Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

mechuu

New member
Ponieważ do obrazu jaki prezentuje ten telewizorek nie mam zastrzeżeń to poczekam jeszcze trochę z tą reklamacją ;-) . Myślę że programiści sprężą się i jakość oprogramowania dorówna jakości odbieranego obrazu.

tez kiedys tak myslalem ze programisci sie spreza - nie wierz w to - philips olewa klientow - ja zamiast reklamowac tv gdy jeszcze moglem liczylem na nowe oprogramowanie i mam teraz kulejacy tv po gwarancji i bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony philipsa
 

Boguszch

New member
tez kiedys tak myslalem ze programisci sie spreza - nie wierz w to - philips olewa klientow - ja zamiast reklamowac tv gdy jeszcze moglem liczylem na nowe oprogramowanie i mam teraz kulejacy tv po gwarancji i bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony philipsa

Ciekaw jestem czy problem braku stabilności 6007 (pomimo aktualizacji oprogramowania) występuje we wszystkich modelach, czy tylko tych "dotkniętych" pechowym egzemplarzem ?
Na ile jest to zjawisko masowe ?
Czy są szczęśliwcy którzy nie mają tego problemu ?
 

Boguszch

New member
Bardzo się cieszę, że wybrałem 6907 zamiast 6007 i problemy znam tylko z Waszych postów :)

Taaaa..... to poczytaj sobie to:
"to może coś na temat 6907,oprogramowanie beznadziejne,włącza się samo co chce skacze z ikony na ikonę nie można zaprogramować nagrywania,przez to teraz nie mogę odzyskac dysku,tak go philips sformatował że teraz chcąc wrócic do FAT, czy NTFS,laptop go nie może wykryc i nie wiem jak to zrobić puściłem e-maile do philipsa zobaczę co odpiszą,obraz i wygłąd tego tv jest spoko,ale to oprogramowanie .szkoda gadać może ktoś napisze o tym moim problemie,jutro przeczytam,może będzie mi lżej,a może ktoś doradzi ,pozdro
"

To wpis z tego wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ytania-porady-pomoc-roznice-7.html#post836834
post nr. 68 z wczoraj.
Jak widać to wcale nie jest takie oczywiste....
 

MCR

New member
Poczytałem, ale to nic nie wnosi. W moim 47PFL6907 nic się samo nie włącza, wyłącza, skacze. Dysku nie mam, więc nie sprawdzę. Może popełniacie błędy podczas flashowania? Na pewno odłączacie TV od zasilania?
 

jurasko

New member
Poczytałem, ale to nic nie wnosi. W moim 47PFL6907 nic się samo nie włącza, wyłącza, skacze. Dysku nie mam, więc nie sprawdzę. Może popełniacie błędy podczas flashowania? Na pewno odłączacie TV od zasilania?

W końcu wnosi czy nie wnosi?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Pisałem wcześniej o ;przypadłościach; mojego 6007 ale muszę napisać że to już przeszłość. Nie wiem na ile przyczynił się mój dostawca energii ( barak zasilania 230V przez 4 godziny) , a na ile ponowne ustawienie niektórych ustawień TV.
 

jurasko

New member
Czytanie postów? Nie, nie wnosi. Telewizor jak działał tak działa i nie chce się popsuć.

To czytaj ze zrozumieniem.Wynika z tego że nie każdy czy to 6007 czy 6907 działa idealnie jak tobie.
Może ty masz farta a może inni pecha.

Pisałem wcześniej o ;przypadłościach; mojego 6007 ale muszę napisać że to już przeszłość. Nie wiem na ile przyczynił się mój dostawca energii ( barak zasilania 230V przez 4 godziny) , a na ile ponowne ustawienie niektórych ustawień TV.

