Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

sq3htu

New member
Panowie,

Czy gdzies w Poznaniu mozna obejrzec ten model?
W weekend bylem przy okazji w M1. W Media nie ma w ogole Philipsa, natomiast w RTVEuroAGD mieli jedynie serie 5507.
 

janko2

New member
O jakiej podstawce z głośnikiem mówisz? W podstawie nie ma żadnego głośnika, jak również zdejmuje się ją przy wieszaniu na ścianie...

Przepraszam za zamieszanie.... dopiero teraz doczytałem uważnie - i głośniki w podstawie są od modeli 7000 wzwyż.
A ja cały czas byłem przekonany, że w 6007 też i dlatego pytałem o ten wieszak...
Sorki.
 

mdag

New member
4. Smart TV - tego do końca nie testowałem, na pierwszy ogień poszło YouTUBE. Dla mnie bomba, teledyski w HD (po WI-FI!) bez rwania. O to chodziło!

widać tylko ja mam problem z rwaniem filmów na YouTube. Pisałem o tym w innym wątku.

z ciekawości poszukałem speed testera, który nie działa na flashu. Znalazłem:
SpeedOf.Me, HTML5 Speed Test

Wrzuciłem adres do przeglądarki w telewizorze, nie wiem na ile wiarygodny jest ten test, ale pokazał mi, że TV ciągnie sieć z prędkości od 1 Mb/s do 2 Mb/s, przy moim łączu 20 Mb/s.

W innym wątku Lizarazu sugerował, że to może być wina dostawcy internetu. Nie znam się na tyle na problematyce sieciowej, ale aż mi się nie chce wierzyć. Router do komputera daje około 18 Mb/s, komórka po WIFI potrafi wyciągnąć 15 Mb/s, a TV po kablu tak przycina ?

Wina routera ? Jeśli tak, dlaczego dotyczy to tylko TV i głównie YouTube ? (komunikacja PC -> TV jest ok.)
 

jodlasty1

New member
Ktoś pytał o uchwyt na ścianę, w moim przypadku pasował od plazmy panasonika G10.

Co do WiFi.
Jest coś nie tak.

Mam bardzo dobry router Asus RT-N16 z łączem 128Mbitów
Telefon podłączony przez WiFi pokazuje 16Mbit/s, a telewizor 2MBit/s :(

Antena oddalona jest 2m o TV siła sygnału to 51dBm.
Coś jest na rzeczy.
Może nie radzi sobie z połączeniem szyfrowanym.

Edit:

WiFi jednak działa dobrze.
To ta strona źle pokazuje na naszym TV.
Jak włączyłem YT, widziałem transfer nawet ponad 20Mbitów/s, wiec jest ok
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Dołączę się do dyskusji na temat tego modelu. Przyznam, że po przeczytaniu testu byłem już niemal zdecydowany na zmianę swojego SONY 40EX711 na PHILIPS-a z 3D. W końcu 2 cale więcej, "świetny obraz" , 3 D, wi-fi, przeglądarka itd. Wczoraj miałem okazję widzieć ten TV w wersji 47 cali i poniżej moje uwagi.

Wygląd.

To moim zdaniem obok funkcji Ambilight największa zaleta tego TV. Bardzo solidnie wykonany i prezentujący się świetnie. Nieco błyszcząca matryca ale do przeżycia o ile ktoś nie ma za plecami okna.

Obraz

I tutaj muszę stwierdzić, że jestem nieco rozczarowany. Poza ładnym nasyceniem kolorów i ich głębią oraz ostrością, reszta nie napawa optymizmem. Po pierwsze straszny teatr, który być może udałoby się nico złagodzić ustawieniami lecz nie sądzę aby do końca. Jeśli ktoś lubi ten efekt lub ogląda tylko sport to serdecznie polecam.

Jednak najgorszą wadą jest "rwanie obrazu". Przyznam, że dawno nie widziałem takich smug na ekranie za szybko przesuwającymi się obiektami, które nachodzą na siebie. TRAGEDIA !!!

Po tych przeżyciach wróciłem do domu, cieszę się z dobrego i naturalnego obrazu mojego TV i nie zamierzam w najbliższym czasie go zmieniać.

Zrobiłbym to gdyby:

- SONY poprawiło w końcu obsługę plików video przez USB. Wtedy faworyt
to 40HX755. Świetny, naturalny obraz, dobre skalowanie i tuner sat.

