Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

wasylhh

New member
Bez reklam
Mam pytanie do innych posiadaczy tego telewizora, mam problem z dźwiękiem z głośników telewizora, a mianowicie od czasu do czasu (szczególnie jak da się trochę więcej basu) to pojawia się takie dudnienie (coś w tym stylu Prometeusz - trailer HD - napisy PL - YouTube ) trochę przesadzam, ale jest to bardzo irytujący szum. Telewizor stoi na podstawce dość daleko od ściany, więc to na pewno nie efekt jakiś odbić. Czy ktoś ma podobne doświadczenia czy to kwalifikuje się na wadę do serwisu?

W teście jest zaznaczone, że dźwięk jest dobry (co prawda głównie kierowałem się jakością obrazu przy wyborze, ale i jakość dźwięku miała być zadowalająca), z tego co teraz znalazłem w zagranicznych fachowych recenzjach to głośniki są raczej uznawane za słabe, więc jak jest naprawdę?

glosniczki 2x 10w, ty dajesz wiecej basu i sie dziwisz ze dudni? To nie jest kino domowe...Dzwiek do normalnego uzytkowania jest b.dobry. Do sluchania muzyki wiadomo jak jest.
 

jaworek

New member
Ktos pytal o dzialanie ipla.tv. Zgodnie z informacjami z ich strony: "Aby oglądać materiały wideo w jakości SD potrzebne jest łącze internetowe o przepustowości 1,5 Mbit/s, w jakości HD 3 Mbit/s, a do treści płatnych 2 MBit/s."

Wysłane z i9000.
 

lasso

New member
Dźwięk jak na TV jest świetny. Ale oczywiście nie zastąpi dedykowanego zestawu głośników. Ja na nich muzyki słucham od czasu do czasu i nie narzekam.
 

rufusek

New member
Dzięki rufusek. Pewnie bym tak uczynił gdybym mógł. Problem w tym że w sklepie jest tylko jeden rodzaj i nie mam punktu odniesienia. Dlatego szukam właściwego symbolu mówiącego o rodzaju matrycy.

Oczywista uwaga, że nie muszą być to te same modele. U mnie np. w rtvagd stały obok siebie 40PFL5507 z matrycą Sharpa, 46PFL5507 z matrycą Samsunga i 40PFL5007 również z matrycą Samsunga więc porównanie było bardzo łatwe.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam,

Poproś użytkowników tego forum , którzy mają ten model telewizora z matrycą firmy Sharp o
zrobienie fotografii tylnej ścianki telewizora , gdzie znajduje się naklejka informacyjna o produkcie.
Dane naklejki powinny się różnić się od naklejki informacyjnej o produkcie z matrycą firmy Samsung.
Poza tym powinna według mnie być jeszcze druga mniejsza naklejka informacyjna na spodniej części
telewizora. W moim telewizorze tak jest . ( choć co prawda mam zupełnie inny model)W menu serwisowym , tej informacji nie ma , jest dopiero w seriach 6007 , 7007 ,8007, 9x07.
np; Serial No: VN 1A 1221 001111 , gdzie VN - to kraj produkcji Węgry , 1A -nie wiem dokładnie
co to oznacza , ale tutaj będzie prawdopodobnie różnica - może być np. 1B , 12 - rok produkcji 2012 , 21 - tydzień produkcji od początku roku 1111 - nr wyprodukowanego telewizora.
Powinien być jeszcze kwadrat w którym wpisany jest kod matrycy.(np.400)

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
U mnie nr Seryjny zaczyna się od ZH2C i napisane jest że wyprodukowano na Węgrzech.
 

accu

New member
Bez reklam
U mnie nr Seryjny zaczyna się od ZH2C i napisane jest że wyprodukowano na Węgrzech.

