Philips 32PF7411 - pierwsze wrażenia

lexoduspk

New member
Philips 32PF7411 i Pixel Plus

Witam.
Na początek chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o telewizorze LCD Philips 32PF7411. Jest on prawie identyczny jak model 32PF5321, różni się tylko tym, że posiada technologie Pixel Plus i Contrast Plus (jest także nowszy i moim zdaniem jest o wiele ładniejszy). Interesuje mnie także to jak oceniacie go w porównianiu do Philips'a 32PF5321.
Bardzo zależy mi także na waszych opiniach dotyczących Pixel Plus i Contrast Plus. W jaki sposób działają i w jakim stopniu poprawiają jakość obrazu (czy poprawa jest zależna od sygnału).
z góry dziękuję za odpowiedź.
 

aleksanderd

New member
lexoduspk napisał:
Witam.
Na początek chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o telewizorze LCD Philips 32PF7411. Jest on prawie identyczny jak model 32PF5321, różni się tylko tym, że posiada technologie Pixel Plus i Contrast Plus (jest także nowszy i moim zdaniem jest o wiele ładniejszy). Interesuje mnie także to jak oceniacie go w porównianiu do Philips'a 32PF5321.
Bardzo zależy mi także na waszych opiniach dotyczących Pixel Plus i Contrast Plus. W jaki sposób działają i w jakim stopniu poprawiają jakość obrazu (czy poprawa jest zależna od sygnału).
z góry dziękuję za odpowiedź.


Porównywałem te model do innych w tej klasie takich jak SAMSUNG LE32r71 SONY U2000 jakiegos SHARPA i zdecydowałem sie na PHILIPSA 32pf7411, obraz zdecydowanie najlepszy. W sklepie widac róznice na korzysc PHILIPSA. PIXEL PLUS to jest chyba to czym Philips tworzy przewage . MODEL 5321 pozbawiony jest tego systemu ale jest troche tańszy, wiec jak różnica paru set złotych jest robiaca to zdecydowałbym sie na 5321. MODEL 7411 ma bradzo ładny i nowoczesny design. Szklana czarna obwódka tworzy wrażenie telewizora luksusowego, a jakosc na CP bardzo dobra. Sa modele Philipsa jeszcze lepsze ale tam cena jest wieksza wiec tylko mogłem sobie nacieszyc oko zywym obrazem.
 

apple

New member
aleksanderd napisał:
Porównywałem te model do innych w tej klasie takich jak SAMSUNG LE32r71 SONY U2000 jakiegos SHARPA i zdecydowałem sie na PHILIPSA 32pf7411, obraz zdecydowanie najlepszy. W sklepie widac róznice na korzysc PHILIPSA.
Witam
Również ten TV wygrał moim zdaniem przy sygnale z anteny (MM), a nie od razu będę miał cyfrowe żródła dla TV. Z wyższej półki również te mi się podobały Philipsy (oba z Pizel 2+ : 32PE9541 i 51). Niestety wygląda na to, że Philipsy mają tylko 1 ROK gwarancji :(
Czy ktoś temu zaprzeczy? Nie kupię LCD z tak krótką gwarancją. Czy oni nie zdają sobie sprawy, że wiele osób mogło z tego powodu zrezygnować? To podejrzane, że firma oferuje krótką gwarancję - jakby w drugim roku się psuły.
Pozdrawiam
 

jaqmd

New member
apple napisał:
Witam
Również ten TV wygrał moim zdaniem przy sygnale z anteny (MM), a nie od razu będę miał cyfrowe żródła dla TV. Z wyższej półki również te mi się podobały Philipsy (oba z Pizel 2+ : 32PE9541 i 51). Niestety wygląda na to, że Philipsy mają tylko 1 ROK gwarancji :(
Czy ktoś temu zaprzeczy? Nie kupię LCD z tak krótką gwarancją. Czy oni nie zdają sobie sprawy, że wiele osób mogło z tego powodu zrezygnować? To podejrzane, że firma oferuje krótką gwarancję - jakby w drugim roku się psuły.
Pozdrawiam
WitamOstatnio myśle o tym TV, podobnie jak koledzy powyżej zauważyłem dobrą jakość obrazu przy słabym sygnale na LCD Philipsa, chociaż tego modelu nie widziałem jeszcze. W RTV... powiedzieli mi, że sklep daje drugi rok gwarancji. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, jak to działa w przypadku sklepów internetowych. Napiszcie, jeśli coś wiecie.Kolejna kwestia. Jak LCD Philipsa współpracują z PC? Powyżej napisano, że b. dobrze, ale jak był podłączony? Przez HDMI? Nie zauważyłem wejścia PC w Philipsach.Dzięki, pozdrawiam.
 

