Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Yellow Flash

New member
Nie wiem czym kierowani są forumowicze piszący, że tv w sklepie nie są faworyzowane. Jeden usilnie chce wmówić, że obraz jest słaby :D Przez pierwsze dwa dni miałem wyłącznie podłączony obraz SD ze starego dekodera CP. Można było oglądać bez problemów. Moja wizyta w salonie gdybym nie miał własnej wiedzy skończyłaby się na kupnie bubla, który miał puszczone demo od producenta, gdzie na innych leciał rozdzielony obraz na cały sklep z reklamami salonu:D Sprzedawca wmawiał mi kupno TV o wiele słabszego łapiąc się argumentów z kosmosu i kłamiąc w żywe oczy. Oczywiście pozwoliłem mu na to, żeby chętnie posłuchać. W tv nie występowały i nie występują żadne drgania, obraz jest bardzo ładny, a kolory prawidłowo odwzorowane. Jedna osoba pytała o .mkv i dźwięk, chodzą pliki z dźwiękiem przestrzennym i napisami .srt. Jak dla mnie osoby piszące, że tv źle wyświetla barwy są zwykłymi prowokatorami lub osobami, które tv konkurencji sprzedają.
 

Since

New member
Nie wiem czym kierowani są forumowicze piszący, że tv w sklepie nie są faworyzowane. Jeden usilnie chce wmówić, że obraz jest słaby :D Przez pierwsze dwa dni miałem wyłącznie podłączony obraz SD ze starego dekodera CP. Można było oglądać bez problemów. Moja wizyta w salonie gdybym nie miał własnej wiedzy skończyłaby się na kupnie bubla, który miał puszczone demo od producenta, gdzie na innych leciał rozdzielony obraz na cały sklep z reklamami salonu:D Sprzedawca wmawiał mi kupno TV o wiele słabszego łapiąc się argumentów z kosmosu i kłamiąc w żywe oczy. Oczywiście pozwoliłem mu na to, żeby chętnie posłuchać. W tv nie występowały i nie występują żadne drgania, obraz jest bardzo ładny, a kolory prawidłowo odwzorowane. Jedna osoba pytała o .mkv i dźwięk, chodzą pliki z dźwiękiem przestrzennym i napisami .srt. Jak dla mnie osoby piszące, że tv źle wyświetla barwy są zwykłymi prowokatorami lub osobami, które tv konkurencji sprzedają.


A możesz powiedzieć coś o tym TVN24 i jeszcze TVP Info z satelity ??

czy pasek bez problemów "leci" ? wszystko płynnie ? bez rozmyć ?
 

farba

New member
Tak to prawda, że ludzie nie mają powodu sugerować się czymś innym. Do tego jeszcze dochodzą sprzedawcy, którzy udzielają rad mówiąc straszliwe bzdury albo celowo albo z powodu niewiedzy. Liczba osób, które szczegółowo analizują sprawę (jak niektórzy tutaj) jest stosunkowo niewielka.

Z drugiej strony sugerowanie się tym co jest w sklepie ma się nijak do tego co mamy w domu - inne światło, inna odległość i pozycja oglądania, inny sygnał itd. A to że telewizory w sklepie są podłączone do tego samego sygnału to nic nie oznacza, bo nie wiemy ja są te telewizory ustawione - co zresztą widać doskonale po tym, że co drugi ma zupełnie inny obraz - i wcale nie wynika to z tego, że dany telewizor jest gorszy/lepszy. To niesamowicie mylące i do perfekcji wykorzystywane przez niektórych producentów.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie zwraca uwagi na bełkot sprzedawców. Tym bardziej, że znaczna część z tych ludzi ma robotę głęboko "w tyle", bo wychodzą z założenia, jaka płaca, taka praca...
Napisałem wcześniej, że dwa razy podchodziłem do zakupu tego Phila. Pierwszy raz po przeczytaniu testu, ale to co zobaczyłem skutecznie mnie zniechęciło. Za drugim razem wziąłem pena, poprosiłem o pilota i w miarę możliwości sam przetestowałem. Generowany obraz nie wzbudzał entuzjazmu, szczególnie po tak hurra optymistycznym teście. Zresztą słowa "telmawilma"(post#38 )w pełni oddają moje spostrzeżenia. Moim zdaniem, omawiany Philips nie jest złym telewizorem, ale nie jest również czymś nadzwyczajnym, a takie wnioski można wysnuć z komentowanego testu. Zwykły przeciętniak jakich wiele, prezentujący poziom Samsunga ES6xxx, Soniacza EX720 itp.
 