Napisz czy tv wyłącza Ci się np. w czasie 1min i czy możesz od razu przejść do funkcji lounge light?
Pojawia Ci się logo Philipsa po załączeniu tv w tym czasie?
Czy występował a już nie występuje u Ciebie problem z zapamiętywaniem źródła sygnału?I czy miałeś co chwilę komunikat o nadaniu nazwy nadajnika?
 
Ostatnia edycja:

jurasko

New member
Czytanie postów? Nie, nie wnosi. Telewizor jak działał tak działa i nie chce się popsuć.

To czytaj ze zrozumieniem.Wynika z tego że nie każdy czy to 6007 czy 6907 działa idealnie jak tobie.
Może ty masz farta a może inni pecha.A może jest inna przyczyna i szukamy tutaj na to odpowiedzi.

Pisałem wcześniej o ;przypadłościach; mojego 6007 ale muszę napisać że to już przeszłość. Nie wiem na ile przyczynił się mój dostawca energii ( barak zasilania 230V przez 4 godziny) , a na ile ponowne ustawienie niektórych ustawień TV.

Napisz w jakim czasie tv przechodzi u Ciebie w stan standby?Czy tv wyłącza Ci się np. w czasie 1min i czy możesz od razu przejść do funkcji lounge light?
Pojawia Ci się logo Philipsa po załączeniu tv w tym czasie?
 
Ostatnia edycja:

Boguszch

New member
A może by tak uporządkować (prośba do użytkowników 6007) co tak naprawdę poprawił nowy soft a co jest jeszcze do poprawy ?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Napisz czy tv wyłącza Ci się np. w czasie 1min i czy możesz od razu przejść do funkcji lounge light?
Pojawia Ci się logo Philipsa po załączeniu tv w tym czasie?
Czy występował a już nie występuje u Ciebie problem z zapamiętywaniem źródła sygnału?I czy miałeś co chwilę komunikat o nadaniu nazwy nadajnika?[/QUOTE]
Przechodzę po 40sek. do funkcji, loga nie pokazuje , po włączeniu w lewym górnym rogu tv pokazuje mi nazwę żródła które ostatnio oglądałem (mam przypisaną nazwę Nka). Przed wgraniem oprogramowania z końcówką ..13 miałem takie objawy , teraz wszystko ok.
 

jurasko

New member
Sorki za głupie pytania ale mnie to nurtuje:
Po 40 sek. od wył.tv pilotem możesz już załączyć loung light(nie mylić z ambilight)?
Po wyłączeniu i załączeniu tv z pilota w ciągu np. 1 min masz wrażenie że tv ładuje system czy od razu po 1-2 sek. od załączenia masz obraz?
Czy po wyłączeniu tv guzikiem z tyłu odbiornika i ponownym załączeniu też nie masz loga?
Czy obraz w takim samym czasie się pojawia jak przy wył/zał z pilota jak i z guzika?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wyłączam tv pilotem, ambilight się wyłącza , naciskam na pilocie ponownie ponownie ambilight dioda na tv gaśnie i po chwili włącza się ustawiona loung light (głębiny;) ) dioda ponownie świeci na czerwono . Po włączeniu pilotem na tv nie ma loga . Po wył.; guzikiem; pokazuje się logo.
 

jurasko

New member
Jeszcze jakbyś tutaj dał mi odpowiedz :)
Po wyłączeniu i załączeniu tv z pilota w ciągu np. 1 min masz wrażenie że tv ładuje system czy od razu po 1-2 sek. od załączenia masz obraz?
Czy obraz w takim samym czasie się pojawia jak przy wył/zał z pilota jak i z guzika?
+
Wył z pilota tv.Naciśnij na przycisk volume.Odpala Ci się tv?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mi się włącza po wciśnięciu volume. Nie mogę włączyć ambilight gdy telewizor jest na czuwaniu, wcześniej mi się to udawało
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przy wył. tv i po naciśnięciu volume tv nie reaguje , patrzyłem na zegarek i po włą. z pilota i guzika czas pojawienia się obrazu 28 sek.
 
Do góry