Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

gemini75

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam! Od niedawna jestem w posiadaniu tego telewizora i nie ukrywam, że w wyborze mocno pomogło mi to forum. Choć muszę wyznać, że to mój czwarty telewizor Philipsa. Ale do rzeczy. Mam podłączoną kablówkę bezpośrednio do telewizora i niestety brak jest polskich liter(są krzaczki) w EPG. Na tunerze, który miałem z kablówki tego problemu nie było. Nie wiem, czy coś jest źle ustawione w telewizorze, czy to wina kablówki. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia poprawności EPG z DVB-T.
 

gemini75

Klub HDTV.com.pl
vip
Najnowsza wersja to 150.048.014. Na stronie Philipsa wersja nie została zaktualizowana. Ale to już jest ta nowa wersja do ściągnięcia. Dzisiaj sprawdzone.
 

palzbi

New member
Wersja: 000.150.048.014, Plik ZIP, 146.28 MB, Data publikacji: 2012-11-16
p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=pl&scy=pl&mid=Link_Software&ctn=42PFL6007K/12
 

eudezett

New member
Witam. Od 3 dni jestem posiadaczem tego tv. Jestem z niego bardzo zadowolony, mam tylko 1 problem. W ogóle nie czyta mi napisów, nawet srt. Wie ktoś może, co da się z tym zrobić?
 

sloniklbn

New member
Panowie, ostatnie pytanie przed jutrzejszym zakupem. Koniec zwlekania :)
Poradzcie mi proszę 42 czy 47.
Teraz nie chodzi mi juz o budżet. Bardziej o komfort oglądania. Oczywistym jest ze zawsze większy tv= lepiej.
U mnie odległość od kanapy z której mam zamiar oglądać to max 3m. Czasem z kuchni dokąd jest 4m.

Czy 47 nie będzie za duży?
Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Po zakupie na pewno podzielę się wrażeniami.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

gemini75

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja posiadam model 42 calowy, odległośc to jakieś 2.5 metra. Wydaje mi się, że 47 cali może byc jednak troche za duży. Możesz miec problem z ogarnięciem całego ekranu. Oczywiście to tylko moje zdanie.;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
z tej odległości tylko 47 cali. 42 będzie za mały :p. Ja posiadam 55 cali oglądam z 3,4m i bez problemu ogarniam ekran i jakieś małe zrobiło się te 55 cali, był by większy to nie było by źle hehe. Nie ma chyba nic gorszego jak człowiek dochodzi do wniosku, że jednak za mały :p
 

Mesyash

New member
:)
Poradzcie mi proszę 42 czy 47.

Witam kolegę,

Ja do telewizora w momencie wygodnego siedzenia na kanapie mam dokładnie 2,8m. Mialem ten sam dylemat ale u mnie czynnikiem decydującym był budżet :) - chciałem się wyrobić do 3,6k. Wziąlem 42" i jestem z tego zadowolony. Fakt, moim zdaniem osobiście miałbym problem z ogarnięciem zwrokiem 47" ale jeśli budżet pozwala może zaryzykuj.

Gdzieś czytałem o jakimś domorodnym sposobie liczenia przekątnej matrycy vs docelowa odległość do telewizora [tylko panowie bez zbędnych sarkastycznych komentarzy]. A definiowano to wzorem:

Wielkość matrycy = Ogległość do tv. x 10 x 1,5 - więc w twoim wypadku te 47 może się sprawdzić.
Może to zabawne ale te 20cm różnicy do tv w moim przekonaniu robi wiele ;)
 

Mesyash

New member
Przyłączam się do wypowiedzi, także nie wiem jak wczytać napisy. Przejrzałem forum i nic nie znalazłem.

Panowie,

Napisy SRT działają, ale należy pamiętać żeby film razem z napisami był odtwarzany przez usb, dyski zewnętrzne itp podłączone bezpośrednio do tv. Nie ma możliwości otworzyć ich korzystając z połączenia online - servioo, allmediaserver czy media player dla win7.

Dodatkowo napisy muszą mieć dokładnie tą samą nazwę co plik video (oczywiście inne rozszerzenie). Najlepszy programem do konwertu takich napisów jest Bestplayer.

Musi ruszyć! W razie dalszych pytań służę pomocą :)
 

jurasko

New member
Panowie, ostatnie pytanie przed jutrzejszym zakupem. Koniec zwlekania :)
Poradzcie mi proszę 42 czy 47.
Teraz nie chodzi mi juz o budżet. Bardziej o komfort oglądania. Oczywistym jest ze zawsze większy tv= lepiej.
U mnie odległość od kanapy z której mam zamiar oglądać to max 3m. Czasem z kuchni dokąd jest 4m.

