 tygodnie, diagnoza... wymiana plyty glownej. Po powrocie telewizor wrecz nie do poznania! Jakby wymienili bebechy telwizora na duzo lepsze. Tv ani nie zamula, ani nie ma problemu z obrazem, nawet matryca jest lepiej zmontowana, bo nie widac az tak tego podswietlenia na
"czarnym" obrazie! Mimo wszystko telewizor powinien od samego poczatku tak dzialac.
 

Cauti

Member
A to ciekawe co teraz napisałeś. Chodzi ci o poprawę czerni czy o zniknięcie cloudingu? Czy twój model teraz też tak czasamu laguje, że jak np poruszasz się po menu to przeskakuje trochę z opóźnieniem?

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
 

c5180

New member
A to ciekawe co teraz napisałeś. Chodzi ci o poprawę czerni czy o zniknięcie cloudingu? Czy twój model teraz też tak czasamu laguje, że jak np poruszasz się po menu to przeskakuje trochę z opóźnieniem?

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Mam na mysli i poprawe czerni, nawet na bardzo duzym kontrascie czarny juz nie jest jasno szary a ciemno szary (wiadomo nigdy to nie bedzie czarna czern jak w plazmie). Oraz duzo mniejszy clouding. Przed oddaniem telewizora do serwisu efekt bardzo razil w oczy, teraz mimo iz jest, to jest na duzo mniejszym poziomie. Co do lagow, nie zauwazylem do tej pory zadnych, menu działa nadwyraz plynnie. Rowniez oddtwarzanie filmow z dysku czy z sieci domowej nie sprawia problemu. Przed oddaniem, czesto sie filmy bufforowaly lub calkowicie zawieszaly. Teraz nawet film w jakosci 1080p i 60fps odtwarza bardzo plynnie i bez zamulenia.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
5008h

A więc jednak można ! Może Philips powinnien zrobić akcję nawrotową i wszystkim posiadaczom 5008 powymieniać płyty główne.Odzyskaliby twarz a my lepsze telewizory !
 

c5180

New member
Ja niestety mialem na co narzekac, wzgledem obrazu (ruchomego) oraz szybkosci dzialania tv no i ten nieszczesny clouding... A dzisiaj, po serwisie... obraz statyczny jak i ruchomy... jak za cene telewizora jestem bardzo zadowolony, clouding wystepuje ale nie w takiej ilosci jak przed serwisem... i co wszystkich uzytkownikow serii 5 trapi (jak i rowniez wyzszych serii) szybkosc dzialania menu... teraz jestem w niebo wziety szybkoscia dzialania wszystkich funkcji tv. Jak po nacisnieciu przycisku na pilocie z podpisem "Smart TV" musialem czekac dobre kilka sekund aby wyswietlilo sie okno SmartTV... tak teraz naciskam guzik i okno od razu wyskakuje, filmy, seriale ze smarta laduja sie wrecz natychmiastowo. Filmy uruchamiane z dysku, bez lagow i bufforowania, tak samo z DLNA. Plynnosc poruszania sie po menu. Jestem na prawde bardzo zadowolony na chwile obecna z tego telewizora. Polecam wszystkim uzytkownikom aby swoje usterki jednak zglaszali do dzialu obslugi klienta.
 

c5180

New member
A jakie masz oprogramowanie ? Czy najnowsze 003.007 ,czy starsze ?

Wgrane mam najnowsze 003.007.000.001. Zauważyłem również że doszła nowy serwis w smarttv, ktorego wczesniej nie bylo "TV on Demand" W zasadzie to nic tam nie ma procz filmikow znanych z euronews czy wall street journal.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ma ktoś doświadczenie o współpracy naszego Philipsa z modułami CAM telewizji kablowych ? Niedługo w mojej sieci mają wprowadzić te moduły,pozbędę się dekodera i 2 pilotów.Czy możliwe będzie w takiej konfiguracji nagrywanie na dysk zewnętrzny ?:neutral:
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
dżwięk

Mamy w naszych TV dżwięk z głośnika Ambiwoox wspomagany dodatkowo głośnikiem wysokotonowym.Jest OK,ale jest to dżwięk MONOFONICZNY.To anachronizm.Telewizory za 1000pln mają 2 głośniki w układzie stereo.Co prawda bas jest u nas lepiej słyszalny,ale dżwięk mono w XXI wieku ? Lipa i tyle.Nie każdy chce kino domowe.
 

c5180

New member
Mamy w naszych TV dżwięk z głośnika Ambiwoox wspomagany dodatkowo głośnikiem wysokotonowym.Jest OK,ale jest to dżwięk MONOFONICZNY.To anachronizm.Telewizory za 1000pln mają 2 głośniki w układzie stereo.Co prawda bas jest u nas lepiej słyszalny,ale dżwięk mono w XXI wieku ? Lipa i tyle.Nie każdy chce kino domowe.

Niestety nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Jest to system stereo tylko na zasadzie jeden głosnik jest dwu-drożny a drugi trój-drożny. System stereo bardzo dobrze sprawuje się w tym telewizorze, tak jak sztuczny surround.

Ja odnośnie swojego posta chciałbym jeszcze nadmienić jedną zmianę, którą zauważyłem telewizora po wymianie płyty głównej. Jest to szybciej reagujący ambilight. Wczesniej działał z opóźnieniem, teraz działa na równi z obrazem. Więc efekt ambilight stał się jeszcze bardziej magiczny ;)
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może promieniowanie głośników w tył a nie w przód/jak to było w starszych TV/powoduje,że efekt stereo jest żaden,a lokalizacja poszczególnych instrumentów muzycznych w utworze jest niemożliwa.
Będę się upierał,że akustycznie rzecz biorąc jest to telewizor monofoniczny z dziwnym efektem sorround który efektu stereo na pewno nie uwypukla.No ale tak jest i już.:-|
 

maniasek

New member
witam mam pytanie jestem posiadaczem tego telewizora i jak na razie to nie jestem zadowolony z zakupu no ale już trudno. Chciałbym zakupić konsole ps4 ale teraz moje pytanie ten telewizor nie obsługuje formatu DTS a wszystkie gry na ps4 są na Blue-ray z DTS. Czy dźwięk z konsoli będzie odtwarzany z telewizora ?
 
Do góry