Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

gpr

New member
Nadszedł czas na moją mini recenzję z kilkoma pytaniami na końcu:

Długo szukałem tego telewizora z matową matrycą i w końcu znalazłem (sklep Neo24) Sklep o tyle fajny że w opcji zamawiania mają rubrykę komentarz w która to wpisałem czego oczekuję.
Na następny dzień zadzwonił do mnie pan z infolini mówiąc że się postara wysłać to zamówienie ale nie obiecywał że dojdzie co trzeba. To o tyle fajne że w Euro się prosiłem i nic, a inny sklep internetowy przysłał mi półmat.

Specyfikacja:
Tak więc posiadam 40" 5007 z matryca 400 - Sharp
Tv podłączyłem do kablówki za pomocą złącza antenowego i do dekodera cyfrowego dołączoną przełączką na cvbs - SCART.
Ta kablówka to TOYA Łódź, oglądam tv z ponad 2 i ponad 4 metrów
Wersja softu: Q554E-0.93.0.0_bld22a TV550R4

Obraz:

http://img191.imageshack.us/img191/7493/15679423.jpg
to jest najgorszy obraz (zrobiony z pół metra gdyż nie mam lustrzanki tylko zwykły tani kampakt)
aż nie do opisania jaki jest beznadziejny

http://img809.imageshack.us/img809/4562/59621110.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/8813/54052939.jpg
litery

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
siatkówka (bodajże polsat sport). Strasznie niewyraźne!

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
A to zdjęcie przedstawia jeden z lepiej wyglądających programów.
To co mnie wkurza to to że twarz składa sie z lini które widać nawet z 4 metrów a najbardziej w okolicach ust a na tym zdjęciu widac to najbardziej na uchu.

Ten obraz jest na cyfrze. Na SD jest podobny. Zdjęcia przedstawiają Tv przed kalibracją.
Po kalibracji czyli wyłączeniu wszystkich ulepszaczy oprócz clear lcd jest tylko ciut lepszy.
Ze względu na słabą wyrazistość ostrość mam ustawioną na środek (5) i redukcję szumów na minimum.

Ja rozumiem że moja kablówka może przesyłać słabszy sygnał ale żeby aż tak?
Przez dekoder cyfrowy!? Okej ktoś powie że przez HDMI było by lepiej to w takim razie od czego jest CVBS z przełączką na SCART? A w SD wcale nie jest lepiej tylko gorzej.

Czyżby telewizor miał słaby tuner???
Tragiczny jak dla mnie obraz. nawet na najlepszym programie widać że sie skłąda z linii.
Mała szczegółowość. Okej może to kablówka ale na 28" CRT obraz był jak żyleta!

Funkcje:
Podłączenie dysku 1Tb zasilanego z sieci - działa
Podłączenie USB 4gb - działa
Internet - działa - Włączyłem 1 filmik youtuba i śmigał ładnie, strony gazeta, onet, wp, interia, tvn24 działają choć już wiadomo że zbyt szybko to się nie wczytują
podłączenie radiowej klawiatury z myszką - działają
odtwarzanie filmów z USB - filmy 700mb avi - 3 włączone działały płynnie ale pojawił sie pewien problem o czym w pytaniach
pilot - nie zawiesił mi się, działa szybciej niż sie spodziewałem

PYTANIA / problemy:

1. Dostaliście wraz z TV instrukcję użytkowania? Bo u mnie nie było :-/
2. Podczas oglądania filmów z USB tak z 10-15cm od boków ekranu obraz się zmienia. Wygląda to tak jakby obraz był walcem.
Przykład: ktoś idzie przez cały ekran z lewa do prawa. 15 pierwszych cm jest ciutke chudszy potem przez 60cm ekranu jest ok i gdy dochodzi do prawej strony ekranu znów jest chudszy. Zauważyłem to na wszystkich 3 filmach odtwarzanych z USB. Co to może być?
Mam również wrażenie że dzieje się tak na normalnych programach ale w zdecydowanie mniejszym stopniu. Moze to jednak tylko wrażenie
3. Jaki ulepszacz sprawia że małe litery są wyraźniejsze? I jakie niepożądane efekty on wywołuje.
4. Czy efekt teatru to niezamierzony efekt 3d? Mam wrażenie że przedmioty są dalej a postać bliżej. dodatkowo wygląda to tak jakby postać poruszała się ciutkę szybciej.
5. Aktualizacje - warto zmieniać skoro tv ładnie mi śmiga? Boje sie że cos skopią jeszcze.
Jak przed aktualizacją zgrać stary soft i ew go potem wgrać znowu?

