Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

miet55

Member
Bez reklam
..., choć artefakty i przekłamania w konturach obrazu w szybkim ruchu jak były tak są ...
I to jest to co najbardziej mi przeszkadza. Efekt "teatru" nigdy nie był tak dokuczliwy jak arty. Próbowałem różnych ustawień PPHD ale nie osiągnąłem zadowalającego efektu. Może ktoś poda swoje ustawienia.
Z kolei kiedyś opisywałem problem z aktywacją trybu gotowości. Mimo, że jest w pozycji wyłączonej, zachowuje się jakby była w "automatycznej". Po wybraniu trybu gotowości TV i tak po czasie przechodzi do funkcji "szybki start".
Znalazłem skuteczne rozwiązanie do wyeliminowanie tego zjawiska! O ile ktoś ma z tym problem, mogę pomóc. Jak ktoś nigdy nie ruszał tej opcji - to ma na pewno OK!
 

kini0

New member
Bez reklam
Ale za każdym razem po jednym filmie Ci się wyłącza ?
Ja puszczałem teściowej kilka filmów i ani razu się nie wyłączył.
A może masz załączene Eco wyłączanie ???
Bo tak miałem u siebie.
Nie za każdym razem, akurat traf chciał że po aktualizacji się wyłączył od razu po pierwszym filmiku. Myślę że to losowy odchył, aczkolwiek tuż po aktualizacji...?

BTW- dlaczego YT nie może być taki jak w X360? Tutaj nie ma nawet możliwości przeglądania poszczególnych subskrybowanych kanałów, bo TV wrzuca wszystkie do jednego worka....
 
Ostatnia edycja:

Zielony_M

Member
Tuba.fm dziala normalnie.te 3 aplikacje to juz chyba od tygodnia sa,u ciebie dopiero teraz?

Może i jest od tygodnia, ale dopiero wczoraj wyskoczył mi komunikat o nowości po wejściu w Smart TV.
Nie wiem czemu mam problem z funkcjonalnością tuby :-//

Szkoda, że nie działa u nas aplikacja BBC :-(
Działać działa, ale odtwarzać nie można ze względu na jakieś restrykcje terytorialne.
No nic, trzymamy za słowo i czekamy na TVN Player.

Ad. Funkcja "Szybki Start" czy to to co w menu Konfiguracja kryje się nie wiedzieć czemu pod Ogólne -> Skrócona instrukcja obsługi?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Update 2 (8 marca 2013 r.) , czyli lista zmian , która znajduje się na stronie wsparcia firmy Philips.
QF1EU-0.150.85.0
1)Rozwiązanie połączenia portalu SmartTV w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.
2)Rozwiązanie dla telewizora 60PFL9607S/12 dotyczącego silnego migotania kolorów w 3D -obrazu z
maksymalną jasnością w drugim trybie odtwarzania.
3)Rozwiązanie dla niepoprawnych znaków TXT dla czeskich i słowackich programów do odbioru DVB-T
i DVB-C.
4)Rozwiązanie dla zewnętrznego połączenia VGA które może być wybrane ,ale film jest nie wyświetlany .
5)Rozwiązanie dla Maxdome w zakresie strumieniowego odtwarzania filmów , zatrzymuje się po przerwie
na krótki czas .(3 min +)
6)Perfect Natural Motion . Optymalizacja wydajności.
Natomiast w Update 1 (7 marca 2013 r.) lista zmian zawiera zupełnie inną treść , oprócz treści zmiany w punkcie 2 updatu 2-go dotyczącej rozwiązania problemu występującego w telewizorze 60PFL9607S/12.
I oto mnie chodziło , w wcześniej napisanym poście.
btw, w wątku :Nowe oprogramowanie do TV Philips od 6**7 do 9**7 , w poście nr#343 znajduje pełna treść updatu 1 , do wersji tego samego softu.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

phips

New member
Ad. Funkcja "Szybki Start" czy to to co w menu Konfiguracja kryje się nie wiedzieć czemu pod Ogólne -> Skrócona instrukcja obsługi?

Akurat to wiadomo na pewno. Angielski zwrot "Quick Start" używany jest na określenie "Skróconej instrukcji obsługi". Nie wiadomo tylko czy tłumaczenia Menu robili przez Google czy zadzwonili do naszego BOKu z pytaniem, jak "Quick Start" przetłumaczyć na polski :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
jestes accu uparty ... oprócz tych swoich "update 1" i update 2" podaj jeszcze DWA pliki autorun.upg z RÓZNYMI datami i czasami .

