Philips 42PFL 4007H/12 - test otwarty. Philips - uwaga wracamy do gry !

kwiatman

New member
Tv ustawiłem na tryb kino, ale nadal mam efekt migotania, tak jakby częstotliwość nie wyrabiała, zdarza się to sporadycznie, ale trochę mnie wkurza, jak gram na xboxie oraz gdy puszczam film z komputera. Jakieś rady?
 

DaRcO

Banned
Mam przy okazji pytanie: co muszę przestawić w ustawieniach, aby nie zmieniała mi się co chwilę przy ciemnych scenach jasność (albo kontrast)? Strasznie to irytujące jest.

Musisz wyłączyć dynamiczne podświetlenie, lub do włączonej na najlepszy obraz, równocześnie załączyć dynamiczny kontrast na max - wtedy równocześnie działające te funkcje minimalizują to zjawisko do akceptowalnego poziomu - przynajmniej tak jest u mnie na 6007 (panel IPS) i tak oglądam, ale ja mam backlight tylko na 32 i inne opcje całkowicie odmiennie od większości, więc u Ciebie może się nie sprawdzić.
 

theSpid3r

New member
Mam pytanie... Chyba zaciął mi się pixel. Na białym tle jest to najbardziej widoczne, wtedy robi się on jeszcze bardziej biały. Na czarnym jest niewidoczny, na innych kolorach nieco jaśniejszy po prostu. Co mogę z tym zrobić... Domyślam się, że pod gwarancję to nie podlega raczej.
 

tomaszkop

New member
To ja mam pytanie dt. napisów w filmach. Mam film w formacie mkv, napisy (z polskimi ogonkami) w formacie srt. Telewizor niestety zamiast polskich ogonków pokazuje krzaczki. Jaka rada? Zmiana kodowania napisów?
 

dawcioone

New member
dzisiaj zakupilem 32pfl4007, mam jednak male problemy. Tv zostal zakupiony by pelnic funkcje monitora. Jednak obraz wyjatkowo bije po oczach, ciezko sie czyta litery, choc to pewnie kwestia ustawien.

Moja karta graficzna to radek hd6850 i w catalyst control center w zakladce
moje płaskie panele cyfrowe=>format pixeli mam do wyboru kilka ustawien chromatic subsample 4:4:4 i nizsze, wiem ze zeby uzywac pc musze miec to właczone ale sa trzy opcje tego 4:4:4 czyli
standardowy format pikseli pc rgb 4:4:4, zgaduje ze to wlasciwe ustawienie i mam jeszcze jakies ycbcr 4:4:4 oraz studyjny format pixeli 4:4:4, nie wiem ktory wybrac...

Dodatkowo zeby ta funkcja dzialala wszedzie pisza ze komp musi byc uruchomiony w trybie pc, u mnie to pole jest zaciemnione nie da sie ruszyc. Komp podpięty przez kabel hdmi. W tv nie ma znaczenia w ktore gniazdo podlacze itak nie dziala.

Bardzo prosze o pomoc
Uporalem sie z problemem za małego ekranu
 

theSpid3r

New member
Też używam tego TV jako monitora. Robisz tak. Bierzesz kabelek VGA-VGA (d-sub) i podpinasz do kompa i do TV (w tv jest wejście oznaczone jako PC, właśnie VGA). Potem jackiem sobie puszczasz osobno dźwiek do złącza AUDIO-IN (DVI/VGA). Gdy używałem kabelka DVI-HDMI to obraz był gorszy xDDD. Wysłałem wiele maili do serwisu i tam trochę rzeczy się dowiedziałem. Ponadto poprzez kabel VGA kolory są lepsze i input lag mniejszy. Ja nie miałem problemów z chroma. Posiadam kartę zintegrowaną i tam nie ma za dużo opcji. Wejdź w Konfiguracja-Ustawienia telewizora-obraz-tryb PC i ustaw na włącz. Mi od razu zaskoczyło chroma, nic nie musiałem kombinować.
 

dawcioone

New member
dzieki za odpowiedz spider :)

jakos ciezko mi sobie wyobrazic ze lepszy obraz jest na analogowym złaczu dsub. I jakos ciezko sie oswoic z mysla ze kupilem kabel hdmi i mam zmienic na stary :)

Problem w tym ze ta opcja jest taka ciemno szara czyli nieaktywna, nie da sie jej zmienic czyli wlaczyc tego calego trybu pc :( Widac ja ale nie da sie zmienic. Probowalem nawet z kompa dvi=>hdmi przejsciowke i to samo
 

theSpid3r

New member
Stary i analogowy xD możliwe. Ale nikt nie mówi że HDMI to badziew xDD VGA (D-SUB) obsługuje o wiele większe rozdzielczości od HDMI xDD
Ja opcje PC miałem aktywną cały czas. Nie wiem dlaczego jest "wygaszona" u Ciebie. Spróbuj dodać urządzenie do Menu. Podciągnij je pod "Komputer", może wtedy po wybraniu źrodła na Komputer w TV uda sie załączyć tryb PC. Tak sobie teraz zmieniam ten tryb i nie ma różnicy gdy go włączam i wyłączam xD
 

dawcioone

New member
sam tryb pc wiele nie zmienia ale idac za instrukcja ta jedna opcja dalej juz tak...
[Tryb PC]: zmiana ustawień obrazu,
gdy komputer jest połączony z
telewizorem za pośrednictwem złącza
HDMI.
Jeśli ta opcja jest włączona, można
wybrać opcję [Format obrazu] >
[Nieskalowany] zapewniającą
maksymalną szczegółowość dla
wyświetlanej zawartości komputera.

mam dodane urzadzenie komputer a niestety nie widac dalej tej opcji pc. Ma ktos jeszcze jakies pomysly?
 

BeauAFC

New member
Witam
Nabyłem dziś ten model telewizora ale mam problem z ustawieniami PMR. Telewizor posiada system zwiększania płynności perfect motion 200hz ale w ustawieniach obrazu nie mogę znaleźć tej opcji. Czy to aktualizacja systemu pomoże?

Pilot faktycznie się zacina jak ktoś pisał:p
 

Lejra

New member
Witam!
Właśnie chcę kupić ten telewizor. Może ktoś napisać jak po dłuższym czasie się sprawuje? Nie było żadnych awarii? Nie wiem czy przedłużać gwarancję do 5 lat.
 

Lejra

New member
Będę grał w grę! Tan serio, przede wszystkim do konsoli i filmów. Jak bym miał wyliczać średnią dzienną to max 2h.
 

Zbój1

New member
Własnie się zastanawiałem nad zakupem tego telewizora - znajomy pracuje w sieciówce i mi go polecał. Najważniejsze w nim to SmartTV, WiFi i dobre odświeżanie - nic się nie zacina i wszystko działa płynnie. Poza tym ważna w tym przypadku jest cena. Nie wiem czy za 1800 zł znajdziemy coś podobnego z takimi parametrami. Ja jestem już raczej przekonany do jego kupna.
 

misiekfu

New member
nic się nie zacina i wszystko działa płynnie.

Jesteś pewny że te słowa dotyczą Philipsa? Bo jak dla mnie po niemal rocznym użytkowaniu tego modelu jego płynność działania po prostu przeraża :cry: Na domiar złego próbowałem ostatnio nagrać na pendrivea program telewizyjny, przygotowałem czystego pena, sformatowałem go w TV no i Philips kolejny raz uświadomił mnie w opinii że drugi raz na pewno bym go nie kupił...niestety.
 
Do góry