Ja z TV jestem niezadowolony ale rodzice póki co tak także chyba go nie oddam. Jeszcze mam parę dni testowania. Między innymi nagrywania na HDD.

I dodam - mój dekoder NIE OBSŁUGUJE HDMI I NIE BEDZIE więc to nie wchodzi w grę.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Moja rada podłącz TV kablem HDMI,jak nic się nie poprawi wymień TV.Co to znaczyCYT: Włączyłem 1 filmik youtuba i śmigał ładnie.Obraz był OK czy taki beznadziejny jak Twoje przykłady ? Jezeli obraz był z innego zródła OK to znaczy,że TV jest dobry,trzeba podłączyć kablem HDMI i nie bawic się w zadne SCARTY.Musi być instrukcja,coś nie tak z tymi Twoimi zakupami.Wymień go póki możesz....
 

bigi1966

Member
Posortowana lista kanałów nCam HD

Jeśli kogoś interesuje posortowana lista kanałów to poniżej ją załączam. Dotyczy ncam hd -tv na kartę.
Skopiowac załączony plik na sformatowaną kartę lub pendrive, kliknąć domek na pilocie -konfiguracja-ustawienia tv-preferencje-kopia listy kanałów-skopiuj na telewizor-ok
Proszę o komentarze tylko tych co to zastosowali i są zadowoleni lub nie.
 

gpr

New member
Nadszedł czas na moją mini recenzję z kilkoma pytaniami na końcu:

Długo szukałem tego telewizora z matową matrycą i w końcu znalazłem (sklep Neo24) Sklep o tyle fajny że w opcji zamawiania mają rubrykę komentarz w która to wpisałem czego oczekuję.
Na następny dzień zadzwonił do mnie pan z infolini mówiąc że się postara wysłać to zamówienie ale nie obiecywał że dojdzie co trzeba. To o tyle fajne że w Euro się prosiłem i nic, a inny sklep internetowy przysłał mi półmat.

Specyfikacja:
Tak więc posiadam 40" 5007 z matryca 400 - Sharp
Tv podłączyłem do kablówki za pomocą złącza antenowego i do dekodera cyfrowego dołączoną przełączką na cvbs - SCART.
Ta kablówka to TOYA Łódź, oglądam tv z ponad 2 i ponad 4 metrów
Wersja softu: Q554E-0.93.0.0_bld22a TV550R4

Obraz:

http://img191.imageshack.us/img191/7493/15679423.jpg
to jest najgorszy obraz (zrobiony z pół metra gdyż nie mam lustrzanki tylko zwykły tani kampakt)
aż nie do opisania jaki jest beznadziejny

http://img809.imageshack.us/img809/4562/59621110.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/8813/54052939.jpg
litery

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
siatkówka (bodajże polsat sport). Strasznie niewyraźne!

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
A to zdjęcie przedstawia jeden z lepiej wyglądających programów.
To co mnie wkurza to to że twarz składa sie z lini które widać nawet z 4 metrów a najbardziej w okolicach ust a na tym zdjęciu widac to najbardziej na uchu.

Ten obraz jest na cyfrze. Na SD jest podobny. Zdjęcia przedstawiają Tv przed kalibracją.
Po kalibracji czyli wyłączeniu wszystkich ulepszaczy oprócz clear lcd jest tylko ciut lepszy.
Ze względu na słabą wyrazistość ostrość mam ustawioną na środek (5) i redukcję szumów na minimum.

Ja rozumiem że moja kablówka może przesyłać słabszy sygnał ale żeby aż tak?
Przez dekoder cyfrowy!? Okej ktoś powie że przez HDMI było by lepiej to w takim razie od czego jest CVBS z przełączką na SCART? A w SD wcale nie jest lepiej tylko gorzej.