Czy 47 nie będzie za duży?
Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Po zakupie na pewno podzielę się wrażeniami.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Ja mam 42"" i oglądam z odległości 2,7-2,8m.Jest idealnie.Większa przekątna to wtedy nie ogarniam obrazu bez ruszania głową:)
Może spróbuj wsiąść od sąsiada,kolegi na przymiarkę jeden z tych wielkości
 

szczuro

New member
co do odleglosci to byl jescze inny przelicznik,
przekatna LCD / 2 = odleglosc, czyli np 46/2=2,3 metra*
ale wszystkie takie przeliczniki niewielie sa warte, poniewaz
kazdy ma inne preferencje i trzeba samemu sobie sprawdzic jaka wielkosc najbardziej nam odpowiada i zazwyczaj z czasem i tak wychodzi na to, ze przydalby sie wiekszy :)

*dla czepialskich to tak w uproszczeniu ten wzor :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jurasko ma rację. Najlepiej u kogoś porównać wielkości i co będzie Ci pasowało z Twojej odległości. Ja przed zakupem poszedłem do kumpla co świeżo zakupił Panasonic TX-L55ET5E usiadłem na odległość jaka jest u mnie w pokoju i obejrzeliśmy 2 filmy i wiedziałem już że mniejszy od 55 nie może być :) no i przy okazji panasonic mi się nie spodobał tak jak ten philips, więc jeden model mi odpadł na który zwracałem uwagę :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podaję ustawienia o których wspomniałem wcześniej. Może komuś się przydadzą. Na tych ustawieniach udało mi się uzyskać jak najmniejszy efekt jasnych rogów w ciemnych scenach. Najlepiej sprawdzają się w bardzo zaciemnionym pomieszczeniu :). Polecam osobą lubiącym żywe dość intensywne kolory i dobrą czerń. :)




Kontrast funkcji Backlight: 45
Kolor: 65
Ostrość: 8
Redukcja szumów: Minimum
Zmniejszenie usterek MPEG: Minimum
Pixel Precise HD:
HD Natural Motion:wył
Clear LCD: wł.
Ostrość zaawansowana: Wł.
Kontrast Dynamiczny: Maksimum
Dynamiczne podświetlenie: Najlepsze zasilanie
Wzmocnienie Kolorów: średnio.


Zaawansowane:
Czujnik światła: Wył.
Gamma: -3
Temperatura koloru: własne
Osobista temperatura:
Czerwony: 127
Zielony: 101
Niebieski: 73
Czerwony-BL: 3
Zielony-BL: 0
Niebieski-BL: -1
Kontrast Video: 100
Jasność: 50

Dla 3D:
Kontrast funkcji Backlight 3D: 65
Zaawansowane:
Kontrast Video 3D: 90

ustawienia dla przekątnej 55' w mniejszych modelach ustawienia mogły by być inne. Wiadomo im większa przekątna tym gorsze podświetlenie, więc to są ustawienia pod 55'. Wprowadzając delikatne korekty pod swoje oko można uzyskać jak najlepszy efekt o który mi chodziło:).
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
Panowie,

Napisy SRT działają, ale należy pamiętać żeby film razem z napisami był odtwarzany przez usb, dyski zewnętrzne itp podłączone bezpośrednio do tv. Nie ma możliwości otworzyć ich korzystając z połączenia online - servioo, allmediaserver czy media player dla win7.

Przy "ps3 media server" na komputerze śmigają. Nawet HD nie tnie.
Co do odległości, dobry jest przelicznik: przekątna TV (w cm) x 2.
Sprawdza się :)
 

motylanogha

New member
Kupiłem wersję 47'' u kikiego - taniej niż na ceneo :)
Jestem baardzo zadowolony. Na początku nie wiedziałem jak odpalić wifi (jedynie opcja bezprzewodowa była aktywna).
Nie wiem jak to się stało, ale włączyło się samo :)
2d>3d mega fajnie działa, podświetlanie ambilight super rzecz...
Niechaj gra 100 lat! ;)
 

Trinity

New member
Witam.
Czytam ten wątek od kilku tygodni i powoli przymierzam się do zakupu tego TV. Tylko wciąż powstrzymuje mnie informacja o tym powolnym menu. Czy coś drgnęło w tym temacie?
 
Do góry