Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nigdy nie kupisz idealnego TV. Skoro Ci to nie przeszkadza to bym się tym nie martwił a uwierz mi z czasem dłuższego użytkowania tego tv kompletnie będzie Ci ta plama zwisać kalafiorem. Mnie na początku trochę rozdrażniły jaśniejsze rogi tv, a wiadomo że to jest norma w LCD. po zabawie z ustawieniami pod swoje oko, ten efekt jest mniejszy. Ogólnie innych denerwujących wad w moim tv nie zauważyłem, jedynie soft ale tu mam nadzieje że będzie poprawiany :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zadam banalne pytanie:
Czy po czasie spędzonym z PFL6007 kupilibyście go jeszcze raz?

Powiem Ci szczerze, że zakupił bym go jeszcze raz, bynajmniej dla siebie w tej cenie nie widzę innej alternatywy :). ma bardzo dużo zalet. Jedynie kwestia softu co jak powtarzam, wszyscy maja nadzieję że będzie coraz lepiej :)
 

jodlasty1

New member
Mój TV wisi 8cm od ściany. Bardzo fajnie wygląda efekt Ambilight.

Czy nadal nikt nie przeprowadził kalibracji obrazu poza jednym użytkownikiem.
Niech się pochwali ustawieniami.

Mam pytanie do 3D.
Jak 3D aktywne może być lepsze od pasywnego skoro film przygotowany jest tak, że dwa obrazy są na jednej klatce, obok siebie lub góra dół.
Przecież rozdzielczość się nie zmienia. Oczywiście mówię tu o filmach z komputera.
Chyba że na BR przy aktywnym 3D wyświetlane są obrazy w pełnej rozdzielczości. Może mi ktoś podpowiedzieć jak to działa?
 

buzero

New member
na czym polega ten efekt ambilight ? czy wersja pfl5507 tez to ma ? - czy dobrze rozumuje że to chodzi o oswietlenie ledowe ktore oswietla nam z ramy tv - sciane ktora jest za tv ?
 

buzero

New member
czyli co warto doplacic i jest to lepsza wersja nizeli pfl 5507 ? jak to widzicie ? 7nie ma z tym modelem tyle problemów jak z 5507 ?

jak sprawa tvn player - w tescie widzialem ze jest ?
 

jkchris

New member
Ktoś wcześniej chciał info o ustawieniach TV.
Więc ja mojego 55PFL6007k ustawiłem tak:
Styl: własny
Kontrast back.: 68
kolor: 68
ostrość: 6
redukcja szumów : średnio
ust. MPEG: min.
HD Natural: wył.
lcd: wł.
ostrość: wł
Kontr. dyn: min.
Dyn. podśw: wył
Wzmoc. kol: min
Zaawansoweane
czujnik św.: włączony
Gamma: 0
Temp. : normalny
Kontrast: 95
Jasność: 58

To są moje stawienia które mi odpowiadają więc zapewne nie każdemu się spodobają :)
Pozdrawiam.
 

Harpo

New member
Zapodam fotki, pierwsza to zdjęcie naturalne, natomiast w drugiej podciągnąłem kontrast i zmniejszyłem jasność żeby pokazać w którym miejscu to występuje. Zauważyłem drugą plamę (słabo widoczna w realu), wyglądam jakby coś się komuś rozlało.:niewiem:
Oglądałem dziś koncert, jeden serial i kawałek filmu.Efekt praktycznie niewidoczny. Potem mecz Polski i pomimo kapitalnej ostrości i płynności, spod spodu wyłażą te cienie. Tylko przy ruchu kamerą oczywiście na jasnym jednolitym tle (murawa).

ibbaOdekiZPwPP.jpg



ibtgx6oGqY9M1T.jpg
 

Harpo

New member
Dobra, kończę z powyższym tematem, znalazłem forum Philipsa ,które wszystko wyjaśnia, taki defekt ma wiele osób. Nazywa się to DSE (Dirty Screen Effect), czyli efekt brudnego ekranu. Zdarza się nawet wśród użytkowników najwyższych modeli (za 3000 euro!). Żaden kurz, raczej niedoskonałość LEDów. Ale najlepsze jest to, że w innych markach bywa większy (LG, Sony) :]
Są oczywiście szczęściarze, którzy tego nie mają lub po prosu nie zauważają...
Ale takich pasów to nie mam: LG 55LW5500 DSE - 02 - YouTube

