Philips 32pf5331

jaqmd

New member
32PF5321 vs Panasonic LX60P

Witam,
dołączam się do prośby.
Interesują mnie ponadto opinie o modelach 7411, 5421, 5420 (i stosunku jakości tych ostatnich do Panasonic LX60P). Wszystkie mają 2 HDMI.
Czy LCD Philipsa współpracują z PC? Czy mają wejście PC, w opisach danych technicznych nie zauważam tego.
Pozdrawiam.
 

aleksanderd

New member
jaqmd napisał:
Witam,
dołączam się do prośby.
Interesują mnie ponadto opinie o modelach 7411, 5421, 5420 (i stosunku jakości tych ostatnich do Panasonic LX60P). Wszystkie mają 2 HDMI.
Czy LCD Philipsa współpracują z PC? Czy mają wejście PC, w opisach danych technicznych nie zauważam tego.
Pozdrawiam.

Ja kupiłem 7411 i uważam ze nie ma lepszego LCD w tej cenie. Ogladałem przez trzy miesiace rózne typy proponowane przez kikiego ale zaden nie moze równac się jakoscia obrazu z pf7411. Samsung le32r71b ma słabsza czern i mniej wyrazny obraz (mniej ostry) , SONY U2000 porażka za takie pieniądze, SHARP był dosyc dobry ale ostatecznie wybrałem PHILIPSA ze wzgledu na jakosc obrazu no i ten ładny wyglad, uwazam ze najładniejszy na rynku w tym przedziale zenowym.. Szklana czarna ramka daje wrazenie telewizora o kilka klas wyzej od konkurencji. Samsung to plastik podobnie jak reszat w tej cenie. Design Philipsa jakosc PIXEL PLUS i cena to powoduje ze kupiłem pf7411.
 

jaqmd

New member
aleksanderd napisał:
Ja kupiłem 7411 i uważam ze nie ma lepszego LCD w tej cenie.

Dziękuję Alexanderd za odpowiedź. Utwierdzasz mnie w trudnej decyzji. Jak się prezentuje ten model podłączony do anteny naziemnej, naziemnej czy kablówki? Czy ma wejście PC? Nie widziałem jeszcze "na żywo" tego modelu.
Ale widziałem gorsze modele LCD Philipsa i obraz w PAL był wyśmienity w stosunku do modeli, które wcześniej brałem pod uwagę: Panasonic, Sharp, Samsung.
Pozdrawiam.
:)
 

aleksanderd

New member
jaqmd napisał:
Dziękuję Alexanderd za odpowiedź. Utwierdzasz mnie w trudnej decyzji. Jak się prezentuje ten model podłączony do anteny naziemnej, naziemnej czy kablówki? Czy ma wejście PC? Nie widziałem jeszcze "na żywo" tego modelu.
Ale widziałem gorsze modele LCD Philipsa i obraz w PAL był wyśmienity w stosunku do modeli, które wcześniej brałem pod uwagę: Panasonic, Sharp, Samsung.
Pozdrawiam.
:)

W tych poszukiwaniach tez miałem metlik ale największy to przez pseudo doradców na tym forum.
 

siomi1

New member
09kk napisał:
Witam czy ktoś posiada ten tv i może podzielić się informacjami
Witam
Od tygodnia jestem posiadaczem 32PF5331. I szczerze mówiąc JA jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem widziałem wiele tv. Tańsze tv miały gorszy obraz a droższe może ciut lepszy ale to nie miało dla mnie już wielkiego znaczenia. Oczywiście bardzo dużo zależy od sygnału. Z C+ kilka lub kilkanaście kanałów wygląda dobrze. Resztę pomijam żeby się nie denerwować. Mam dvd panasonica s295 połączony componentem tech+link wires cr i obraz od razu się polepszył po przejściu z scart. A już dziś padłem na kolana przed tv jak podłączyłem blaszaka i obejrzałem kilka filmików w HD. REWELKA. Kolory piękne, ostrość rewelka i ta najważniejsza czerń też jest piękna:D Ale te atrakcje widoczne są dopiero w HD.
 

konsul

New member
Cytat:
Napisał siomi1
Z C+ kilka lub kilkanaście kanałów wygląda dobrze. Resztę pomijam żeby się nie denerwować.


Witam,
Interesuje mnie ta reszta którą nie chcesz się denerwować ;)
Zamierzam kupić 32PF5331 w najbliższym czasie (wygląda na to że w tej cenie - 3425 zł - nie ma sobie równych), a źródłem sygnału będzie u mnie przede wszystkim kablówka UPC i kiedyś DVD. Czy bardzo się będę denerwował bez sygnału z "n-ki" lub chociaż Cyfry/C+?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

eugens

New member
konsul napisał:
Cytat:
Napisał siomi1
Z C+ kilka lub kilkanaście kanałów wygląda dobrze. Resztę pomijam żeby się nie denerwować.


