Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

szybal

Banned
Gra się fajnie okulary działają każdy widzi swoje co prawda da się zauważyć delikatne falowania obrazu ale nie jest źle.
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam problem z efektem 3d,, nie ma tu różnicy czy jest to obraz 2D->3D, czy BR 3D, po załączeniu okularów nawet jak dam mniejszą głębie to dalej widać że obraz złożony jest z 3 obrazów, tak jakbym patrzył na ekran bez okularów.
 

szybal

Banned
Nie wiem jakie masz okulary ale w zestawie były ładowane przez usb nie na wymienne baterie mowa oczywiście o 8007.
 

strzala

Member
Nie wiem jakie masz okulary ale w zestawie były ładowane przez usb nie na wymienne baterie mowa oczywiście o 8007.

Wygląda na to, że z tym jest różnie. Ty chyba masz telewizor od ok. roku? Ja na przykład kupiłem miesiąc temu 46pfl8007k i miałem już w zestawie 2 pary okularów PTA507 na wymienne baterie CR2032.
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dalej nikt mi nie napisał czy to jest normalne:D

Chodziło mi oto, że po założeniu okularów obraz był bardziej scalony ( lecz dalej było widać że składa się z 3 części) niż jakbym patrzył na ekran bez okularów.
 

strzala

Member
Dalej nikt mi nie napisał czy to jest normalne:D

Chodziło mi oto, że po założeniu okularów obraz był bardziej scalony ( lecz dalej było widać że składa się z 3 części) niż jakbym patrzył na ekran bez okularów.


To teraz kolejne pytanie do Ciebie. Czy wcześniej miałeś już okazję oglądać gdzieś obraz w 3D( nie wiem w kinie, sklepie, u kolegi) i wiesz jak to powinno "prawidłowo" wyglądać?
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rzeczywiście coś jest nie tak, raz udało mi się obejrzeć cały film w 3d, a teraz znów nie działa:(


ps. Ale jaja, jeśli przesunę stolik który jest między mną a telewizorem 3d działa:D:D to jest trochę dziwne bo on nie zasłania nadajnika.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Rzeczywiście coś jest nie tak, raz udało mi się obejrzeć cały film w 3d, a teraz znów nie działa:(


ps. Ale jaja, jeśli przesunę stolik który jest między mną a telewizorem 3d działa:D:D to jest trochę dziwne bo on nie zasłania nadajnika.
Jaki ty masz model Philipsa?
 

MarioDeCampes

New member
hmm , a w telegraficznym skrócie możesz porównać obraz SD , HD - 9664 vs 8007.

Pozdrawiam.

9664 - szersze kąty, lepszy obraz w domyślny ustawieniach.
8007 - DUŻO głębsza czerń, DUŻO wieksza swoboda w kalibracji obrazu (pól dnia zabawy i obraz zachwyca)

To tyle w telegraficznym skrócie. W kilku pierwszych dniach zaciskałem zęby patrząc na nowy obraz, ale po kalibracji humor mi powrócił

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

MarioDeCampes

New member
Czy po włączeniu okularów obraz nieco się przyciemnia?
Jeśli nie, to okulary się po prostu nie włączają

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

SDman

Banned
9664 - szersze kąty, lepszy obraz w domyślny ustawieniach.
8007 - DUŻO głębsza czerń, DUŻO wieksza swoboda w kalibracji obrazu (pól dnia zabawy i obraz zachwyca)

Witam,
dziękuję bardzo opinia bezcenna.
Większego poziomu czerni się spodziewałem i wiem, że nowy model ma lepszą (IPS vs VA).
Z odbiciami da się jakoś przeżyć ? Są chyba sporo większe niż w 9664 ?

Pozdr.
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie jest isf, ale coś mi się wydaje że kolory do końca nie są idealne, a ustawianie osobno czerwieni itd. bez bazy to chyba nie przejdzie.
 

MarioDeCampes

New member
Może podzieliłbyś się swoimi ustawieniami?:)
Spróbujmy więc :)
Na początek zachęcam do zapoznania się z info na stronie Bildoptimierung Ihres Fernsehers - Burosch - TV Bildeinstellung

oraz Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem

A oto moje ustawienia, z zastrzeżeniem że są one moje i tylko mi one odpowiadają:
OBRAZ
Styl: isf noc
kontrast funkcji backlight: 58
kolor: 50
ostrość: 4
redukcja szumów: wyłącz
zmniejszenie ...: wyłącz
perfect natural... : średnie
clear lcd: wyłącz
ostrość...: wyłącz
doskonały: wyłacz
dynamiczne...: najlepszy obraz
czujnik światła wyłącz
gamma: 0
temperatura...: własne
osobista temperatura: czer 127, ziel 75, nieb 27, 0, 0, 0
kontrast wideo 87
jasność 50
 
Do góry