Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Harpo

New member
HD Motion to bardzo specyficzna funkcja. Owszem, obraz jest bardzo płynny, ale DO PEWNEJ GRANICY i trzeba o tym pamiętać.Przy szybkich ruchach (szybszych niz mecz piłki nożnej np.) efekt utraty klatej jest widoczny.
Nie wiem czego sie czepiacie: ów "teatr" właśnie jest spowodowy tą płynnością...
JA używam i obraz wygląda świetnie z tą funkcją w: programach przyrodniczych, sporcie (wyścigi nie ), spokojnych serialach w filmach mam wyłączone.
Zauważcie, że WSZYSTKIE dema HD w różnych telewizorach sąbardzo stonowane, ruch kamery stateczny. Rzadko jest to super szybkość. Pobierzcie sobie filmik "F1 texas" w HD. W zasadzie szybki kawałek, a "rwie" moze ze 3, 4 razy. No problem.
Zasada jest taka: HD Motion=płynność=teatr.
Gdyby płynność byłąby lepsza to efekt teatru jeszcze byłby bardziej widoczny :) Dziwi mnie tylko, że ktoś odrzuca model nawet nie wiedząc dlaczego tak się dzieje.
PS. Kolega @jurasko ma bardzo fajnie skalibrowany TV, mam tak samo :D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jurasko ma fajnie skalibrowany tv trochę mi pomogło to w moich ustawieniach, delikatnie skorygowałem pod siebie i za to go chwale, tylko te jego czepialstwo i teoretyzm jest czasami frustrujący. Tu ludzie wypowiadają się na temat praktyki a nie teorii producenta.
Harpo ma racje i ja też tak robię odnośnie włączania HD Motion wtedy gdy to odpowiada i nie denerwuje :).

Tak na marginesie, trochę pokory, wyrozumiałości i bez czepialstwa, bo nie na tym forum polega :)
 

jurasko

New member
jurasko ma fajnie skalibrowany tv trochę mi pomogło to w moich ustawieniach, delikatnie skorygowałem pod siebie i za to go chwale, tylko te jego czepialstwo i teoretyzm jest czasami frustrujący. Tu ludzie wypowiadają się na temat praktyki a nie teorii producenta.
Harpo ma racje i ja też tak robię odnośnie włączania HD Motion wtedy gdy to odpowiada i nie denerwuje :).

Tak na marginesie, trochę pokory, wyrozumiałości i bez czepialstwa, bo nie na tym forum polega :)

Jeśli chodzi o Ciebie to mi to jest to nie pierwszy raz jak ludzi wprowadzasz w błąd.Jak nie mylisz Loung light z Amblilight to teraz piszesz że wył. HD NM to lepsza płynność w tv.Nie wspomnę o wcześniejszych pomyłkach.
Nie czepiam się ale chciałbym aby ludzie otrzymywali rzetelne informacje.Również i od Ciebie.
Sam korzystałem garściami na forum z wiedzy posiadaczy Sharpa LE830.Czytałem wszystkie 3960 pytania i odpowiedzi zanim kupiłem go.Za to im bardzo dziękuję.
Ja mam prawie wszystko o.k z moim 6007.Nie musiał bym nawet wchodzić na forum.Ale postanowiłem coś dać od siebie a nie tylko brać(przyp.LE830) Nie schowałem głowy w piach i jako jeden z pierwszych użytkowników Philipsa 6007 postanowiłem się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Nie siedzę w RTV i jestem zwykłym laikiem odnośnie tv.Ale jak czegoś nie wiem to nie piszę wcale albo staram się posiłkować wiedzą zarówno na forum jak i w innych źródłach i ewentualne uwagi/wskazówki i sprostowania staram się opisać.Co też niniejszym czynię.

Harpo
Lepiej tego nie mogłeś ująć.
Ja jeszcze stosuję taki patent dla lepszej płynności o którym jakiś czas temu pisałem:
Przy wył.HD NM daję w dekoderze z 1080i na 720p.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wszystko ładnie pięknie tylko żebyś jeszcze teorię producenta diagnozował w praktyce:p. HD NM zgadzam się że lepsza płynność ale za to występuje rwanie obrazu, więc w pewnym sensie idealna płynność jest już zaburzona. No ale Ty wyuczyłeś się formułek na pamięć :p
 

jurasko

New member
wszystko ładnie pięknie tylko żebyś jeszcze teorię producenta diagnozował w praktyce:p. HD NM zgadzam się że lepsza płynność ale za to występuje rwanie obrazu, więc w pewnym sensie idealna płynność jest już zaburzona. No ale Ty wyuczyłeś się formułek na pamięć :p

