Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

acess

New member
Nie jesteś odosobniony. Dwa razy wchodziłem do sklepu by kupić Phila i dwa razy wychodziłem z niczym. Mnie nie podchodził, dlatego kupiłem coś innego. Szału nie ma, ale od Phila prezentuje się lepiej. Przynajmniej moim zdaniem.

pochwal sie jakim!!!
 

Kpc21

New member
Z tego co ja widziałem w RTV Euro AGD (wyłączyłem tryb sklepowy na drugim telewizorze, co umożliwiło przełączanie kanałów), ziarno jest rzeczywiście w analogu (a tak się składa, że w tym RTV Euro prezentacja jest puszczana po analogu, przez instalację antenową). Na DVB-T już go nie ma.
 

nazin

New member
Prawda jest taka, że wybieranie telewizora pod kątem tego jaki obraz wyświetla w sklepie już dawno się skończyło. Telewizory albo wyświetlają jakąś totalną chałę albo materiał specjalnie przygotowany przez producenta pod kątem tego by wycisnąć z telewizora najwięcej. Przez co np materiał dystrybutora LG na zwykłym ledzie LK 950 prezentuje go tak, że wygląda on lepiej niż reszta telewizorów o klasę wyższych, podłączonych do sieci. Po zakupieniu tego modelu i podłączeniu w domu to tak jakbym oglądał dwa różne telewizory. Aż trudno uwierzyć, że w istocie to ten sam model.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Wszystko wskazuje na to, że najlepiej sprzedaje się to co najlepiej wygląda w sklepie. I trzeba przyznać że i Samsung i LG spełniają te warunki.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Witam forumowiczów.
Nosze się z zamiarem kupna tv pod komputer (w przbliżeniu za 2,5tys.). Czy zdaniem autora testu ten tv to dobry wybór, czy może lepiej pomyśleć o Toshiba TL933, choć tv tej marki chyba z opinii bardziej awaryjne. Może warto zaczekać na testy japońskich marek Panasonik E5 i Soniacz ex650 - tylko te Hz jakie tam podają to :fool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zarówno Philips jak Toshiba extra mają czytelność czcionki komputerowej. Jeśli to jest główne kryterium to wybierałbym między nimi.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Nie jesteś odosobniony. Dwa razy wchodziłem do sklepu by kupić Phila i dwa razy wychodziłem z niczym. Mnie nie podchodził, dlatego kupiłem coś innego. Szału nie ma, ale od Phila prezentuje się lepiej. Przynajmniej moim zdaniem.

pochwal sie jakim!!!

Kolejny "wiejski bajdelota" opowiadacz, który nie chce puścić "farby" :blagam: Byłem, widziałem i ... niewiele zrozumiałem, a kupiłem ... Samsunga, czy innego Pasikonika i jest OK. W takich sytuacjach chciałoby się zakrzyknąć, czy są jeszcze gdzieś salony audiovideo, w których w sposób naprawdę profesjonalny możnaby było być obsłużonym. Ja zanim zakupiłem swojego Philipa, spędziłem wiele godzin w salonach i na naszym forum, a czas liczyłem w miesiące.
Mam tylko nadzieję, że nowi właściciele Philipsa zmienią podejście do klientów i zakupionego przez nich sprzętu i aktualizacje firmware będą czymś normalnym, innowacyjnym i zaspokajającym oczekiwania tychże.
 

dominlesne

New member
...Z tych dwóch to wyjdzie, że Philips - świetna jest ta równomierność podświetlania. Jeszcze biorę pod uwagę Sony ex720 - nie mogę tylko doszukać się żadnego sensownego testu (lag, clouding). Odstaje w tych parametrach co wymieniłem od tego Philipsa?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telmawilma- musisz pamiętać żeby w odpowiednią dziurkę włączyć kabel i wtedy jest fajnie:
021_P1400346.JPG


Wtedy jest fajnie. O zobacz proszę :

024_P1400758.JPG
 

Kpc21

New member
Widziałem SD, w tym TV Polonia na tym telewizorze (jak i na innych). Brodę bohatera serialu na tym zdjęciu najwyraźniej dobrze przeskalował aparat fotograficzny, na pewno nie telewizor. Oglądając telewizory w sklepie nie spotkałem się z czymś takim jak dobre skalowanie na kanałach z TV naziemnej. Dodatkowo w tym Philipsie na analogu jest ziarno, ale tym nie ma się co przejmować, bo analogu do 31 lipca 2013 roku już nie będzie, chyba że w kablówkach. Po włączeniu kabla w odpowiednią dziurkę (znaczy się HDMI, ewentualnie VGA czy component) rzeczywiście jest obraz żyleta, ale to normalne.
 