Poczytajcie przetłumaczone forum:
52PFL9606 ekran niejednorodność

Nie będę się bawił w serwisy (mam na to 2 lata), pech, że uwielbiam oglądać mecze, a tam jest to niestety najmocniej widoczne. Pocieszam się, ze w 90% innych programów tego nie widać lub słabo, a obraz jest niemalże doskonały.
(co do jakości: u mnie ustawienie w dekoderze na 1080i daje zdecydowaną poprawę obrazu, choć zwiększa "teatr")
na koniec cytat (po google tłumaczu):
Wydaje się moja walka jest zakończona i jestem pokonany. Po wszystkich badań oraz kontroli Philips powiedział, że mój ekran spełnia wymagania i żadnych problemów na wszystkich. Jeśli chcę zastąpić mój ekran telewizora muszę za to zapłacić. Jedynym sposobem jest teraz przełamać własne zdanie i spróbować nie zwrócić uwagę na to. W każdym razie, to jest prawdziwe BS!
:roll: Dobranoc i przepraszam za marudzenie :)

PS. ktoś pytał, czy kupiłbym jeszcze raz ten TV - tak. NIKT inny nie ma Ambilight'a :-D
 

lukasm1

New member
#Harpo, jaka to przekątna ekranu? Widzę, że ten philips nie odbiega w temacie "cieni" od innych, ja miałem podobnie w 37 calowym panasie 37et5, z tym, że oprócz pasów i cieni była zółtawo - zielonkawa plama, która przebijała się na białym tle. Pytanie, czy na mniejszym ekranie - 32 cale - to zjawisko jest mniej widoczne, czy przekątna nie ma wpływu na to zjawisko?
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
42 cale. Czytałem o tym Panaasie, a już go miałem brać. Do tego coś tam buczy.
Ale dziadostwa produkują :D
Wiecie? Ten mój (nasz) Philips ma za dobry obraz chyba i bardziej są widoczne wszystkie mankamenty matrycy hahaha ;)
 

FallingStickman

New member
Wrażenia po kilku dniach.

Witam,

Kilka dni temu kupiłem ten model i pozwolę sobie opisać moje wrażenia odnośnie użytkowania.

Dodam jeszcze na początek, że wcześniej miałem Samsunga LE32A656 - model, z którego byłem bardzo zadowolony i który swego czasu zbierał bardzo dobre recenzje, więc do niego będę tego Philipsa porównywał.

Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu z pudła - cienki... ale świetnie wykonany, bardzo solidnie, wszystko do siebie pasuje, nic nie trzeszczy, materiały z wyższej półki. Samsung wygląda przy nim trochę jak zabawka, szczególnie porównując plastiki. Wąska ramka jest bardzo fajna.

Po włączeniu dokonujemy "instalacji" i ustawiamy kilka rzeczy, a pod koniec możemy obejrzeć demo HD. Patent bardzo przydatny i fajny.

TV ma sporo zdefiniowanych ustawień obrazu i każde z nich jest inne, co jest świetną sprawą, bo bez grzebania w menusach można sobie ustawić obraz, który będzie nam odpowiadać.

Teraz subiektywne odczucia co do jakości obrazu.

Podświetlenie matrycy - przynajmniej w moim modelu bardzo, bardzo dobre... choć nie idealne, ale niedociągnięcia bardzo trudno zauważyć. Jest lepiej niż w Samsungu, choć ten też miał niezłe podświetlenie.

Płynność obrazu - nie mam żadnych zastrzeżeń. Nigdy nie włączam wspomagaczy płynności, bo nie lubię jak jest sztuczna i nie inaczej będzie w tym modelu, ale porównując z Samsungiem judder jest znacznie mniejszy... ale jest. Mnie to osobiście nie przeszkadza. Natomiast nie jest to coś co jest ciągle - widać to tylko sporadycznie i nie jest w żaden sposób uciążliwe.

Jakość HD - no tu muszę przyznać, że jest cudnie. Ostro, czysto, dobre odwzorowanie barw (szczególnie w trybie Film). Skok w porównaniu z Samsungiem jest mocno zauważalny.

Jakość SD - jest dobre, może nawet bardzo dobrze, lepiej niż w Samsungu, ale mogłoby być ciut lepiej. Natomiast muszę powiedzieć, że sytuację mocno poprawiają różne "usprawniacze" w TV - redukcja artefaktów MPG, redukcja szumu i wyostrzenie sprawdzają się w przypadku sygnału SD zadziwiająco dobrze.

Poziom czerni - tu niestety jest średnio. Zdecydowanie słabiej niż na Samsungu. Czerń jest dość szara i gubi odrobinę szczegółów w ciemnych scenach. Co prawda można zastosować opcję dynamicznego podświetlenia, które daje bardzo głęboką czerń i to bez dodatkowej straty szczegółów, ale niestety telewizor dość łatwo się gubi kiedy dynamicznie zmieniają się sceny ciemne i jasne, i zwyczajnie zaczyna migotać. Dodatkowo przy scenach ciemnych podświetlenie ładnie przyciemnia się stopniowo, czego nawet za bardzo nie widać, ale jeśli zaraz po scenie ciemniej jest przeskok do jasnej matryca podświetla się skokowo, co dodatkowo powoduje pojawianie się artefaktów.
Być może kalibracja poprawi sytuację z czernią, ale na chwilę obecną jest to zdecydowanie minus.

