Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Cyanide

New member
Kiki a tak szczerze - duża różnica w 2d w skalowaniu sygnału SD między tym Philipsem a np. Tośką 40tl838? U mnie w jednym ze sklepów który mam pod nosem różnica ok 700zł więc pytam bo raczej skłaniałbym się ku Toshibie (aczkolwiek design Philipsa urzeka).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To trudne pytanie.Bo tych modeli nie zestawiałem obok siebie. Z pamięci "idąc: różnica skalowania nie jest duża. Jest różnica czerni, głębi obrazu, nasycenia kolorów , wyposażenia.
 

farba

New member
A gdzie kolego widzisz, że wychwalam ten TV?? Widziałem post, w którym to Ty pisałeś, że w salonie był najgorszym i dlatego kupiłeś inny, nawet nie napisałeś jaki model został Twoim wybrańcem!
Nie napisałem ponieważ dyskutujemy o konkretnym modelu, konkretnego producenta. W przeciwieństwie do ciebie, nie określam się jako fan danej marki, bo od fana do fanboya droga krótka.
ES6100, by zaspokoić twoją ciekawość w tej kwestii.
 

smuga22

New member
Czy ktoś ma ten TV podączony do dekodera ntv i czy wszystko jest w OK? Widzę że dyskutanci lubią zarywać noce :) Czy sharp 46 le 630e byłby lepszym wyborem? U mnie plazma odpada bo mam za jasno a TV oglądają również dzieci w dzień.
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Super !!
Model budżetowy trafia do otwartego testu :) ochy i achy ...
Nie ujmując nic Kikiemu ..podchodzę do tych ceremonii z dystansem. Nie jednokrotnie dzięki takim super testa, schodzi z półek coś co nie koniecznie miałoby wzięcie bez odpowiedniej promocji. Sam długo..bardzo długo szukam TV dla siebie, na nowe lokum, a że nie chce byle czego, bo po prostu na to mnie nie stać .....szukam dalej. TV sprawdzony i z listy skreślony.

Cyfrówka przyjmie wszystko...oby obiektywnie :p
 

lasso

New member
Ja jeszcze nie kupiłem TV, ciągle czekam na meble do pokoju (narzeczona wciąż nie może znaleźć "tych") ale widzę tutaj matrycę matową... wg. ceneo 2.8-2.9k.. Miałem brać Sharpa 40LE830, zgodnie z Twoją poradą Kiki, ale one stoją ostatnio prawie 800 drożej, dużo bym stracił na obrazie biorąc tego Phillipsa Kiki ?

EDIT: Nie czytam zazwyczaj opinii w sklepach jako, że zazwyczaj mają mało z rzeczywistością, ale ciekawy komentarz znalazłem w eur.xx.pl

Totalna porażka 40PFL5507K/12 (firmware Q554E-0.74.1.0) Release for TV550R4.

Dodana: 2012-04-25 Przez:amigagroup Zadaj pytanie

Obecnie używam go od kilku tygodni i jak na jego cenę w porównaniu do innych marek jest dobry.
Bardzo WOLNE przełączanie między aplikacjami Smart TV!
Bardzo WOLNE dzialanie aplikacji np. IPLA, You Tube (zaznaczanie liter z pilota - koszmar, znaczne opóźnienia w przyciskach podczas zaznaczania liter/cyfer/znaków).
WOLNE przełączanie kanałów TV cyfrowej DVB-T oraz DVB-S2.
WOLNE poruszanie się po MENU, czas reakcji tego telewizora jest za długi.
Podczas uruchomienia telewizora pojawia się logo Philips, które opóźnia start i nie da się tego wyłączyć.
Podczas programowania kanałów cyfrowych naziemnych i satelitarnych NIE MA MOŻLIWOŚCI ICH KASOWANIA, można je tylko zamieniać miejscami.
Jest funkcja SORTOWANIA kanałów, lecz NIE DZIAŁA (dzwoniłem nawet w tej sprawie na infolinię Philips-a, nie potrafili mi pomóc w sortowaniu).
Nie ma aplikacji, która pozwoliłaby na przygotowanie własnej listy kanałów pod system Windows, i wgrania przez USB do telewizora !!!
Mam zaprogramowanych ponad 3500 kanałów na 4 satelitach kodowanych i niekodowanych (NIE MA OPCJI "TYLKO FTA"-niekodowanych !!!), a co za tym idzie trzeba ręcznie KAŻDY kanał osobno przenosić w inne miejsce.
Nie da się zaprogramować TYLKO BEZPŁATNYCH kanałów satelitarnych, co powoduje BURDEL w liście kanałów (pomieszane kodowane z niekodowanymi na przemian).
Dla pocieszenia dodam, że obraz nie budzi zastrzeżeń; zalecam nie używanie trybu oszczędnego obrazu, ze względu na WOLNĄ reakcję przy zmianie obrazu z ciemnego na jasny, co jest denerwujące i widoczne.
Ten, kto projektował oprogramowanie do tego telewizora powinien się leczyć, bo może doprowadzić innych do trwałej choroby psychicznej !
NIE POLECAM, CHYBA ŻE KTOŚ MA STALOWE NERWY.
 