Czyżby telewizor miał słaby tuner???
Tragiczny jak dla mnie obraz. nawet na najlepszym programie widać że sie skłąda z linii.
Mała szczegółowość. Okej może to kablówka ale na 28" CRT obraz był jak żyleta!

Funkcje:
Podłączenie dysku 1Tb zasilanego z sieci - działa
Podłączenie USB 4gb - działa
Internet - działa - Włączyłem 1 filmik youtuba i śmigał ładnie, strony gazeta, onet, wp, interia, tvn24 działają choć już wiadomo że zbyt szybko to się nie wczytują
podłączenie radiowej klawiatury z myszką - działają
odtwarzanie filmów z USB - filmy 700mb avi - 3 włączone działały płynnie ale pojawił sie pewien problem o czym w pytaniach
pilot - nie zawiesił mi się, działa szybciej niż sie spodziewałem

PYTANIA / problemy:

1. Dostaliście wraz z TV instrukcję użytkowania? Bo u mnie nie było :-/
2. Podczas oglądania filmów z USB tak z 10-15cm od boków ekranu obraz się zmienia. Wygląda to tak jakby obraz był walcem.
Przykład: ktoś idzie przez cały ekran z lewa do prawa. 15 pierwszych cm jest ciutke chudszy potem przez 60cm ekranu jest ok i gdy dochodzi do prawej strony ekranu znów jest chudszy. Zauważyłem to na wszystkich 3 filmach odtwarzanych z USB. Co to może być?
Mam również wrażenie że dzieje się tak na normalnych programach ale w zdecydowanie mniejszym stopniu. Moze to jednak tylko wrażenie
3. Jaki ulepszacz sprawia że małe litery są wyraźniejsze? I jakie niepożądane efekty on wywołuje.
4. Czy efekt teatru to niezamierzony efekt 3d? Mam wrażenie że przedmioty są dalej a postać bliżej. dodatkowo wygląda to tak jakby postać poruszała się ciutkę szybciej.
5. Aktualizacje - warto zmieniać skoro tv ładnie mi śmiga? Boje sie że cos skopią jeszcze.
Jak przed aktualizacją zgrać stary soft i ew go potem wgrać znowu?

Ja z TV jestem niezadowolony ale rodzice póki co tak także chyba go nie oddam. Jeszcze mam parę dni testowania. Między innymi nagrywania na HDD.

I dodam - mój dekoder NIE OBSŁUGUJE HDMI I NIE BEDZIE więc to nie wchodzi w grę.


Dodatkiem:

-dysk zewnętrzny 1tb zasilany przez usb - widzi

- nagrywanie materiału z telewizora na HDD - najgorszy badziew tego telewizora. Nie dośc że potrzebuje internetu to dodatkowo formatuje cały dysk twardy. UWAGA! A po jego sformatowaniu nie widzi go ani windows xp ani vista (zamiast NTFS czy FAT jest system plików RAW). Wykrywają jego podłączenie, niby jest sprawny ale dostać się do niego nie sposób, nigdzie go nie widać.
TV nagrywa program ten który jest aktualnie wyświetlany i nie da sie przełączyć na inny kanał. Nie chodzi mi tu o tą funkcję odejścia od telewizora. Nie dość że minute przed nagrywaniem trzeba je potwierdzić to jeszcze przy jego rozpoczęciu przełącza cię na nagrywany kanał i blokuje funkcje telewizora. Przełączyło mnie ze scart nawet. Ustawiłem nagrywanie zgodnie z przewodnikiem telewizyjnym gdzie nagrywanie miało się rozpocząć o danej porze na danym kanale.

- z kanału na kanał faktycznie dość wolno się przełącza. Wizja pojawia się gdzieś 1.5 s po naciśnięciu klawisza.
 
