Philips 42PF9830 vs. 42PF9831

mike_77

New member
Witam

Ostatnio pojawiła się nowa linia TV LCD 9831. Czy ktoś zna więcej szczegółów co w nich jest nowego, czy warto go kupić. Osobiście udało mi się tylko znaleźć informacje ze 9830 (stary model) jest Full HD, natomiast 9831 nie. A to trochę dziwne ze nowy model jest gorszy od "starego":confused: .

Zatem na którym modelu należy się skupić chcąc kupić 9830 czy 9831 zważywszy ze róznica w cenie to kilka kPLN.

Pozdrawiam
 

olinek

New member
42PF9830 nigdy się nie pojawił (myśle ,że mają problemy z matrycą 42 '' full hd) a 42PF9831 to to samo tyle ,że z gorszą matrycą. Osobiście mam 37PF9830 z full hd i jestem z niego bardzo zadowolony.
 

andy95

New member
Hmm, 42PF9830 wisi sobie w Mix Electronics w Tesco (Krakow) i na tle innych wyglada bardzo bardzo. Obok wisi takze 42PF9831.
 

jax

New member
Znalazłem takie różnice, oprócz wyglądu:

42PF9830
- 4000:1
- 1920 x 1080 pikseli
- Pixel Plus 2 HD
- 3x scart, 1xhdmi

42PF9831D
- 4500:1
- 1366 x 768 pikseli
- Pixel Plus 3 HD
- 2x scart, 2x hdmi
 

mike_77

New member
Zatem czy dla kontrastu większego o 500 i trochę innego zestawu złącz a zato o znacznie gorszej rozdzielczości warto jest inwestować o kilka kPLN więcej ?? Co o tym sądzicie który model jest warty zainteresowania (oczywiście pod względem technicznym, nie chodzi mi o design)
Dziękuję za wszelkie posty i sugestie.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Kupuj full HD (1920x1080) i żadnego tam wciskania kitu z 1366.
Te nowsze mają chyba ambilight surround (9830 tylko ambilight stereo) no i 2 wejścia HDMI coby można było tuner sat i DVD podpiąć po HDMI.

Obrazu nie widziałem, za to swój oglądam już 8 miesiąc.
Nadal nie ma konkurencji.
 

mike_77

New member
Jeszzce jedna informacja z infolinii Philipsa

9831D ma wbudowany FreeView - dekoder do naziemnej telewizji cyfrowej.

PS. tylko kiedy to u nas bedzie :confused: ???
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Ja już kiedyś pisałem, jak na 37" 9830 próbowałem obejrzec film z DVD: za szybcy za wściekli, przy szybszych scenach było takie smużenie, że dałem sobie spokój z oglądaniem - najpierw dojeżdżał samochód, a później koła...
Ten sam film wziąłem na plazme Panasonic PV60 - OBRAZ BAJKA I BEZ SMUŻEŃ...
 

andy95

New member
Czy ktos wie jak Philips-y 9830 odtwarzaja obrazki z czytnika kart, tzn. czy na ekranie dostajemy 1080 linii wzietych z oryginalu czy po drodze cos to przerabia do 1080i a potem ponownie na 1080p ? A moze ktos sprawdzal czy na ekranie jest jakas roznica pomiedzy JPG-iem podanym z zewnetrznego DVD i tym samym JPG-iem podanym z wewnetrznego czytnika ?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Obrazki są pokazywane z karty w takiej rozrdziałce jak żeś je przyjacielu zrobił ale max 5 MP. Wszystko co powyżej 1080 w pionie jest skalowane.

Aby nie oglądać po bokach czarnych pasów zaprzestałem robić już zdjęć w formatach aparatu. Mam w swoim aparaciku (Lumix FX-7) format HDTV, w takim robię a potem wsuawm kartę z boczku i cieszę się zdjęciem wyświetlanym na calutkim ekranie.
Z DVD oglądać zdjęć nie próbowałem.
 

Romanoff

New member
Ja tylko dodam od siebie, że Ambilight FullSurround ,a właśnie taki jest w 42pf9831d, robi ogromne wrażenie i nie da sie tego porównać z niczym innym.W tym wypadku 42pf9830 odpada w przedbiegach.Jeżeli chodzi o róznice w obrazie między tymi dwoma modelami to znowu korzystniej prezentuje sie model nowszy-to dzięki Pixel Plus3 oraz Clear LCD, które w jeszcze większy sposob poprawiaja jakość obrazu z każdego żródła.
W modelu 9831 zmniejszono także efekt halo, dzięki systemowi Digital Natural Motion 2-efekt jest zabójczy, tak plynnego obrazu nie ma u nikogo z konkurencji!!!Oczywiscie modele z pod znaku 9830 nadal pozostaja jednymi z najlepszych tv lcd na rynku.Ja bym porównał oba stojące obok siebie przed dokonaniem zakupu,ale raczej byłby to 9831d.
Pzdr
 