Witam,
Tak zgadza się. ZH - wyprodukowano na Węgrzech
VN - wyprodukowano na Węgrzech
RJ - wyprodukowano w Polsce
FZ - wyprodukowano w Polsce
AG - wyprodukowano w Belgii
TB - wyprodukowano w Rosji Kaliningrad/Telebalt/
YA - wyprodukowano w Meksyku.
Szkoda , że nie dodałeś , że posiadasz ten model telewizora w wielkości przekątnej ekranu 46 cali ,
gdzie montowana jest tylko matryca błyszcząca ,przyciemniana firmy Samsung i tym samym
nie można się odnieść do tego modelu tyle że w 40 calach.




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Andrew126

New member
Wielkie dzięki za zainteresowanie moim postem i próby pomocy, ale opisywane oznaczenia mówią o kraju produkcji a nie o rodzaju matrycy. Przypomnę, że tylko w rozmiarze 40" występują dwa rodzaje matryc ( mat sharpa i półmat samsunga) i próbujemy ustalić jakie oznaczenia i gdzie umieszczone mówią o rodzaju matrycy. Może ktoś posiadający model 40" z matrycą sharpa mógłby zamieścić zdjęcie tylnej tabliczki informacyjnej i wypowiedzieć się jak ustalił że jego tv ma matrycę sharpa?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Proste pytanie do @kiki.

W teście otwartym tego telewizora zrobiłeś m.in. zdjęcie tylnej ścianki tego modelu.
Widać szczegółowo etykietę tego modelu tj. 40PFL5507K/12.
Na pytanie jednego z użytkowników forum na temat , czyjej firmy była zamontowana matryca w
testowanym modelu , napisałeś zdawkowo ,że firmy Samsung. Później w jednym z postów na zapytanie
jednego z użytkowników forum o matryce w tym modelu telewizora piszesz , że sprzedaliście
wiele egzemplarzy tego modelu , wszystkie z matrycą firmy Sharp , więc powinieneś wiedzieć i
rzeczowo odpowiedzieć Andrew 126 , jak może rozszyfrować , czy matryca w modelu o którym
pisze jest firmy Sharp , czy cyfra 400 w kwadracie na etykiecie na tylnej ścianie telewizora to kod
matrycy.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam,

Proste pytanie do @kiki.

W teście otwartym tego telewizora zrobiłeś m.in. zdjęcie tylnej ścianki tego modelu.
Widać szczegółowo etykietę tego modelu tj. 40PFL5507K/12.
Na pytanie jednego z użytkowników forum na temat , czyjej firmy była zamontowana matryca w
testowanym modelu , napisałeś zdawkowo ,że firmy Samsung. Później w jednym z postów na zapytanie
jednego z użytkowników forum o matryce w tym modelu telewizora piszesz , że sprzedaliście
wiele egzemplarzy tego modelu , wszystkie z matrycą firmy Sharp , więc powinieneś wiedzieć i
rzeczowo odpowiedzieć Andrew 126 , jak może rozszyfrować , czy matryca w modelu o którym
pisze jest firmy Sharp , czy cyfra 400 w kwadracie na etykiecie na tylnej ścianie telewizora to kod
matrycy.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
U mnie widnieje cyfra 396 i mam 40'5507K/12 półmat samsunga.
 

mat5

New member
W mojej 40' bez 3d cyferka 396. Ogolnie matryca samsunga katastrofa.
"Ten model powinien być hitem" hmmm...Chcialbym przetestowac go z matryca Sharpa poki co nie moge sie z tym zgodzic.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Ja tak jak pisałem wcześniej mam 40PFL5507 z matową matrycą Sharpa i kod 400 więc podejrzewam, że to może być dobry trop.

