Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

Lizarazu

New member
Witam,
Jest taka możliwość, wgrania nowego softu od nowa , ale trzeba to zrobić umiejętnie poprzez gniazdo USB telewizora , a w menu telewizora wykorzystując lokalną rozbudowę . Dotyczy to wgrywania softu z opcją poprzez USB . Nie dotyczy
to wgrywania nowego softu , z opcją poprzez internet .
Nie należy jednak wgrywać starszych wersji , bo "licho" nie śpi .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Zgadza się z powyższym STANOWCZO ODRADZAM wracanie do poprzedniego softu. W niekórych przypadkach może się to skończyć awarią TV.
 

Lizarazu

New member
Szkoda, że Philips totalnie olewa użytkowników zeszłorocznych modeli. Dość poważne błędy zgłaszane na oficjalnym forum producenta nie są usuwane, np. od ok. pół roku nie są w stanie wprowadzić obsługi hbbTV, itp.
--
Pozdrawiam

TV Philips z 2011 roku są zgodne HbbTV.
Pracujemy nad wsparciem dla apliakcji TVP HbbTV.

Zgodne ze standardem HbbTV muszą być nie tylko TV ale i aplikacje też.

To co na razie robi TVP to eksperymenty i nie zawsze są one udane.

Na razie udało nam się zapewnić działanie HbbTV od TVP na wszystkich Smart TV z 2012 roku.
(z wyjątkiem serii 3507 ale to tak naprawdę YouTube TV).
 

MCR

New member
wersja językowa nie ma znaczenia.
ten soft jest dobry dla TV od serii 6007 wzwyż.

Tak więc soft dla np. 42PFL6007K/12 jest taki sam jak soft dla 46PFL8007K/12.

Dzięki. Na 6907 faktycznie menu działa dużo, dużo lepiej :) szczególnie regulacja głośności do której miałem najwięcej uwag.
Przy okazji co z kwestią czytania napisów (srt, txt)? U jednych działa, u mnie TV ich nie widzi.
 

jurasko

New member
Zgadza się z powyższym STANOWCZO ODRADZAM wracanie do poprzedniego softu. W niekórych przypadkach może się to skończyć awarią TV.

To co mam zrobić jak w moim przypadku reinstalacja nowego softu nie pomogła i dalej tv mi się nie wyłącza?Czy będzie na dniach jakieś uaktualnienie/poprawka nowego softu?
 

accu

New member
Bez reklam
To co mam zrobić jak w moim przypadku reinstalacja nowego softu nie pomogła i dalej tv mi się nie wyłącza?Czy będzie na dniach jakieś uaktualnienie/poprawka nowego softu?

Witam,
A czy prawidłowo wykonałeś aktualizację softu ? Spróbuj wyłączyć teraz chociaż na pół godziny zupełnie
telewizor z zasilania , czyli wyciągnij wtyczkę kabla z gniazdka zasilania . Może pomoże.
Mam nadzieję , że po zrobieniu aktualizacji telewizor na kilka minut odłączyłeś całkowicie z zasilania , to
jest konieczne.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jurasko

New member
Pisałem już w innych wątkach kilkakrotnie min.
." U mnie wyjęcie wtyczki już nic nie daje.
-Wyjmę wtyczkę.Włożę czy po 1 min,czy po 1 godz to tv sam się uruchamia.Nie muszę naciskać nawet włącznik w pilocie czy tv.I od razu mam obraz-bez loga,bez żadnego ładowania systemu."

Tak samo jak wyłączę z pilota.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Pisałem już w innych wątkach kilkakrotnie min.
." U mnie wyjęcie wtyczki już nic nie daje.
-Wyjmę wtyczkę.Włożę czy po 1 min,czy po 1 godz to tv sam się uruchamia.Nie muszę naciskać nawet włącznik w pilocie czy tv.I od razu mam obraz-bez loga,bez żadnego ładowania systemu."

Tak samo jak wyłączę z pilota.

Witam ,
Wybacz , ale Twoje wypowiedzi są nie spójne . Piszesz w jednej swojej wypowiedzi #23 "dalej tv mi się
nie wyłącza". Rozumiem , że nie możesz wyłączyć telewizor ani przy użyciu pilota zdalnego sterowania
telewizorem , ani przy użyciu włącznika na tylnej ściance telewizora . A jak dioda się zachowuje , jest
wygaszona , czy mruga na czerwono , czy świeci się cały czas na czerwono . Powinna się świecić , gdy
telewizor jest na czuwaniu. Ja nie obserwuję Twoich wypowiedzi na bieżąco , to nie wiem czy Twój telewizor prawidłowo działał przed wgraniem ostatniego softu . Mnie interesuje seria 8007 , o której
czytam na bieżąco.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wpisz proszę będąć na oglądaniu DVB-T na pilocie szbyko kombinację klawiszy 123654.