apple

New member
Philipka do LCD przez DVI-->HDMI

jaqmd napisał:
Jak LCD Philipsa współpracują z PC? Powyżej napisano, że b. dobrze, ale jak był podłączony? Przez HDMI? Nie zauważyłem wejścia PC w Philipsach.
I bardzo dobrze, że nie ma :) Przeza klasyczne złacze komputerowe (i stare) - VGA, uzyskasz gorszą jakość niż z DVI karty graficznej przez przejściówkę DVI-HDMI. Widziałem takie kabelki w sklepie za 99zł, a na forum pochlebne opinie o nich. Philipki maja 2 HDMI, więc jedno ko kompa, drugie do HD SAT.
Cholerka - brakuje trzeciego na DVD :)
Zauważyłeś jednak, że w większości LCD dają albo drugie HDMI albo wejście VGA (jesli w ogóle). Jeśli masz 2xHDMI, to jest IMVHO bardziej uniwesalnie, ponieważ podłaczysz 2 zródła wysokiej rozdzielczości, w tym może to być komputer.
Pozdrawiam
 

aleksanderd

New member
apple napisał:
I bardzo dobrze, że nie ma :) Przeza klasyczne złacze komputerowe (i stare) - VGA, uzyskasz gorszą jakość niż z DVI karty graficznej przez przejściówkę DVI-HDMI. Widziałem takie kabelki w sklepie za 99zł, a na forum pochlebne opinie o nich. Philipki maja 2 HDMI, więc jedno ko kompa, drugie do HD SAT.
Zamiast przejsciówki można kupic kabel z jednej strony DVI od strony kompa a z drugiej zakócznony HDMI. Do kupienia na allegro nawet za 39 PLN(nie jakaś tam rewelacja ale zawsze jest) są lepsze ale o wiele droższe oczywiście.
 

apple

New member
Oferują mi również 2xHDMI + VGA - warto LG 37LC2R

aleksanderd napisał:
Zamiast przejsciówki można kupic kabel z jednej strony DVI od strony kompa a z drugiej zakócznony HDMI. Do kupienia na allegro nawet za 39 PLN(nie jakaś tam rewelacja ale zawsze jest) są lepsze ale o wiele droższe oczywiście.
Toż o tym pisałem. Czymże jest kabel zakończony DVI z jednej i HDMI z drugiej - jeśli nie przejściówką (tylko z kawałkiem kabla :)
w MM jest za 99 - widocznie na Allegro za 39. HDMI równiez mają dość dużą "rozpiętość cenową".
Dziś oglądałem LG 37 LC2R - ma 2 HDMI (jedno bez dzięku - do DVI) oraz RGB z VGA.
Zastanawiam się nad nim.
Sprzedawca z Avansu gotowy jest przywieźć go do mnie do domu razem z innym do porównania - ten oferuje za 4800. Panasonica 32 LX60 za 3800. Co dobrać jako trzeci do porównania :) ? Panasonić wydaje się mieć lepszą czerń - mimo, że oba mają taką samą deklarowaną jasność i kontrast. Czy 37 " ma prawo mieć widocznie gorszy kontrast od 32" - z powodu wielkości ?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lexoduspk

