Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Harpo

New member
hehe no pewnie i zdejmuje go ze ściany i chowam za szafę:D. Mi zawsze TV służył tylko do wyświetlania obrazu i zawsze będzie do tego służył :) i takich jak ja jest więcej ;). Mając nie wiadomo jakie wymagania, na pewno bym go nie kupił. Mi zależało tylko na tym, żeby matryca była wolna od wad, bajery i ciągłe szperanie w TV nie jest dla mnie:). Chcę dyskutować o wszystkim, zarówno o wadach jak i plusach. Nie zabronisz mi wyrażać mojej opinii:) i być zadowolonym z mojego TV
Zgadzam sięw 100%.
Nareszcie ruszyły ligi - oglądanie meczy w HD na TYM TV jest genialne. Nic mi nie przeszkadza.
Nawet z "teatrem" już sie oswoiłem.
SmartTV? Służy do przeglądania pogody i do zabicia czasu n YouTube. Internet mam na lapku, który w 10s podłączam do Philipsa i takie GoogleMaps mam na wyciągnięcie ręki.
Kolega ma 2-letniego Samsunga i doszliśmy do wniosku że szybkość działania, "bajery" w stylu fajnego SmartTV przemawia za Samsungiem, natomiast OBRAZ i Ambilight to domena Philipsa.
NIE MA idealnych TV, podobnie jak samochodów: jedne maja lepsze kopyto, drugie są oszczędniejsze, trzecie maja extra wyposażenie a inne są po prostu... ładne.
Podobnie jest z telewizorami.;-)

PS. warto instalować najnowsze oprogramowanie bo nie doczytałem Waszych opinii?
Mam stare, z ub. roku


pozdrówka
 

adamo_

New member
Bez reklam
nie warto, jak ci chodzi wszystko dobrze to nie instaluj. Znam kogoś kto zainstalował i potem same problemy. Albo zbieg okoliczności i albo soft
 
Ostatnia edycja:

mass85

New member
Jaka jest różnica między PFL6007H i PFL6007K? Przeglądając oferty sklepów internetowych dotarłem do sprzecznych informacji. Według niektórych sklepów PFL6007H nie posiada Smart TV. Różnica w cenie jest kolosalna (prawie 1000zł dla 47"), więc zastanawiam się, skąd się ona bierze.

Btw coś jest nie tak z tym wątkiem, bo nie można wyświetlić stron powyżej 355 (spośród 365).
 

Maciej87

New member
Witam,
mam dylemat przy zakupie telewizora. Zastanawiam się między omawianym modelem Philips 42PFL 6007, Philips 46PFL5007 oraz Philips 47PFL4007. Za 4007 przemawia wielkość (mam do dyspozycji 2600zł). Na zakup 5007 byłem zdecydowany w 100% po czym przeczytałem testy o zmianie matrycy na Samsunga, która jest rzekomo dużo gorsza. Minusem 6007 jest wielkość (42 cale). Co polecacie z tych trzech modeli?
 

phips

New member
Jaka jest różnica między PFL6007H i PFL6007K? Przeglądając oferty sklepów internetowych dotarłem do sprzecznych informacji. Według niektórych sklepów PFL6007H nie posiada Smart TV.

Tutaj możesz sobie poczytać jakie są różnice:
dla 6007H
42PFL6007H/12 Philips 6000 series Smart LED TV 42PFL6007H 107cm (42") Easy 3D DVB-T/C with Ambilight Spectra 2 and Pixel Precise HD - Philips Support
dla 6007K
42PFL6007K/12 Philips 6000 series Telewizor LED Smart 42PFL6007K 107 cm (42") Easy 3D DVB T/C/S2 z technologią Ambilight Spectra 2 i Pixel Precise HD - Philips Support

Podstawowa różnica to brak tunera Sat (S2) w modelu 6007H.

Pozdrawiam
 

Maciej87

New member
42PFL6007 czy 42PFL5008

Witam,
jak w temacie, który wybrać model: 42PFL6007 czy 42PFL5008? Główne przeznaczenie to oglądanie filmów w HD oraz granie na konsoli. Czy 5008 nie ma przypadkiem matrycy 50Hz?
 

Ivanez

New member
Sorry, ale nie mogę tego znaleźć podpowiedzcie jaka jest różnica pomiędzy tym modelem, czyli PFL6007 a PFL6008? będę wdzięczny za odpowiedź, aa czy do tego modelu ZAWSZE dodają tablet pentagrama?
 

Ivanez

New member
PFL6007 a PFL6008

Sorry, ale nie mogę tego znaleźć podpowiedzcie jaka jest różnica pomiędzy tym modelem, czyli PFL6007 a PFL6008? będę wdzięczny za odpowiedź, aa czy do tego modelu ZAWSZE dodają tablet pentagrama?
 

macmet

New member
Witam Panowie , mam pytanie po updacie oprogramowania najnowsze zauważyłem że mój tv 6007 47 cali na odtwarzaczu hd icybox, odtwarzając film taki z 10 gb inne zresztą też, przycina obraz tak co 10-20 sekund. Musiałem zmienić w odtwarzaczu odświeżanie na 50 hz bo na 60 jeszcze bardziej zamula :( . Mając oprogramowanie chyba z czerwca wszystko było okej. Oglądam filmy bez hdmn, może dynamiczny kontrast to psuje ?. Czy jeśli zrobię do ustawień fabrycznych to mi skasuje tą nową aktualizację ? Czy też tak macie ?
 

adamo_

New member
Bez reklam
poszukaj moze gdzies masz na kompie starą aktualizację i ją wgraj. wyłącz TV ,przytrzymaj strzałkę w dół na pilocie i włącz TV, pojawi się menu USB wybierz plik i jazda.
 

p-ratajczak

New member
Jak Wam chodzi przeglądarka w TV? U mnie chodzi strasznie wolno, tzn stronę wczyta w miarę szybko ale wszelkie operacje na stronie jak np. przewijanie strony w dół trwa bardzo długo.

Połączenie mam po kablu.
Wersja oprogramowania QF1EU-0.150.88.0
 

murzyn997

New member
Takie pytanie do znawców amatorskiej kalibracji za pomocą płyt. Czy w tym modelu tv da sie ustawić porzadnie kontrast? Chodzi mi o te plansze na ktorych zeby ostatni bialy pasek zlał sie z przedostatnim to kontrast musze walnac na max, a tak oglądać to raczej sie nie da. (Płyta DVE BD przez PS3)
 

stalowka

New member
witam wszystkich.forum troszke zamarlo ..jak i nie moge znalezc forum miedzynarodowego ze strony philipsa..chyba sie wkurzyli i zlikwidowali!!a mam do was pytanie dotyczace najnowszych update.do tej pory chodzi mi na oprogramowaniu 150.82,i powiem szczerze ze jestem zadowolony.ale ostatnio(kilka tyg) na ekranie przez wifi pojawila sie wiadomosc o aktualizacji...przypuszczam ze to 150.88..no i pytanie ..polecacie zrobic update? na stronie philips jest juz 150.89..nie uzywam wlasciwie tego tv do niczego innego procz ogladania programow cyfry przez modul ci+.pozdrawiam
 

jenson

Banned
Jeśli wszystko ci działa jak należy to nie aktualizuj. W sumie nowe poprawki praktycznie nic nie wnoszą, a jeśli już chcesz aktualizować to do wersji .088, bo .089 ze strony philipsa powoduje częste zanikanie obrazu i resetowanie.
 
Do góry