- TOSHIBA 42VL963 miała wi-fi i dostęp do IPLA oraz TVN Player.

Pozdrawiam
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na pewno było włączone HD Motion i dla tego tak rwało wyłączasz to i obraz płynny i bez efektu teatru :). Po kalibracji i trochę własnej poprawy pod swoje oko obraz będzie znacznie lepszy :)
 

r_p_r

New member
Mam taka zagwostke, a mianowicie... u mnie telewizor stalby na szafce, a jego prawa krawedz konczylaby sie w tym samym miejscu co konczaca sie za nim sciana. W zwiazku z tym funkcja Ambilight z lewej strony swiecilaby normalnie na sciane, z prawej natomiast znaczna czesc podswietlenie leciala by w przedpokoj, ktory to zaczyna sie za rogiem...

Ktos tak ma?

I jak wtedy wyglada Ambilight?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wiem czy ktoś tak ma. Ale logicznie myśląc efekt będzie lipny. Będziesz miał tylko efekt z lewej strony. Z prawej będziesz miał tylko błyskoteke na przedpokoju hehe
 

jurasko

New member
na pewno było włączone HD Motion i dla tego tak rwało wyłączasz to i obraz płynny i bez efektu teatru :). Po kalibracji i trochę własnej poprawy pod swoje oko obraz będzie znacznie lepszy :)

Już Cie kiedyś prosiłem abyś się nie wypowiadał na forum i nie wprowadzał ludzi w błąd!!!


"Technologia Perfect Motion Rate (PMR) o częstotliwości 400 Hz zapewnia niezrównaną ostrość, czystość i dynamikę ruchomego obrazu podczas oglądania filmów akcji. Nowy standard PMR stworzony przez firmę Philips stanowi połączenie najszybszego odświeżania paneli, technologii HD Natural Motion i niezwykłego sposobu przetwarzania, co gwarantuje niespotykaną ostrość ruchomego obrazu."
Podsumowując:
Czym wyżej ustawimy HD Natural Motion tym płynność jest lepsza.
Analogicznie przy wyłączonej opcji HD NM płynność gorsza.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja pisze o funkcji HD Natural Motion i jak jest włączona to występuje efekt teatru i obraz jest delikatnie rwany. Nie zauważyłeś tego?. I jak zwykle ja o chlebie Ty o niebie :p
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czym wyżej ustawimy HD Natural Motion tym płynność jest lepsza.
Analogicznie przy wyłączonej opcji HD NM płynność gorsza.

tak płynność lepsza to znaczy bardziej bym to nazwał efekt teatru lepszy ale za to zaczyna rwać obraz Ty może tego nie widzisz ale kto ma sprawne oko to widzi:p. Dziwne trochę, piszesz o lepszej płynności ostrości i w ogóle a sam w swojej kalibracji masz wszystkie ulepszacze wyłączone co raczej świadczy o tym że Ci się to nie podoba, albo widzisz jakieś niedoskonałości. I jak dla mnie to Ty wprowadzasz ludzi w błąd :p, i czepiasz się wszystkiego i wszystkich jak rzep psiego ogona :p
 

jkchris

New member
FFooxx55 ma rację wystarczy wyłączyć HD motion a obraz i tak jest płynny a do tego bez efektu teatru i artefaktów w szybkich scenach.
Odpowiadam też komuś kto się pytał czy Tv odtwarza pliki mkv.
Otóż do tej pory nie spotkałem pliku mkv który by się nie odtworzył , zarówno 720p jaki i 1080p (3d i zwykłe) wszystko ładnie się odtwarza. Wiadomo że nie ma DTS tylko AC3, ale i tak większość plików z filmami mkv polski lektor jest w AC3 więc nie ma problemu..
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
i widzę że jesteś strasznym teoretykiem, cytujesz tylko formułki zamieszczone przez producenta, tylko że w praktyce jest inaczej :p. No i ta Twoja kalibracja do tego co piszesz jest strasznie dziwna. Ja nie sypie formułkami producenta z rękawa tylko pisze o tym co widzę na własne oczy :p. Panie strasznie czepialski teoretyku :p
 

jurasko

New member
Na włączonym HD Motion jest lepsza płynność i to widać gołym okiem.A że przy tym występuje efekt teatru to już inna inszość.
 
Do góry