Zrób zdjęcia screenu który się pokarze.
Zjedź w dól i zrób zdjęcie drugiego screenu.
Zjedź w dól i zrób zdjęcie trzeciego screenu.

Będę wdzieczny za podesłanie screenów.

Ps. korzystasz z głośników TV czy z jakiegoś kina domowego?

Co jest źródłem sygnału telewizyjnego?


zamieszczam wykonane screeny
 

Attachments

  • Zdjęcie0013.jpg
    Zdjęcie0013.jpg
    55,3 KB · Wyś: 795
  • Zdjęcie0014.jpg
    Zdjęcie0014.jpg
    62,3 KB · Wyś: 785
  • Zdjęcie0015.jpg
    Zdjęcie0015.jpg
    61,8 KB · Wyś: 793

marsid

New member
Ja po tych dwóch aktualizacjach jedyne co zauważam to lekką poprawę w szybkości działania menu. Jednak dalej nie jest to ta płynność która powinna być. Trzeba czekać na kolejne aktualizację.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Po wgraniu najnowszego? software czyli 000.150.048.013 dziś zaliczyłem trzecią ;zwiechę; po wejściu i próbie zmiany ustawień w menu . Dalej trzeba ponownie wyszukiwać i nadawać nazwy sprzętowi który jest już zainstalowany. Następne oglądając DVBT włączyłem amplituner (ARC na HDMI1) aby słuchać dzwięku z kolumn kina domowego i.... w żaden sposób nie mogę przełączyć kanałów TV. Wyłączając amplituner przełączanie działa prawidłowo .
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ponieważ do obrazu jaki prezentuje ten telewizorek nie mam zastrzeżeń to poczekam jeszcze trochę z tą reklamacją ;-) . Myślę że programiści sprężą się i jakość oprogramowania dorówna jakości odbieranego obrazu.
 

jurasko

New member
Ponieważ do obrazu jaki prezentuje ten telewizorek nie mam zastrzeżeń to poczekam jeszcze trochę z tą reklamacją ;-) . Myślę że programiści sprężą się i jakość oprogramowania dorówna jakości odbieranego obrazu.

Ja już czekam ponad dwa miesiące na konkretną aktualizację która wniesie dość istotne poprawki.
Przerobiłem przez ten czas trzy nowe softy i dalej nie ma poprawy w stabilności systemu.
Dokładają co nowy soft to jakieś dodatkowe "ulepszacze" a z głównym problemem(stabilnością) sobie nie potrafią poradzić.
Ze względu że jest to nowa seria produktów, mam wątpliwości czy system nie został skopany już na etapie produkcji i czy w ogóle jakiś soft pomoże.Może się mylę ale wątpię też czy na chwilę obecną odsyłanie tv do serwisu coś pomoże.
Nie pozostaje mi nic innego jak czytać forum i czekać na dobre wieści.
Jedynie w tym wszystkim dobrego to że obraz rekompensuje na chwilę obecną te niedogodności.
 

Boguszch

New member
Ja już czekam ponad dwa miesiące na konkretną aktualizację która wniesie dość istotne poprawki.
Przerobiłem przez ten czas trzy nowe softy i dalej nie ma poprawy w stabilności systemu.
Dokładają co nowy soft to jakieś dodatkowe "ulepszacze" a z głównym problemem(stabilnością) sobie nie potrafią poradzić.
Ze względu że jest to nowa seria produktów, mam wątpliwości czy system nie został skopany już na etapie produkcji i czy w ogóle jakiś soft pomoże.Może się mylę ale wątpię też czy na chwilę obecną odsyłanie tv do serwisu coś pomoże.
Nie pozostaje mi nic innego jak czytać forum i czekać na dobre wieści.
Jedynie w tym wszystkim dobrego to że obraz rekompensuje na chwilę obecną te niedogodności.

No właśnie...
Jedyna rzecz która wstrzymuje mnie przed zakupem tego TV to właśnie brak stabilności i resety, co sygnalizowało już parę osób.
Co mi po super obrazie, jak skazany będę na wyciąganie wtyczki z kontaktu...
Nie pamiętam czy sygnalizowałeś problem u Lizarazu ?
Jeżeli tak, to co Ci odpowiedział ?
 

jurasko

New member
Z Lizarazu jestem w stałym kontakcie i wielkie dzięki dla niego za stałe wsparcie.
Na chwilę obecną nie wyciągam wtyczki.
Jak to powiedział Lizarazu"Podkreślam że Tv po wyłączeniu z pilota może być do 30 minut po wyłączeniu jeszcze w płytkim standby.Dopiero po upływie tego czasu przechodzi w głęboki standby."
Nie mam miernika żeby zmierzyć jaka jest różnica w poborze prądu między "płytkim" a "głębokim"
Zresztą i tak jakby była znikoma to uważam to za usterkę gdyż nie mogę korzystać do 30min. z mojego ulubionego lounge light :)
 
Do góry