Ostatnia edycja:

Conti74

New member
Panie i Panowie czytając kolejne wpisy po teście tego telewizora zaczynam mieć mętlik w głowie, zamiast ocenić wartość tego telewizora zeszliśmy na debatę o kompetencjach sprzedawców. Niestety nie mam możliwości zobaczenia tego tv na żywo a jestem zainteresowany zakupem proszę o poparcie lub podważenie testu kikiego. Chcąc wydać około 6000tyś. na 55 cali oglądając programy DVB-T oraz filmy USB, ipla itp. już nie wiem czy brać Sharpa 830 czy tego Philipsa
 

Yellow Flash

New member
Jeśli chodzi o paski przy kanałach tvp info. Posiadam w domu TV CRT Panasonic 30" Quintrix i na nim sprawdziłem jak się ma sprawa z drganiami :D Niestety tak nadają kanał i nic na to nie poradzisz ;) Jednak nie zauważyłem, żadnych rozmazań :? Z obrazem przy TV jest tak, jak ze spaniem.... Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz=Jak sobie ustawisz, tak będziesz oglądał. Zobacz ustawienia w TV jakie są w sklepie, też jest ważne. Kiki porównuje odbiorniki ustawione, więc Twoja subiektywna ocena w ogóle nie powinna być brana pod uwagę ;) Więc nie spamuje tematu, pomożesz innym.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Nikt przy zdrowych zmysłach nie zwraca uwagi na bełkot sprzedawców.
Tyle że według badań rynku konsumentów nikt=ok. 90% kupujących :szukaj: :).

Panie i Panowie czytając kolejne wpisy po teście tego telewizora zaczynam mieć mętlik w głowie, zamiast ocenić wartość tego telewizora zeszliśmy na debatę o kompetencjach sprzedawców. Niestety nie mam możliwości zobaczenia tego tv na żywo a jestem zainteresowany zakupem proszę o poparcie lub podważenie testu kikiego. Chcąc wydać około 6000tyś. na 55 cali oglądając programy DVB-T oraz filmy USB, ipla itp. już nie wiem czy brać Sharpa 830 czy tego Philipsa

Kupić jakiś normalny TV - czyli plazmę :razz:.
 

Cyanide

New member
czy seria 5507 różni się od 5007 jedynie posiadanym 3d a obraz w 2d jest ten sam? Bo z tego co widze oba mają te 400hz a 3d mnie tak nie interesuje.
 

kriswas

Member
Bez reklam
DO KRISWAS
Nie rozumiem Twojego pierwszego zdania, ale to pewnie dlatego, że to nie pierwszy Twój post. (Sensu drugiego zdania w sumie też nie pojmuję).
Wyobraź sobie, że ten telewizor wisi u mnie na ścianie od 3 dni, więc ciężko byłoby mi go nie zobaczyć.
Wyobraź sobie, że jest on podłączony do dekodera kablem HDMI wysokiej jakości.
Wyobraź sobie, że zrobiłam tyle, ile pozwolił producent, by poprawić jakość odbieranego obrazu, wybierając np. różne opcje w zakładce obraz, tj. ostrość, pixel plus HD, redukcja szumów itd;
Wyobraź sobie, że np. na pasku TVN24 tak jak rozmyte napisy były, tak nadal są. I tyle.
Zatem, mając takie doświadczenia z tym telewizorem, mam prawo pisać o swojej subiektywnej opinii na temat tego modelu.
A tak w ogóle, nie uważasz, że nie powinno się pisać postów, które nie wnoszą nic do tematu? Pozdrawiam.
Jeżeli kolego nie rozumiesz języka polskiego to cofnij się do szkoły, najlepiej podstawowej, bo ja Ci nie pomogę.
Co wisi u Ciebie to mi akurat również wisi... ale kalafiorem. Z tego co piszesz to u Ciebie wisi Philips 40PFL 5007, a więc zacznij najpierw zwracać uwagę co, jak i gdzie piszesz, z naciskiem GDZIE! bo jest to temat dotyczący Philipsa PFL5507K/12, a jak już TO zrozumiesz, to zrozumiesz wszystko, nawet drugie zdanie.
Wracając do meritum spraw tutaj poruszanych to, jeżeli ktoś, potencjalny klient, który chce nabyć nowy telewizor, np. ten tutaj omawiany, powinien zastosować się do kilku podstawowych zasad, aby nie stać się kolejnym "łosiem" nabitym w butelkę. Zasady te są opisane wielokrotnie na tym forum, szczególnie przy okazji licznych testów kikiego. Fakt, że niestety trzeba poświęcić trochę czasu na odszukanie tych fragmentów, które będą nam przydatne w podjęciu ostatecznej decyzji, ale warto. Test jest tylko testem, a subiektywny odbiór każdego oglądacza jest jego indywidualną sprawą. Z gustami się nie dyskutuje. Tylko dlaczego, za każdym nowym testem muszą pojawiać się te same lub podobno brzmiące tematy i wypowiedzi, z reguły podważające udokumentowane kategorie testu, często sugerujące, że "twórca kieruje się tym lub tamtym", a właściwie "to jest na garnuszku takiej lub innej firmy" dlatego test jest taki, a nie inny. W taki sposób możemy podważyć nawet kulistość Ziemi, tylko po co? Dlatego dla zdecydowanego klienta pozostaje tylko prezentacja w domu modeli będących w orbicie zainteresowania.
 

