Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

gizior

New member
Witam
Chciałbym prosić o pomoc, nie wiem czy to wina ustawień, tego modelu, czy tak już po prostu jest, ale gdy włączam telewizor, pojawia się obraz, słychać dźwięk, ale telewizor przez około 5-10 sekund nie reaguje przy wciskaniu jakiegokolwiek przycisku na pilocie, np. chcę szybko ściszyć telewizor, żeby dziecka nie obudzić a nie mogę - tak jakby jeszcze się uruchamiał. Do telewizora podłączona jest jedynie cyfrowa telewizja naziemna, nie ma innych źródeł sygnału w tym pomieszczeniu. Mam porównanie z LG LM620s, który w innym pokoju też podłączony jedynie do telewizji naziemnej po ukazaniu się obrazu reaguje natychmiast na polecenia pilota. Być może coś trzeba pokombinować w ustawieniach.
Pozdrawiam
gizior
 

strzala

Member
Witam
Chciałbym prosić o pomoc, nie wiem czy to wina ustawień, tego modelu, czy tak już po prostu jest, ale gdy włączam telewizor, pojawia się obraz, słychać dźwięk, ale telewizor przez około 5-10 sekund nie reaguje przy wciskaniu jakiegokolwiek przycisku na pilocie, np. chcę szybko ściszyć telewizor, żeby dziecka nie obudzić a nie mogę - tak jakby jeszcze się uruchamiał. Do telewizora podłączona jest jedynie cyfrowa telewizja naziemna, nie ma innych źródeł sygnału w tym pomieszczeniu. Mam porównanie z LG LM620s, który w innym pokoju też podłączony jedynie do telewizji naziemnej po ukazaniu się obrazu reaguje natychmiast na polecenia pilota. Być może coś trzeba pokombinować w ustawieniach.
Pozdrawiam
gizior

Używasz WIFI do podłączenia telewizora z routerem? Jeśli tak, to może być przyczyna. Wydaje mi się, że po prostu w tym czasie TV negocjuje połączenie i stąd ta zwiecha. Mój wniosek wynika z tego, że przez kilkadziesiąt sekund od włączenia TV nie można włączyć SMART TV, bo nie ma jeszcze sieci.
 

gizior

New member
Używasz WIFI do podłączenia telewizora z routerem? Jeśli tak, to może być przyczyna. Wydaje mi się, że po prostu w tym czasie TV negocjuje połączenie i stąd ta zwiecha. Mój wniosek wynika z tego, że przez kilkadziesiąt sekund od włączenia TV nie można włączyć SMART TV, bo nie ma jeszcze sieci.

Tak, zgadza się używam WIFI i rzeczywiście trochę czasu zajmuje zanim zeskanuje sieć, żeby włączyć SMART TV. Szukałem w ustawieniach, ale jak na razie nie mogę znaleźć - czy można gdzieś wyłączyć sieć WIFI i włączać ją wtedy gdy będzie potrzebna?
 

Zielony_M

Member
Z innej beczki: jakie macie ustawienia w zakładce Audio?
Nie chodzi mi o Equalizer "pod siebie", ale Automatyczna Głosność czy np. Incredible Sound?
 

cyruu

New member
i więcej czytam ten temat tym bardziej nie wiem co mam zrobić. Przed wizytą tutaj byłem przekonany na 100% ze w tej klasie cenowej lepszego tv niż 42PFL6007 nie znajdę a teraz sam już nie wiem...


jest ktoś w stanie obiektywnie powiedzieć czy za te pieniądze to jest najlepszy wybór? czy może inny model jest bardziej warty uwagi
 

adrianopel

New member
Ja się wahałem między Panasonicem ET5 a właśnie tym modelem. Po obejrzeniu obu TV i przeczytaniu forum wzdłuż i wszerz uznałem, że wolę Panasa ze względu na lepsze dopracowanie i wszechstronność, Philips ma za dużo niedoróbek softwarowych, tak przynajmniej stwierdzam na podstawie tego co czytałem tutaj, na żywo też miałem okazję się pobawić, żadnych zwiech akurat nie zanotowałem ale płynność działania jednak nie była jakaś nadzwyczajna. Panas pewnie ma trochę gorszy obraz (chociaż dla mnie i tak żyleta) ale jednak przysparza mniej problemów w uzytkowaniu. Philips ma ambilight ale jednak jak ktoś tutaj uznał na forum "dwustronny to półśrodek", ja się z nim zgadzam. Dlatego sam podjąłem decyzję, że kupuję ET5 (w tej chwili oferta Vobis 3027zł czyli około 500zł mniej niż Philips 6007 za 47'') i jak będę chciał światełka to dokupię Adalight (około 250zł), sprawdzi się to co prawda tylko na filmach z kompa ale u mnie będzie to większość projekcji, dodatkowo zamiast dwóch stron będę miał cztery.

Jak widać wszystko kwestia preferencji, moje ET5 spełnia lepiej a sam określiłbym siebie jako średnio wymagającego użytkownika, przekonał mnie głownie lepszą ceną i tym, że trzyma dobry poziom w każdym elemencie i przysparza mniej problemów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry