Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

miet55

Member
Bez reklam
A co z nim było nie tak? Jak rozpoznać te "błyski"?
Od piątku używam TV i nic nie zauważyłem.
Ja w pierwszej godzinie po rozpakowaniu zauważyłem to zjawisko. Przy zmianie scen jasna/ciemna i odwrotnie występuje nieprzyjemne dla oka zjawisko (błyśnięcie, pasek etc.)
 

Zielony_M

Member
Ktoś z bardziej zorientowanych wie jak wygląda sprawa z TVN Playerem? Bo nie wiem czy odpuścić sobie czekanie i wyłożyć 130zł za diwajs do podłączenia dekodera nki pod WiFi i mieć dostęp do tych treści czy jeszcze się wstrzymać?
Szlag trafia, miało być na Święta. Bandę idiotów z nas robią :-/
 

miet55

Member
Bez reklam
No to się wysilili z poprawkami w FW 150.85
Here is the change log so far taken from the german philips support website

Changelog:

# No SmartTV access in conjunction with various routers / solved
# No SmartTV access / Philips server not found / solved
# Intermittent flickering backlight in high-contrast scenes change, if only dynamic backlight is activated / released
# 60PFL9607S/12 - 3D Max Clarity and 2 player gaming mode solved /
# PNM performance optimizations
# PQ improvements (in terms of shocks, halos, artifacts, etc.)
# Pops when switching HDMI sources external dissolved
 
Ostatnia edycja:

Zielony_M

Member
Aktualnie nie posiadam w ogóle Net TV :-//
Przestał działać [...]
Dodatkowo serwis czy też helpdesk wykazał się wyjątkową ignorancją bo moje zgłoszenie telefoniczne zostało zagubione i po kilku dniach dzwoniąc się dowiedzieć na czym stanęło dowiedziałem się, że mojego zgłoszenia nie ma w systemie. [...]

SmartTV zaczął mi działać po aktualizacji softu o czym pisałem, ale nie o tym teraz.
Tym samym zobaczcie jak działa support Philipsa w PL.
Przeszło miesiąc i ZERO odpowiedzi w mojej sprawie. ZERO!!! Zagubione zgłoszenie telefoniczne na dzieńdobry i ZERO odpowiedzi na maila z konkretnym numerem zgłoszenia, który miał przyspieszyć sprawę.
Lipa; tak się w PL traktuje konsumentów :-/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TVN Player ma być w tym miesiącu zgodnie z podanym harmonogramem.
Ma wejść 5 aplikacji , cztery już weszły i została jeszcze jedna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam ponad 100 aplikacji na swoim telewizorze Philipsa ale korzystam z ulubionych na Youtube i dla mnie wystarcza.
Optymalnie jest ich kilkaset.
Mam też dongla z androidem i ponad 500.000 aplikacji.
 

mazibyk

New member
Ja mam ponad 100 aplikacji na swoim telewizorze Philipsa ale korzystam z ulubionych na Youtube i dla mnie wystarcza.
Optymalnie jest ich kilkaset.
Mam też dongla z androidem i ponad 500.000 aplikacji.

kiki, sprawdź priv :) bo wysyłam wiadomości, nie odpisujesz i nie wiem czy dochodzą :D i możesz zaraz potem skasować ten post ;]
 

Tika

New member
Bez reklam
Ja mam ponad 100 aplikacji na swoim telewizorze Philipsa ale korzystam z ulubionych na Youtube i dla mnie wystarcza.
Optymalnie jest ich kilkaset.
Mam też dongla z androidem i ponad 500.000 aplikacji.

aplikacji użytecznych jest mało, większość to bezużyteczne śmieci, youtube jest w wersji mini/mobile, więc dużo filmików nie działa z względu na prawa autorskie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ciekawe?
Moje wszystkie na których mi zależy , działają.
Aplikacje jeśli ktoś posługuje się językiem są bardzo fajne.
 

po19770518

New member
kiki, masz zdaje się informacje wprost ze źródła.
Wiesz może czy producent tego telewizora (ja mam 55pfl6007) planuje coś zrobić z przerywaniem dźwięku przez wyjście optyczne do amplitunera w trybie wielokanałowym(stereo jest ok). Od mniej więcej 2 wersji softu jak dla mnie jest ok, brakuje tylko dźwięku przez kabelek optyczny. Coraz bardziej mnie to drażni.
 

phips

New member
Ale robią klientów w balona. Niedawno podali prawdziwe zmiany:

Changelog QF1EU-0.150.85.0

- Solution to connect to the Smart TV portal in Spain and the UK.
- Solution for the 60PFL9607S/12 regarding strong color flickering in picture with 3D max clarity and 2 player gaming mode.
- Solution for incorrect TXT characters for czech and slovak programms for DVBT and DVBC reception.
- Solution for External VGA can be selected, but video is not shown.
- Solution for Maxdome regarding movies stops streaming after a pause for a short time (3min+).
- Perfect Natural Motion performance optimizations.

Toengel@Alex

Chyba dobrze im wyszły TV na 2013 rok, bo kpią sobie z tych co kupili modele zeszłoroczne.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
miet55-
nie będę Cię obrażać ale pisz proszę bardziej umiarkowanie, bo też moge się zdenerwować i zapewniam ze będzie mniej przyjemnie.

=============================
SDman -
Porównywałem dokładnie programy identyczne na dwóch jednakowych telewizorach
Jeden z nowego dongla Measy drugi z aplikacji VOD Onet.
Oczywiście że są różnice jakości obydwóch programów.
Ale jest to poziom akceptowalny jakości tym bardziej że są również w programach wybory oglądanej rozdzielczości . Na HBO Go jest super, na Ipla - rewelacja, Na Vod TVP - ok. ale nie powala na kolana.
Gry rewelacja.

Jest wiele urządzeń które lepiej sobie dają radę z jakością np Apple TV czy Dune
Ale zawsze można dokupić . Dla spragnionych i miłośników aplikacji to żadna sensacja. To tak jak kiedyś kupowanie magnetowidu. Kto chciał mieć więcej kupował - kto nie, nie.

===============================
bobiwr
Nie podważam Twoich nauk matematycznych , ale policzmy informację Philipsa:

  • Philips Smart TV dostępne są nowe aplikacje: VoD Onet, Filmbox Live oraz Tuba.fm – start na pewno dzisiaj, ale nie wiadomo jeszcze o której godzinie. Nowe aplikacje będą dostępne w App Gallery.
  • Jeszcze w marcu zostaną uruchomione dwie kolejne usługi TVN Player oraz WP.TV.
1.Tuba.fm
2.VOD. Onet
3.Filmbox
4.WP.TV
5.TVN Player

I nie pouczaj mnie czy moje mi się podobają czy nie.
Ja korzystam z komputera po 15 godzin dziennie.
Więc dla mnie wszystkie z których korzystam od czasu do czasu w telewizorze działają extra.
Nie będę się zniżał do oceny Twojego poziomu.
Pozdrawiam za to szczerze.

==================================================
po19770518 - nie wiem, nie pytałem , nie sprawdzałem tego problemu.

==================================================
kini0 - mam Cię za gościa z klasą , nie musisz silić się kiepskie dialogi.

==================================================
Tika - zważaj na słowa (regulamin.
Tak, wchodzisz na aplikacje angielskojęzycznych stron i jest tam kilkaset widgetów.
ściągasz je do siebie i oglądasz.
Nie wiem jaki masz gust, więc trudno odpowiedzieć na pytanie jakie są dla Ciebie.

 
Do góry