Kpc21

New member
Przecież PFL5007 i 5507 to ten sam telewizor, one różnią się tylko obsługą 3D. kiki o tym kilkukrotnie wspominał.
 

telmawilma

New member
Napisał kriswas Zobacz post
"W taki sposób możemy podważyć nawet kulistość Ziemi, tylko po co? "

No, zdecydowanie nie!
Napisał kriswas Zobacz post

"Dlatego dla zdecydowanego klienta pozostaje tylko prezentacja w domu modeli będących w orbicie zainteresowania."

I dlatego właśnie po takiej prezentacji w domu opisałam dokładnie to, co zaobserwowałam.
PS
Ile umiesz podać różnic pomiędzy modelami PFL5007 i PFL5507?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Studiowanie to już mam dawno za sobą. Jak to mówią, ta z kosą działa już na mojej półce, co w cale nie przeszkadza mi interesować się tym czy innym. Tylko nie mogę zrozumieć ludzi, którzy dokonują zakupów współczesnych TV i ... mają problem, bo coś im nie działa, a jak działa to miga, a jak miga to 100MHz, a mają napisane, że powinno być 400MHz;) :p:fool: A na koniec okazuje się, że zabrakło wiedzy, jak skonfigurować TV pod określone źródło sygnału, a nawet pod określony typ emitowanego, konkretnego materiału.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Napisał kriswas Zobacz post
"W taki sposób możemy podważyć nawet kulistość Ziemi, tylko po co? "

No, zdecydowanie nie!
Napisał kriswas Zobacz post

"Dlatego dla zdecydowanego klienta pozostaje tylko prezentacja w domu modeli będących w orbicie zainteresowania."

I dlatego właśnie po takiej prezentacji w domu opisałam dokładnie to, co zaobserwowałam.
PS
Ile umiesz podać różnic pomiędzy modelami PFL5007 i PFL5507?

OK! To napisz, czy prezentowany model nie okazał się egzemplarzem felernym /niesprawnym/, bo trudno mi uwierzyć, aby test kikiego był ściemą. Poza tym, rozumię, że prezentację w domu u Ciebie przeprowadzali profesjonaliści, a nie ktoś przypadkowy. W takim wypadku powinni dostosować/skonfigurować/ TV. I tak na koniec, cały czas chodzi mi o to, że wydałeś opinię negatywną o TV, który większość chwali, za to, za co Ty go dyskredytujesz. Nie widzisz w tym czegoś nienormalnego?
 