Ostatnia edycja:

arczex

New member
PYTANIA / problemy:

1. Dostaliście wraz z TV instrukcję użytkowania? Bo u mnie nie było :-/
2. Podczas oglądania filmów z USB tak z 10-15cm od boków ekranu obraz się zmienia. Wygląda to tak jakby obraz był walcem.
Przykład: ktoś idzie przez cały ekran z lewa do prawa. 15 pierwszych cm jest ciutke chudszy potem przez 60cm ekranu jest ok i gdy dochodzi do prawej strony ekranu znów jest chudszy. Zauważyłem to na wszystkich 3 filmach odtwarzanych z USB. Co to może być?
Mam również wrażenie że dzieje się tak na normalnych programach ale w zdecydowanie mniejszym stopniu. Moze to jednak tylko wrażenie
3. Jaki ulepszacz sprawia że małe litery są wyraźniejsze? I jakie niepożądane efekty on wywołuje.
4. Czy efekt teatru to niezamierzony efekt 3d? Mam wrażenie że przedmioty są dalej a postać bliżej. dodatkowo wygląda to tak jakby postać poruszała się ciutkę szybciej.
5. Aktualizacje - warto zmieniać skoro tv ładnie mi śmiga? Boje sie że cos skopią jeszcze.
Jak przed aktualizacją zgrać stary soft i ew go potem wgrać znowu?

Ja z TV jestem niezadowolony ale rodzice póki co tak także chyba go nie oddam. Jeszcze mam parę dni testowania. Między innymi nagrywania na HDD.

I dodam - mój dekoder NIE OBSŁUGUJE HDMI I NIE BEDZIE więc to nie wchodzi w grę.

Odpowiem Ci na przykładzie TV którego kupiłem 46PFL5507K

1 - nie również nie było instrukcji
2 - miałem Podobnie z filmem w BD 25GB było to spowodowane złym skalowanie obrazu miałem "Auto dopasowanie obrazu" zmieniłem na "nieskalowany" i wszystko było OK u ciebie może będzie potrzebna inna opcja np. "auto zoom"
3 - w Pixel Plus HD - HD Natural Motion zapobiega smużeniu ale jest efekt "teatralności postaci" (kto co lubi ja mam to wyłączone)
4 - Właśnie ta opcja z 3 odpowiedzi za to odpowiada po jej wyłączeniu jest "normalnie"
5 - WARTO ! szybciej wszystko chodzi w smart dostajesz dodatkowe app a aktualizacja jest banalna podłączasz TV pod internet i naciskasz aby wyszukał aktualizacje i się zaktualizował


PS ostrość daj na 1 powyżej tej wartości dajesz tylko jak oglądasz filmy w HD lub programy o bardzo dobrym bitrate lub HD

Napisz czy coś pomogło :krol:
 

Mikix16

New member
Witam, chciałbym się do was zwrócić z prośbą o pomoc.

Otóż posiadam ten telewizor od jakiś 6 miesięcy, nie mam jeszcze żadnej telewizji cyfrowej, nie miałem czasu nigdy na telewziję a jako że wieczory są długie to chciałbym coś po oglądać i co chwilę słyszę w reklamach o tej całej cyfryzacji.

Lecz gdy chce wyszukać te kanały cyfrowe to niestety nic mi nie znajduje.. mam podstawowe darmowe 7 kanałów telewizji analogowej, i za cholere nie chce mi znaleźć tych darmowych 20 kilku cyfrowych kanałów, w czym tkwi problem ?

Wcześniej jak miałem jakiegoś sonego to sam automatycznie mi wyszukał cyfrowe kanały, a tutaj mam jakiś problem.

Powiedzcie proszę co powinienem zrobić? Może mój model ma jakąś wadę ?
Jakich jeszcze informacji potrzebujecie aby mi pomoc ?

Dodam że mieszkam w bloku i telewizor jest podłączony kablem od anteny zbiorczej którą posiada zdaje się każdy blok mieszkaniowy.
 

gpr

New member
Witam, chciałbym się do was zwrócić z prośbą o pomoc.

Otóż posiadam ten telewizor od jakiś 6 miesięcy, nie mam jeszcze żadnej telewizji cyfrowej, nie miałem czasu nigdy na telewziję a jako że wieczory są długie to chciałbym coś po oglądać i co chwilę słyszę w reklamach o tej całej cyfryzacji.

