46PFL5007K/12 - po kilku miesiącach użytkownia

Harnas22

New member
Dzień dobry

Krótkie podsumowanie po kilku miesiącach użytkowania.
Telewizor wyświetla ładny obraz, jest dość łatwy w obsłudze i intuicyjny, jeśli chodzi o podstawowe funkcje.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością obrazu ze starego analogowego dekodera Cyfrowego Polsatu.
Teraz trochę minusów. TV posiada wiele multimedialnych i sieciowych nowinek, jednak niestety oprogramowanie jest zrobione byle jak.
Najbardziej wkurzające:
1. Przeglądanie zdjęć i filmów z dysku - przy większej ilości, po jakimś czasie (tj. po wyświetleniu kilkudziesięciu zdjęć) TV zaczyna gubić sortowanie, skacze po zdjęciach w dość nieuporządkowany sposób, na szczęście nie skacze wstecz.... Okazuje się, że 99 to już jest "większa ilość". Tworzenie mniejszych katalogów mija się dla mnie z celem. Zgłosiłem temat na infolinii, ciekaw jestem, czy i kiedy to naprawią.
2. Wyświetlanie zdjęć - zdjęcia są zbytnio wyostrzone.
3. Nie można przewijać listy zdjęć/filmów trzymając przycisk na pilocie, trzeba naciskać jeden po jeden.
4. Internet jest nieużywalny. Już tu o tym pisałem w wątku testowym. To jest kpina, by TV z modułem WIFI miał tak tragicznie wolno działającą przeglądarkę. W efekcie podłączam go do sieci tylko po to zaktualizować oprogramowanie.

Gdybym wiedział, że ten TV jest tak tragicznie oprogramowany to bym go nie kupił. Poczekam jakiś czas na naprawę oprogramowanie, ale jeśli nie naprawią tego sortowania, to będę go reklamował.
 

Harpo

New member
Gdybym wiedział, że ten TV jest tak tragicznie oprogramowany to bym go nie kupił.
:shock:
Gdybym wiedział, że w moim aucie radio będzie tak kiepsko grało, to bym nie kupił.:wink:

Przepraszam za uszczypliwość, ale na serio jakieś menu, wolne odtwarzanie zdjęć tak Was irytuje?
Czytajac o tych waszych "problemach" dochodzę do wniosku, że oglądanie polega na wyświatleanei czarnego obrazu w ciemnym pokoju i bawieniem się non stop Menu. W moim starym Phili ustawiłem wszystko RAZ, a korzystanie z menu polega na przełączaniu pomiędzy dołączonym sprzętem, regulacją głośności oraz czasami włączanie telegazety.
Powiedz jaki masz obraz HD, jak skalowanie SD, jak płynność itd. itp. A oprogramowanie zawsze możńa zmienić, trzeba tylko wszystkie uwago słać do philipsa, najlepiej też w j. angielskim.

pozdrawiam i życzę powodzenia :)
 

macem

New member
ja kupiłem ten TV i powiem że obraz bardzo ładny, również SD (czasami cieżko odróżnić dobry SD od słabego HD :) ). Czarny jest naprawdę niezły, clouding jest ale to dlatego że zle spasowali, lekko masując matryce szmatką w tych miejscach clouding zniknął :) kolory super, ostrość super, wielkość super. Przydałaby się kalibracja porządna, wtedy pewnie byłoby jeszcze lepiej. Oprogramowanie czasami zwalnia ale nie jest to jakieś wkurzające, teraz chyba już poprawili większość problemów. Smurzenia nie zauważyłem, no może lekkie czasami w ciemnych szybkich scenach. Kolory pod kątem stają się wyprane jak to w matrycy xVA, ale tragedii nie ma. Mam cyfra+ z modułem CI.
 

FireX

New member
nie wspiera też DTS'a

Dlatego kupiłem Bluray LG bd 660 i po kłopocie, TV ładnie wyświetla ,BD ładnie wszystko puszczka i jest gitarka
 

mariusz.32

New member
Dzień dobry

Krótkie podsumowanie po kilku miesiącach użytkowania.
Telewizor wyświetla ładny obraz, jest dość łatwy w obsłudze i intuicyjny, jeśli chodzi o podstawowe funkcje.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością obrazu ze starego analogowego dekodera Cyfrowego Polsatu.
Teraz trochę minusów. TV posiada wiele multimedialnych i sieciowych nowinek, jednak niestety oprogramowanie jest zrobione byle jak.
Najbardziej wkurzające:
1. Przeglądanie zdjęć i filmów z dysku - przy większej ilości, po jakimś czasie (tj. po wyświetleniu kilkudziesięciu zdjęć) TV zaczyna gubić sortowanie, skacze po zdjęciach w dość nieuporządkowany sposób, na szczęście nie skacze wstecz.... Okazuje się, że 99 to już jest "większa ilość". Tworzenie mniejszych katalogów mija się dla mnie z celem. Zgłosiłem temat na infolinii, ciekaw jestem, czy i kiedy to naprawią.
2. Wyświetlanie zdjęć - zdjęcia są zbytnio wyostrzone.
3. Nie można przewijać listy zdjęć/filmów trzymając przycisk na pilocie, trzeba naciskać jeden po jeden.
4. Internet jest nieużywalny. Już tu o tym pisałem w wątku testowym. To jest kpina, by TV z modułem WIFI miał tak tragicznie wolno działającą przeglądarkę. W efekcie podłączam go do sieci tylko po to zaktualizować oprogramowanie.

Gdybym wiedział, że ten TV jest tak tragicznie oprogramowany to bym go nie kupił. Poczekam jakiś czas na naprawę oprogramowanie, ale jeśli nie naprawią tego sortowania, to będę go reklamował.

W 100% zgadzam się z Tobą. Obraz tego TV bardzo ładny, oprogramowanie tragiczne. Wolne przłaczanie kanałow, smart tv po wifi bardzo wolny, często się zawiesza.Pilot równierz bardzo słaby, źle rozplanowane przyciski, plastik kiepskiej jakości.
 

eliksyr

New member
J chciałbym zapytać o podłączenie amplitunera Yamahy 457. Podepnę kablem optycznym, ale które wyjście audio później wybrać na amplitunerze, żeby szedł dźwięk? Nigdy nie korzystałem ze światłowodu.
 
Do góry