Możliwe, wychodziłoby na to że kiki testowal 5507 z matrycą Sharpa.W recenzjach 5507 autorzy zaznaczali że telewizor ma matrycę sharp.Gdyby testowali z matrycą Samsunga TV zostałby zjechany i wtedy nikt by tego nie kupił.
 

szczurek

New member
Philips 46 PFL5507K/12-a korzystanie z pendriva

Jestem od tygodnia:sad: posiadaczem tv Philips 46 PFL5507K/12 +2 par okularów aktywnych Philips PTA 507/00 i obecnie go testuję ze wspólpracy z pendrivem Kingston 8 GB (nowym). Na tym pendrivie mam nagranego Avatara w wersji obrazu obok siebie i bez problemów ten film był odtwarzany w wersji 3D w tv Toshiba 42 VL 963G(okulary pasywne) i tv Samsung UE40D7000(okulary aktywne) i to po wstępnym ustawieniu w tych tv menu 3D na obraz obok siebie. Natomiast w moim 46" Philu gdy podłączałem kilkakrotnie pena -menu było cały czas nieaktywne na 3D i nie dało się nic zrobić by wystąpił jednolity obraz 3D, a mój tv tylko wyswietlał się obraz 2D podzielony na 2 połowki obrazu obok siebie.:x:x i nie można było go scalić. Zaznaczam że okulary były włączone!
W dniu dzisiejszym poszedłem do MediaExperta gdzie mego Phila nabyłem i trafiłem na moment gdy obsługa instalowała do ekspozycji tego samego co u mnie Philipsa 46 PFL5507K/12 i poprosiłem by sprawdziła mego Avatara. Niestety -było tak jak u mnie, czyli 2 połowki filmu na ekranie ich tv bez możliwości scalenia Jeszcze więc raz, mego penaz Avararem sprawdziłem w obecności sprzedawcy na powyższych tv i był obraz 3D bezbłędny. Zaś na ich i moim Philu obraz był jak napisałem wyżej!
Nadmieniam, iż ładny efekt 3D na moim Philu uzyskałem z innego pena na filmie "Meet Robinson"(obraz góra-dół).
Co tu jest nie tak z tym modelem tv Philipsa w opcji obrazu "obok siebie"?
 

mat5

New member
Też cię smużenie denerwuje czy coś innego?

Tak, denerwuje mnie smuzenie, clouding, trzaski, cykania.
Wszystkiemu winna matryca samsunga. Nie wiem czy trzaski, cykania sa problemem matrycy czy zlym spasowaniem elementow ale mimo to takie rzeczy nie powinny miec miejsca.
Po za tym 400Hz nie odczuwam tego, obraz czasami wcale plynny nie jest(przy szybkich scenach).
Tv nie moge zarzucic jednego ma naprwade ladny obraz.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Tak, denerwuje mnie smuzenie, clouding, trzaski, cykania.
Wszystkiemu winna matryca samsunga. Nie wiem czy trzaski, cykania sa problemem matrycy czy zlym spasowaniem elementow ale mimo to takie rzeczy nie powinny miec miejsca.
Po za tym 400Hz nie odczuwam tego, obraz czasami wcale plynny nie jest(przy szybkich scenach).
Tv nie moge zarzucic jednego ma naprwade ladny obraz.

tv sie rozgrzewa to plastik strzela, logiczne nie? Clouding mozesz usunac przez wlaczenie dynamicznego podswietlenia, smuzenie natomiast usuniesz jak calkowicie wylaczysz 400hz.
 

bogaty

New member
Bez reklam
tv sie rozgrzewa to plastik strzela, logiczne nie? Clouding mozesz usunac przez wlaczenie dynamicznego podswietlenia, smuzenie natomiast usuniesz jak calkowicie wylaczysz 400hz.

W 40 nie da się go usunąć, po prsotu TV zostal wyposażony w wolną matrycę, przy grach czy dynamicznych scenach występuje smużenie.Philips powinien zaimpletować jakąś funkcję taką jak w monitroach typu Overdrive czy znana z monitorów Philipsa Smart Response.
 

mikumik

New member
Ja tak jak pisałem wcześniej mam 40PFL5507 z matową matrycą Sharpa i kod 400 więc podejrzewam, że to może być dobry trop.


Czy mogę prosić o info gdzie jest ten kod? sprzedawca Philips 40PFL5507K przesłał mi informację, iż ostatnie cyfry kodu to '369' (nie wspomniane wcześniej 396). Rzućcie info gdzie tego szukać. Z góry dzięki.
 
Do góry