Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

admat

Member
Witam, Przeleciałem temat i nie znalazłem odpowiedzi - może nie dokładnie śledziłem ale jest tego dużo bo około 140 stron. Mam problem z połączeniem tego sprzętu z internetem gdy na routerze jest ustawione szyfrowanie. Bez zabezpieczeń działa ale z zabezpieczeniami niestety nie może się połączyć. Czy popełniam jakiś błąd. Sprawdziłem już na dwóch egzemplarzach i to samo.

Pozdrawiam.
 

emer

Member
Bez reklam
a co masz ustawione w routerze, jaki rodzaj szyfrowania ?
Na np WPA/WPA2 Personal TKiP idzie - tak proponuje support Philipsa (ale ja próbowałem AES i tez OK) .
Ewentualnie pomaga (u mnie pomogło), wył/zał TV , łącznie z chwilowym wyciągnięciem wtyczki z prądu.
 

Harpo

New member
Witam do tej pory byłem zainteresowany(po przeczytaniu testu) zakupem tego tv w wielkości 47 ''zwłaszcza że jeśli chodziło o obraz philipsa zawsze był moim nr 1,choć awaryjność była ponadprzeciętna (jak stwierdził kolega zepsuje się 2 razy w roku ale obraz mam najlepszy, dotyczyło to crt pixel plus)Pojechałem do sklepu by organoleptycznie porównać telewizor z konkurencją
I tutaj mam poradę dla szukających i nie odkrywam tym ameryki:
kupujcie to co widzicie i co wam się podoba
osobiście dla mnie w dniu dzisiejszym bezkonkurencyjnym jest model Panasonic TX-L47ET50E 3D
Odniosę się tylko do obrazu -płynność dla mnie DOSKONAŁA
Kontrast,czerń, biel, równomierność podświetlenia nasycenie kolorów na poziomie referencyjnym w tej klasie cenowej
Hoho ,Kolego - żebyśsięnie zdziwił...
Oczywiście - pierwsze wrażenie jest najważniejsze, ALE POD WARUNKIEM, że wyświetlany obraz pochodziz TEGO SAMEGO źródła i przy podobnych ustawieniach.
Btyłem swego czasu w jednym dużym markecie TV i stał Panasonic obok Samsunga. Samsung pięknie wygladał, Panasonic miał pixelozę i jakieś kolory dziwne... Leciał jakiś mecz piłki noiżnej. Pytam się jaki obraz jest podłączony, facet nieco zmieszany przyznał, że do Samsunga podpięty jest BlueRay, aw Panasonicu lecu zwykły...DVD! No ale dla przysłowiowego Kowalskiego Samsung "bije na głowę" tego Panasonica, a w rzeczywistosci moze być całkiem odwrotnie :)
jednak nie ma co ukrywać, że bogactwem aplikacji w Smart tv ten telewizor ustępuje znacząco na przykład Samsungowi. Problem tej głośności w wypadku uruchomienia tv też mnie dotyka, to jest naprawdę duży minus... Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony, sporo z tych minusów, wynika z mojej niepełnosprawności, no ale chwilowo tego się nie przeskoczy ;)
Jestem pod wielkim wrażeniem, że akurat Ty potrafisz tyle napisać o TV. Fajnie, przepraszam za osobistą uwagę, ale pierwszy raz spotykam się z taka osobą na forum tematycznym:)
Zgadzam się że funkcie SmartTV w Samsungu są ZDECYDOWANIE lepsze, cóż wolę jednak ładniejszy obraz no i Ambi. Ponadto dźwięk jest bardzo dobry ale jeśli podbijesz basy na +3 conajmniej, a soprany obniżysz do -2 ,no i tylko na kanałach HD jest świetnie, na zwykłych programach SC cienko i faktycznie takie "pudełka" grają. Oczywiście, każde większe głośniki podpięte do TV/wzmacniacza bedą lepsze.
Co jest z tą głośnością w trakcie uruchamianai TV? Nie kumam..Ja nie mam żadnego problemu.

pozdrawiam serdecznie.
 

andrewxxx

New member
Czy może ktoś napisać czy zmieniło się coś odnośnie napisów w philips z filmów odtwarzanych USB? Czy jest już jakikolwiek sposób na uzyskanie polskich ogonków?
 

europa777

New member
Czy może ktoś napisać czy zmieniło się coś odnośnie napisów w philips z filmów odtwarzanych USB? Czy jest już jakikolwiek sposób na uzyskanie polskich ogonków?

