Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

ElTomeko

New member
Panowie pytanie do tych którzy oglądaja filmy...czy jest taka opcja zeby w filmie np divix który nie ma chapterów przewinąc szybciej niz 32x, chodzi mi o to ze ogladam film i np po godzinie wyłączm tv i wtedy musze znowu przewinąc i poczekac 5 min zeby mi przewiną do tej konkretnej sceny co niestety czasem nie wychodzi na tym tv bo zdarzało sie iz przewijałem i po nacisnieciu play zupełnie sie gubił i np wracał z powrotem do początku filmu...
 
J

Judash

Guest
To jest ostatni firmware Wersja: 000.150.082.000?Czy trzeba rozpakować i póżniej skopiować na USB, włożyć do TV i....?
 

ElMariano

New member
Ja miałem dokładnie taką samą tapetę. Czarna ze srebrnymi dodatkami. Efekt był mizerny. Tapeta została zdjęta a ściana pomalowana na biało (czego nie robi się dla Ambilighta;)) ). Efekt jest o wiele lepszy. Jeszcze jakbyś miał samą czarną tapetę to ok, ale każde dodatki przeszkadzają bo ambilight je wyróżnia. Według mnie najlepiej jest na jasnej jednolitej ścianie.

Dzięki, właśnie tego się obawiałem. Czerń bardzo absorbuje światło, został by tylko efekt na jasniejszych wzorach. Tapeta położona 6 miesięcy temu więc trochę szkoda ją zrywać.
 
J

Judash

Guest
OK. wystarczyło wyjąć baterie w pilocie i włożyć ponownie.Pilot działa i TV też.Na ustawieniach fabrycznych obraz jest OK i dźwięk też.
 
Ostatnia edycja:

Puchaty86

New member
Telewizor przyszedł dziś, kupiony u Kol. Kikiego i przezeń skalibrowany:)
Na razie rozkminiam co i jak i maj jeden problem, z internetem po wi-fi niby się połączył ale wyskakuje informacja , że "nie znaleziono serwera philips", co to oznacza?
Drugie pytanie, jak połączyć się z TV przez lapka (wifi), tak, żeby TV ciągnął film z dysku?
 

Puchaty86

New member
ta opcja jest włączona
na telewizorze jest komunikat: włącz komputer i uruchom aplikację serwera multimedialnego. Telewizor będzie wyszukiwał program serwera multimedialnego.

I... nic się nie dzieje.
 

europa777

New member
Dzięki, właśnie tego się obawiałem. Czerń bardzo absorbuje światło, został by tylko efekt na jasniejszych wzorach. Tapeta położona 6 miesięcy temu więc trochę szkoda ją zrywać.
Moja żona też kręciła nosem, ale na szczęście robiliśmy większą przeróbkę i przy okazji dostało się tapecie. Sama przyznała, że bez tapety jest o wiele lepiej.
 

Puchaty86

New member
Trochę tego nie rozumiem, telewizor nie chce się połączyć z serwerem philips ale sciąga aktualizację. Nie wiem o co chodzi.

edit.
Połączył się z netem, jednak pomimo tego, że postawiłem serwer na lapku (za pomocą serviio) tv nie wyłapuje niczego nie wyłapuje. O co może chodzić?

editII
Zaczęło działać, samo z siebie:) teraz jest już ok.
Obraz wzorowy, powiem, że mnie pozytywnie zaskoczył, w DVB-T wygląda świetnie.
Odpaliłem sobie z lapa film w BluR i po prostu wbiło w fotel.
Z szybkich uwag pochwalę jeszcze dźwięk, dziś rzadko się zdarza taka jakość w telewizorze.

Jak się zapoznam bardziej z TV to opowiem więcej.
 
Ostatnia edycja:

Xazar

New member
A jak wygląda kwestia input laga w modelu 47PFL6067 i 47PFL6907 w porównaniu z 6007? Wie ktoś/sprawdzał?
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Obraz wzorowy, powiem, że mnie pozytywnie zaskoczył, w DVB-T wygląda świetnie.
Odpaliłem sobie z lapa film w BluR i po prostu wbiło w fotel.
Z szybkich uwag pochwalę jeszcze dźwięk, dziś rzadko się zdarza taka jakość w telewizorze.

