Który Philips lepszy?

Yeti

New member
Witam!!!
Proszę o radę: jaki telewizor LCD wybrać, gdyż zastanawiam się nad Philipsami:
37PF9731D/10 lub 37PF9830/10?
Może ktos ma takie telewizory i zechce podzielić sie uwagami.
Moze ktos ma jeszcze jakies pomysły?
pozdrawaiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Philipsa 37 9830 sprzedawaliśmy kiedyś po 12.000 zł i to była extra cena.
Telewizor Full Hd źle znosił współpracę z Telewizja Pal. Świetnie się
prezentuje . Ale lepszym rozwiązaniem i przy okazji tańszym będą TV LCD 37 Sharpa GE 1 i 37 XD1 również Sharp .
Poczekaj kilka dni - będą dostepne i porównasz ich obraz i możliwości . Już wtedy uważałem że cena była mocno zawyżona.
pozdrawiam
 

Yeti

New member
Dzięki Kiki,
ja mam TV tylko Cyfry+ i Polsatu Cyfrowego. Może pomyślę także o ITI. Na stronie Sharpa znalazłem tylko 37GD9E lub 37GA9E i zdaje się też kosztują ok. 9 tys (???). A może Sony KDL40V2000?
Pozdrawaiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
tak jak podałem - cenę dostaniesz absolutnie wyjatkową na 37 Ga 9 - tylko musisz pospieszyć , bo już paru forumowiczów kupiło .
Niestety cena jest tajna.
Dziś na prezentacjach w Hrubieszowie znów wygrał JVC 40 S 70 . I już płyną następne prezentacje . W Warszawie - bez zmian najlepszym obrazem są plazmy Pioneera RXE 436.
Dziś w Suwałkach zaś klient bez prezentacji był mocno zaskoczony wielkością TV LCD 40" . I Przyznał że nie warto oszczędzać na kosztach porównania.

O wyniki mozesz być spokojny.Musisz być zadowolony.
pozdrawiam
 

awujotka

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
Philipsa 37 9830 Telewizor Full Hd źle znosił współpracę z Telewizja Pal. Świetnie się prezentuje .
pozdrawiam
Czy mógłbys bardziej rozwinąć to zdanie? Mam ten telewizor od prawie roku (11 m-cy) i jak do tej pory nie zauważyłam (a kretem nie jestem), aby ten model xle znosił współpracę z PAL. Obraz jest jak żyleta, bez duszków, przebarwień itd. Ma się wrażenie, że aktorzy po pokoju chodzą ;) Nie rozumiem...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Panie kiki, nie wiem "o so chosi" ale chyba jak zwykle o promowanie Sharpa. Cóż... każdy orze jak może.
Oglądam PAL codziennie zarówno po kablowym analogu jak również w cyfrowej jakości (cyfrowa kablówka Inea). Telewizor mam od roku, ciągle jestem w temacie bo odwiedzam sklepy i śledzę technologię. Śledzę również to forum.
Obraz w moim Philipsie (37PF9830) nadal pozostaje niedoścignionym wzorem pod względem jakości imho (nawet w PAL) dla wielu telewizorów nawet modeli, które własnie weszły na rynek. Sharpy, panasy, samsungi... porażka. Oto wytłumaczenie dlaczego cena na niego na rynku trzyma się.
Tego telewizora nie kupi się za 7 tysięcy. Właśnie dlatego...

Nie opiszę nawet wrażeń z oglądania upskalowanych DVD bo robiłem to już w innych postach. Ciekawe jakie przekleństwa rzucają teraz Ci, którzy od stycznia 2006 nakupowali tak ciśnięte tutaj Sharpy z tzw. PAL-owską matrycą :) :) :) w czasach gdy wchodzi N-ka i potrzebna jest matryca full HD a za chwilę to będzie obvious dla wszystkich.
Jedna wielka porażka Sharpa Panie kiki. Trzeba sie uderzyć w pierś niestety...

Yeti - weź kilka swoich ulubionych filmów i idź do sklepu gdzie jest podłączony do tych Philipsów, o których piszesz jakiś DVD po HDMI i oceń sam. Poczytaj tez moje i Awujotki posty na tym forum (opcja: search).

Niskie ukłony dla Awujotki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie kupi się po 7000 zł - bo jesli ktoś kupił model rok temu i nie umie sprzedać - patrz EURO AGD - to próbuje znaleźć "klienta" .
Oczywiście w tej cenie dostaniesz już znacznie lepiej wyposażony 46 "
Full Hd lcd - Sharpa , JVC czy Toshiba.
Swoje opinie nie opieram tylko na swoich spostrzeżeniach.
Szanuję zawsze radość osób które kupiły te modele.
Sprzedaliśmy ich też ok. 10 sztuk.
Ale z anteny - TVP 1, TVP2 , TVP3 - był bardzo kiepski .
Podobnie jak z Sharpa 45 GD1.
Ale nawet Portale angielskojęzyczne pisały o łaczeniu pixeli przy słabych sygnałach. Nowe modele dzieki szybszym matrycom mają mniejszy problem z tym efektem.
Oczywiście jak zawsze polecam - sprawdzenie na własne oczy jakości przed zakupem.
Jak zawsze -full Hd - nie jest panaceum na jakość obrazu Polskich programów/ze względu na wiekszą kompresję .
Nie wystarczy kupić plazmę Panasonica 65 " Full Hd aby sie cieszyć rewelacyjną jakoscią . Lepszym / tańszym rozwiazaniem/ jest zakup plazmy 1366 x756 i kupno extra sygnału - np HDTV.
Testy przeprowadzone na warsztatach Panasonic Polska - z sygnału
1080 p.
pozdrawiam
 

olinek

New member
Mam 37PF9830 do ośmiu miesięcy i nawet z VHS pracuje super a z DVD DVP9000S przez amplituner DFR9000 po HDMI jest rewelacyjny . Oprócz panela ful HD ma super procesor obrazu który wyśmienicie polepsza obraz a ambilight to coś czego inne marki nie mają . Jest to drogi telewizor ale moim zdaniem nie ma sobie równych i jest wart tych pieniędzy.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@ olinek

Czy możesz rozkodować dźwięk na DFR podany z 9000S po HDMI ?
Tzn, czy gra Ci SACD w głośnikach czy musisz podłączać 6.1 kablem do wzmaka żeby grało ???
Rozważam zakup DFR9000 teraz jest w dobrej cenie.Widziałem za 1499 pln.
 

jaqmd

New member
LCD Philips dobry przy PAL?

Witam,
chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat LCD Philips. Do niedawna w ogóle nie myślałem o Philipsie, do czasu, kiedy w jakimś RTV... miałem okazję porównać kilkanaście różnych modeli LCD głównie w zakresie 4-5tys. na słabym sygnale PAL, prawdopodobnie z anteny satelitarnej. Bardzo się zdziwiłem, ale najlepszą jakością obrazu (z odległości 3m niemal jak CRT) posiadały LCD Philipsa, niezależnie od ceny, tj. 32 pf 5420, 5320, 5321 (chyba ten miał gorszą paletę barw, "na oko"). Porównywalnie wypadł jakiś JVC, ale nie podobał mi się wygląd telewizora. Trochę gorzej prezentowały się kolejno: liczne modele Samsunga, Sony. Niestety poniżej przeciętnej znalazły się modele, które do tej pory brałem pod uwagę: Sharp Ga8, Panasonic 32LX60P. Gorzej wyglądał również obraz na LG. Na samym końcu stawki znalazły się Grundig, Thomson itp.

Co sądzicie o tym?
Czy ktoś ma podobne uwagi?
Pozdrawiam.
 

lexoduspk

New member
Widze ze nie tylko ja zauważyłem w sklepie że Philipsy maja najlepszy obraz z kablowki. W tym poście widać że wszystkie osoby które posiadają Philipsa, lub nie uległy marketinowi Kikiego i same porównały obraz w sklepach pomiędzy Sharpem, JVC i Philipsem, zawuważyły że Philipsy są o wiele lepsze od Sharpów i JVC, które wciska wszytkim Kiki. To, że poleca telwizory Panasonica można jeszcze przeżyć, bo mają dobry stosunek jakości do ceny, w przeciwieństwie do Sharpów i JVC (za modele porównwalne z Philipsami i Panasonicami trzeba zapłacić zazwyczaj od 40 do 80 % więcej).
 