Ja odtwarzam filmy z USB z napisami i nie mam żadnych problemów. Wybiera się w opcjach Europę Środkową (jeżeli dobrze pamiętam) i działają. Albo koduje się pliki srt do UTF-8 i wybiera to samo kodowanie w TV. Warunek, że napisy i film muszą być tej samej nazwy.
 

qubeczek

New member
Witam,
mam ten TV od kilku dni, i kilka kwestii troszeczkę mnie męczy. Zaznaczę, żę robiłem aktualizację softu przez Internet, i jest aktualny.
1. Chodzi o taki efekt: w momencie zmiany zabarwienia ekranu (np. z bardzio ciemnego najasny - standard w reklamówkach) występuje efekt "drżenia linii" - pojawiaj się ciemniejsze linie poziome wzdłóz ekranu, mniej więcej po środku, takie "rganie", do 1 sekuny obraz się stabilizuje. Zauważyłem, żę efekt ustępuje po całkowitym WYŁĄCZENIU funkcji Dynamiczne Poświetlenie.
2. Ale jak wyłącze Dynamiczne Podświetlenie, to z kolei widzę szare plany (20-30 cm) w dwóch - trzech miejscach na czarnym tle - jakby nierówne podświetlenie obrazu, takie "chmórki". Przy Dynamicznym Podświetleniu tego nie ma.

Efekt występuje na sygnale HD z Polsatu Cyfrowego, ale np. również jak włącze menu "Opsje" i w momencie ich gaszenia to "drżenie" lini również się pojawia.

Czy to efekt mojego egzemplarza, błą w ustawieniach, czy po prostu "ten typ tak ma".


Gdzie ewentualnie szukać jakiejś opinii Philipsa - czy można wezwać jakiegoś technika by to ocenił ?
 