Jak się zapoznam bardziej z TV to opowiem więcej.

Mnie też zaskoczyła jakość obrazu i dźwięk zresztą moich domowników też.Nadal ogląda, na ustawieniach fabrycznych.Popatrze i wtedy zobaczę co zmienić w ustawieniach.Mam w domu Sonego ex-500 i jestem pod wrażeniem tego Philipsa.Firmware jeszcze nie zmieniałem
 

mocher3

New member
Powiedzcie mi panowie , jakie jest prawdopodobieństwo że przy zakupie w RTV EURO AGD dostanę "wadliwy" model tego TV czyt. clauding , banding itp. ? Byłem zdecydowany kupić u pana z tego forum sprawdzony pewny egzemplarz , ale nie ukrywam że dla mnie cena jest ważna i kusi mnie ta promocja z załączonym X-Boxem . Wiem że to trudne pytanie , ale może chociaż doradzicie , czy brać w RTV Euro Agd PKP PKS JP i zaryzykować , czy pewny u pana K.
Z góry dzięki za odpowiedź
 
J

Judash

Guest
Clauding, banding, czy jak to zwą to nie jest wada.Pewnie występuje w każdym TV led w większym lub mniejszym stopniu.Ja nawet tego nie szukam iśpię spokojnie.
 

maniek530

Banned
Powiedzcie mi panowie , jakie jest prawdopodobieństwo że przy zakupie w RTV EURO AGD dostanę "wadliwy" model tego TV czyt. clauding , banding itp. ? Byłem zdecydowany kupić u pana z tego forum sprawdzony pewny egzemplarz , ale nie ukrywam że dla mnie cena jest ważna i kusi mnie ta promocja z załączonym X-Boxem . Wiem że to trudne pytanie , ale może chociaż doradzicie , czy brać w RTV Euro Agd PKP PKS JP i zaryzykować , czy pewny u pana K.
Z góry dzięki za odpowiedź

Z Euro powinienes dostac fabrycznie zapakowany (innego był nie wziął !!!).Co do prawdopodobienstwa ze sie dostanie wadliwy to jest loteria ale jesli jest wada to zglasza sie to do serwisu - clouding i banding chyba nie jest wadą ktora mozna zglosic na serwis.
Ja kupilem w sklepie bo zalezalo mi na czasie ale jesli mialbym troche czasu to zamowilbym u Kikiego - jak kupowalem to nie bylo jeszcze promocji z Xboxem - teraz to bralbym w ciemno z konsola z Euro !
 

szybal

Banned
W euro rtv ja się dogadałem tv przyjechal rano po południu przed zabraniem po podłączeniu na specjalnym stojaku spokojnie go sobie przetestowałem i u mnie zadne anomalia nie występują,przy najmniej w Gdyni obsługa jest przyjazna i wyrozumiała.
 

macmet

New member
To i może ja opiszę swoje pierwsze wrażenia po zakupie tv. A więc tv wygląda świetnie. Obraz w HD jest zajefajny, na analogu też niczego sobie. Ustawiłem go sobie jak jurasko i jest okej , nieco zmodyfikowałem pod swoje preferencje. Teraz chwilkę o 3D, mianowicie skryty uśmiech na twarzy dzieci i żony nie miał końca , każdy z domowników zadowolony. Filmy o dinozaurach 4 gigowe sbsy wyglądają świetnie! te 14 gigowe pewnie jeszcze lepiej ale jeszcze nie badałem. Ogólnie tv wymiata. Nie doszukiwałem się cloudingu i bandingu bo i po co :). w porównaniu do 6 letniego philipsa jest 5 razy lepiej . Menu jest wolne fakt ale żeby aż tak przeszkadzało jak tu piszą ..... no bez przesady. Narazie nie mam żadnych uwag. tv to 47pfl6007:)
 
Do góry