Co zamierza Philips

Farbi

New member
Cześć,
czy wiecie może w jakim kierunku zmierza Philips w swej polityce sprzedaży tv i z czego to wynika? Spodobał mi się model 9707 albo 8007, byłem w kilku chyba najbardziej znanych marketach w Warszawie (MM oraz Saturn) i niestety żadnego modelu Philipsa nie widziałem i dodatkowo usłyszałem od sprzedawców, że raczej szybko nie zobaczę. Skolei w euro agd stoją modele, ale stare i tańsze. Chyba tylko w jednym widziałem model z serii 7....
Czy to nie jest trochę dziwne ?
Pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Może aura niedostępności dodaje klimatu reklamie.Przejscie na sprzedaż internetową? Na razie tak jest nie zapłacisz nie uwidzisz.Kot w worku opisany przez test sprzedawców?
 
Ostatnia edycja:

marzie

New member
W Euro na Targówku w Warszawie jest wystawiony model 55PFL7007 ale sprzedawca potrafi tylko włączyć nic pozatym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki jakby patrzec na twoje rozumowanie i przelozyc to na inny rynek np samopchodowy bo tez czasem dajesz porownaania do samochodow... to np salon samochodow buggati albo ferrari to nie bylby osiagalny w takim panstwie jak Polska tylko trzeba byloby jechac gdzies na zachod zeby kupic jakis model z tych firm.... tylko ja caly czas pisze ze zaden tv philipsa czy innej firmy nie bedzie nawet porownywalnym asortymentem do np takiego czy innego samochodu.
Wiec tv np 8007 powinien byc wszedzie dostepny, a nie jest bo taka jest polityka philipsa ale to dzieki temu wiele osob nie kupi takiego czy innego modelu philipsa - ich wybor... a ludzie maja swoj wybor i lubia zanim cos kupia obejrzec dotknac niz kupowac w ciemno jak to ty piszesz w "specjalistycznym" sklepie... i jak juz sie zorientowales kiedys napisales ze to ludzie beda i sklepy walczyc o philipsa, a nie odwrotnie, jak juz wszyscy wiemy sklepy sieciowe nie bija sie i nie beda sie bic rowniez i w tym roku ..... Pozdrawiam
lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz małą wiedzę na ten temat. Jest akurat odwrotnie. Sieci się biją o Philipsa ale nie dostają bo nie spełniają warunków. Opowiadają więc różne durnoty na temat sprzętu którego nie mają .
Wracając do samochodów , jest podobnie.
Nie sprzedają ich w każdym supermarkecie !!!

Philipsy są w dobrych sklepach .
 

Piti11

New member
Dlaczego akurat philips stał stał się szanowaną firmą w branży tv? Zawsze kojarzył mi się z szajsem, a teraz wszyscy go polecają..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego że zmienił się właściciel który wie że poszanowanie Produktu to klucz do sukcesu. Wyłożył dużo kasy na poprawę jakości telewizorów i jak na razie spija śmietankę.
 

papeusz

New member
Jak spojrzeć na rynek telewizorów w Polsce to Philips jest firmą niszową.
Popularność producentów telewizorów
Stąd też nie można się dziwić, że NetTV w Philipsie rozwija się w ślimaczym tempie. Czy warto dla Polski, gdzie telewizory Philips kupuje kilka procent użytkowników, zatrudniać sztab deweloperów, którzy będą pisać aplikacje dla tego regionu?
 

kriswas

Member
Bez reklam
"Dla chcącego nie ma nic trudnego", to staropolskie powiedzenie jest adekwatne do tematu. Natomiast wielokrotnie, przy różnych okazjach, było wałkowane, że rynek polski, a przede wszystkim polski klient, to niestety margines rynku światowego. W dobie globalizacji, dogłębnej analizy procesów biznesowo-marketingowych danego regionu w skali makro i mikro, wszystko to determinuje sytuację tego regionu, a co za tym idzie i klienta. Niestety, ale nie spełniamy jeszcze wielu warunków, aby być w miarę normalnym rynkiem. Przede wszystkim jesteśmy jeszcze krajem na dorobku, mówiąc wprost za biednym, aby móc dyktować swoje warunki. Wystarczy porównać chociażby siłę oddziaływania na rynek i producentów organizacji konsumenckich w Niemczech i Rzeczpospolitej, a już będzie wyjaśnionych wiele spraw. Przykład: słynny sklep "nie dla idiotów", który w Niemczech tylko w jednym roku spróbował słynnej akcji "X rat za 0 procent" i bez szemrania zapłacił 150 mln euro kary na wniosek organizacji konsumenckiej. A jak jest u nas? Pytanie retoryczne.
 