Mówisz że masz lepszą płynność obrazu a zarazem rwanie obrazu?
Rozumiem. No comment :)

Jak praktykuję to już opisałem na samym końcu poprzedniego postu oraz trzy tygodnie temu w tym wątku(1 i 7 post) http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/85163-kupiony-47pfl6007k-8.html#post834019
 
Ostatnia edycja:

jkchris

New member
To ja mam pytanie z innej beczki.
Może mi ktoś napisać jak najlepiej podłączyć 55pfl6007k z dekoderem cyfry pvr hd oraz zestawem kina domowego:
YAMAHA RX-V373 373 + Wharfedale DX-1

Zakupiłem to na allegro i będę musiał podłączyć.
Jakimi kablami żeby mieć dźwięk przez kino z tv i z dekodera cyfry ? (5.1)
Pozdrawiam.
 

Harpo

New member
Ja też mam Cyfrę+ i wzmacniacz Yamahy - dekoder (dźwięk) podpięty cyfrowo ze wzmacniaczem, a kablem (dobrym) HDMI z TV. Muszę jeszcze nabyć kabel optyczny żeby podłączyć TV do kina.

Co do dyskusji HD Motion: zostawcie to już Panowie :) Faktem jest, ze delikatne "najazdy" kamery na jakiś obiekt (przyroda) są niemalże idealne. Płynąca woda, rozbryzgiwane fale - super. Natomiast przy ujęciu szybkiego bolida - głowa kierowcy zostaje czasem w tyle. Zamacha ktoś szybko przed kamerą - podobnie.
Przy wył.HD NM daję w dekoderze z 1080i na 720p.
i nie masz zmiany na gorsze w obrazie??

Oglądaliście ten filmik (F1 Texas) ? Jest genialny, zapodam link: Formula 1 comes to America! - Red Bull Racing takes first lap in Texas - YouTube
A jak u Was z czernią? W takich scenach wydaje się, ze podświetlenie po prostu się wyłącza - nie widziałem jeszcze takiej czerni. Może to taki trick? ;)

Jestem ciekaw czy Wy w swoim sprzęcie też macie takie "cienie" na jasnym tle przy horyzontalnych ruchach kamery? Po kalibracji są mniej widoczne, wczoraj oglądałem jakiś film gdzie w ogóle nie rzuciło mi się w oczy. Raczej nie będę wzywał serwisu, i tak mi nie wymienią na na inny, bo gadałem ze sprzedawcą. Wg mnie ten TV ma tyle zalet, że jakieś odrobinę nierównomierne podświetlenie czy jakieś cienie nie wpływaja na ogólny bardzo dobry poziom tego Philipsa. Edge LED są niedopracowane, ale wiedziałem to przed zakupem.

PS. nie wiedziałem, że statyczny Ambilight (przy wyłączonym TV) delikatnie zmienia odcień. Oprócz tego w Smart TV jest taka zakładka z wyświetlanymi zdjęciami czy relaksacyjnymi klipami. Polecam kominek na zimowe wieczory :shock::eek:
 
Ostatnia edycja:

buzero

New member
a jak sie ma porownanie tego modelu do 55PFL5507 ?
jest drozszy o ok 600 zl ale mamy za to 4x okulary w zestawie;
jak sie ma porownanie obydwu modeli w tescie lepiej wyszedl lepiej 6007;

pytam bo roznica nie wielka (przy modelach 46/47 cali ta roznica jest ok 1200 zl ) a w wersji 55 roznica mniejsza; warto dolozyc?"

slyszalem ze 3 d gorsze bo pasywne...
 

marsid

New member
mówiąc jaśniej przy włączonym HD NM jest widoczna lepsza płynność za czym idzie efekt teatru, ale zarazem przy szybszych scenach pojawia się rwanie obrazu i artefakty :)

Dokładnie tak jest. Dlatego też nawet gdy oglądam mecz piłki nożnej wyłączam tę opcję niestety. Wszystko jest pięknie dopóki gra nie jest zbyt szybka. Wystarczy szybsza piłka i już występuję rwanie obrazu. Nie pojawia się to może zbyt często - kilka razy na mecz - no ale jednak denerwuje. Ta lepsza płynność jest bardzo sztuczna, efekt teatru bardzo irytujący dlatego jak dla mnie - przynajmniej na razie - opcja HD NM jest bezużyteczna.
 