Lecz gdy chce wyszukać te kanały cyfrowe to niestety nic mi nie znajduje.. mam podstawowe darmowe 7 kanałów telewizji analogowej, i za cholere nie chce mi znaleźć tych darmowych 20 kilku cyfrowych kanałów, w czym tkwi problem ?

Wcześniej jak miałem jakiegoś sonego to sam automatycznie mi wyszukał cyfrowe kanały, a tutaj mam jakiś problem.

Powiedzcie proszę co powinienem zrobić? Może mój model ma jakąś wadę ?
Jakich jeszcze informacji potrzebujecie aby mi pomoc ?

Dodam że mieszkam w bloku i telewizor jest podłączony kablem od anteny zbiorczej którą posiada zdaje się każdy blok mieszkaniowy.

Jak na moje oko to musisz jeszcze raz przeszukać kanały pod bodajże dvbt. Gdy TV pierwszy raz szukał mi kanałów to też nie znalazł żadnych cyfrówek. Dopiero za drugim razem znalazł. Właśnie bodajże pod dvbt. przy wyszukiwaniu musisz wybrać.


[URL="http://www.hdtv.com.pl/forum/members/arczex.html"]arczex - wielkie dzięki za odpowiedzi.
W sprawie instrukcji wysałem meila do supporta Philipsa i dostałem odpowiedź ze mi przyślą pocztą. Jak dla mnie to wielkie dziadostwo że jej nie było. UOKIK powinien się tym zainteresować. Gdyby to moi rodzice a nie ja kupowali telewizor to byli by nie powiem gdzie z nim teraz. Pewnie też by go oddali z tego powodu.
[/URL]
 
Ostatnia edycja:

Mikix16

New member
GPR, niestety ale ani gdy ustawiam na DVB-T nie wyszukuje mi cyfrowych kanałów ani gdy ustawian na DVB-C, za każdym razem tylko znajduje podstawowe 7 kanałów analogowych.

Bardzo proszę o pomoc, może trafił mi się jakiś trefny model i powinienem go zwrócić na gwarancję?

A może przy wyszukiwaniu kanałów powinienem wybrać jakiś inny kraj, nie Polskę ?
 

BiegiHD

New member
Nadszedł czas na moją mini recenzję z kilkoma pytaniami na końcu:

Specyfikacja:
Tak więc posiadam 40" 5007 z matryca 400 - Sharp
Tv podłączyłem do kablówki za pomocą złącza antenowego i do dekodera cyfrowego dołączoną przełączką na cvbs - SCART.
Ta kablówka to TOYA Łódź, oglądam tv z ponad 2 i ponad 4 metrów
Wersja softu: Q554E-0.93.0.0_bld22a TV550R4

1.
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
A to zdjęcie przedstawia jeden z lepiej wyglądających programów.
To co mnie wkurza to to że twarz składa sie z lini które widać nawet z 4 metrów a najbardziej w okolicach ust a na tym zdjęciu widac to najbardziej na uchu.

2.
Czyżby telewizor miał słaby tuner???
Tragiczny jak dla mnie obraz. nawet na najlepszym programie widać że sie skłąda z linii.

PYTANIA / problemy:

3. Jaki ulepszacz sprawia że małe litery są wyraźniejsze? I jakie niepożądane efekty on wywołuje.
4. Czy efekt teatru to niezamierzony efekt 3d? Mam wrażenie że przedmioty są dalej a postać bliżej. dodatkowo wygląda to tak jakby postać poruszała się ciutkę szybciej.
5. Aktualizacje - warto zmieniać skoro tv ładnie mi śmiga? Boje sie że cos skopią jeszcze.
Jak przed aktualizacją zgrać stary soft i ew go potem wgrać znowu?

