Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Philips > Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Nov 2011
19-12-2012, 21:33
Domyślnie

Jeszcze jedno. Na forum zdarzają się opinie że np. Test kikiego na temat Sharpa 830 albo philipsów jest dziwnie pochlebny wszystko jest ochrona i ach. I może nie jest taki obiektywny w tych testach.
No ludzie.......
Zawsze mają pewien czynnik ludzki czytaj subiektywne spojrzenie, preferencje. Nie ma w tym nic dziwnego. Jak porównałem sobie obraz pomiędzy samsungami i philipsami podobnych klas i nawet wyższymi modelami innych firm to moje podejście będzie się objawiało w subiektywiźnie. I obiektywny test tego nie zmieni bo będzie on obiektywny w tych zdjęciach planszach ale na końcu jest ocena w punktach i tam ten lekki subiektuwizm wyjdzie. Bo testy sobie ale subiektywne wrażenia sobie.
Wcale nie uważam tego za złe jeśli subiektywne uczucia są zgodne z rzeczywistością.
Nie podoba mi się natomiast sugerowanie że z wiadomych powodów recenzent napisał dobrze o produkcie.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedź z Cytatem
lolek44 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

19-12-2012, 21:47
Domyślnie

Cytat:
Napisał emer Zobacz post
Twój dość długi wywód nie dotknął wg mnie największych wad tego TV - tzw teatr i lekki kąt = szarość obrazu. Może tego nie widzisz, ale dość istotne wady. Chcąc pozbyć się teatru, wyłączyć trzeba funkcje, którymi szczyci sie Philips, no a wyłączenie powoduje niestety małą ostrość w ruchu. Kąty i szarość pominę - to przypadłośc wszystkich LCD.
Może powyzsze wady nie przeszkadzają Ci, ale warto je wspomnieć, bo wielu nieuprzedzonych może spotkać zdziwienie.
"Teatr" to nawet moja żona widzi i woli jak to wyłączę ...
Inna sprawa, ze mam wrażenie ze nawet cudeńka za jak mówisz 15oooPLZ mogą mieć ta samą przypadłość teatralną. No i a propos, widzę to również w sąsiadowym Samsungu 55ES700.

Wspomniałem o tych wadach "malkontencko" , nie wspominając o wieeeelu superlatywach, więc na pewno nie mozna kierowac ssie moimi wypocinami

Wysyłane z mojego lapka za pomocą przeglądarki
Co do teatru to naprawdę nie jest źle zobacz sobie na innych tv. Na samsungu za 4400 to dopiero teatr zobaczyłem. Tu jest całkiem nieźle albo ja tego nie zauważam bo nie chcę zauważać. Nie szukam wad. Jeśli zacznę to boję się że może znajdę. Jakość skalowania jest taka że inni którzy mają tej klasy tv o podobnej wielkości jak zobaczyli obraz to powiedzieli o........
Co do kątów to nie zauważyłem znaczącego pogorszenia obrazu. Pod kątem 45 stopni kolory dalej są kolorowe tak samo a porównywalem na samsungu który chciałem kupić i tam jak powiedziałem żonie że kupuję taki tv to zapowiedziała że w takim razie będą stały obok siebie dwa tv nowy Led dla mnie i stary ale jary crt Philipsa. Kolory pod kątem były fioletowe i nienaturalne wybrane. Piksele. Trzeba sobie porównać i wtedy inaczej to wygląda.
Śmieszne jest to że piszę jak fan Philipsa choć nim nie jestem.

Odpowiedź z Cytatem
lolek44 jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Oct 2008

19-12-2012, 21:54
Domyślnie

jeżeli nie widzisz że minimalny kąt (nie na wprost) powoduje ze piękna czerń staje się szarością, że kolory stoją sie wyblakłe - w takim razie ten TV jest ideałem dla Ciebie ... (i czasem nie patrz jak zachowuje sie plazma - po co masz coś zobaczyć )
O teatrze już nie mówię , bo pewnie dzisiejsza technologia LCD tak ma i już.
Odpowiedź z Cytatem
emer jest offline
reklama

Junior Member

Meldunek: Sep 2008
19-12-2012, 22:13
Domyślnie

orientujecie sie jak czesto wychodza aktualizacje? i kiedy mozna sie spodziewac kolejnej? mam teraz ta z 16.11.12
Odpowiedź z Cytatem
Rosak jest offline
Banned

Meldunek: Mar 2005

19-12-2012, 22:49
Domyślnie

@Rosak - najnowszy firmware do serii od 6xxx do 9xxx.
55PFL6007K/12 Philips 6000 series Telewizor LED Smart 55PFL6007K 140***cm (55&#34 Easy 3D DVB T/C/S2 z technologią Ambilight Spectra 2 i Pixel Precise HD - Philips Support

Tu historia aktkualizacji i lista zmian - najnowszych z grudniowego softu jeszcze nie ma,
Download - 55PFL6007K/12

ale jest na forum Philipsa w tym temacie.
Technical zwrotnego dla FW 150,82 - dla 6/7/8/9000 Series - 2012
Odpowiedź z Cytatem
DaRcO jest offline
Junior Member

19-12-2012, 23:09
Domyślnie

Oczywiście że kolory są bardziej wyblakłe pod kątem i to widzę ale na innych wcale nie jest lepiej tylko najczęściej gorzej. Rzeczywiście
Widać trochę szerzej z boku. Oczywiście że to widzę ale kiedy rozum mówi że ma nie przeszkadzać to to nie przeszkadza.
Wszystko jest kwestią nastawienia.
Nie ma idealnego tv. Ten jest dobry lub bardzo dobry i koniec kropka.
Po co mózg ma zastanawiać się że ta szarość szaro czarna powinna być czarna tak jak w plazmach kiedy jednocześnie wiem że plazma ma inne wady?
Nie ma to sensu. Trzeba przyzwyczaić się do lekkich niedoskonałości. Trzeba wiedzieć co jest najważniejsze. Hm...... Zabrzmiało filozoficznie.

A teraz ja mam pytanie.
Nie powiesiłem jeszcze tv. Mam wieszak ultraslim 1.5 cm odległość od ściany. Na logikę Ambilight nie powinien zbyt dobrze wtedy wyglądać. Czy ktoś wie "organoleptycznie" jaka jest najmniejsza odległość do w miarę poprawnego używania ambilighta? Wyczytalem gdzieś na forum że 10-15 cm to jest Optimum.
Drugie pytanie mam o podstawkę. Czy w tym modelu może tak jak w 8007 służyć jako wieszak? Wtedy ta odległość akurat by pewnie była.
Pozdrawiam

Odpowiedź z Cytatem
lolek44 jest offline
Banned

Meldunek: Mar 2005

19-12-2012, 23:23
Domyślnie

@lolek44
Ja ze względu na ambilight nie powiesiłem a miałem wieszać blisko ściany.

W naszym modelu nie ma ściennej podstawy, ale jakby się uparł i rozwiercił otwory, to zawiśnie bez problemu. Rozmyślałem nad tym i dało by się.
Odpowiedź z Cytatem
DaRcO jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania