Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Philips > Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Feb 2007
01-11-2012, 14:52
Domyślnie

Przez 30 dni byłem (nie)szczęśliwym posiadaczem Philipsa 55PFL6007K/12.
Potwierdzam wszystkie problemy z softem i właściwym działaniem menu. Najnowszy soft zmienia niewiele - jedyne co zauważyłem to szybsze przesuwanie się ikon. Najbardziej denerwujące dla mnie było wykrywanie i podłączanie przy każdym włączeniu już wykrytego sprzętu i pytanie o to, czy chcę mu nadać nazwę (choć robiłem to już kilkanaście razy) i zmienianie formatu wyświetlanego obrazu po wyłączeniu telewizora. Ogólnie soft wydaje się mocno niedopracowany.
Nie wiem czy to ja miałem pecha ale równomierne podświetlenie matrycy to jakaś legenda. Mój Philips miał we wszystkich narożnikach lekką białą poświatę. Najbardziej zauważalna była w lewym dolnym narożniku - mlecznobiała mgiełka sięgała do 1/3 szerokości i 1/4 wysokości ekranu. Zlikwidować ją można było schodząc z podświetleniem matrycy do poziomu 15-25%, czyli wartości nie pozwalających oglądać telewizora przy dziennym świetle, a i wieczorem obraz był mocno ciemny i mało kontrastowy.
Funkcja natural motion HD nadaje się do użycia tylko w dwóch trybach: wyłączonym lub włączonym na maksimum. Jednak nawet włączona na maksimum, nie nadaje obrazowi idealnej płynności a powoduje efekt nadmiernie teatralny.
Jedyne plusy jakie zauważyłem to dobre skalowanie sygnału SD i ładne, bliskie naturalnemu odwzorowanie kolorów. Jednak prawdziwej bieli nie udało mi się ustawić mimo skalibrowania obrazu. W tym modelu trzeba się chyba pogodzić z tym, że biel zawsze będzie miała lekko niebieskawy odcień.
Co całkowicie zdyskwalifikowało w moich oczach tego Philipsa? Brak możliwości przesuwania obrazu w poziomie w trybie 3D, co jest niezbędne przy oglądaniu 3D nadawanego przez Cyfrę+ i n-kę.
Poza tym było jeszcze kilka drobiazgów których nie potrafiłem zaakceptować, a które komuś innemu mogą nie przeszkadzać...
Ogólnie tytuł testu "Maestro Philips" bardzo mnie rozśmieszył, a okulary które kiki pokazuje nie są do tej serii Philipsa - 6007 to pasywne 3D...
Wczoraj telewizor pojechał z powrotem do sprzedawcy i wcale go nie żałuję
Odpowiedź z Cytatem
VonKris jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

01-11-2012, 15:21
Domyślnie

nie poradziłem sobie i już sobie nie poradzę - telewizor pewnie właśnie jedzie DHL-em do sprzedawcy
Odpowiedź z Cytatem
VonKris jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
01-11-2012, 15:31
Domyślnie

Dla mnie 3D jest tyle wart co zeszłoroczny śnieg .
Dla mnie ważne jest w telewizorze - płynność i skalowanie.
I to wszyscy podkreślają bez wyjątku.
Ktoś kto rzeczywiście kocha 3D chodzi do Urazu.
Pozostałe systemy 3D to systemy czekoladopodobne
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Junior Member

01-11-2012, 16:20
Domyślnie

Cytat:
Napisał kiki Zobacz post
Dla mnie 3D jest tyle wart co zeszłoroczny śnieg .
Dla mnie ważne jest w telewizorze - płynność i skalowanie.
I to wszyscy podkreślają bez wyjątku.
Ktoś kto rzeczywiście kocha 3D chodzi do Urazu.
Pozostałe systemy 3D to systemy czekoladopodobne
...a dla mnie jeśli 3D jest w telewizorze to ma działać i nadawać się do oglądania, bez względu na źródło sygnału...
Co do skalowania mogę się zgodzić, co do płynności w żadnym wypadku gdyż nie odbiega ona od przeciętnej w tej klasie. Natomiast równomierne podświetlenie matrycy i głęboka czerń to elementy których nie udało mi się zaobserwować, choć też je w swoim teście podkreślasz... Dlatego zawsze biorę poprawkę na wyniki testów robione przez sprzedawców - zawsze oceniają najlepiej to co sami sprzedają, i to na czym marże są najwyższe I nie mów proszę, że to nieprawda bo będziesz próbował zaprzeczać ludzkiej naturze...
Odpowiedź z Cytatem
VonKris jest offline
Member

Meldunek: Oct 2012
01-11-2012, 16:44
Domyślnie

U mnie czerń jest elegancka - czarne jest czarne, nie szare...Co do płynności również nie mam zastrzeżeń. Na filmach wyłączam natural motion HD bo jednak efekt teatru jest trochę irytujący. Za to np. na meczu piłki włączam na minimum i jest git. Mulące menu faktycznie trochę przeszkadza ale może któraś z kolei aktualizacja to zmieni. Na razie po 2 aktualizacjach zauważyłem że jest ciut lepiej jeśli chodzi o to. Jeśli chodzi o podświetlenie matrycy to nawet nie wiem o czym kolega VonKris piszę bo nic takiego nie zauważyłem.

Po kilku dniach użytkowania tego TV jestem zadowolony ale nie wszystko jeszcze przetestowałem. Szczególnie DLNA i ogólnie funkcji Smart TV. Ale niebawem to zrobię jak przyjdzie netia spot
Odpowiedź z Cytatem
marsid jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania