Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

klinde

New member
Przemo porownalem w sklepie 6007 do 6907. Różnica w obrazie jest (te same ustawienia) być może to efekt 400/600 Hz. Według mnie 6007 lepiej sobie radzi z gorszej jakości obrazem wszystko jakby jest nie poszarpane bez dodatkowych artefaktow. 6907 jakby bardziej wyraźny, wiecej detali i szumu (widać z bliska) w domu tego nie obserwuje. Siedze jakies 3,5 m od TV. Wybrałem 6907 bo głownie oglądam na TV filmy a tu moim zdaniem jednak wyraźnie góruje. Co do teatru to kwestia ustawień, jak ktoś lubi taki obraz(mocno doswietlony, kontrastowy, wyraźny i ostry) to czemu nie, ja wole nieco łagodniejszy obraz i można taki w tym TV rowniez osiągnąć. Dźwięk w 6907 moim zdaniem nieco lepszy ale minimalnie. Wyglad, rzecz gustu, mi nawet 6007 sie nieco bardziej podobal i pewnie gdybym nie byl zmeczony poszukiwaniem i czytaniem kupilbym w Niemczech 6067 1199€. Lag/opuznienie przy korzystaniu z meni jest ale do przyzwyczajenia. Generalnie bardzo fajne TV z bardzo intuicyjnym menu. Czyta wiele formatów z HDD czy usb byłem-zaskoczony. Duzo by pisac... Wada gdybys się decydowała na zakup to sprawdź rownomiernosc podswietlenie szczególnie w górnych rogach np. w trybie film bo u mnie jest w jednym miejscu jakies nierownomierne.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Czyli 6007 jakby lepiej radził sobie ze słabszym sygnałem, tak?
Co w przypadku materiałów HD i FullHD? Podobnie?
Możesz podać link do sklepów w Niemczech, które mają w takiej cenie 6067?
 

gabler

New member
KIKI jak naprawdę wygląda odtwarzanie ruchu na ekranie,z tego co pisałeś w teście płynność bardzo dobra ,mnie konkretnie chodzi o efekt teatru bo pewnie przy tak płynnym ruchu jest ,czy da się go całkowicie wyeliminować ustawieniami ,aby uzyskać płynność zbliżoną do plazmy ,nienawidzę efektu teatru,ewentualnie ,który led jest pozbawiony tego efektu i ma zbliżoną płynność do kina
 

kamoreks

New member
Nie wiem czy wierzyć testowi, uwierzyłem co do Panasonica ET5E i co? I dzisiaj na szczęście udało się oddać. Fioletowe pasy naokoło, nie dla mnie. I to chyba wszystkie tak mają. Teraz zostaje mi nasz Maestro( ale czy maestro), ale ES6100 i bądź tu mądry?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
raczej odpowiednikiem tego philipsa będzie ES6800. Multimedialnie SAM lepszy ale obraz na korzyść philipsa :p. Jak dotrze do mnie phil w następnym tygodniu to mogę powiedzieć jak to z nim jest :)
 

przemo73

New member
Bez reklam
FFooXX5 ma rację. Nie można zestawiać razem ES6100 i PFL6007. Odpowiednikiem tego Philipiaka jest ES6800. Nawet w cenach jest to odzwierciedlone.
 

kamoreks

New member
raczej odpowiednikiem tego philipsa będzie ES6800. Multimedialnie SAM lepszy ale obraz na korzyść philipsa :p. Jak dotrze do mnie phil w następnym tygodniu to mogę powiedzieć jak to z nim jest :)

Jak już tylko będziecie mieli swoje Philipsy to proszę o opinie laików, prawdziwe bez setek kalibracji itd. Po prostu, zwykłe subiektywne odczucia, na temat Philipsa a ja się wstrzymam narazie z zakupem do końca tygodnia.

A co do 6800 i 6100, to 6800 nie ma w 37 calach, a ja musze mieć 37, gdybym mógł mieć 40 to już dawno bym wziął coś innego.
 

Harpo

New member
Co do diaska jest z tym Forum??? A dokładniej z tym wątkiem? Mam go w ulubionych i wyskakuje mi jaś sza....samsung. Daję na pierwszą stronę wątku i.... wyskakuje Samsung. O co kaman ? :/
 

michal_w

New member
a myślałem że tylko u mnie jest taki problem... :)
U mnie pomogło wyczyszczenie cache'a przeglądarki, ale po dwóch dniach miałem to samo.
Coś jest nie tak bo na innych forach czegoś takiego nie ma.
 

michal_w

New member
Przesiadka na IE9 nie wystarcza, sprawdziłem. Było ok przez 1 dzień po czym znów wystąpiły takie problemy.
Tak czy owak wystarcza wyczyszczenie cache'a przeglądarki + ewentualnie wyrzucenie ciasteczek.
 
Do góry