Philips 42PFL 4007H/12 - test otwarty. Philips - uwaga wracamy do gry !

DaRcO

Banned
xanti6 - nic więcej nie pomogę, bo sam już od dawna zarzuciłem ściąganie czegokolwiek bez lektora - szukam zawsze z lektorem i raczej migiem znajduje w chcianej wersji hd bez problemu. Obecnie jest to zawsze kontener mkv ac3, bo i tak nie mam na razie kina z dekoderem dts. Unikam w ten sposób problemów ze wsparciem danego standardu.
 

xanti6

New member
No to jeszcze dzisiaj powalczę z tymi napisami ale ogólnie poza zmianą formatu na srt w tv nie trzeba nic zmieniać ? a co do podłączenia komputera z tv może ktoś pomóc
 

DaRcO

Banned
xanti6 - sterowniki do karty graficznej masz najnowsze? Jeśli tak i nie wyświetla poprawnie, to napisz dokładnie jaką masz kartę graficzną?
 

xanti6

New member
Mam Radeona 6870 i aktualne sterowniki, na 7 stronie jeden użytkownik miał identyczny problem

"Poza tym nie wiem czy każdy tv tak ma, po podłączeniu kompa przez hdmi(karta amd 6850) obraz w natywnej, nie ważne co robiłem nie dolegał do krawędzi ekranu, zostawało zawsze minimum 2cm od ramki. W związku z tym prawdopodobnie moje testy gammy dla rgb się wywalały( ze strony mva_pl)."

Gdybym wiedział przed zakupem że tv nie czyta polskich znaków i bedą problemy z podłączeniem komputera, to raczej bym się nie zdecydował na ten model, zwłaszcza że jest tak duży wybór na rynku, mój 3 letni LG 37LH4000 nie miał żadnych problemów z napisami ani z podłączeniem do kompa
 

pomarancza

New member
@pomarancza - niepotrzebnie się głowisz nad matrycą, bo w serii 4xx7 wszystkie są od LG. Matryca Sharpa była tylko w jednym modelu 40 cali serii 5xx7 zamiennie z Samsungiem i w dwóch 9xx7.

Ok dzięki za info w takim razie, a masz/macie jakieś zdanie o tych matrycach od LG ?

Kurczę chcę coś kupić do 2500PLN, nacisk kładę na jakość obrazu(dużo sportu), jakość w sensie widok i jakość w sensie nie męczenia się oczu podczas oglądania, wielkość 40-46'', jakaś propozycja ?
 

lurker

New member
Mam Radeona 6870 i aktualne sterowniki, na 7 stronie jeden użytkownik miał identyczny problem

"Poza tym nie wiem czy każdy tv tak ma, po podłączeniu kompa przez hdmi(karta amd 6850) obraz w natywnej, nie ważne co robiłem nie dolegał do krawędzi ekranu, zostawało zawsze minimum 2cm od ramki. W związku z tym prawdopodobnie moje testy gammy dla rgb się wywalały( ze strony mva_pl)."

Gdybym wiedział przed zakupem że tv nie czyta polskich znaków i bedą problemy z podłączeniem komputera, to raczej bym się nie zdecydował na ten model, zwłaszcza że jest tak duży wybór na rynku, mój 3 letni LG 37LH4000 nie miał żadnych problemów z napisami ani z podłączeniem do kompa

Aż się zarejestrowałem! ;)

Wejdź w Catalyst Control Center, następnie wybierz Moje płaskie panele cyfrowe, następnie Opcje skalowania i przesuń suwak do pozycji Wyk. cał. pow. ek.
Nie ma za co, pozdro :)
 

patryk0

New member
Witam. Przyłączam się do pytania pglow. Szukam telewizora 46-47" w cenie do 2500-2700 PLN i zastanawiam się nad modelami: Samsung UE-46EH5300, Samsung UE-46D5500, Samsung UE-46ES5500, Sharp LC-46LE540E oraz Philips 47PFL4007H.

Wasz test bardzo zachęca mnie do kupna tego telewizora. Mam pytanie czy zachowanie matrycy w 47" wersji będzie takie samo? Zerowy input lag jest bardzo zachęcający szczególnie do konsoli i komputera, a bardzo dobra czerń i oszczędność energii są kolejnymi czynnikami działającymi na jego korzyść. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edit:
@tomaszkop: dane ze strony producenta:
Odtwarzane formaty wideo: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1
Odtwarzane formaty muzyki: AAC, MP3, WMA (od wersji 2 do wersji 9.2)
 
Ostatnia edycja:

Adex

New member
W kwestii napisów. Otwórzcie je programem Notepad2 i zmieńcie kodowanie na UTF-8. Powinno pomóc na polskie znaki. A jak nie to wmuksujcie je do filmu programem MKV Toolnix. Trwa to szybko i efekt murowany :)
 

domo-kun

New member
Przepraszam, że pytam bez dokładnego przewertowania wątku ale znajomy bierze ten telewizor pod uwagę i mam 2 pytania.
1. Czy ten TV jest 50Hz czy już 100Hz ?
2. Podobno mieli dodać do niego TVN Player, jest już dostępny?

z góry dzięki za odp.
 
Ostatnia edycja:

karas2002

New member
Kupiłem wersję z 3d (4307) i nie miałem w zestawie adaptera SCART, który jest mi niezbędnie potrzebny. Zgłosiłem reklamację, pisałem do serwisu, normalnie nie do kupienia (od innych nie pasuje). Cisza jak na razie, a chciałem mieć na święta.

I tu mam pytanie, czy któryś z was, użytkowników ma może taką niepotrzebną? Chętnie odkupię.
 

karas2002

New member
Co to jest dokładnie ? Mi zostaly jakiejś wtyczki ale w nazwach jestem cienki

zrzutekranu20121223o130.png
 

szybal

Banned
Szczecin (w święta Gorzów),
zapłacę za przesyłkę i za adapter też mogę. Jakby był do kupienia to bym kupił i tak.
Napisz na pw numer konta, chyba, że pobranie.
Nie chce kasy wysle poczta podaj adres na pw,jutro postaram się wyslac ,do czego wlasciwie jest ten kabel? Ja mieszkam w Gdyni ale co byśmy nie zrobili to i tak dojdzie po świętach.
 

HD-TV

New member
Ten Philips wydaje się super, jednak mam obawy co do zakupu, chciałbym tv na lata nie znam tej marki urządzenia sony czy samsung działają długo po gwarancji jak jest z awaryjnością i trwałością Philipsa??

Ja osobiście uważam że marka nie ma znaczenia i należy brać dobry telewizor ale też mam podobne wątpliwości co Ty bo nie miałem nigdy TV z tej firmy dlatego może niech ktoś się wypowie ile czasu jemu wytrzymał telewizor tej marki? bo parametry ma świetne zwłaszcza ten input lag.
 
Do góry