farba

New member
Widziałem SD, w tym TV Polonia na tym telewizorze (jak i na innych). Brodę bohatera serialu na tym zdjęciu najwyraźniej dobrze przeskalował aparat fotograficzny, na pewno nie telewizor. Oglądając telewizory w sklepie nie spotkałem się z czymś takim jak dobre skalowanie na kanałach z TV naziemnej. Dodatkowo w tym Philipsie na analogu jest ziarno, ale tym nie ma się co przejmować, bo analogu do 31 lipca 2013 roku już nie będzie, chyba że w kablówkach. Po włączeniu kabla w odpowiednią dziurkę (znaczy się HDMI, ewentualnie VGA czy component) rzeczywiście jest obraz żyleta, ale to normalne.
Fakt, jeśli podasz ekstra sygnał, to nawet budżetowy TV będzie wyświetlał ekstra obraz. Szkopuł w tym, że np polska naziemna cyfrówka, nie ma nic w wspólnego z ekstra sygnałem. Ktoś tu wspominał, że ludzie sugerują się tym co w sklepie. A czym mam się sugerować - obrobionymi zdjęciami??? Jeśli w danym sklepie sygnał jest do bani, to wszystkie stojące tam telewizory dostają taki sygnał, a co za tym idzie, żaden nie jest faworyzowany.
Ktoś inny: "w domu dużo lepiej". Miałeś w domu kilka innych TV do porównania, bo może na domowym sygnale świeciłyby jeszcze lepiej.
 

telmawilma

New member
DO KRISWAS
Nie rozumiem Twojego pierwszego zdania, ale to pewnie dlatego, że to nie pierwszy Twój post. (Sensu drugiego zdania w sumie też nie pojmuję).
Wyobraź sobie, że ten telewizor wisi u mnie na ścianie od 3 dni, więc ciężko byłoby mi go nie zobaczyć.
Wyobraź sobie, że jest on podłączony do dekodera kablem HDMI wysokiej jakości.
Wyobraź sobie, że zrobiłam tyle, ile pozwolił producent, by poprawić jakość odbieranego obrazu, wybierając np. różne opcje w zakładce obraz, tj. ostrość, pixel plus HD, redukcja szumów itd;
Wyobraź sobie, że np. na pasku TVN24 tak jak rozmyte napisy były, tak nadal są. I tyle.
Zatem, mając takie doświadczenia z tym telewizorem, mam prawo pisać o swojej subiektywnej opinii na temat tego modelu.
A tak w ogóle, nie uważasz, że nie powinno się pisać postów, które nie wnoszą nic do tematu? Pozdrawiam.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Ktoś tu wspominał, że ludzie sugerują się tym co w sklepie. A czym mam się sugerować - obrobionymi zdjęciami??? Jeśli w danym sklepie sygnał jest do bani, to wszystkie stojące tam telewizory dostają taki sygnał, a co za tym idzie, żaden nie jest faworyzowany.

Tak to prawda, że ludzie nie mają powodu sugerować się czymś innym. Do tego jeszcze dochodzą sprzedawcy, którzy udzielają rad mówiąc straszliwe bzdury albo celowo albo z powodu niewiedzy. Liczba osób, które szczegółowo analizują sprawę (jak niektórzy tutaj) jest stosunkowo niewielka.

Z drugiej strony sugerowanie się tym co jest w sklepie ma się nijak do tego co mamy w domu - inne światło, inna odległość i pozycja oglądania, inny sygnał itd. A to że telewizory w sklepie są podłączone do tego samego sygnału to nic nie oznacza, bo nie wiemy ja są te telewizory ustawione - co zresztą widać doskonale po tym, że co drugi ma zupełnie inny obraz - i wcale nie wynika to z tego, że dany telewizor jest gorszy/lepszy. To niesamowicie mylące i do perfekcji wykorzystywane przez niektórych producentów.
 
Ostatnia edycja:

Since

New member
DO KRISWAS
Nie rozumiem Twojego pierwszego zdania, ale to pewnie dlatego, że to nie pierwszy Twój post. (Sensu drugiego zdania w sumie też nie pojmuję).
Wyobraź sobie, że ten telewizor wisi u mnie na ścianie od 3 dni, więc ciężko byłoby mi go nie zobaczyć.
Wyobraź sobie, że jest on podłączony do dekodera kablem HDMI wysokiej jakości.
Wyobraź sobie, że zrobiłam tyle, ile pozwolił producent, by poprawić jakość odbieranego obrazu, wybierając np. różne opcje w zakładce obraz, tj. ostrość, pixel plus HD, redukcja szumów itd;
Wyobraź sobie, że np. na pasku TVN24 tak jak rozmyte napisy były, tak nadal są. I tyle.
Zatem, mając takie doświadczenia z tym telewizorem, mam prawo pisać o swojej subiektywnej opinii na temat tego modelu.
A tak w ogóle, nie uważasz, że nie powinno się pisać postów, które nie wnoszą nic do tematu? Pozdrawiam.


Mówisz o tym TV z tematu ?
obraz skacze i staje sie nie wyrazny na TVN24 ??

kiki- na kiju nie ma TVN 24.
 
Do góry