Menu - o tym już było... wszyscy to powtarzają i tak jest w istocie - menu jest tragicznie wolne, nawet po najnowszej aktualizacji, która trochę poprawia sytuację jest kiepsko.
Wszystko działa ślamazarnie. Do tego wszystko jest bardzo mało płynne. Ten telewizor ma dwurdzeniowy procesor... ale nie wiem czym te rdzenie się zajmują, bo na pewno nie obsługą menu. :)

3D - 3D jest i tyle... nie lubię tej technologi, uważam, że w obecnym stadium jest strasznie kulawa i niedopracowana. Sprawdzałem Avatara w 3D i kilka gier na PS3 (Arkham City, Wipeout HD i Uncharted 3). Powiem tak - w przypadku Avatara jest poprawnie. Mam takie same odczucia jakie miałem w kinie - połowa efektów ma słabą głębie, a połowa z tej połowy jest wrzucona na siłę. Obraz jest ostry i nasycony. W grach 3D wygląda lepiej, ale pod jednym warunkiem, że się nie rusza kamera. W Batmanie głębia jest niesamowita, choć wygląda odrobinie sztucznie, ale wystarczy się ruszyć, a obraz zwyczajnie się rozłazi. Po 10 minutach zaczęło mi się od tego kręcić w głowie. W Uncharted 3 jest lepiej, a i efekt 3D jest bardziej dopracowany, ale bez szału. Wipeout wygląda w 3D bardzo dobrze, ale też tylko do momentu, w którym zaczynasz się ścigać - wtedy obraz mocno straci na ostrości, szczególnie w dolnej części. Osobiście ja tak grać nie potrafię.



Z dodatkowych funkcji mogę jeszcze tylko napisać, że funkcje smart TV są fajne, ale nie miałem czasu się nimi pobawić za bardzo.
Fajnym patentem są aplikacje na smartfony i tablety pozwalające starować telewizorem - korzystam z nich częściej niż z pilota :)

Ambilight - och ambilight, uwielbiam tą funkcję, jest kapitalna. Aż się smutno robi, jak czasem trzeba wyłączyć :D

Gry - w gry, gram dużo, ale rzadko w multiplayera po sieci. Czemu o tym piszę? Oczywiście ze względy na input lag. Samsung podobno miał input lag 0-22ms...czyli wynik fantastyczny jak na lcd. Philips niby ma 50ms. Osobiście nie odczuwam żadnej różnicy między graniem na Samsungu, a graniem na Philipsie, ale nie wykluczam, że ktoś, kto dużo gra w strzelaniny czy bijatyki po sieci ten input lag jakoś tam odczuje.


I to chyba tyle :)
 

eliksyr

New member
Czy ambilight ma sens, jeśli tv stoi na komodzie, a z tyłu jest nie ściana a okno? Innymi słowy, nie wiem czy światło będzie miało się od czego odbijać, a chyba o to chodzi. Mogłoby jedynie świecić w przestrzeń.
 

madness_sm

New member
Mam pytanie - posiadam ten model od miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Ale taki laik jak nie wie w jaki sposób podłączyć dźwięk do starej yamahy, która ma tylko wejście rca. Do TV jes podpięty xbox, tv N, DVD - wszystko przez HDMI.

Podpowiedzcie czy jest jakaś możliwość wypuszczenia dźwięku z 42pfl6007 nie korzystając z wyjścia optycznego.
 

buzero

New member
czy obraz jest tutaj tak samo idealny jak w pfl 5507 ? nie moge nigdzie zobaczyc na zywo tego tv w Krakowie. wg p[arametrow tak - a powinien byc chyba lepszy procesor dual core ... kto potwierdzi ?
pozdrawiam
fanow philipsa.
 

Boguszch

New member
Czy ambilight ma sens, jeśli tv stoi na komodzie, a z tyłu jest nie ściana a okno? Innymi słowy, nie wiem czy światło będzie miało się od czego odbijać, a chyba o to chodzi. Mogłoby jedynie świecić w przestrzeń.

Również mnie to zastanawia.
U mnie też TV będzie stał tyłem do okna (no jest też trochę ściany z wnęką na grzejnik). Co prawda wieczorem przy spuszczonych żaluzjach będzie w sumie biało-kremowe tło.
A swoją drogą - można wyłączyć ambilight ?
 
Do góry