Ostatnia edycja:

Since

New member
Ja jeszcze nie kupiłem TV, ciągle czekam na meble do pokoju (narzeczona wciąż nie może znaleźć "tych") ale widzę tutaj matrycę matową... wg. ceneo 2.8-2.9k.. Miałem brać Sharpa 40LE830, zgodnie z Twoją poradą Kiki, ale one stoją ostatnio prawie 800 drożej, dużo bym stracił na obrazie biorąc tego Phillipsa Kiki ?

EDIT: Nie czytam zazwyczaj opinii w sklepach jako, że zazwyczaj mają mało z rzeczywistością, ale ciekawy komentarz znalazłem w eur.xx.pl

Totalna porażka 40PFL5507K/12 (firmware Q554E-0.74.1.0) Release for TV550R4.

Dodana: 2012-04-25 Przez:amigagroup Zadaj pytanie

Obecnie używam go od kilku tygodni i jak na jego cenę w porównaniu do innych marek jest dobry.
Bardzo WOLNE przełączanie między aplikacjami Smart TV!
Bardzo WOLNE dzialanie aplikacji np. IPLA, You Tube (zaznaczanie liter z pilota - koszmar, znaczne opóźnienia w przyciskach podczas zaznaczania liter/cyfer/znaków).
WOLNE przełączanie kanałów TV cyfrowej DVB-T oraz DVB-S2.
WOLNE poruszanie się po MENU, czas reakcji tego telewizora jest za długi.
Podczas uruchomienia telewizora pojawia się logo Philips, które opóźnia start i nie da się tego wyłączyć.
Podczas programowania kanałów cyfrowych naziemnych i satelitarnych NIE MA MOŻLIWOŚCI ICH KASOWANIA, można je tylko zamieniać miejscami.
Jest funkcja SORTOWANIA kanałów, lecz NIE DZIAŁA (dzwoniłem nawet w tej sprawie na infolinię Philips-a, nie potrafili mi pomóc w sortowaniu).
Nie ma aplikacji, która pozwoliłaby na przygotowanie własnej listy kanałów pod system Windows, i wgrania przez USB do telewizora !!!
Mam zaprogramowanych ponad 3500 kanałów na 4 satelitach kodowanych i niekodowanych (NIE MA OPCJI "TYLKO FTA"-niekodowanych !!!), a co za tym idzie trzeba ręcznie KAŻDY kanał osobno przenosić w inne miejsce.
Nie da się zaprogramować TYLKO BEZPŁATNYCH kanałów satelitarnych, co powoduje BURDEL w liście kanałów (pomieszane kodowane z niekodowanymi na przemian).
Dla pocieszenia dodam, że obraz nie budzi zastrzeżeń; zalecam nie używanie trybu oszczędnego obrazu, ze względu na WOLNĄ reakcję przy zmianie obrazu z ciemnego na jasny, co jest denerwujące i widoczne.
Ten, kto projektował oprogramowanie do tego telewizora powinien się leczyć, bo może doprowadzić innych do trwałej choroby psychicznej !
NIE POLECAM, CHYBA ŻE KTOŚ MA STALOWE NERWY.


był juz ten komentarz omawiany na łamach tego forum..

poszukaj :)
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Owa większość nie widziała tego telewizora na oczy, a chwali go na podstawie testu. Przypuszczam, że jesteś jednym z nich. Poza tym, polska mentalność zamyka się w powiedzeniu: "każda myszka swój ogonek chwali". Nie wiedzieć czemu, mało kto potrafi przyznać do złego zakupu. Ludzie kupują produkt danej firmy, a potem zachowują się jak jacyś fanatycy, gotowi wydrapać oczy każdemu, kto owy produkt lub firmę raczy skrytykować.