Piti11

New member
No to ciekawe dlaczego akurat samsung jest najpopularniejszy skoro robią najgorsze telewizory z cloudingiem itd.
 

mateo85

New member
Z tego co widziałem kilka modeli phila bylo dostępne w sklepach MediaExpert.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki ty wiesz swoje ja wiem swoje i powiem tyle mam kumpla , ktorego jego brat cioteczny jest wysokim menadzerem na jedna z sieciowek i to co powiedzial odnosnie philipsa to tylko tyle napisze ze w zyciu juz philips nie wejdzie do tej sieciowki i nie ze ten market nie spelnia wymagan tylko philips nie jest w stanie wywiazac sie z tego co chce ta sieciowka , chodzi o szybkosc wprwadzenia na rynek nowych modeli w danym roku i dostepnosc w takiej ilosci zeby market nie musial sie prosic o egz. dla swojej sieci ,a tak to by wygladalo zeby miec philipsa, w zwiazku z powyzszym zrezygnowano z tej firmy ... i Kiki na pewno ten market i ich sklepy nie placza z tego powodu uwierz na slowo :) i nikt nie wyrywa sobie wlosow.... a ten kto traci to tylko philips bo mniej sprzedaje .... Ja kolego mam kilku znajomych co by kupili najwyzsze modele philipsa gdyby byly dostepne tak jak np samsungi czy lg w sklepie ze ida sobie i ogaldaja , nie ma - to kupuja inne i tez nie placza z tego powodu,,,,, a to tylko ja, a ilu jest takich ludzi w Polsce ????
lolek
Kriswas -z gadzam sie w 100% z tym co napisales - sukces pierwszy raz :) warto czekac czasem.....
Kiki tobie kolego naprawde powinni placic za to co piszesz bo naprawde, az niedobrze sie robi od slodyczy... :) aczkwoliek na pewno cos z tego masz , bo to takie jest zycie... ale z jakoscia tv philispa to grubo przesadzasz bo wystarczy poczytac na roznych forach i naprawde jest problem z jakoscia.... ale sie z tym nie zgodzimy nigdy, wiec kazdy sobie pisze....
 
Ostatnia edycja:

murzyn997

New member
a ja sie nie dziwie ze tak malo tego kochanego philipsa w sklepach,jak klient by wszedl do sklepu,i wyczail jakie bublowate oprogramowanie wciskaja do tv to zaraz by skreslil dany model z listy
 

Tika

New member
Bez reklam
w UK w sklepach też nie ma Philipsa, nikt tego nie kupuje (chyba tylko takie zapaleńcy jak ja), pojedyncze sklepy internetowe mają w ofercie w horrendalnych cenach modele z literką T na końcu przeznaczone na rynek brytyjski, na rynek USA w ogóle nie przygotowano modeli w ubiegłym roku, to gdzie te Philipsy tak bardzo schodzą, bo tego nie widzę, jak poważne rynki w dużych krajach są kompletnie olewane

że niby TP-Vision to dobra marka, śmiech na sali, co oni ciekawego zrobili? chyba tylko jakieś marne monitory AOC z dolnej półki
 

zaki79

New member
a ja sie nie dziwie ze tak malo tego kochanego philipsa w sklepach,jak klient by wszedl do sklepu,i wyczail jakie bublowate oprogramowanie wciskaja do tv to zaraz by skreslil dany model z listy

Użytkuję od niedawna Philipsa i, póki co, złego słowa o nim nie powiem. Menu może i działa trochę wolno, ale w codziennym użytkowaniu kompletnie mi to nie przeszkadza. Ustawień obrazu jest sporo i niepożadane efekty wyświetlania można albo ograniczyć albo całkiem wyłączyć. W przypadku opcji "smart" liczyłem głównie na DLNA i opcja ta działa bardzo dobrze. Natomiast dodatki typu Ipla itp. traktuję jako bonus. Mam nadzieję, że za 2-3 lata również będę mógł napisać to samo o swoim TV, czego i Tobie życzę- niezależnie od tego jakiego sprzętu używasz.
 

pitpawel

New member
Kiki ty wiesz swoje ja wiem swoje i powiem tyle mam kumpla , ktorego jego brat cioteczny jest wysokim menadzerem na jedna z sieciowek ....


Zupełnie nie poważna wypowiedź. Ja się wczoraj dowiedziałem od stryjecznego wujka mojej babci siostry....

Pewnie i Kiki nie jest bezstronny w ocenie m-ki Phillips, jak widzę w sklepie nie ma np.TV LG dlatego jej nigdzie nie popiera, ale jednak stara się wspomóc użytkowników swoją radą opierając się na testach marek Toshiba, Samsung, Panasonic, Sharp czy właśnie Phillips. W każdym z czytanych przeze mnie testów stara się ując + i -. Dlatego jestem skłonny bardziej uwierzyć jemu niż stryjecznemu wujkowi mojej babci...

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jak w humorze - stryjeczny syn ciotki z drugiego małżeństwa - to jakby bardzo bliska rodzina (kłania się film "Kogel mogel")
Lolek mam Cię za poważnego człowieka a piszesz takie bzdury że szok.
Bez komentarza.
 
Ostatnia edycja:

murzyn997

New member
Użytkuję od niedawna Philipsa i, póki co, złego słowa o nim nie powiem. Menu może i działa trochę wolno, ale w codziennym użytkowaniu kompletnie mi to nie przeszkadza. Ustawień obrazu jest sporo i niepożadane efekty wyświetlania można albo ograniczyć albo całkiem wyłączyć. W przypadku opcji "smart" liczyłem głównie na DLNA i opcja ta działa bardzo dobrze. Natomiast dodatki typu Ipla itp. traktuję jako bonus. Mam nadzieję, że za 2-3 lata również będę mógł napisać to samo o swoim TV, czego i Tobie życzę- niezależnie od tego jakiego sprzętu używasz.

Uzywam 55pfl6007k od 2 tygodni i za te pieniadze to powinien byc sprzet bardziej dopracowany i dopiero wtedy wypuszczony na rynek, czepiam sie tylko spapranego softu bo reszta jak najbardziej mi odpowiada
 
Do góry