New member
Witam. Od dwoch dni jestem posiadaczem Philips'a 32PF7411 i chciałem się podzielić moimi wrażeniami związanymi z tym telewizorem. Po pierwsze obraz z kablówki jest o wiele bardziej szczegółowy i ma lepsze kolory niż na CRT-ku który miałem dotychczas (Samsung 4:3 28" 100 Hz). A dzięki funkcji Pixel Plus nie widać smużenia np. na ścianach co jest dość widoczne przy słabym sygnale na innych telewizorach LCD (bez funkcji Pixel Plus), w stosunku do nich polprawia się także nasycenie i ilość odwzorowywanych kolorów, a także szczegółowość obrazu. Obraz z DVD po Euro także jest lepszy niż na moim starym telewizorze i innych telewizorach LCD (przedewszystkim jest bardziej szczegółowy i lepsze nasycenie kolorów). Natomiast obraz z DVD po Componencie lub HDMI jest już doskonały, niesamowicie szczegółowy, nasycony kolorami i krystalicznie czysty (witać nawet zacieki farby na ścianach). Ogólnie telewizor ma niesamowitą głębię, czerń, nasycenie kolorów, szczególowość obrazu i kąty widzenia. Na plus zaskoczyła mnie także jakość dźwięku, Dolby Virtual robi naprawdę dobre wrażenie (biorąc pod uwagę że dźwięk przestrzenny jest reprodukowany wyłącznie z dwóch kanałów), w CRT-ku także miałem Dolby Virtual, ale dawało ono o wiele słabszy efekt niż w PF7411. W dodatku telewizor ma piękny wygląd (czarne szkło chartowane robi niesamowite wrażenie) i dużo przydatnych funkcji: Pixel Plus, PIP (z płynną regulacją położenia okienka i dobrze dopasowanymi wielkościami), redukcję szumów (działa ona naprawdę dobrze, nawet bardzo słaby sygnał pozbawia smużenia i śmieci). Podsumowując, moim zdaniem jakość obrazu na tym telewizorze jest niesamowita, aż strach pomyśleć co to będzie jak zamówię N-kę i włączę Discovery Hd :)
 
Ostatnia edycja:

iqpablo

New member
thx za nfo wlasnie sie przymierzalem do philipsa i nie wiedzialem jaki model kupic, na pewno chcialem taki ktory ma 2 wejscia hdmi. skoro mowisz ze ten jest ok, to sie do niego przymierze na poczatku grudnia :) mniam :)

powiedz mi tylko czy ten model ma toto zabezpiecznie hdcp przed kopiowaniem na wejsciach hdmi, coby dalo sie ogladac filmiki vod zabezpieczone przed kopiowaniem??????
 
Ostatnia edycja:

iqpablo

New member
nie no ja wiem ze philips ma duza oferte lcd z 2 hdmi, tylko sie zastanawiam czy te hdmi maja tez hdcp?????? wie ktos moze?????
 

awujotka

New member
Bez reklam
apple napisał:
Niestety wygląda na to, że Philipsy mają tylko 1 ROK gwarancji :(
Czy ktoś temu zaprzeczy? Nie kupię LCD z tak krótką gwarancją. Czy oni nie zdają sobie sprawy, że wiele osób mogło z tego powodu zrezygnować? To podejrzane, że firma oferuje krótką gwarancję - jakby w drugim roku się psuły.
Pozdrawiam
Wg obecnych przepisów możesz skorzystać albo z gwarancji producenta albo na mocy ustawy - na podstawie niezgodności towaru z umową. Tutaj jest cały tekst tej ustawy: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=321

A to na szybko jeden z artykułów tej ustawy, który może rozwieje Twoje wątpliwości:

Art. 10.​
1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.

I trzeba pamiętać, że jeśli choć raz skorzystasz z gwarancji, to już nie możesz korzystać z ochrony prawnej, jaką daje ustawa.
Tak więc wybór należy do ciebie.
 

krzysztof68

New member
PS2 a 32PF7411

Witam poraz pierwszy.
Właśnie przymierzam się do zakupu w/w telewizora i mam pytanko.
Posiadam dvd panasonic S47 który nieposiada wyjścia hd i komponent,ale posiadam PS2.Czy z ps2/przez komponent/ będę miał lepszy obraz niż z dvd?
Może ktoś opisać wrażenia z jakości odbioru na 7411 z PS2?
 

konsul

New member
różnica między 32PF7411/10 a 32PF7411/12... -

... - czy jest w ogóle jakaś?
Czego dotyczą oznaczenia "/10" i "/12", wie ktoś może?
Ze specyfikacji technicznej nic nie wynika...:-?

PS Na topmarket.pl wciąż jeszcze można trafić model 7411 za 3499 zł...
Pozdrawiam
 

krzysztof68

New member
konsul napisał:
... - czy jest w ogóle jakaś?
Czego dotyczą oznaczenia "/10" i "/12", wie ktoś może?
Ze specyfikacji technicznej nic nie wynika...:-?