No cóż bardzo trafne spostrzeżenia, tak to już jest z wszelkimi opniami.
 

e_petelka

New member
Owa większość nie widziała tego telewizora na oczy, a chwali go na podstawie testu. Przypuszczam, że jesteś jednym z nich. Poza tym, polska mentalność zamyka się w powiedzeniu: "każda myszka swój ogonek chwali". Nie wiedzieć czemu, mało kto potrafi przyznać do złego zakupu. Ludzie kupują produkt danej firmy, a potem zachowują się jak jacyś fanatycy, gotowi wydrapać oczy każdemu, kto owy produkt lub firmę raczy skrytykować.

Philipsa 40PFL5507 mam of tygodnia i nadal jestem zadowolona z wyboru. Świetna czerń, równomierne podświetlenie, dobry dźwięk. Pierwsze dni odbierałam na analogowym sygnale cyfrowym i nawet wtedy obraz mi się podobał. Od soboty przeszłam na sygnał cyfrowy - chyba nie muszę pisać, że jest jeszcze lepiej. A HD wprost wymiata. Konwersja 2D na 3 D całkiem przyjemna, choć zdecydowanie uzależniona od jakości obrazu, który przekształcamy. Jakość dodatków medialnych na przyzwoitym poziomie (pozytywnie zaskoczył mnie odbiór filmików z YouTube).

Żeby nie było samych plusów dodam, że trochę nie pasuje mi gamma (chyba za wysoka) a nie bardzo wiem jak to ustawić. Generalnie telewizorek na pewno prosi się o kalibrację. No i dosyć wolno przełączają mi się programy Smart TV (łącze przez modem UPC).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lasso - te bzdury były już omawiane.
Nie będę obrażał nikogo ale trzeba się nauczyć właściwie korzystać z telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy jaki masz doświadczenie na tym polu , czyli jaki masz telewizor i jakie masz oczekiwania ?
 

nazin

New member
był juz ten komentarz omawiany na łamach tego forum..

poszukaj :)

Po najnowszej aktualce problem całkowicie znika, jest płynnie. A co włączającego się loga na początku - mój dekoder od cyfry włącza się dłużej, przez co telewizor jest gotowy do pracy jeszcze przed pojawieniem się obrazu z dekodera.
 

szookus

New member
Czy po aktualizacjach telewizor nadal nie czyta plików txt w filmach?
Czy ktoś testował 3D na prawdziwym przystosowanym do tego filmie?
Czy dźwięk Was zadowala podczas oglądania np koncertów?
Jak wygląda oglądanie sportu na tym TV?

Szukam telewizora od 3 mscy i padło na Philipsa zw względu na wieloletnie zaufanie do tej marki. Orientujecie się może od jakiej firmy Philips kupuje matryce do swoich telewizorów?
 

nazin

New member
1. Jak nie czytał tak nie czyta .txt
2. Oglądałem już filmy 3D i jest znakomicie, obraz nie rozjeżdża się tak jak w telewizorach Sony.
3. Dźwięk w mojej opinii jest świetny z racji tego, że głośnik zainstalowany jest z tyłu bardzo fajnie rozchodzi się dźwięk powodując naprawdę przyjemne wrażenia słuchowe. Stosuję już jedynie jedna opcję Dźwięk 3D, basy i wysokie tony +7 co daje fajną przestrzeń dźwięku. Zastawiałem się nad dokupieniem zestawu audio ale to jest w zupełności mi wystarczy. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony.
4. Sport ogląda się świetnie w jakości HD na eurosporcie jakość niesamowita w porównaniu z moim poprzednim telewizorem przy oglądaniu piłki nożnej czuję się jakbym naprawdę był na boisku i uczestniczył w akcji, a nie tylko podglądał wydarzenia gdzieś przez dziurkę w płocie jak to było na starym tv. ;)
 

lasso

New member
Mea culpa - temat wydał mi się młody i uznałem, że może nie było tego omawiane.. przepraszam najmocniej.
Mam aktualnie bańkę 24" Samsunga, więc czasy reakcji i czerń są ok ;-)
A potrzebuję matowej matrycy i fajnego oglądania HD, generalnie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/81830-tv-do-3-5k.html
Oryginalny temat. Pieniądze idą na remont w tempie przerażającym... więc może by człowiek trochę oszczędził z Sharpa?
Pozdrawiam
 

Since

New member
I ja odwiedziłem sklep RTV


i akurat stał sobie dumnie 40" 5507
i troche opisze wrazenia. Moje osobiste zdanie na jego temat po wizycie w sklepie.