Witam,
Też jestem użytkownikiem od 2 tygodni 40 5507 na Sharpie. TV zwykła kablowa analogowa Multimedia + dekoder cyfrowy DVB-T Wiwa-HD90. Odniosę się do punktów jak wyżej bo szczególnie jeden z nich mnie interesuje czy tak było na poprzednich wersjach softu (mam najnowszy do jakiego od razu po uruchomieniu zaaktualizował się TV po zakupie).
Zacznę od końca:

5. Też chętnie dowiem się czy można wgrać poprzednie softy [zrobić cofkę przez USB] ?
4. Nie jest zamierzony i można go deaktywować w opcji HD NATURAL MOTION w PixelPlusHD. Po prostu matryca do 3D aktywnego w tym TV jest szybka i umożliwia wstawiane dodatkowych klatek w oryginalny materiał które powodują ten teatr.
3. Nie ma ulepszacza do liter. Zalecam w analogowym sygnale redukcja zakłóceń minimum, redukcja MPEG w PixelPlus na średnio [to daje lepsze efekty] - tak mam na analogowej i jest OK testowane na pasku TVN24 które ma bardzo dobry obraz źródłowy u mnie w analogu.
W przypadku cyfrowego sygnału z dekodera po HDMI zostawiłem tylko MPEG na minimum bo wiadomo, że bitrate kompresji nie mamy najlepszego w DVB-T
2. Tego najbardziej się obawiałem porównując do poprzedniego 5-letniego Sony który moim zdaniem super sobie radził. kanały przełączają sie troszeczke wolniej nieco ponad 1s czułość głowicy bez zastrzeżeń.

1. I tu rozczarowałem się najmocniej i w pełni potwierdzam zdjęcie załączone przez kolegę. Ktoś także gdzieś kilkanaście postów chyba o to pytał dlaczego w tym Philipsie jest taki aliasing !!! Oczywiście w teście Kikiego nie ma o tym żadnej wspominiki i testy przeszedł prawie wzorowo + zdjecia tego nie pokazują. Coś ewidentnie jest nie tak i jaby telewizor a de facto jego algorytmy, elektronika nie radziła sobie z przeplotem powodując to zjawisko. Jakbym kupił 46 cali to na pewno by to mnie raziło w codziennym użytkowaniu. Tak przy 40 i ok 2.5 metrach "prawie" tego nie widzę a podbudować się można także tym że nieco wyostrza to obraz. Z kolei wszelkie większe napisy reklamowe już to uwidaczniają a zupełnie małe są mało czytelne.
Przez parę godzin miałem na tym samym źródle jednoczenie podłączony stary Sony 32P3200 oraz Philipsa 40PFL5507 i na Sonym te same literki klasycznie wyświetlane a na Philu poszarpane. Dodatkowo na jakimś kanale podczas scrollu dolnego paska coś jakby elektronika nie wyrabiała i raz napis był bardziej poszarpany a raz mniej [ulepszacze wyłączone dla pewności].
Podsumowując oprócz punktu 1 jestem w pełni zadowolony z TV a że przy mojej przekątnej i odległości nie zawszę to widzę to jakoś przeżyje. Postaram się też wrzucić kiedyś filik na YouTube pokazujący to zjawisko i może nadaje się to zgłoszenia supportu.
Ciekawi mnie też jak u innuch w tym aspekcie pkt. 1 i czy w poprzednich wersjach softu też to było ?
 

mckk

New member
Mam soft 0.91.0.0 i u mnie również migają np. żaluzje, krawędzie, paski. Ostatnio w programie Dzień Dobry TVN facet miał koszulę w paski i na moim telewizorze cała jego koszula migała.
 

mariusz5891

New member
Kilku z kolegów wcześniej pisało że podłączało pod ten tv dysk zewnętrzny. Moje pytanie brzmi w jakim standardzie są te Wasze dyski, USB 3.0 czy USB 2.0? Pytam bo przymierzam się właśnie do zakupu takiego dysku i nie wiem czy jest sens spinać się na 3.0
 

Mikix16

New member
Witam, chciałbym się do was zwrócić z prośbą o pomoc.

Otóż posiadam ten telewizor od jakiś 6 miesięcy, nie mam jeszcze żadnej telewizji cyfrowej, nie miałem czasu nigdy na telewziję a jako że wieczory są długie to chciałbym coś po oglądać i co chwilę słyszę w reklamach o tej całej cyfryzacji.