Jest/był JEDEN upubliczniony (6 marca 2013) plik autorun z data 24luty2013, czasem zapisania JEDNYM tj 24 ‎lutego ‎2013, ‏‎23:56:14 i mający JEDNĄ wielkość tj 148 MB (bajtów: 155 702 748 ).
Cały czas obracamy sie wokół JEDNEGO pliku autorun.upg i nie wmówisz mi że są dwa - no chyba że zapodasz mi dwa pliki 150.85 z róznymi datami i wielkościami.
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
Może i jest od tygodnia, ale dopiero wczoraj wyskoczył mi komunikat o nowości po wejściu w Smart TV.
Nie wiem czemu mam problem z funkcjonalnością tuby :-//

Szkoda, że nie działa u nas aplikacja BBC :-(
Działać działa, ale odtwarzać nie można ze względu na jakieś restrykcje terytorialne.
No nic, trzymamy za słowo i czekamy na TVN Player.

Ad. Funkcja "Szybki Start" czy to to co w menu Konfiguracja kryje się nie wiedzieć czemu pod Ogólne -> Skrócona instrukcja obsługi?

tak samo u mnie nie działa onet vod itd. ale wiadomo z jakich względów, poza tym aplikacji brytyjskich jest jak na lekarstwo, poza BBC iPlayer to praktycznie nie ma nic ciekawego, z tych podstawowych brakuje 4 on Demand, 5 on Demand, BBC Sport i ITV
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
jestes accu uparty ... oprócz tych swoich "update 1" i update 2" podaj jeszcze DWA pliki autorun.upg z RÓZNYMI datami i czasami .

Jest/był JEDEN upubliczniony (6 marca 2013) plik autorun z data 24luty2013, czasem zapisania JEDNYM tj 24 ‎lutego ‎2013, ‏‎23:56:14 i mający JEDNĄ wielkość tj 148 MB (bajtów: 155 702 748 ).
Cały czas obracamy sie wokół JEDNEGO pliku autorun.upg i nie wmówisz mi że są dwa - no chyba że zapodasz mi dwa pliki 150.85 z róznymi datami i wielkościami.

Witam uprzejmie,
Znam takie dane,
Release for Fusion R2:QF1EU 0.150.85.0_bld11a
Generation date:24/02/2013 23:23:54

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kini0

New member
Bez reklam
A ja z innej beczki...
-Jak macie ustawioną wartość backlight w 2D i w 3D? Ja w 2D mam 55, w 3D 95. Mam wrażenie że raz jest zbyt jasno a kiedy indziej za ciemno.
 

emer

Member
Bez reklam
ok accu :) być może zrozumiałem Twój tok myslenia ...
Podajesz kolejne updaty jakby niepubliczne (i updaty changelogu ;) ), w fazie powstawania finalnego upublicznionego JEDNEGO autorun.upg .
To nie są dwa FW tylko kolejne fazy postawania jednego 150.85 - nie ma dwóch różnych finalnych 150.85
 
Ostatnia edycja:

jodlasty1

New member
A ja z innej beczki...
-Jak macie ustawioną wartość backlight w 2D i w 3D? Ja w 2D mam 55, w 3D 95. Mam wrażenie że raz jest zbyt jasno a kiedy indziej za ciemno.

Do oglądania filmów w nocy mam na 30
Do filmów 3D również w zaciemnionym pokoju na 40.

Dodali Tubę, ale nie działa.
 

sebikolo

New member
Mam pytanie do osób posiadających pfl6007. Jak jest z płynnością ruchu? Chodzi mi o oglądanie filmów bez efektu teatru. Można tak skonfigurować wszelkie polepszacze płynności, aby obraz był płynny i nie wyglądał jak teatr?
 

Yacko

Member
Mam pytanie do osób posiadających pfl6007. Jak jest z płynnością ruchu? Chodzi mi o oglądanie filmów bez efektu teatru. Można tak skonfigurować wszelkie polepszacze płynności, aby obraz był płynny i nie wyglądał jak teatr?

Mi się nie udało, ale z ustawieniem HDNM na minimum niektóre filmy wyglądają nienajgorzej z wyjątkiem szybkiego ruchu gdzie szarpie krawędzie. Mam nadzieje, że nowy soft to w końcu naprawi bo dwurdzeniowy procesor na pewno nie jest tutaj przeszkodą. Swoją drogą testowałem u kolegi TV LG i po włączeniu polepszaczy również widziałem teatr, tyle, że nie zauważyłem artefaktów. Nie widziałem jeszcze płynnie i bez efektu teatru - może właśnie ta nadmierna płynność daje takie wrażenie. Ktoś wychwalał Sony pod tym względem - muszę zobaczyć jak to wygląda w nowych modelach.
 

miet55

Member
Bez reklam
Mi się nie udało, ale z ustawieniem HDNM na minimum niektóre filmy wyglądają nienajgorzej z wyjątkiem szybkiego ruchu gdzie szarpie krawędzie.
Ja niestety wolę już teatr (chociaż ten akurat nie jest aż tak wielki przy programach HD) aniżeli arty.
Dlatego HDNM mam na maxa.
 

Yacko

Member
Czy jest jeszcze jakaś różnica oprócz pilota z qwerty i Ambilight 3 pomiędzy modelem 47PFL6877K a 47PFL6057K? Czy na 100% matryce są te same ?
 
Do góry