Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

WojtR

Member
Bez reklam
Ja też czekam na TVN Player, nie ma jeszcze a miał być na jesień !!!

Za to mam PS3 i tam jest i działa świetnie, steruje ps3 z pilota Philipsa :razz: bardzo mnie to urzekło

czyli na razie kupa , menu tragedia , zaczyna się mataczenie przez producenta w matrycami , ipla na 30 dni i żadne polskie VOD ani TVP ani TVN no mocny smart TV jak się nie zawiesi :blagam:

... a byłem bardzo bliski kupna :hihi:
 

b3rs_pl

New member
czyli na razie kupa , menu tragedia , zaczyna się mataczenie przez producenta w matrycami , ipla na 30 dni i żadne polskie VOD ani TVP ani TVN no mocny smart TV jak się nie zawiesi :blagam:

... a byłem bardzo bliski kupna :hihi:

Jeżeli interesuje cię tylko SmartTV to kup Samsunga, jeżeli obraz - Philipsa. Tylko że przy tym pierwszym, jeżeli to będzie model poniżej es7000, musisz się liczyć z silnym cloudingiem.
 

doogi_

New member
Siema.
Mam problem z aktualizacją softu. Od aktualizacji podczas przełączania kanałów w tv włącza mi się jakaś strona html. Aby sie jej pozbyć trzeba wyłączyć i włączyć od nowa telewizor.

Odłączyłem telewizor od WIFI i problem zniknął, ale to żadne rozwiązanie. Czy komuś dzieje się to samo? Jak to rozwiązać?
 

WojtR

Member
Bez reklam
Jeżeli interesuje cię tylko SmartTV to kup Samsunga, jeżeli obraz - Philipsa. Tylko że przy tym pierwszym, jeżeli to będzie model poniżej es7000, musisz się liczyć z silnym cloudingiem.

TVP i TVN Player jest dostępny na TV innych producentów od 2 lat

i proszę przestańcie już straszyć tymi matrycami bo trafić możesz pewnie na tą samą samsungową :grin:
 

b3rs_pl

New member
TVP i TVN Player jest dostępny na TV innych producentów od 2 lat

i proszę przestańcie już straszyć tymi matrycami bo trafić możesz pewnie na tą samą samsungową :grin:

Nie straszę, mówię tylko to co wyczytałem na tym i innych forach. A matrycę w Philipsie mam od Sharpa i problemu z cloudingiem nie mam.
Czytałem też że Samsung rzadko kiedy montuje do telewizorów swoje matryce.
Zastanawiałem się nad ES6800 ale był dużo droższy (ok. 500 zł) od Philipsa i do tego nie zapewniał mi lepszego obrazu. Do tego nie odpowiadają mi kolory Samsunga.
Model wyżej w stosunku do ES6800 - ES7000 - był wtedy droższy o ok. 1000-1500, czyli prawie 2x droższy od Philipsa.
Pozostało mi więc pytanie czy chcę dopłacać do czegoś, czego wiem, że i tak nie będę używać. Wolałem kupić HDMI do kompa za 150 zł i mieć 10x więcej bajerów na telewizorze niż posiadacze Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

madzer

New member
Witam. Kupilem phillipsa 46 cali pfl 5507 i za zadne skarby nie moge wlaczyc w nim zegarka zeby byl widoczny... druga kwestia to jak to jest w tv 46 calowych - jak wlaczam rozmiar obrazu na 16:9 to mi ekran sie znacznie powieksza np tvn - to ikonki tvn juz nie widac...to samo sie dzieje na grach jak gram w ps3... sprawdzalem to na innych modelach u kolegów 32,37, 50 calach i obraz sie nie powieksza jest wszystko widoczne jak przy autodopasowaniu... cos w ustawieniach mam nakopcone czy ten model tak ma?
pozdrawiam
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Witam. Kupilem phillipsa 46 cali pfl 5507 i za zadne skarby nie moge wlaczyc w nim zegarka zeby byl widoczny... druga kwestia to jak to jest w tv 46 calowych - jak wlaczam rozmiar obrazu na 16:9 to mi ekran sie znacznie powieksza np tvn - to ikonki tvn juz nie widac...to samo sie dzieje na grach jak gram w ps3... sprawdzalem to na innych modelach u kolegów 32,37, 50 calach i obraz sie nie powieksza jest wszystko widoczne jak przy autodopasowaniu... cos w ustawieniach mam nakopcone czy ten model tak ma?
pozdrawiam
Ustaw na nieskalowany do ogladania i ps3. 16:9 mozesz sobie wlaczyc jak masz film z czarnymi pasami u gory i na dole. Reszta to przynajmniej dla mnie bezuzyteczny bubel.
 

bulletskater

New member
Panowie, była długa dyskusja na temat matryc Sharp/Samsung w modelu 40 calowym.