jaqmd

New member
O Philipsach jeszcze prawie nic nie wiem, poza tym, co zaobserwowałem i opisałem powyżej. Jaki model Philipsa 32 cale polecalibyście do 4tys. max.? Potrzebuję 2 wejścia HDMI, i chciałbym, żeby współpracował z PC. Czas reakcji 8ms.
Czy HDMI w Philipsach obsługuje HDCP?
Dziękuję z góry za jakiekolwiek sugestie.
 

lexoduspk

New member
Polecam telewizor Philips 32PF7411, w najtanszych sklepach internetowych kosztuje 4000 zł (bez paru złociszy). Sam wybieram telewizor od 3 miesiecy, ale teraz jestem juz zdecydowany na niego i w poniedziałek go zamawiam. Wybrałem go przedewszystkim dlatego że posiada dwa wejścia HDMI z obsługą HDCP(moim zdaniem jest to rzecz niezbedna, poniewaz pojawia sie coraz wiecej sprzetow z tym wyjsciem - odtwarzacze i nagrywawki DVD - z upscalerm, N-box , niedługo Play Station 3,oraz odtwarzacze Blu-Ray i HD-DVD) i posiada Pixel Plus (technologia ta zdecydowanie podwyzsza jakosc obrazu - poprzez zwiekszenie rozdzielczosci ekranu - w stosunku do telewizorow pozbawionych tej technologii). W dodatku ma piękny wygląd i posiada wiele przydatnych funkcji (PIP, PAP). Moim zdaniem jest to najlepszy telewizor LCD w przedziale cenowym nie przekraczajacym 4000 zł.
 

jaqmd

New member
Dzięki za radę.
Czy oglądałeś telewizję na nim? Czasami dodatkowe ulepszenia obrazu wcale nie poprawiają jakości, lecz wręcz przeciwnie.
 

RozDam

New member
Czy ktos wie czym sie roznia 32pf7411 vs 32pf9531? Warto doplacac do tego drozszego? Czy sa jakies zaczace roznice w elektronice lub matrycach?

Dzeki
Rozdam
 

olinek

New member
@ Fatman 1

Przekaz sygnału cyfrowego SACD przez HDMI z DVP9000S jest zablokowany (zabezpieczenie przed kopiowaniem).Trzeba łączyć przez łącza multi chanel 7.1 które fabrycznie są przypisane do Super Audio . SACD jest dekodowane do analogu przez 9000S .CD audio nie ma szans.
 

jaqmd

New member
Witam,
czy ktoś posiada, oglądał, rozważał zakup PF 5321, 5331, 7411 czy podobne modele? Bardzo proszę o opinie. Jak Philips współpracuje z PC? Czy mają wejścia PC? Czy są gorsze, lepsze od Panasonic LX 60P?

Do Lexoduspk
Czy kupiłeś TV? Tego PF 7411? Proszę, opisz wrażenia.
Pozdrawiam.
 

iras77

New member
Fatman_1 napisał:
@ olinek

Czy możesz rozkodować dźwięk na DFR podany z 9000S po HDMI ?
Tzn, czy gra Ci SACD w głośnikach czy musisz podłączać 6.1 kablem do wzmaka żeby grało ???
Rozważam zakup DFR9000 teraz jest w dobrej cenie.Widziałem za 1499 pln.


A gdzi emożna kupić DFR9000 za 1500zł??? Mi w Polsce udało się najtaniej za 2200zł.
 

MAX555

New member
Witam ! Mnie interesują różnice między LCD Philips 32PF7411 / 32PF7331 bo wizualnie i cenowo podobnie. Czy napewno obsługują HDCP przez HDMI i jak jest z kompatybilnością "N-Boxów " bo nie wszystkie LCD sobie z tym radzą. Może ktoś testował te modele Filipków? Pozdrawiam
 

cesare

New member
MAX555 napisał:
Witam ! Mnie interesują różnice między LCD Philips 32PF7411 / 32PF7331 bo wizualnie i cenowo podobnie.

Dokladnie.
Chyba niecale 100 zl roznicy, a w opisach roznic nie widac
Rowniez jestem ciekaw co je rozni.

Pozdrawiam
 
Do góry