PS Na topmarket.pl wciąż jeszcze można trafić model 7411 za 3499 zł...
Pozdrawiam

To samo pytanie zadałem sprzedawcy w EURO AGD.
Odpowiedż brzmiała_nie!
 

konsul

New member
Napisał krzysztof68
To samo pytanie zadałem sprzedawcy w EURO AGD.
Odpowiedż brzmiała_nie!
Dzięki za odpowiedź.
Ciekawe skąd zatem takie rozróżnienie? Bo cenowo się przecież nie różnią... :???: (inna sprawa, że nie znalazłem tych dwóch - teoretycznie różnych - modeli obok siebie w żadnym sklepie internetowym, zwykle jest tylko jeden z nich, czasem nie wiadomo który).
 

pandzik

Member
Bez reklam
awujotka napisał:
Wg obecnych przepisów możesz skorzystać albo z gwarancji producenta albo na mocy ustawy - na podstawie niezgodności towaru z umową. Tutaj jest cały tekst tej ustawy: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=321

A to na szybko jeden z artykułów tej ustawy, który może rozwieje Twoje wątpliwości:

Art. 10.​
1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.

I trzeba pamiętać, że jeśli choć raz skorzystasz z gwarancji, to już nie możesz korzystać z ochrony prawnej, jaką daje ustawa.
Tak więc wybór należy do ciebie.

Przed chwilą Pan ze sklepu RTV MIX AGD w centrum handlowym powiedzial mi , że zgodnie z normami euro... gwarancja wynosi 2 lata...
Na stronie zadowolenie.pl wynosi 12 miesiecy....

To jak to jest? Ide na strone philipsa... :)

A co do tego modelu , to jak wypada w porównaniu z Sharpem 32SA1?
Jak sądzicie?
 

aleksanderd

New member
lexoduspk napisał:
Witam. Od dwoch dni jestem posiadaczem Philips'a 32PF7411 i chciałem się podzielić moimi wrażeniami związanymi z tym telewizorem. Po pierwsze obraz z kablówki jest o wiele bardziej szczegółowy i ma lepsze kolory niż na CRT-ku który miałem dotychczas (Samsung 4:3 28" 100 Hz). A dzięki funkcji Pixel Plus nie widać smużenia np. na ścianach co jest dość widoczne przy słabym sygnale na innych telewizorach LCD (bez funkcji Pixel Plus), w stosunku do nich polprawia się także nasycenie i ilość odwzorowywanych kolorów, a także szczegółowość obrazu. Obraz z DVD po Euro także jest lepszy niż na moim starym telewizorze i innych telewizorach LCD (przedewszystkim jest bardziej szczegółowy i lepsze nasycenie kolorów). Natomiast obraz z DVD po Componencie lub HDMI jest już doskonały, niesamowicie szczegółowy, nasycony kolorami i krystalicznie czysty (witać nawet zacieki farby na ścianach). Ogólnie telewizor ma niesamowitą głębię, czerń, nasycenie kolorów, szczególowość obrazu i kąty widzenia. Na plus zaskoczyła mnie także jakość dźwięku, Dolby Virtual robi naprawdę dobre wrażenie (biorąc pod uwagę że dźwięk przestrzenny jest reprodukowany wyłącznie z dwóch kanałów), w CRT-ku także miałem Dolby Virtual, ale dawało ono o wiele słabszy efekt niż w PF7411. W dodatku telewizor ma piękny wygląd (czarne szkło chartowane robi niesamowite wrażenie) i dużo przydatnych funkcji: Pixel Plus, PIP (z płynną regulacją położenia okienka i dobrze dopasowanymi wielkościami), redukcję szumów (działa ona naprawdę dobrze, nawet bardzo słaby sygnał pozbawia smużenia i śmieci). Podsumowując, moim zdaniem jakość obrazu na tym telewizorze jest niesamowita, aż strach pomyśleć co to będzie jak zamówię N-kę i włączę Discovery Hd :)


Jestem posiadaczem 7411 od kilku tygodni i jestem zadowolony. Dzisiaj jednak wypowiedziąłme umowę CYFRZE PLUS i kupiłem telewizję N.

Ogólnie mogę podsumowac że n-ka jest zdecydowanie lepsza niz C+ na kanałach nie HD, natomiast na kanałach HD to jest już poezja.
TELEWIZOR REWELACJA działa z N-ką rewelacyjnie, bez problemów instalacja łatwa intuicyjna. W innych postach widziąłem że z innymi LCD-kami innych firm były jakięs kłopoty z podłączneniem n-ki po HDMI ale w PHILIPSIKU to bajka. Przyszedł sąsiad dzisiaj do mnie i zobaczył obraz na moim Philusiu to mu kopara opadła. On ma jakiegoś SAMSUNGA.
Polecam więc 7411 z n-ką.
 
Do góry