Since

New member
What ? "ta z kosą działa już na mojej półce" ? pierwsze słyszę ;)

i na koniec podsumuj czy warto go kupować czy też nie ?

jak się spisuje ów model z Twojego podpisu ??
 

telmawilma

New member
Nie wiem, jaka część osób, która zakupiła ten telewizor, jest zadowolona z wyboru, a jaka nie. To dla mnie sprawa drugorzędna. Wiem na pewno jedno, u mnie obraz w tym telewizorze nie jest wyraźny i to jest dla mnie nienormalne.
Jak pisałam już wcześniej, przeprowadzałam konfiguracje tv i wydaje mi się, że spróbowałam już wszystkiego, by poprawić jakość odbioru. Niestety obraz mam ciągle przeciętny. Tak to wygląda u mnie i dlatego nie mogę w pełni cieszyć się zakupem. Będę kombinowała dalej z tymi ustawieniami, z nadzieją, że za niedługo, tak jak Ty, i ja będę mogła szczerze go polecać.
 

farba

New member
OK! To napisz, czy prezentowany model nie okazał się egzemplarzem felernym /niesprawnym/, bo trudno mi uwierzyć, aby test kikiego był ściemą. Poza tym, rozumię, że prezentację w domu u Ciebie przeprowadzali profesjonaliści, a nie ktoś przypadkowy. W takim wypadku powinni dostosować/skonfigurować/ TV. I tak na koniec, cały czas chodzi mi o to, że wydałeś opinię negatywną o TV, który większość chwali, za to, za co Ty go dyskredytujesz. Nie widzisz w tym czegoś nienormalnego?
Owa większość nie widziała tego telewizora na oczy, a chwali go na podstawie testu. Przypuszczam, że jesteś jednym z nich. Poza tym, polska mentalność zamyka się w powiedzeniu: "każda myszka swój ogonek chwali". Nie wiedzieć czemu, mało kto potrafi przyznać do złego zakupu. Ludzie kupują produkt danej firmy, a potem zachowują się jak jacyś fanatycy, gotowi wydrapać oczy każdemu, kto owy produkt lub firmę raczy skrytykować.
 

telmawilma

New member
Dziękuję, w końcu coś konstruktywnego.
Dwie pierwsze propozycje - do zrobienia natychmiast, o trzeciej trzeba będzie coś poczytać.
 

kriswas

Member
Bez reklam
What ? "ta z kosą działa już na mojej półce" ? pierwsze słyszę ;)

i na koniec podsumuj czy warto go kupować czy też nie ?

jak się spisuje ów model z Twojego podpisu ??


Kupiony w listopadzie 2009 r. za 10 890 zł :cry: trochę drogo, ale nie żałuję ani jednego złotego! Zakup poprzedzony licznymi testami w salonach Warszawy i Koszalina. W połączeniu z Dreamboxem DM8000 stanowi Super Centrum Medialnej Rozrywki w Domu :grin: Ze względów zdrowotnych egzemplarze 3D w moim wypadku odpadają, a więc podejrzewam, że ten model 46PFL 9704 posłuży mi jeszcze przez kilka lat, chyba, że OLEDy będą w moim zasięgu. Poza tym w rodzinie pozostały jeszcze pierwsze moje płaskie TV, Panasonici G10 i V10, ale te w porównaniu z Philipem to... porażka. Jedyne do czego można się doczepić w Philipie to brak aktualizacji firmware, ostatnia z lipca 2010 r., ale z tego co wiem, to większość firm woli wypuszczać nowe TV, a nie dostosowywać stare egzemplarze softwarowo, choć z technicznego punktu widzenia, byłoby to o wiele tańsze rozwiązanie.


Owa większość nie widziała tego telewizora na oczy, a chwali go na podstawie testu. Przypuszczam, że jesteś jednym z nich. Poza tym, polska mentalność zamyka się w powiedzeniu: "każda myszka swój ogonek chwali". Nie wiedzieć czemu, mało kto potrafi przyznać do złego zakupu. Ludzie kupują produkt danej firmy, a potem zachowują się jak jacyś fanatycy, gotowi wydrapać oczy każdemu, kto owy produkt lub firmę raczy skrytykować.

A gdzie kolego widzisz, że wychwalam ten TV?? Widziałem post, w którym to Ty pisałeś, że w salonie był najgorszym i dlatego kupiłeś inny, nawet nie napisałeś jaki model został Twoim wybrańcem!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczególną uwagę poświęcałem testom sygnału SD bo wiem że w naszym kraju to clue programu. Ten telewizor nawet w normalnych warunkach gra bardzo dobrze.
 
Do góry