plusiu

New member
Jestem pod wielkim wrażeniem, że akurat Ty potrafisz tyle napisać o TV. Fajnie, przepraszam za osobistą uwagę, ale pierwszy raz spotykam się z taka osobą na forum tematycznym:)
Zgadzam się że funkcie SmartTV w Samsungu są ZDECYDOWANIE lepsze, cóż wolę jednak ładniejszy obraz no i Ambi. Ponadto dźwięk jest bardzo dobry ale jeśli podbijesz basy na +3 conajmniej, a soprany obniżysz do -2 ,no i tylko na kanałach HD jest świetnie, na zwykłych programach SC cienko i faktycznie takie "pudełka" grają. Oczywiście, każde większe głośniki podpięte do TV/wzmacniacza bedą lepsze.
Co jest z tą głośnością w trakcie uruchamianai TV? Nie kumam..Ja nie mam żadnego problemu.
Witam. Napiszę po kolei. PO pierwsze nie mam problemów z osobistymi uwagami, więc, jest ok. Osoba niewidoma na dobrą sprawę to telewidz ja każdy. Myślę, że nie ma co porównywać tv innych niż dokładnie ta sama klasa, bo to się mija z celem. Co ztego, że porównam TV samsunga coś tam z seri 8000 jak to po prostu inny rodzaj tv, więc nawet Ambilight nic tu nie daje. Problemem w moim odczuciu jest też co innego,a mianowicie jakość naszej tv w porównaniu z zachodnimi stacjami Niemcy UK czy Skandynawia. Przykładem np było euro 2012, gdzie na kanałach niemieckich, jakość była widocznie lepsza, niż na naszych, mimo, iż transmisję realizowała UEFA, podobnie ostatnio będąc w Norwegii, osoby będące ze mną mówiły mi, że jakość tv naziemnej w porównaniu z naszą, jest raczej nieporównywalna. Dlatego, też jeśli już się podniecać jakąś jakością t w odczuciu ślepego, z BR czy pełnego HD a nie Polsatem czy tam czymś podobnym w pseudo hd, no ale nie jestem znawcą, po prostu spostrzeżenia przekazane mi przez osoby trzecie, a nie jakieś prawdy objawione. Ja osobiście czekam na TV który będzie miał udźwiękowione MENU i TTS do czytania napisów, Panasonic już coś takiego ma ale tylko po Angielsku i wjęzykach azjatyckich TZn japońskim. CO się tyczy jakości, pisałem już o tym gdzieś, że ten tv robi wrażenie gdy np zapoda się Avatara z pełnego BR lub filmy 3D jakieś przyrodnicze, no ale to też opinia tylko mojej partnerki. Jeśli zaś mówimy o dźwięku, co zrozumiałe, zwracam na to szczególną uwagę i zgadzam się z przedpiścą, że tylko na niektórych kanałach ta jakość dźwięku jest naprawdę dobra. Dlatego właśnie zdecydowałem się kupić głośniki 2.0 Microlaby solo 7c dla kogoś pewnie jest szczytem idiotyzmu podpinanie głóśników wartych 25% t telewizora tylko po to aby coś tam sobie obejrzeć, ale zapewniam, że warto, pórównywać wiadomo nie ma co, ale wrażenia są naprawdę ciekawe. Za radą jednego z forumówiczów, nabyłem przetwornik analogowo-cyfrowy i podłączyłem ww głośniki do tv korzystając ze złącza optycznego, gdyż wcześniej miałem je podpięte do dekodera cyfry+. Teraz jednak oglądając coś z USB dźwięk mam z głośników właśnie i o to chodziło... Każdemu kto ma trochę miejsca, polecam jednak coś zewnętrznego.
Dźwięk np z radiowych kanałów nadawanych na Astrze czy Hotbirdzie, jest doskonały, a np kanały nadające muzykę klasyczną, to już poezja dla ucha, no ale o tv ma tu być a nie o głośnikach. CO do brania pilota do góry nogami, jak to już ktoś pisał, zgadzam się z tym, może się to przytrafić, wcale nie jest on ani przemyślany wg mnie ani ergonomiczny, pisałem o tym przy okazji zmiany ścieżki dźwiękowej. Menu działa wg mnie normalnie, ani wolno ani szybko, zresztą każdy kto ma dekodr cyfry, wie, że wolniej niż on działa tylko coś z TP. Więc to dla mnie nie jest wadą. Bardzo żałuję, że nie kupiłem wersji 47 cali no ale budżet, wiadomo. Mój tv kupiłem jeszcze przed świętami i dałem 3k bez złotówki widzę, że ceny nie maleją... ALe mnie to akurat nie martwi :) Teraz może o tej głośności, chodzi o to, że po uruchomieniu TV i dekodera Cyfry głośność od razu jest na bardzo wysokim poziomie, oba ustrojstwa oczywiście włączane z trybu Standby. ALe zaczynam dochodzić do wniosku że to WIna dekodera Pace. Brakuje mi w Philipsie jakiejś fajnej internetowej aplikacji radiowej, odpowiednik internetowego vtuneraq właśnie byłby super, aby można było posłuchać większości stacji polskich, czy po prostu komercyjnych z interesującego nas kraju, sporo mam takich stacji ulubionych z Niemiec Czech CZy nawet Antypodów więc to by mi pasowało. Ktoś tu pisał, że ma problem z Iplą u mnie działa bardzo dobrze,i muszę, przyznać, znów źródłem są osoby trzecie, że niektóre pozycje, spokojnie można porównać jakościowo do bezpośredniego odbioru z TV.
Z pewnością powinna zostać nieco poprawiona, obsługa aplikacji smart tv za pomocą klawiatury i myszki zewnętrznej, bo nie zawsze działa to tak dobrze jak by się chciało.
No i właśnie ta ilość aplikacji, więce, więcej, więcej, nie dużo więcej, nie sto nie tysiąc, ale więcej... Na pewno nie jestem tak zafascynowany tym tv jak testujący, i mimo, że mniej takiego sprzętu w życiu widziałem niż on jak sądzę, to myślę, że te wszystkie peany są mocno przesadzone. Za rok czy dwa ten tv będzie jednym z setki z taką jakością, więc te wszystkie Ochy i Achy w moim odczuciu jak jużnapisałem, są wyolbrzymione. Zresztą bardziej do mnie trafiają dane świadczące na korzyść danego telewizora mówiące o lepszym kontraście, kontach widzenia, i innych parametrach deklasujące inne tv z tej samej półk cenowej niż te wszystkie wykrzyniki. ALe w żadnym razie to nie ma być krytyka, szacun za to, że komuś się w ogóle chce, bo porównując ilość testów w polskim a np niemieckim internecie właśnie telewizorów, to jak zwykle jesteśmy daleko na końcu.
Koniec tej pisaniny bo mnie z roboty wywalą.

--
Pozdrawiam serdecznie
 

markaw_70

New member
do qubeczek,

mam 55 cali i to samo zauważyłem, miałem o tym napisać, ale nie wiedziałem jak opisać tę usterkę. U mnie jest to widoczne przy ustawieniu w 3 pozycjach "dynamiczne podświetlenie" oprócz wyłączone. Ale jak jest wyłączone to kolor czarny robi się szary i trzeba kombinować z innymi parametrami, żeby coś poprawić.

Efekt ten u mnie jest widoczny przy zmianie ujęcia kamery z ciemnego obrazu na jasny, takie mrugnięcie pośrodku ekranu (w poziomie).

Do pozostałych posiadaczy !!!
Możecie to sprawdzić, czy u Was też tak jest ? Bo jeśli tak to napiszemy do Philipsa, żeby coś z tym zrobili.

Kiki, jak będziesz sprawdzał Philipsiaka to rzuć okiem na ten problem.

pozdro
 

europa777

New member
do qubeczek,

mam 55 cali i to samo zauważyłem, miałem o tym napisać, ale nie wiedziałem jak opisać tę usterkę. U mnie jest to widoczne przy ustawieniu w 3 pozycjach "dynamiczne podświetlenie" oprócz wyłączone. Ale jak jest wyłączone to kolor czarny robi się szary i trzeba kombinować z innymi parametrami, żeby coś poprawić.