Rosak777

New member
Witam ja wczorfaj zakupilem owy telewizorek, za dorada Kikiego i jestme bardzo zadowolony, tylko mam problem z polaczeniem porzez wifi. Wykrywa mi mojego routera, bo stoi raptem 1,5 metra od telewizora, ale nie chce sie polaczyc.

EDIT: jest napisane: Polaczenie z routerem nie zostalo potwierdzone

o co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

marsid

New member
Oczywiście, że tak. Super wygląd, solidne wykonanie i świetna jakość obrazu - te 3 cechy wystarczą aby być zadowolonym z zakupu ;)
 

sloniklbn

New member

arachness

New member
Panowie,
mam pytanie z trochę innej beczki. Podczas odtwarzania filmów MKV (niektórych) wyskakuje mi komunikat 'nieobsługiwany format audio' i dźwięk nie jest odtwarzany. Czy można coś z tym zrobić, czy pozostaje jedynie szukanie innej wersji filmu? Dodam, że próbowałem przez serviio i dysk zewnętrzny.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Panowie,
mam pytanie z trochę innej beczki. Podczas odtwarzania filmów MKV (niektórych) wyskakuje mi komunikat 'nieobsługiwany format audio' i dźwięk nie jest odtwarzany. Czy można coś z tym zrobić, czy pozostaje jedynie szukanie innej wersji filmu? Dodam, że próbowałem przez serviio i dysk zewnętrzny.

Najprawdopodobniej dźwięk masz zakodowany DTS, a ten philipiak nie otwiera tego formatu. Przerób na AC3, lub poszukaj filmy z takowym dźwiękiem.
 

sloniklbn

New member
A ja mam pytanie do posiadaczy.

W jakiej odległości od ściany u Was wisi ten TV? Kiki poradził mi kilka uchwytów, ale znalazłem taki:

OBROTOWY uchwyt wieszak TV LED LCD 32-60'' 40kg (2735945923) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Telewizor przy tym produkcie odstaje 92 mm. Wydaje mi się że nie przeszkodzi to w dobrym działaniu efektu ambilight, ale chcę uzyskać 100% pewności zanim go zakupię :)

Dzięki z góry!

Pomoże ktoś? Podrzucicie jak to u Was wygląda?

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomoże ktoś? Podrzucicie jak to u Was wygląda?

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

U mnie tv odstaje od ściany 9cm na początku odstawał 5cm, ale amiblight słabo rozchodził się po ścianie jego pole świecenia było zawężone, bynajmniej dla mnie :) zastosowałem tulejki dołączone do wieszaka i teraz efekt jest lepszy (jasność ambilight mam ustawiona na 10, dynamikę na 9). Producent podaje info, aby tv odsunąć od ściany do 25cm dla najlepszego efektu ambilight. Najlepiej sprawdzić to jeszcze przed zawieszeniem tv gdy jest na stojaku i podjąć decyzję czy jak najbliżej ściany tv i słabszy efekt ambilight, czy dalej od ściany i lepszy efekt. Ja w swoim przypadku nie dał bym już więcej od ściany jak 9cm nie wyglądał by tv już tak fajnie na ścianie bynajmniej dla mnie (wszystko wedle gustu:))

sloniklbn ten wieszak by się sprawdził osiąga swoje minimum odstawania, gdzie u mnie jest to maximum, no i do tego masz możliwość większego wychylenia. Tylko uważaj te wieszaki na ramieniu lubią być bardzo niestabilne :p. Wiem z własnej autopsji.
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
No i mam zagwozdkę :]
TV gra świtnie, przetestowałem na wszelkie mozłiwe sposoby i...wróciłem do tych plam. Po prstu nei lubię jak coś jest nie tak. Znalazłem taki temat:
Plamy na matrycy TV LCD , jak powstały i czy można usunąć ? - elektroda.pl
Zadzwoniłem na infolinię i miły pan poinformował, że na 99% zakurzona matryca. Mówi, że to "normalne" i zdarza się jak TV leży długo na magazynie np. z otwartym pudłem np. :O
Jestem trochę rozgoryczony - bo co, nowy spręt i już na serwis??
Zastanawiam się, bo nie przeszkadza to w oglądaniu, tylko gdzieś tam w podświadomości wiem, że coś jest nie tak. Moze poczekam jeszcze - mam 2 lata czasu hehe.
Serwis z Radomia, zabiera na 1-2 tygodnie :(
Widocznie mam pecha, ale dobrze że wszysatko inne jest OK. Co myśłicie?
 
Do góry