Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

totmes526

New member
Ale pytanie było czy ma sens ambilight, jeśli okno jest za telewizorem
/ opuszczone rolety lub żaluzje , itp /. Też interesuje mnie ten temat. Może ktoś tak ma.
 

arachness

New member
Mam pytanie - posiadam ten model od miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Ale taki laik jak nie wie w jaki sposób podłączyć dźwięk do starej yamahy, która ma tylko wejście rca. Do TV jes podpięty xbox, tv N, DVD - wszystko przez HDMI.

Podpowiedzcie czy jest jakaś możliwość wypuszczenia dźwięku z 42pfl6007 nie korzystając z wyjścia optycznego.

Jest. Kup kabel mini jack 3,5 mm - 2 x cinch (rca). Rca podpinasz do Yamahy, a mini jacka do wyjścia słuchawek w TV :)
 

Harpo

New member
Ale pytanie było czy ma sens ambilight, jeśli okno jest za telewizorem
/ opuszczone rolety lub żaluzje , itp /. Też interesuje mnie ten temat. Może ktoś tak ma.
JAk myślisz - od czego będzie się odbijało światło? Ile od tego okna (rolet) będziesz miał? Przy bliższej odległosći moze być nawet nieźle. PAmiętaj, że będziesz miał jednak w oknie "dyskotekę", ponadto zostaną podświetlone wszzytkie ramy, nierówności i wnęki okna, co skutecznie rozproszy Twój wzrok. Dlatego ściana jest najlepsza, najlepiej, żeby dookoła był min. metr "czystej" powierzchni.
Odległosć TV od ściany: 10-15 cm, więc jak chyba nie bedę wieszał. Obecnie mam jakeiś 20 cm i jest elegancko :)
Co do Ambi: "mądry" jest ten TV. JAk wyłącze ekran, to ok 10s sekund jeszcze jest widoczne podświetlenie - jest czas, żeby spokojnie schować pilot i trafić do sypialni :D

pozdrawiam
 

totmes526

New member
JAk myślisz - od czego będzie się odbijało światło? Ile od tego okna (rolet) będziesz miał? Przy bliższej odległosći moze być nawet nieźle. PAmiętaj, że będziesz miał jednak w oknie "dyskotekę", ponadto zostaną podświetlone wszzytkie ramy, nierówności i wnęki okna, co skutecznie rozproszy Twój wzrok. Dlatego ściana jest najlepsza, najlepiej, żeby dookoła był min. metr "czystej" powierzchni.
Odległosć TV od ściany: 10-15 cm, więc jak chyba nie bedę wieszał. Obecnie mam jakeiś 20 cm i jest elegancko :)
Co do Ambi: "mądry" jest ten TV. JAk wyłącze ekran, to ok 10s sekund jeszcze jest widoczne podświetlenie - jest czas, żeby spokojnie schować pilot i trafić do sypialni :D

pozdrawiam

Dzięki piękne, światło będzie odbijać się wieczorem od opuszczonych rolet, odległość między tyłem telewizora a roletami ok. 25 - 40 cm. Telewizora jeszcze nie kupiłem, waham się między 55 PFL 8007 a 55PFL6007, obserwuję posty o tych modelach na forum. Mocno zawiodłem się na kiki - m / myślę, że nie tylko ja /, myślałem, że to w porządku gość, on zabrnął w kłamstwie odnośnie testu modelu PFL8007 bardzo daleko. I jak do tej pory testu nie ma / i wyjaśnień też /. Ale dość marudzenia.
Jak na razie 2,3 użytkowników tych modeli to troszkę za mało, bardzo mało informacji o modelach.
Chyba, że tysiące zadowolonych użytkowników tych modeli, 24 godziny na dobę siedzi wpatrzonych w swoje telewizorki i nie dzieli się z innymi swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
TV mało popularny, nie ma ich praktycznie w żadnym markecie gdzie i tak wcisną każdemu samsunga albo "eldżika", to i opinii mało.
Poszukaj na niemieckich stronach - ci wiedzą co dobre. Średnia ocena to 8,5/10. Ja opisałem dokladnie ten TV i wadę, którą jak się okazało - mają wszystke telewizory: w mniejszym lub większym stopniu.
Poza tym gra rewelacyjnie i w zasadzie najbardziej frapujące jest wolne działanie menu. Nie wiadomo jak wygląda model z tak dużym ekranem.
pzdr.
 

jodlasty1

New member
Nikt z was nie pisze, że TV bardzo się grzeje.
Z tyłu w okolicach miejsc USB, bardziej w stronę środka telewizora.
Tak się zastanawiam, czy nie przyczepić tam jakiegoś radiatora.
Mamy gwarancję 2 lata, ale później układy mogą tej temperatury nie wytrzymać.
 

jodlasty1

New member
frapujące jest wolne działanie menu. Nie wiadomo jak wygląda model z tak dużym ekranem.
pzdr.

Rzeczywiście wolno działa.
Ale czy to ma jakieś znaczenie?
Przecież raz coś się ustawia i zapomina.
Dla mnie to żadna wada, znaczy nieistotna.