Witam,
Interesuje mnie ta reszta którą nie chcesz się denerwować ;)
Zamierzam kupić 32PF5331 w najbliższym czasie (wygląda na to że w tej cenie - 3425 zł - nie ma sobie równych), a źródłem sygnału będzie u mnie przede wszystkim kablówka UPC i kiedyś DVD. Czy bardzo się będę denerwował bez sygnału z "n-ki" lub chociaż Cyfry/C+?
Pozdrawiam
Siomi1-mnie to też bardzo interesuje,odpowiedz proszę.
 

siomi1

New member
eugens napisał:
Siomi1-mnie to też bardzo interesuje,odpowiedz proszę.
Kanały na których jest pikseloza (z 3metrów tak nie widać mocno ) to: tvp (all), tv4, tvn7, puls, hallmark i inne badziewia, ale np c+ sport, film, eurosport można oglądać i tu się nie denerwuję. Ciekawie prezentują się kanały niemieckie i obraz jest nawet cacy (np meczyk LM).
Na antenie zbiorczej lub siatkówce nie próbowałem i chyba nie wytrzymałyby tego moje oczy:D.
 

dyrooo

New member
siomi1 napisał:
Witam
A już dziś padłem na kolana przed tv jak podłączyłem blaszaka i obejrzałem kilka filmików w HD. REWELKA. Kolory piękne, ostrość rewelka i ta najważniejsza czerń też jest piękna:D Ale te atrakcje widoczne są dopiero w HD.

Jakie rozdzielczości można osiągnąć podłanczając Pc przez złącze HDMI. Sam posiadam laptopa i tv chce podłączyć go przez złącze Dvi z HDMI w telewizorze. Czy są to rodzielczości zbliżone do natywnej?. I jak tv sprawuje się przy połaczeniu z Pc.
 

tomy_pl

New member
Witam.
Mój pierwszy post na forum i chęć podzielenia się wrażeniami.
Dokonując wyboru swojego pierwszego TV LCD kierowałem się wieloma opiniami na usenetowych forach. Szalę zwycięstwa co do konkretnego modelu przechyliły opinie tegoż forum. Wiedziałem jakich modeli się wystrzagać a jakich poszukiwać. Philips ... szybko i na temat.
Wczoraj miałem możliwość sprawdzenia w działaniu popularnych Sony Bravii U2000, S2000, popularnych Samsungów oraz Sharpów. Potwierdzę jedno - faktycznie 32PF5331 w swoim przedziale cenowym oferuje najlepsze parametry i jakość generowanego obrazu. Wadą jaka może być szybko zauważona dla wprawnego oka może być nierównomierne podświetlenie matrycy w górnych i dolnych narożnikach - co zresztą jest zmorą wszelkich typu wyświetlaczy LCD. Warto dodać, że poświatę od podświetlenia widzimy tylko w przypadku patrzenia na matrycę pod bardzo dużym kątem. Co więcej ów zjawisko występuje tylko przy całkowitej czerni, która w przypadku Philipsa jest najlepsza niż u konkurencji.
To chyba jedyna drobnostka jaką zauważam po 12h użytkowania telewizora. Obecnie głównym źródłem sygnału TV jest analogowy nadawany z loklanej kablówki. Nie ma tragedii, ale i rewelacji co wynika ze specyfiki wyświetlacza. Różne kanały oferują różną jakość. Na szczęście możliwość dowolnego sterowania barwami matrycy oraz zaprogramowanymi "ulepszaczami" obrazu niwelują w 70% wszelkie niedociągłości (szumy, brak ostrości, przebarwnienia), które wynikają z sygnału nadawanego w kablu. Menu ekranowe bardzo intuicyjne, nie przytłacza niepotrzebnymi gadżetami - czytelne i łatwe w obsłudze. Czcionki menu bardzo ładne i oczywiście w polskiej oprawie językowej.
Telewizor pracuje z zestawem Yamaha RX-V459 + DVD-S559MK2.
DVD podłączone wejściem kompozytowym. Jakość obrazu jest idelna, żadnych przebarwień, mor i winiet ostrości. Na całym obszarze matrycy kolory soczyste .. coś wspaniałego.

Jestem zadowolony z zakupu i mam nadzieję, że telewizor posłuży długo i bezawaryjnie czego życzę sobie i innym posiadaczom telewizorów w technologii LCD :)
 
Ostatnia edycja:

mario30

New member
Ktoś z was używa tego tv do telewizji N?
Jakie się sprawuję, interesuje mnie współpraca po hdmi, kanały sd i hd w jakiej najlepiej rozdzielczości oglądać. Jak ze smużeniem na programach sportowych NASN i Nsport?Jak współpracuje z PCtem w jakiej rozdzielczości i odświerzaniu.
 

