Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

DaRcO

Banned
Smart nie może być lepszy, bo oprogramowanie np. youtube, ma i tak co jakiś czas, niezależny od softu tv, update bezpośrednio po sieci. Jeżeli TV nie ma technologicznie lepszych chipów (a nie ma) i dostosowanego oprogramowania, to nie będzie różnic. Dlatego ocena lepszego działania jest czysto subiektywna,.. nie mająca pokrycia w rzeczywistości.
Jednym słowem kupiłeś starszy model (6007) z nowa nazwą (5008) i rocznikiem, plus troszkę okrojony z wejść i okularów. :)
 

DaRcO

Banned
Jeśli chodzi o mnie to "efekt teatru" mi się podoba, da się go uzyskać w 5008 poprzez zmianę ustawień?

Da się, ale jest słabszy niż w serii 6007, bo procesor obrazu zamiast 400 ma tylko 300 PMR (interpolacja klatek), więc tu też okroili. Moim zdaniem im większy PMR tym lepiej, bo mikro klatkowanie, rozmycia mniejsze (nie mylić z niepłynnymi przeskokami i szarpaniem, bo to najczęściej zależy od nadawanego materiału, formatu nagrania, kamery).
 

boomaga

New member
z tym teatrem to nie wiem myślę ze takiej płynnosci jak w 6007 nie uzyskam. Tam jest matryca 100Hz tu tylko 50 elektronicznie "polepszana" do niby 300.
Więc jeśli bierzesz efekt teatru do chyba lepiej 6007.
a najlepiej poczekać na obiacany test ;) choć ja sie już nie doczekałem...
ale i nie żałuję.

A przy okazji...
właśnie przed chwilą zainstalowałem nowy soft i udało mi sie skalibrować TV.

Nie spodziewałem się takich efektów. Mam kilka trudnych fotek, które posiadają swoiste wymagania, żeby je poprawnie wyświetlić i philipek sobie doskonale radzi. Nie ma już przepaleń w jasnych tonach a i ciemne tony bardzo dobrze rozróżnia. Niestety większość dopalaczy musiałem wyłączyć.

Szacun dla philipsa za ten TV. Drogo troche ale najważniejsza jest satysfakcja z dobrego obrazu :)
Zobaczymy jak będzie sie sprawował dalej.
 

boomaga

New member
Odtwarza bez problemów mkv, a napisy z polskimi znakami czyta w formacie srt.
Napiprojekt i po kłopocie.
Ja odtwarzam z arivy HD310, nie wiem dlaczego ale jest zauważalna różnica na korzyść arivy w odtwarzaniu. (Może w odtwarzaczu jest lepszy procesor do obróbki obrazu?)
 

herman83

New member
Odtwarzanie napisów .srt z polskimi znakami to wielka loteria albo zaskoczy albo będzie mieszać linie i nie wiem jakie ma mieć bo i tak działają napisy jak chcą.
 

boomaga

New member
Nie zauważyłem tego problemu z napisami> mam najnowszy soft z 24.04.2013. Fakt, że dużo nie oglądałem, jedynie kilka filmów. Za to wkurząjaca jest pozycja napisów w 1/3 wysokosci klatki :(
 

herman83

New member
Wersja: V 002.015.000.001, Data publikacji: 2013-04-04 taki soft figuruje na oficjalnej stronie. Skąd masz nowszy soft ?
 

boomaga

New member
w notatce jest:
42pfl5008h_12_fus_pol.zip
Wersja: 002.016.000.001, Plik ZIP, 118.12 MB, Data publikacji: 2013-04-24
ja zrobiłem update przez internet (wifi), szybko poszło.
herman83 skalibrowałeś TV? Jesteś zadowolony z zakupu?
Jak coś wal na PW ;)
 

herman83

New member
Faktycznie nie zauważyłem nowszego softu. Zainstaluje i przetestuje czy poprawili coś z napisami. Tv nie kalibrowałem ponieważ nie wiem nawet jak to zrobić i na czym to polega. Jeśli chodzi o zadowoloenie z zakupu to największym minusem jest brak obsługi dts oraz dziwna wysokość wyświetlania napisów.
 

martinus123

New member
Pilot jest zwykły tzn. jednostronny.

Pytanie do osób posiadających ten tv, jakie macie aplikację smart?
Mam namyśli te najważniejsze polskie (Ipla, iplex, onet.vod, tvn.player, tvp.vod)
Myślałem, że we wszystkich Philipsach ze smartem są takie same, ale ktoś tu pisał, że w swoim 42pfl4208 nie ma Ipla, na co kiki odpowiedział, że będzie później dodany.
A wiem, że w tv z zeszłego roku był.
 

boomaga

New member
Witam, niestety w swojej 5008 nie mam ipli jedynie z polskich vod.onet i tvn player.
Mam nadzieję, że wkrótce dorzucą chociaż iple.
We wcześniejszych modelach jest więc dlaczego nie ma w nowszych?
Błąd czy polityka philipsa?
Może kiki wie więcej i nakreśli sytuację.
 

kaspaw

New member
kiki kiedy beda obiecywane testy modeli 5008? :) w sensie czy wogole beda, a jesli tak to jakas przyblizona data? :)

z gory dziekuje :)
 

martinus123

New member
Ja nie spodziewałbym się tego testu szybko.
Kiki już dawno pisał, że robił test 6008 i czeka na 5008, tymczasem wciąż nie ma jeszcze opublikowanego testu serii 6 więc na 5 trzeba będzie jeszcze poczekać.
Na zagranicznych stronach widziałem już testy 6008, 7008 i 8008 modelu 5008 niestety nie znalazlem nigdzie.
 

krzemyk1981

New member
a czy komuś grzeje się lewa strona tego tv (okolice ramki) ?
nadmieniam, że tv jest podłączony do netu za pomocą wi fi
 

strzala

Member
Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się w poniższej tabelce
http://58pfl9955.files.wordpress.com/2013/04/image2.png
Wynika z niej, że wszystkie tegoroczne modele z serii 5, 6 i 7 mają podświetlanie krawędziowe realizowane tylko z jednej strony(lewej). Podobnie jest w tegorocznym Panasonicu ET60 i tam też użytkownicy zgłaszali, że telewizory grzeją się z jednej strony. Dopiero seria 8 Philipsa ma w tym roku podświetlanie realizowane z dwóch stron. Chyba niektóre modele z serii 4 mają podświetlanie z dołu(bottom)?
 
Do góry