Większą wadą jest gubienie ustawień parametrów obrazu i hasła do WiFi.
Dla mnie jest to jedyna wada telewizora.
Strasznie mnie to denerwuje.
 

buzero

New member
Nikt z was nie pisze, że TV bardzo się grzeje.
Z tyłu w okolicach miejsc USB, bardziej w stronę środka telewizora.
Tak się zastanawiam, czy nie przyczepić tam jakiegoś radiatora.
Mamy gwarancję 2 lata, ale później układy mogą tej temperatury nie wytrzymać.

ktos jeszcze potwierdzi ? czy kolega wyolbrzymia?:p
 

jodlasty1

New member
ktos jeszcze potwierdzi ? czy kolega wyolbrzymia?:p

Chcesz włączyć SmartTV, a tu telewizor ponownie chce skonfigurować połączenie bezprzewodowe.
Możecie sobie wyobrazić jak łatwo i przyjemnie wpisuję się hasło z pilota.
Czasami jak w pierwszej kolejności włączy się telewizor, a później dekoder to pokazuję się wiadomość, że TV znalazł nowe urządzenie i prosi o nadanie jemu nazwy.
Najlepiej to anulować.
 

marsid

New member
Nikt z was nie pisze, że TV bardzo się grzeje.
Z tyłu w okolicach miejsc USB, bardziej w stronę środka telewizora.
Tak się zastanawiam, czy nie przyczepić tam jakiegoś radiatora.
Mamy gwarancję 2 lata, ale później układy mogą tej temperatury nie wytrzymać.

Faktycznie grzeję się dosyć mocno w tym miejscu - prawie parzy. Wcześniej na to nie zwracałem uwagi no ale faktycznie trochę to niepokojące. Ktoś może wie czy to normalne w nowych TV ?

Co do znajdowania nowych urządzeń wcześniej już dodanych to ja tego ostatnio nie zauważam. Masz najnowsze aktualizację ? Włącznie z tą dzisiejszą ?
 

Harpo

New member
Rzeczywiście wolno działa.
Ale czy to ma jakieś znaczenie?
Przecież raz coś się ustawia i zapomina.
Dla mnie to żadna wada, znaczy nieistotna.

Większą wadą jest gubienie ustawień parametrów obrazu i hasła do WiFi.
Dla mnie jest to jedyna wada telewizora.
Strasznie mnie to denerwuje.
W sumie masz rację, ale ja zmieniam parametry w zależności od typu oglądanego programu (sport, film, przyroda)m wpisywanie haseł w YouTube też trochę trwa - wolno reaguje na pilota.
Co do gubienia WiFi - nie mam z tym problemów, zależy chyba to od tego, kiedy włączasz router: jak PRZED włączeniem TV to gubi, jak po - dostosowuje się od razu.
Odnośnie urządzeń - raz tylko znalazł mi po raz drugie urządzenie - wybrałem z listy i działa bez zarzutów.

TV się grzeje, wręcz "parzy" ?? Owszem - tył jest ciepły, ale bez przesady. Po 3-4 godzinach nic szczególnego nie wykryłem. Może oglądacie 24h/dobę ? ;)
 

marsid

New member
@Harpo

Szczególnie ciepłe u mnie jest miejsce nad wejściami hdmi. Przytrzymaj dłoń/palce w tym miejscu ale dokładnie w tym bo gdzie nie gdzie jest tylko lekko ciepłe.

P.S. Zrobiliście już najnowszą aktualizację softu który dziś się ukazał ? Ja poza ciut szybszym menu nie zauważyłem żadnych zmian.
 

Harpo

New member
Faktycznie - mocno ciepłe, ale tylko w jednym miejscu (średnica 5 cm), eee tam...
Aktualizacja? Dzisiaj? Nic mi nie wyskoczyło... Dałem szukanie i też nic.
 

jurasko

New member
Musisz zgrać plik png na pendrive- włożyć do tv.
Jak aktualizacja sama nie wystartuje to wejdź w menu .Daj na aktualizacje oprogramowania- rozszerzenie.Wskaż plik png.Daj O.K
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
..ale dlaczego sam nie wykrywa? Już 2 razy mi samoczynnie pobrał i zainstalował. Dałem też w menu na aktualizacji i pisze, ze "nie ma aktualnych". Mam przez komputer ściągnąć ze strony Philipsa?
 

jodlasty1

New member
Jeszcze jedna dziwna sprawa.
Oglądam sobie telewizję z dekodera i w tym czasie włączam komputer, to telewizor przełącza mi się na ekran wyboru urządzenia.
 

Harpo

New member
Zauważyłem jedną bezsensowną rzecz: mam włożony pendrive i korzystam z niego. Po czym wyłączam TV (czuwanie) i za jakiś czas włączam ponownie - pendrive'a nie widzi. Muszą wyciągnąć i włożyć (bez skojarzeń;) ).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dziś trochę się bawię z tv, a dokładnie z ustawieniami obrazu, mianowicie bawię się tak aby jak najbardziej zniwelować jaśniejsze rogi. Jak już znajdę najlepszą konfigurację to się pochwale może komuś się przyda :)
 
Do góry