A teraz mam bardzo ważne pytanie jak to jest w 32 calowym modelu? Też 2 różne matryce montują?


W ogóle się waham, sam nie wiem czy brać 32 czy 40 cali. Będę oglądał z odległości 3,5-4,5 metra. Różnica w cenie to tylko 300-400 zł także sam nie wiem.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ustaw na nieskalowany do ogladania i ps3. 16:9 mozesz sobie wlaczyc jak masz film z czarnymi pasami u gory i na dole. Reszta to przynajmniej dla mnie bezuzyteczny bubel.

U mnie na nieskalowanym w grach 720p mam mniejszy obraz, po prostu 720p w oknie 1080p.Jedyna metoda na ten problem , auto dopasowanie i krawędzie ekranu na 0.W ten sposób zyskuję 720p na całym ekranie, również brak overscanu.
 
Ostatnia edycja:

b3rs_pl

New member
Panowie, była długa dyskusja na temat matryc Sharp/Samsung w modelu 40 calowym.

A teraz mam bardzo ważne pytanie jak to jest w 32 calowym modelu? Też 2 różne matryce montują?


W ogóle się waham, sam nie wiem czy brać 32 czy 40 cali. Będę oglądał z odległości 3,5-4,5 metra. Różnica w cenie to tylko 300-400 zł także sam nie wiem.

Na 4,5m to 40" chyba będzie mało.

Sugeruję wejść TUTAJ i dobrać najlepszą wielkość.
 

johny1000

New member
Cześć. Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem 40PFL5007K/12. Przeczytałem cały test tego telewizora i wszystkie posty pod nim. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na mój problem. Tyczy się czytania napisów. Przekonwertowałem napisy z txt do srt w programe subtitle workshop. Zmieniłem wszystkie ą,ę,ł itp. odpowiednio na a, e, l. Zapisałem napisy w katalogu z filmem. Taka sama nazwa pliku jak film. Jednak po włożeniu pen'a do TV napisy nie są wyświetlane :/. Jak wcisnę przycisk Options na pilocie, to Napisy mam niekatywne. Nie mogę ich włączyć. Czy istnieje możliwość, że mój model w ogóle nie czyta napisów. Nawet srt?
 

rufusek

New member
Cześć. Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem 40PFL5007K/12. Przeczytałem cały test tego telewizora i wszystkie posty pod nim. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na mój problem. Tyczy się czytania napisów. Przekonwertowałem napisy z txt do srt w programe subtitle workshop. Zmieniłem wszystkie ą,ę,ł itp. odpowiednio na a, e, l. Zapisałem napisy w katalogu z filmem. Taka sama nazwa pliku jak film. Jednak po włożeniu pen'a do TV napisy nie są wyświetlane :/. Jak wcisnę przycisk Options na pilocie, to Napisy mam niekatywne. Nie mogę ich włączyć. Czy istnieje możliwość, że mój model w ogóle nie czyta napisów. Nawet srt?

Było o tym już wiele razy, aby poprawnie wyświetlić napisy SRT muszą być one kodowane w formacie UTF-8.
 

wassup1983

New member
Cześć. Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem 40PFL5007K/12. Przeczytałem cały test tego telewizora i wszystkie posty pod nim. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na mój problem. Tyczy się czytania napisów. Przekonwertowałem napisy z txt do srt w programe subtitle workshop. Zmieniłem wszystkie ą,ę,ł itp. odpowiednio na a, e, l. Zapisałem napisy w katalogu z filmem. Taka sama nazwa pliku jak film. Jednak po włożeniu pen'a do TV napisy nie są wyświetlane :/. Jak wcisnę przycisk Options na pilocie, to Napisy mam niekatywne. Nie mogę ich włączyć. Czy istnieje możliwość, że mój model w ogóle nie czyta napisów. Nawet srt?

ja tez tak mialem i skrocilem nazwe napisow i wyswietlilo mi wtedy
 

johny1000

New member
Już wszystko w porządku. Nie wiem czemu, ale jak konwertowałem na srt, to ucinało mi rozszerzenie po nazwie pliku. Dopisałem rozszerzenie *.srt i już TV napisy widzi :)
 
Do góry