Lecz gdy chce wyszukać te kanały cyfrowe to niestety nic mi nie znajduje.. mam podstawowe darmowe 7 kanałów telewizji analogowej, i za cholere nie chce mi znaleźć tych darmowych 20 kilku cyfrowych kanałów, w czym tkwi problem ?

Wcześniej jak miałem jakiegoś sonego to sam automatycznie mi wyszukał cyfrowe kanały, a tutaj mam jakiś problem.

Powiedzcie proszę co powinienem zrobić? Może mój model ma jakąś wadę ?
Jakich jeszcze informacji potrzebujecie aby mi pomoc ?

Dodam że mieszkam w bloku i telewizor jest podłączony kablem od anteny zbiorczej którą posiada zdaje się każdy blok mieszkaniowy.




Próbowałem szukać kanałów poprzez antene DVB-T oraz kabel DVB-C ale zawsze znajduje tylko 7 podstawowych kanałów analogowych, cyfrowych żadnych nigdy nie wykryło.
I na szybkim i na pełnym skanowaniu.

Co robić podpowiedźcie proszę
 

gpr

New member
Kilku z kolegów wcześniej pisało że podłączało pod ten tv dysk zewnętrzny. Moje pytanie brzmi w jakim standardzie są te Wasze dyski, USB 3.0 czy USB 2.0? Pytam bo przymierzam się właśnie do zakupu takiego dysku i nie wiem czy jest sens spinać się na 3.0

mam dysk 1tb zasilany zewnętrznie 2.0
drugi to 1tb zasilany przez USB 3.0
oba działają

Mam soft 0.91.0.0 i u mnie również migają np. żaluzje, krawędzie, paski. Ostatnio w programie Dzień Dobry TVN facet miał koszulę w paski i na moim telewizorze cała jego koszula migała.

właśnie dla takich postów dochodzę do wniosku ze każdy przedstawiający tu jakiś problem z obrazem powinien najpierw dodać:
- miejscowość
- nazwa kablówki i jakim wejściem ją podłączył
- rodzaj matrycy
- jakie ma ustawienie obrazu (kalibracja)
- odległość z jaką ogląda TV
- soft


Czemu?
To chyba dość klarowne że są to zmienne które mogą właśnie wpłynąć na wyświatleny obraz.

------

co do ustawienie programów to pomysły mi się wyczerpały
Napisz do supportu philipsa / lub zadzwoń.

------

michael_91 Ty się jeszcze zastanawiasz? Wołaj serwis
 
Ostatnia edycja:

BiegiHD

New member

- jakie ma ustawienie obrazu (kalibracja)
- odległość z jaką ogląda TV
- soft


Czemu?
To chyba dość klarowne że są to zmienne które mogą właśnie wpłynąć na wyświatleny obraz.

Z grubsza zgadzam się ale nie jest wymagana kalibracja w prawdziwym tego słowa znaczeniu, gdyż ona bardziej polega na prawidłowym odwzorowaniu barw i jak najlepszego ustawieniu kontrastu z zachowaniem wyświetlanych detali.

Do rozważanego i nazywanego tutaj "schodkowania" ; "poszarpania linii" ; "aliasingu" itd.... wystarczą podstawowe nastawy opcji w tym TV a ich raptem jest 3-4 które na to mogą wpłynąć.
 

martinus123

New member
Witam,

Właśnie zauważyłem że w sklepach pojawiły się modele Philips 40PFL5537h i Philips 40PFL5537K
Różnice między nimi bardzo małe właściwe chyba tylko brak tunera DVB-S w modelu z oznaczeniem H.

Mam pytanie czy te modele to następcy Philips 40PFL5507K?

Patrząc pobieżnie nie różnią się wiele od Philips 40PFL5507K, wszystkie parametry bardzo podobne, te nowe mają jednak większe (14W) głośniki i kilka dodatkowych funkcji.

Ciekawi mnie czy mają takie same matryce jak Philips 40PFL5507K i co za tym idzie czy obraz jest takiej samej jakości. A może lepszy lub gorszy?
 
Do góry