Co zamierza Philips

przemo73

New member
Bez reklam
Wygląda na to, że Philips nie zapomniał o swoich "starych" klientach.
Właśnie ukazało się nowe oprogramowanie do modeli z 2011 roku.
TUTAJ LINK

Może wystarczy poczekać...
 

yash

New member
Czy warto poczekać na nowe modele, by ceny tych z 2012 spadły? Zależy mi na ambilight, chce wydać ok 3000 zł i mieć 46-47 cali.

6007 jest dla mnie teraz trochę za drogi, ale licze na to, że gdy wyjdzie 6008 i 5008, to 6007 potanieje.

Nadzieja matką głupich? ...
 

Xisiek

New member
Cześć,
czy wiecie może w jakim kierunku zmierza Philips w swej polityce sprzedaży tv i z czego to wynika? Spodobał mi się model 9707 albo 8007, byłem w kilku chyba najbardziej znanych marketach w Warszawie (MM oraz Saturn) i niestety żadnego modelu Philipsa nie widziałem (...)
Czy to nie jest trochę dziwne ?
Pozdrawiam

W sklepach stacjonarnych jest ograniczona powierzchnia, rozne produkty sprzedaja sie roznie, nie ma zadnego sensu ladowania na polke i blokowania miejsca innym produktom przez telewizory, ktore sa bardzo rzadko kupowane np. za sprawa wysokiej ceny. Z tego wlasnie wzgledu nie "kontaktuje" sie na ekspozycje wysokich modeli Philipsa, ale w sklepie internetowym juz sa one dostepne.

Brak wysokich modeli to nie zaden prestiz marki Philips/TPV, tylko czysta rachunek oplacalnosci dla duzych sieci.
Zeby nie byc goloslownym dodam, ze np. w niemieckim Media Markt jest dostepna niemal pelna oferta modeli philips.

PS. Przypomne - obecnie telewizory philips to tylko znaczek/marka - wlascicielem praw do marki philips w kontekscie TV jest TPV displays.
 

lasso

New member
Philips zapowiedział oficjalnie i realizuje.
Będą aktualizacje do poprzednich modeli !

Taa, gorzej, że obiecują, a potem zapominają...
Pamiętam dzwonienie na support w sprawie polskich napisów:
rozmowa nr - 1 - wiosna 2012 - "może będą"
rozmowa nr - 2 - lato 2012 - "na pewno, mamy informacje od producenta, będzie aktualizacja pewnie pod koniec roku"
rozmowa nr - 3 - wiosna 2013 - "nie ma, nie będzie i w ogóle o co chodzi?" A na moje, że mają najwyraźniej mnie w dupie jako klienta, skoro za każdym razem inna bajka jest opowiadana, to pan z support stwierdził, że nie pozwoli się obrażać. Na mój argument, że to ja jestem obrażany przez ich kłamstwa nie odpowiedział nic.

Generalnie z TV 5007 jestem zadowolony, ale drugi raz nie kupię produktu Phillipsa ze względu właśnie na krętactwo. I żeby nie było, inne firmy też nie są święte, ale skoro jest wybór.
 

martinus123

New member
Czy warto poczekać na nowe modele, by ceny tych z 2012 spadły? Zależy mi na ambilight, chce wydać ok 3000 zł i mieć 46-47 cali.

6007 jest dla mnie teraz trochę za drogi, ale licze na to, że gdy wyjdzie 6008 i 5008, to 6007 potanieje.

Nadzieja matką głupich? ...


Moim zdaniem 6007 nie stanieje na tyle by za 3 tyś kupić 47 cali, ceny ma już wyprzedażowe i od dwóch miesięcy praktycznie nie spadają, a nowe modele już są w sklepach.
Philips 47PFL5008H też ma ambilight i jako nowość cenę 3999 PLN, myślę że za kilka miesięcy da się go kupić za mniej niż 3500. Na pewno jest większa szans na taką cenę niż w przypadku 6007
 

martinus123

New member
Przy okazji mam pytanie.
Jestem zainteresowany Philipsem 42PFL5008, w specyfikacji widzę, że ma (tak jak inne tv niższych serii tegorocznej oferty Philipsa) cyfrowe wyjście koaksjalne, a nie cyfrowe wyjście optyczne.
Jestem zielony w tym temacie, jakie są różnice?
Czy ma to wpływ na jakość dźwięku?
Czy mogę mieć problemy żeby połączyć ten tv z amplitunerem bądź kinem domowym?
Czy będę potrzebował jakiejś przelotki?
 

yash

New member
Dzięki za tę opinię. Czyli jeśli chcę mieć ambilight, to pozostaje zejść na 42 cale i kupić 6007?

Na allegro jest 5008 za 3650, nie sądzisz, że w przeciągu miesiąca dwóch może to spaść do akceptowalnego dla mnie poziomu?

Czy jest duży skok jakościowy pomiędzy 42PFL6007 a 47PFL5008?
 

martinus123

New member
Dzięki za tę opinię. Czyli jeśli chcę mieć ambilight, to pozostaje zejść na 42 cale i kupić 6007?

Na allegro jest 5008 za 3650, nie sądzisz, że w przeciągu miesiąca dwóch może to spaść do akceptowalnego dla mnie poziomu?

Czy jest duży skok jakościowy pomiędzy 42PFL6007 a 47PFL5008?


Co do ceny 5008 to myślę, że cena niewiele ponad 3000 będzie osiągalna w niedługim czasie, jeśli nawet nie standardowo to na jakiejś chwilowej promocji.
Drugie pytanie dużo trudniejsze może kiki będzie mógł coś powiedzieć na ten temat, ja nie widziałem nowego modelu na żywo, tym bardziej go nie testowałem.
Też jestem zainteresowany 5008 tylko w rozmiarze 42, czekam nie tylko na spadki cen ale również na jakieś pierwsze testy i opnie użytkowników.
W modelach z zeszłego roku mocno narzekano na wieszający się i wolno działający soft, ciekawe czy to poprawili.
 
Do góry