do maniaków LCD PHILIPS

inox777

New member
Ludziska proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu biegam po sklepach RTV i porównuję telewizorki LCD . Im dłużej tak poszukuje tym większego dostaję
mętliku w głowie.A mianowicie np. wczoraj sprzedawca w ELECTRO WORLD w Warszawie powiedział mi że PHILIPS LCD 32PF9966 i 37PF5321 sprzedawany za 5899 jest starym modelem i jest na wyprzedaży. Na stronach PHILIPSA i w ich ofercie produktowej te telewizorki nie wystepują.
Co możecie powiedziec na temat w/w LCD- ków ???
Mam do wydania tylko ok. 7.5 k i chciałbym kupic optymalnie .
W tej chwili nam CRT 26" PIXEL PLUS i jestem bardzo zadowolony , ale pora chyba zmienić.PZDR
 

Romanoff

New member
32pf9966 jest modelem starym,aczkolwiek bardzo dobrym.Jedyną w zasadzie jego ułomnością jest mała liczba wejśc jaką oferuje.W tej chwili juz nie oplaca sie go kupować a przy Twoim budżecie możesz sie połasić na 32pf9551d, 32pf9541d,32pf9531d.Jest jeszcze w Polsce zupelnie nieoferowany 32pf9968,który wyglada tak samo jak ten 9966 ale ma bogatszy zestaw wejsc.Zreszta jezeli sie przyjrzysz to 32pf9966 i 32pf9551/9541 wyglądają niemalze identycznie(poza kolorem rzecz jasna ;))
http://www3.p4c.philips.com/files/3/32pf9541_10/32pf9541_10_pss_pol.pdf
 

inox777

New member
Dzieki ROMANOFF za podpowiedz , chyba podjade znowu w sobote poraz kolejny do MM i pewnie znowu zawróce du....e sprzedawcy wyputując kolejny raz o to samo . Trudny mam wybór bo LCD-ka kupuje na ok5 lat.
Dodam ze mojej żonie nie podoba sie telewizorek w ciemnej ramce .:(
 

Romanoff

New member
inox777 napisał:
Napisz ROMANOFF co sadzisz o 32PF9830

****** telewizor,niesamowity design,do niedawna najlepszy 32" LCD na rynku.Nadal łakomy kąsek,porównaj z najnowszymi modelami(które dostaniesz o dziwo taniej niż 9830). Te nowsze wyswietlają przyjemniejsze kolorki,natomiast pozostałe parametry mają bardzo podobne.Najlepszym w tej chwili dostępnym Philipsem z 32" jest 32pf9531, chociaż czekam na dostawę 32pf9541 i dokładne porównanie.
Pozdr.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@inox777

po pierwsze primo: piszę jako użytkownik (przez 11 miesięcy 37pf9830) a nie teoretyk-doradca-forumowy-przyjaciel-sprzedawacz.

Po drugie: ZAPOMNIJ o 9966. To stary model. W niektórych sklepach stoi na wyprzedaży w bardzo atrzkcyjnej denie. ZA-PO-MNIJ !!!!!

Weż 9830 lub nowszy (z dwoma wejściami HDMI). Takiej jakości obrazu nie da ci żaden LCD-ek.

To piszę ja - Fatman_1 :D :D
 

inox777

New member
witaj Fatman_1 jutro jade do sklepiku i ogladne i odslucham 32PF9731D , 32PF9541 , 32PF9531 , 42PF7621D , mam nadzieje ze sprzedawca nie uzna ze jestem upierdliwy . Wrazeniami podziele sie w niedziele pzdr.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
inox777 napisał:
witaj Fatman_1 jutro jade do sklepiku i ogladne i odslucham 32PF9731D , 32PF9541 , 32PF9531 , 42PF7621D , mam nadzieje ze sprzedawca nie uzna ze jestem upierdliwy . Wrazeniami podziele sie w niedziele pzdr.
No i jak z tymi wrazeniami?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Wydaje mi sie ze ta roczną gwarancja nie ma sie co przejmowac. Wszystki ale to wszystkie firmy musza przestrzegac reklamacji na niezgodnośc towaru z umową a na to mamy dwa lata.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
Wydaje mi sie ze ta roczną gwarancja nie ma sie co przejmowac. Wszystki ale to wszystkie firmy musza przestrzegac reklamacji na niezgodnośc towaru z umową a na to mamy dwa lata.
Tak, masz rację. Tylko trzeba pamiętać o jednym kruczku. Jeśli w okresie pierwszego roku skorzystamy z gwarancji - tracimy późniejszą możliwość korzystania z mocy ustawy. więc po prostu od razu, od początku od pierwszej reklamacji trzeba powoływać się na ustawę, natomiast gwarancję producenta "wyrzucić do kosza" (oczywiście umownie). Nie trzeba zgłaszać się bezpośrednio do serwisu, tylko sprawę załatwiać poprzez sprzedawcę, zaznaczając od razu, że rezygnujemy z gwarancji i wybieramy opcję reklamacji na mocy ustawy. I wtedy są 24 miesiące.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Aha, i ustawa dotyczy TYLKO I WYŁĄCZNIE osób fizycznych. Kupując na firmę, musimy korzystać z praw gwarancyjnych producenta.
 
Do góry