Zaczne od tego ze kompetencja sprzedajacego mnie rozsmieszyła...
Pytam jak z jakością obrazu na ów TV, stwierdził że u nas tylko są dobre TV i jakość jest taka sama na każdym. - WNIOSEK No comment.

poprosiłem o pilot - przyniósł wogole innego, ale nie ważne.
coś tam z niego działało, jednak zanim coś nim znalazłem upłynęło troche wody (testowalem TV ogólnie okolo 1godz)

i tak: do meritum:
MENU porażka ! razy 2x, jeszcze tak wolnego MENU to naprawde nie widziałem w TV, nie wiem może miał stary soft itd. ale sprzedawca mówil ze niedawno dopiero do nich wjechał wiec chyba mial aktualnego. YT mi się odpalał tak długo że w miedzy czasie poszedłęm panasa oglądać.
gdy przyszedłem, YT się odpalił lecz juz wybierajac kategorie, znow na dole pasek zaczal latać, i czekam i czekam i nic, wiec mowie DOSC! wychodze do menu, lecz co ? nie moge nic zrobic, bo TV nadzwyczajniej zawisł (leciał na dole tylko kropkowany loading)
ani pilot nie reagował (inna wersja, wiec mowie moze na oryginalnym od niego dalo by sie wyjsc ) to chciałem go wylaczyc z tyłu TV, gdzie tam też nic nie działało, wiec dałem wtyczke z pradu , dopiero ruszył.
Dalej idąc, Ipla spoko, nawet mi sie szybko włączyła i jakośc akurat Hotel52 dobra.

co dalej, teraz moze coś o samym obrazie, po wielu udrękach doszedłem gdzie się włącza (tym pilotem) DEMO HD bo kiki wspomiał że jest.. (niestety ubolewam nie zabralem pendrive bo wizyta byla przypadkowa w sklepie)

no i udało mi sie znalezc i tu o dziwo, fajnie to wygladalo, demo krotkie ale fajne, wlaczylem sobie nawet 2 razy i jakosc niezła, nie przygladalem sie zbytnio dokladnie; nie poswiecalem wiecej czasu gdyz akurat sklep taki mały że nie moglem sie oddalic niz na 1m od niego, a jak juz sie oddalilem to klienci przechodzili itd. wiec poprostu nie bylo komfortowo.

Kąty widzenia według mnie z boków lewy , prawy na demie wygladaly tez fajnie. z dołu i z góry nie mialem takiego dojścia aby to zobaczyc, co dalej

ktos pisal jako ogromną WADĘ pojawiajace sie na dłużej duze logo PHILIPSA podczas uruchamiania TV. i wylaczalem 2 razy TV zeby to sprawdzic i powiem, że logo tylko jest na dosłowny MYK i juz wracamy do ogladanego materialu (nawet po wyjeciu wtyczki z pradu)

i co jeszcze mi sie nie podobało
to że przeglądarka WWW rowneiz jest wolna, wpisalem adres WP.pl. to myslal myslal az w koncu zaskoczyl. lecz doczytujac ciagle grafike, pytam sprzedawce jaki tu jest net, odp. 4mb/s mowie jaja! to u mnie na kompie 512Kb/s szybciej m isie WP wczytuje niz tam.
Wszedlem jeszcze na strone OnetVOD, strona sie wczytala lecz w oknie odtwarzacza czarny ekran, czekam z okolo 5minut na wskoczenia wskoczenia przyslowiowego przycisku PLAY lecz bez rezultatu, moze gdybym dluzej zaczekal cos by wskoczylo, ale flasha raczej to on nie obsługuje.

Aha, obraz ustawiony na ich trybie sklepowym , reklamy produktow, co zauwazylem i pochodzilem po tym sklepie, obraz masakra! na zadnym nie było tego jak tylko na philipsach, reklamy drżały, i obraz robił sie rozmazany, bardzo mnie to zdziwilo , gdyz tylko na PH tak robil, na innych bez tych efektow.

Obok stała rowneiz tośka 833 jak dobrze pamietam, lecz byla bez anteny tylko wlaczylem power, ale ogolnie nie podoba mi się ona.

Co jeszcze do jakości tego Philipsa. moim subiektywnym okiem doł niego, to poprostu plastik i lekko tylko naduszając uginał mi się dziwnie pod palcami.. od razu mnie to zdrażniło. a kiki tak w tej kwestii go zachwalał, albo taki model sie trafił sklepowi :p

no niestety realia ktore ja zobaczylem zniechecily mnie do zakupu jego. Mimo ze demo HD naprawde ładne.
Ale raczej wezmę Panasa ST50.


jak coś to pytać ale chyba o niczym nie zapomiałem dodać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry