Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Yanina

New member
jakosc obrazu

Witam,
z dniem dzisiejszym nabyłem tytułowy TV. Szczerze mówiąc, parę osób napisało obraz żyleta, na czym mi najbardziej zależało. Mam cyfrę +, myślałem że kanały w HD będą naprawdę dobre, dla mnie to jest taki szum, mak, nie widzę w tym żadnego szału, czy tak właśnie kanały w HD maja wyglądać ?? Czy nie da się z tego nic więcej wycisnąć.

Drugą rzecz która mnie zmartwiła, to tak jakby obraz raz był mocno jaśniejszy, raz ciemniejszy, widać to np po napisie wyboru źródła HDMI 2.

Smart działa wolno, ale z tym sie liczyłem.

Przyłączam się do pytania Marcela.
Dziś prównywałem ten TV w Euro AGD do innych, leciał ich materiał reklamowo / testowy.

Co mnie zdziwiło:

1. na Philipsie na szybko poruszajacych sie obiektach (typu wartka woda w potoku, itp) pojawiał się nieprzyjemny efekt "pikselizacji". Tymczasem telewizory obok ładnie wygładzały taką scenę i nie było widać żadnych pikseli!
Czy to jest kwestia jakiegos ustawienia? - chodzi mniej wiecej o taki test, który Kiki pokazał na pierwszej stronie (z kwiatami i potokiem) i opisał, że "... blokada szumów na bardzo dobrym poziomie, mała amplituda świetnie, Ale nawet przy szybkich zmianach bardzo dobrze..." - moje odczucie ze sklepu było przeciwne...

2. kontury liter (większy napis "Euro...") miały nieprzyjemny efekt jakby "aliasingu" (mieniący się) podczas gdy na sąsiadnich TV wszystko było wyraźnie i gładko
- czy to da się jakoś poprawić ustawieniami?

Byłem już prawie zdecydowany, ale te dwa negatywne efekty nie wystepowały na innych TV tylko Philipsie...
Proszę o opinie użytkowników - w Euro nie ma warunków do testowania (nie chcieli też puścić innego materiału filmowego oprócz tej dynamicznej reklamówki).

Z góry dziekuję za odpowiedź!
 

Podmiejski

New member
1. Nie zauważyłem smużenia, ani ghostingu, więc uważam, że matryca jest ok.
2. Ja kupiłem TV z wypalonym 1 pikselem w dolnym lewym rogu ekranu za 2000 zł (jeżeli stanę dalej niż 1m od TV piksel "znika")...

Ja też niedawno kupiłem oczywiście z Samsungiem- po dłuuugich poszukiwaniach TV z matrycą Sharpa - bez szans. Kupiłem za 2850 ze stolicy przez Allegro - do firmy. Nówka nierozpakowana. Okulary - po 99.
Myślę że lepiej mieć opcje kupowania baterii do nich niż martwić się co zrobić jak się wewnętrzny akumulator skończy.
Telewizor traktuję jak kino domowe: oglądam bez mocnego światła z backlightem.
Nie lubię mocno świecących ekranów; nie lubię nadmiaru niebieskiego. W LEDach jest z tym problem. Ale daje się ustawić tak by dopasować do siebie.
Natomiast MENU załamuje i stosunek Philipsa do swoich produktów w temacie szybkość aktualizacji i usuwania usterek - letko załamuje.
Ogólnie - nie jest tragiczny ten TV :)
Powoli przestaję żałować zakupu (przesiadłem się z plazmy Panasonica)
No - energetycznie jest THE BEST!
aaa... za najwiekszą wadę po menu uważam nierównomierność podświetlenia matrycy - u mnie pas 10 cm od prawej świeci tak widoczną poświatą że powoli myslę o trybie rekalmacji. Nie tego się spodziewałem po entuzjastycznych recenzjach i zasadnym uznaję "zjazd" ocen pomiędzy matrycami różnych producentów.
 

Podmiejski

New member
Przyłączam się do pytania Marcela.
Dziś prównywałem ten TV w Euro AGD do innych, leciał ich materiał reklamowo / testowy.

Co mnie zdziwiło:

1. na Philipsie na szybko poruszajacych sie obiektach (typu wartka woda w potoku, itp) pojawiał się nieprzyjemny efekt "pikselizacji". Tymczasem telewizory obok ładnie wygładzały taką scenę i nie było widać żadnych pikseli!
Czy to jest kwestia jakiegos ustawienia? - chodzi mniej wiecej o taki test, który Kiki pokazał na pierwszej stronie (z kwiatami i potokiem) i opisał, że "... blokada szumów na bardzo dobrym poziomie, mała amplituda świetnie, Ale nawet przy szybkich zmianach bardzo dobrze..." - moje odczucie ze sklepu było przeciwne...

2. kontury liter (większy napis "Euro...") miały nieprzyjemny efekt jakby "aliasingu" (mieniący się) podczas gdy na sąsiadnich TV wszystko było wyraźnie i gładko
- czy to da się jakoś poprawić ustawieniami?

Byłem już prawie zdecydowany, ale te dwa negatywne efekty nie wystepowały na innych TV tylko Philipsie...
Proszę o opinie użytkowników - w Euro nie ma warunków do testowania (nie chcieli też puścić innego materiału filmowego oprócz tej dynamicznej reklamówki).

Z góry dziekuję za odpowiedź!

już tu pisali: zapomnij o porównywaniu w sklepie - telewizor ma specjalny tryb SKLEP w którym wszytsko wygląda zaskakująco koszmarnie.
Tyle jest do regulowania w nim że na bank znajdziesz satysfakcjonujące ustawienia.
No - mnie się udało :) a mocno mnie wkurzał na dzieńdobry.
 

sokam

New member
Witam po przeczytaniu całego tematu zdecydowałem się na zakup modelu 46 PLF5507K w sklepie internetowym EURO.
Czekam na dostawę. Jak będzie zobaczymy. Zawsze mam 10 dni na zwrot. Za kilka dni podzielę się pierwszymi wrażeniami.
 

tommmik

New member
Witam po przeczytaniu całego tematu zdecydowałem się na zakup modelu 46 PLF5507K w sklepie internetowym EURO.
Czekam na dostawę. Jak będzie zobaczymy. Zawsze mam 10 dni na zwrot. Za kilka dni podzielę się pierwszymi wrażeniami.
Mozesz powiedziec w jakim dokladnie sklepiej go kupiles ze masz mozliwosc zwrotu i za ile?

Jesli w EuroRTVAGD to wiesz o tym ze musisz odeslac sprzet na wlasny koszt? Orientowales sie ile taka wysylka kosztuje?
 
Ostatnia edycja:

sokam

New member
Mozesz powiedziec w jakim dokladnie sklepiej go kupiles ze masz mozliwosc zwrotu i za ile?

Jesli w EuroRTVAGD to wiesz o tym ze musisz odeslac sprzet na wlasny koszt? Orientowales sie ile taka wysylka kosztuje?

Kupiłem go właśnie w sklepie internetowym EURO RTV AGD i zgodnie z prawem i ich regulaminem mam prawo zwrotu w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny. Tak wiem że wtedy ewentualnie trzeba go odesłać na własny koszt, ale nie orientowałem się jaki to koszt. Mam nadzieje że nie będę musiał, ale jak zajdzie taka potrzeba to najwyżej będę w plecy. Koszt telewizora 2990 zł bez okularów, koszt dostawy był darmowy ale zamówiłem dostawę na sobotę i musiałem dopłacić 14,95 zł. Telewizor ma do mnie dojechać ich firmowym transportem i ich pracownik ma go przymnie rozpakować żeby można było sprawdzić czy niema żadnych uszkodzeń. Wydaje się wszystko sensownie.
 

arczex

New member
Witam zakupiłem 2 tygodnie temu 46PLF5507K Dużo naczytałem się na temat jakie ma strasznie powolne menu ale z własnego doświadczenia jakie nabyłem powiem "Nie jest tak źle" menu chodzi dość płynnie i nie przysparza jak dla mnie żadnego niesmaku do czego mogę się doczepić to smartTV owszem tu jest już gorzej samo włączenie tej funkcji zmusza do odczekania dobrych 15s - 20s aż załadują się wszystkie app menu. Włączenie np Youtub'a czy ipli również zmusza nas do odczekania podobnie długiego czasu jednak po załadowaniu Ipla działa bardzo płynnie ( nie tak jak w PC ) ale na tyle że da się z niej normalnie korzystać YT podobnie lecz jest troszkę gorzej gdyż wpisywana fraza w wyszukiwarce automatycznie szuka filmików dlatego jeśli ktoś wolno pisze będzie borykał się z przycinaniem.
Same filmiki HD czy SD na łączu neti 6mb działają płynnie bez zacinania.

Działanie DLNA ( w menu "Twoja sieć" ) Laptop wifi 802.11n -> Router Kabel -> TV
Działa bardzo dobrze film BR 25GB działa płynnie bez zacinania (kiedy TV był podpięty bezprzewodowo zamiast kablem filmy w BR 25GB zacinały się )

Jedna rzecz która mnie strasznie denerwuje i może ktoś mi w tym coś podpowie. Jeśli oglądam film za pośrednictwem DLNA ( w menu "Twoja sieć" ) nie mogę go przewijać a zapałzowanie skutkuje odtworzeniem filmu od początku także nie da się obejrzeć filmu do połowy wyłączyć a następnie po jakimś czasie włączyć i przewinąć do określonego momentu trzeba oglądać film od początku.

Co do obrazu nie będę pisał bo już było sporo na ten temat i potwierdzam w tej cenie jest świetny :)

Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie pomogę
 

arczex

New member
Witam zakupiłem 2 tygodnie temu 46PLF5507K Dużo naczytałem się na temat jakie ma strasznie powolne menu ale z własnego doświadczenia jakie nabyłem powiem "Nie jest tak źle" menu chodzi dość płynnie i nie przysparza jak dla mnie żadnego niesmaku do czego mogę się doczepić to smartTV owszem tu jest już gorzej samo włączenie tej funkcji zmusza do odczekania dobrych 15s - 20s aż załadują się wszystkie app menu. Włączenie np Youtub'a czy ipli również zmusza nas do odczekania podobnie długiego czasu jednak po załadowaniu Ipla działa bardzo płynnie ( nie tak jak w PC ) ale na tyle że da się z niej normalnie korzystać YT podobnie lecz jest troszkę gorzej gdyż wpisywana fraza w wyszukiwarce automatycznie szuka filmików dlatego jeśli ktoś wolno pisze będzie borykał się z przycinaniem.
Same filmiki HD czy SD na łączu neti 6mb działają płynnie bez zacinania.

Działanie DLNA ( w menu "Twoja sieć" ) Laptop wifi 802.11n -> Router Kabel -> TV
Działa bardzo dobrze film BR 25GB działa płynnie bez zacinania (kiedy TV był podpięty bezprzewodowo zamiast kablem filmy w BR 25GB zacinały się )

Jedna rzecz która mnie strasznie denerwuje i może ktoś mi w tym coś podpowie. Jeśli oglądam film za pośrednictwem DLNA ( w menu "Twoja sieć" ) nie mogę go przewijać a zapałzowanie skutkuje odtworzeniem filmu od początku także nie da się obejrzeć filmu do połowy wyłączyć a następnie po jakimś czasie włączyć i przewinąć do określonego momentu trzeba oglądać film od początku.

Co do obrazu nie będę pisał bo już było sporo na ten temat i potwierdzam w tej cenie jest świetny :)

Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie pomogę
 

bigi1966

Member
Napisał arczex

Jedna rzecz która mnie strasznie denerwuje i może ktoś mi w tym coś podpowie. Jeśli oglądam film za pośrednictwem DLNA ( w menu "Twoja sieć" ) nie mogę go przewijać a zapałzowanie skutkuje odtworzeniem filmu od początku także nie da się obejrzeć filmu do połowy wyłączyć a następnie po jakimś czasie włączyć i przewinąć do określonego momentu trzeba oglądać film od początku.



Źle obsługujesz pilota. Przyciski u góry służą do nagrywania i odtwarzania z dysku. Po dlna wystarczy nacisnąc przycisk OK tak ten środkowy i on pauzuje materiał. Ludzie pobawcie się pilotem ustawieniami kombinujcie różne podłączenia, wtedy dopiero poznacie możliwości tego cacka. Miłej zabawy.
 
Ostatnia edycja:

lasso

New member
Jedna rzecz która mnie strasznie denerwuje i może ktoś mi w tym coś podpowie. Jeśli oglądam film za pośrednictwem DLNA ( w menu "Twoja sieć" ) nie mogę go przewijać a zapałzowanie skutkuje odtworzeniem filmu od początku także nie da się obejrzeć filmu do połowy wyłączyć a następnie po jakimś czasie włączyć i przewinąć do określonego momentu trzeba oglądać film od początku.