Efekt ten u mnie jest widoczny przy zmianie ujęcia kamery z ciemnego obrazu na jasny, takie mrugnięcie pośrodku ekranu (w poziomie).

Do pozostałych posiadaczy !!!
Możecie to sprawdzić, czy u Was też tak jest ? Bo jeśli tak to napiszemy do Philipsa, żeby coś z tym zrobili.

Kiki, jak będziesz sprawdzał Philipsiaka to rzuć okiem na ten problem.

pozdro

Temat poruszany już wcześniej. Problem z dynamicznym podświetlaniem pojawił się wraz z nowymi aktualizacjami 150.xxx. Na ten czas nie znam rozwiązania problemu (i podejrzewam, że Philiphs też nie). Ale przy dobrych ustawieniach dynamiczne podświetlanie nie jest aż tak bardzo potrzebne. Chmurki to prawdopodobnie clouding. Tutaj to zależy od egzemplarza TV (u mnie nie występują).
 

qubeczek

New member
A czy ten "cloding" jest podstawą do jakiejś reklamacji ?
CZy też lepiej oddać ten TV (kupiony w internecie), i zamówić inny egzemplarz ?
CZy też to mozę ustąpić po jakimś czasie (albo się powiększyć ?)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zmian cludingu nie będzie, lepiej sprawdzać przez zakupem.

====================================
Będę sprawdzał następne - to zerknę . Ale szczerze to dokładniej nie kumam .
 

europa777

New member
Oddać.
Kiki: jeżeli mówisz o dynamicznym podświetleniu to muszą być wgrane aktualizacje 150.xxx zeby był błąd. Na forum Philipsa nazywają to "flickerem". Najlepiej widać podczas oglądania bajek:)
 

markaw_70

New member
Zmian cludingu nie będzie, lepiej sprawdzać przez zakupem.

====================================
Będę sprawdzał następne - to zerknę . Ale szczerze to dokładniej nie kumam .


Kiki, ustaw dynamiczne podświetlenie np. na standard, albo najlepszy obraz i patrz na połowę wysokości obrazu, przy zmianie scen (w większości przypadków z ciemniejszego na jasne) pojawia się takie "mrugnięcie" na całą szerokość ekranu. Coś takiego jakbyśmy np. podpinali kabel EURO i coś nie stykał do końca (takie porównanie). Na tle jasnym ekranu takie ciemniejsze linie. o szerokości ok. 2 cm. Trwa to niecałą sekundę, może mrugnięcie.

Moim zdaniem nie może być to standard i kwalifikuje się to do zgłoszenia magikom z Phipsa, może to kwestia firmware i da się coś poprawić w tym temacie żeby to wyeliminować.
 

miet55

Member
Bez reklam
Kiki, ustaw dynamiczne podświetlenie np. na standard, albo najlepszy obraz i patrz na połowę wysokości obrazu, przy zmianie scen (w większości przypadków z ciemniejszego na jasne) pojawia się takie "mrugnięcie" na całą szerokość ekranu. Coś takiego jakbyśmy np. podpinali kabel EURO i coś nie stykał do końca (takie porównanie). Na tle jasnym ekranu takie ciemniejsze linie. o szerokości ok. 2 cm. Trwa to niecałą sekundę, może mrugnięcie.

Moim zdaniem nie może być to standard i kwalifikuje się to do zgłoszenia magikom z Phipsa, może to kwestia firmware i da się coś poprawić w tym temacie żeby to wyeliminować.
Zauważyłem to zaraz po zakupie jeszcze na oprogramowaniu 000.150.48.14. Na najnowszym również bardzo dokucza, chyba że się wyłączy dynamiczne podświetlanie. Nie rozumiem tych wszystkich co piszą o tym TV OHHH i AHHH!!! No chyba, że ktoś robi marketing jak "kiki". TV na chwilę obecną ma niezliczoną ilość wad i oby je programiści z PHILA jak najszybciej usunęli.
 

miet55

Member
Bez reklam
miet55

żeby usunęli to trza do nich napisać, tylko jak to dobrze opisać, żeby chłopy zrozumieli o co chodzi.
Ja na razie zbieram wszystkie informacje i składam je tak żeby jasno i rzeczowo opisać. Rozmawiałem z Radomiem i mam adres do osoby która ma się tym zająć. Niestety brakuje mi jeszcze dokładnego sprawdzenia jednej usterki, która ma u mnie miejsce. Nie do końca jestem pewien, czy to wina TV czy Modułu Conax Neotion CAM. Forumowicze jakoś nie chcą pomóc ;) Jeszcze raz w takim razie ponawiam swój apel o kontakt z osobą/osobami korzystającymi z modułu CAM.
 
Ostatnia edycja:
Do góry