pawelt6

New member
Witam.
Posiadam ten telewizor od połowy listopada. Z początku był on podłaczony do anteny naziemnej. Niestety w Radomiu sygnały TV są nadawane z różnych kierunków i na TV miałem po trzy, cztery odbicia. Tym nie mniej gdy ustawiłem antenę dokładnie na jakiś nadajnik to z obrazu byłem bardzo zadowolony. Ponieważ jednak zawsze chce się więcej i lepiej (więcej kanałów lepszej jakości) to kupiłem dekoder telewizji N. Telewizor mam podłączony z n-box za pomocą kabla HDMI "MRS 160". Od samego początku nie miałem żadnych problemów ze zrywaniem obrazu, dźwięku czy jakiś innych problemów.Telewizor współpracuje z TV idealnie. Jedyne co zrobiłem to przełączyłem n-box na format DV a fonię podłączyłem osobnymi kablami (mogę teraz regulowiać głośność pilotem od n-box).Po zakupie telewizora zastanawiałem się co zrobić: podłączyć go kablówki czy też kupić "satelite", pełem obaw i nadziei zataszczyłem TV do sąsiada, podłaczyłem do kablówki "VECTRA" i dałem sobie spokuj. Na drugi dzień pojechałem do sklepu i kupiłem n-box. Antenę ustawiłem sam "na oko". Radom, antena 90cm, siłą 90-100%, jakość 90-100% BER4,2-7,1E-3.Można dyskutować co do programu telewizji N jednak jeśli chodzi o jakość kanałów z wykupionego pakietu (Nauka i kultura oraz filmowy) to jestem naprawdę zadowolony.Nie wiem dlaczego ale te same kanały nadawane na N-TV i CP są poprostu lepsze. Jedynie na TVP1 gdy lecą DOMISIE na tych ich kolorowych włosach jest lekkie rozmazywanie obrazu, nigdzie indziej tego nie zauważyłem.
Oczywiście jakość obrazu to odczucie subiektywne, jednak ja jestem bardzo zadowolony i jeśli chodzi o jakość obrazu i współpracę tego TV z n-box to gorąco polecam.Jeśli te dwa urządzenia będą sprawne technicznie to nie będzie żadnych problemów w ich współpracy.Dodam tylko że przed kupnem tego telewizora zastanawiałem się między Philips 32pf5331 a Samsung 32R72 ( taka sama cena) I nie żałuję że kupiłem ten pierwszy. Ładne kolory, ładna czerń i żadnych problemów technicznmych jak do tej pory.:D:D:D
 

ps_user

New member
Bez reklam
Mario30 - nie sprawdzałem na szybkich kanałach sportowych ale przy innych szybkich akcjach sprawdza sie dobrze. (Tekken5 na PS2 - rewelka:D ). Jeśli chodzi o format komputerowy to wyświetla w 1024X768 75Hz (dane z instrukcji).
P.S.W pokoju przy braku oświetlenia, wyświetlana czerń jednak trochę "świeci".
Pozdrawiam HD maniaków.
deniro24:
Tekken obsługuje progressive scan! A ta rewelka jest nawet bez progressiv'a(, bo jeszcze nie mam kabelka odpowiedniego żeby go włączyć. Gry które jeszcze sprawdzałem to GT4 :O i BLACK powiem tak - Jest DOBRZE.
Po namyśle dodam jeszcze:
Jeśli bardziej cenisz sobie jakość z kablówki i PS2 kup CRT, jeśli wkrótce PS3 i jakaś platforma cyfrowa to chyba lepiej LCD. Ja kupiłem właśnie dlatego że chcę podpiąć PS3 jak tylko mi się uda nabyć i cieszyć się jakością nowego standardu HD w grach.(Ale najpierw muszę spłacić ten LCD ;)
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
ps_user napisał:
Mario30 - nie sprawdzałem na szybkich kanałach sportowych ale przy innych szybkich akcjach sprawdza sie dobrze. (Tekken5 na PS2 - rewelka:D ). Jeśli chodzi o format komputerowy to wyświetla w 1024X768 75Hz (dane z instrukcji).
P.S.W pokoju przy braku oświetlenia, wyświetlana czerń jednak trochę "świeci".
Pozdrawiam HD maniaków.

No właśnie mnie najbardziej interesuje współpraca tego telewizora z konsolami starszej generacji (Playstation 2, Nintendo Gamecube, Sega Dreamcast). Jak na Ps2 wyglądają starsze gry na Ps2 nieobsługujące Progressiv Scan (tak jak podany przez Ciebie Tekken 5)? Rozumię że gry obsługujące Progressive Scan wyglądają dobrze, ale jest ich naprawdę niewiele na Ps2. Czy jest duża różnica między tym LCD a zwykłem telewizorem Crt jeżeli chodzi o obraz z Ps2 i zwykłej kablówki?? Bo właśnie interesuje mnie też jak sobie ten Philips radzi z kiespkim sygnałem z kablówki. Zastanawiam się między tym philipsem a Crt 9551.

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam.
 

konklon

New member
pytając o model 32PF5331

ile jest gwarancja na niego?
bo w jednym ze sklepów była jedynie jeden rok
bardzo mało- na hyundai 19 cali dostałem 3 lata.
 
Do góry