No więc tak... przerobiłem ten temat swego czasu po zakupie 5007.
Nie wiem czego używasz za server DLNA, ale polecam PS3MediaServer albo jego fork - UniversalMediaServer. Wtedy pauza podczas oglądania działa normalnie z pilota nie ma problemu, można wznowić.
Co do przewijania.. to po długiej lekturze wyszło mi na to, że tak naprawdę to DLNA nie ma czegoś takiego jak przewijanie, specyfikacja nie ma i już. Na ile to prawda to nie wiem i nie pamiętam już gdzie znalazłem tą informację. Mi się wydaje, że po prostu ilość danych to przebuforowania podczas enkodowania wykańcza sprzęt. Ale... jak to ominąłem ? Ktoś-kiedyś-gdzieś na jakimś forum wspomniał, że PS3 ma przynajmniej możliwość przejścia do konkretnego czasu/minuty. Otóż w obu wymienionych programach jest opcja by pokazywać foldery z zawartością, które mogą być podzielone właśnie na minuty i można ustawić, np. dzielenie co 1min (ja tak ustawiłem) i wtedy nie ma problemu by przejść do miejsca gdzie skończyliśmy oglądać np. dnia poprzedniego. Wystarczy po prostu zapisać/zapamiętać minutę zakończenia oglądania.
 

bigi1966

Member
No więc tak... przerobiłem ten temat swego czasu po zakupie 5007.
Nie wiem czego używasz za server DLNA, ale polecam PS3MediaServer albo jego fork - UniversalMediaServer. Wtedy pauza podczas oglądania działa normalnie z pilota nie ma problemu, można wznowić.
Co do przewijania.. to po długiej lekturze wyszło mi na to, że tak naprawdę to DLNA nie ma czegoś takiego jak przewijanie, specyfikacja nie ma i już. Na ile to prawda to nie wiem i nie pamiętam już gdzie znalazłem tą informację. Mi się wydaje, że po prostu ilość danych to przebuforowania podczas enkodowania wykańcza sprzęt. Ale... jak to ominąłem ? Ktoś-kiedyś-gdzieś na jakimś forum wspomniał, że PS3 ma przynajmniej możliwość przejścia do konkretnego czasu/minuty. Otóż w obu wymienionych programach jest opcja by pokazywać foldery z zawartością, które mogą być podzielone właśnie na minuty i można ustawić, np. dzielenie co 1min (ja tak ustawiłem) i wtedy nie ma problemu by przejść do miejsca gdzie skończyliśmy oglądać np. dnia poprzedniego. Wystarczy po prostu zapisać/zapamiętać minutę zakończenia oglądania.

Wystarczy zwykły windows media plaier i przewijanie jest jak pisałem wyżej jojem pilota.
 

marcel747

New member
Witam Panowie,
Właśnie nabyłem owego Philipsa 40 PFL 5507.

Mam pytanie dotyczące ściemniania ekranu, gdy np pojawia się czarne tło, biały napis jest wyświetlany słabiej, gdy np wskoczy już na normalny ekran (nie czarny) podświetlany napis, jest normalny, dzieje się tak np przy przełączaniu kanałów.

Przy zmianie scen, np na filmie, także ta jasność dziwnie się zmienia, czy to jest kwestia ustawień czy usterka ?
 

bigi1966

Member
Witam Panowie,
Właśnie nabyłem owego Philipsa 40 PFL 5507.

Mam pytanie dotyczące ściemniania ekranu, gdy np pojawia się czarne tło, biały napis jest wyświetlany słabiej, gdy np wskoczy już na normalny ekran (nie czarny) podświetlany napis, jest normalny, dzieje się tak np przy przełączaniu kanałów.

Przy zmianie scen, np na filmie, także ta jasność dziwnie się zmienia, czy to jest kwestia ustawień czy usterka ?

Wyłącz kontrast dynamiczny. Było parę postów wcześniej , czytanie nie boli.
 

kameleon71

Klub HDTV.com.pl
vip
[...] Co do przewijania.. to po długiej lekturze wyszło mi na to, że tak naprawdę to DLNA nie ma czegoś takiego jak przewijanie, specyfikacja nie ma i już. Na ile to prawda to nie wiem i nie pamiętam już gdzie znalazłem tą informację. [...]
Używam serwera minidlna, działa pauza i przewijanie w obie strony.
Jedyny minus jest taki, że jest tylko wersja linuxowa, ja mam na serwerze NAS.
 
Do góry