andy95

New member
42pf9830

Fatman - You are the Man, dzieki za porady. Ogladam drugie DVD (Heat), pierwszy byl kawalek Starship Troopers i jak to mowia "nadziwic sie nie moge" co ten TV (42PF9830) potrafi z tym zrobic. Przerabia te filmy troche jakby byly krecone w DV ale dodaje wrazenie 3D. Dla mnie - chyba pozwoli mi to obejzec moje ulubione filmy od nowa, a juz mialem sprzedac na rzecz oczekiwanych wersji HD. Sony GO HOME !. Jezeli 9831 potrafi wiecej to tylko pozazdroscic. Z innej strony HD z Buffalo nie powala a obraz DVD z niego jest nieakceptowalny. Martwi mnie tylko to Buffalo.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzięki za ciepłe słówka.
Po to właśnie jest forum, żeby sobie pomagać.
Ja też po zakupie tego LCD-ka musiałem obejrzeć wszystkie swoje filmy od nowa :) .
 

marcus02

New member
czy seria 9831 będzie rozszerzana o inne przękątne ekranu, czyli 32 i 37 cali i ewentualnie kiedy to może nastąpić ??
pozdrawiam;)
 

ebyn1

New member
9830 czy 9831D

Oglądałem oba TV w Elektro. Wybrałem 9830. Porównywałem ten model z kilkoma innymi wiszącymi obok modelami Philipsa, Hitachi, Sharpa i Sony. Obraz ze zwykłej anteny jest niebo lepszy niż na CRT. TV poprawia sygnał eliminując z sygnału większość szumów i nadaje mu niespotykaną w CRT głębię. Gdy wyłączyć wszystkie systemy poprawy ten sam sygnał wygląda podobnie jak na CRT ze wskazaniem na lepiej. Faktycznie mógłby nieco większy bitrate przyjmować filmów odtwarzanych z portu USB ale to jest TV a nie odtwarzacz plików multimedialnych. Nikt nie wspomniał wcześniej że odtwarza on pliki z rozszerzeniem mp4 a odtwarza, tyle że nie może być wlany tam strumień z napisami bo tego już przetworzyć nie umie a szkoda. Odtwarzałem kilka filmów np. Królowa potępionych z bitrate ok 3Mb/s i całkiem sprawnie mu to szło. Wczoraj na TVP2 w nocy był emitowany jeden z odcinków serialu BatleStar Galactica i wrażenia (ze zwykłej anteny po kompozycie) o niebo lepsze niż z kopresowanej przez kogoś tam wersji ściągniętej z netu i puszczonej z USB.
Słowem Super.
Jak ktoś się zastanawia nad wyborem (ja 3 mc się zastanawiałem) to niech sobie porówna i skalkuluje. Na pewno nie będzie żałował wboru Philipsa serii XPF9830.
Pozdrawiam.

ps. miałem przy zakupie TV wziąć też N. Okzazło się, że wszystko można ale... do nboxa nie mieli zestawu antenowego. Może i dobrze bo nie podpinał bym go do zwykłej anteny i nie wiedziałbym jak sobie radzi z tak paskudnym sygnałem i jak dobrze potrafi go przetworzyć na przyzwoity obraz dający się się oglądać. Aż się boję jak będzie się sprawować na N ;).
 

awujotka

New member
Bez reklam
ebyn1 napisał:
Aż się boję jak będzie się sprawować na N ;).

Jak go już przetestujesz z n-ką - daj znac na forum. Też posiadam ten tv i zastanawiam się również nad n-ką (mam cyfrę+) i jestem ciekawa, jaki będzie obraz z tej platformy. Miłego oglądania życzę w Nowym Roku!
 

awujotka

New member
Bez reklam
ebyn1 napisał:
Aż się boję jak będzie się sprawować na N ;).

Jak go już przetestujesz z n-ką - daj znac na forum. Też posiadam ten tv i zastanawiam się również nad n-ką (mam cyfrę+) i jestem ciekawa, jaki będzie obraz z tej platformy. Miłego oglądania życzę w Nowym Roku! Witam
 

awujotka

New member
Bez reklam
ebyn1 napisał:
Aż się boję jak będzie się sprawować na N ;).

Jak go już przetestujesz z n-ką - daj znac na forum. Też posiadam ten tv i zastanawiam się również nad n-ką (mam cyfrę+) i jestem ciekawa, jaki będzie obraz z tej platformy. Miłego oglądania życzę w Nowym Roku! Witamy
 
Do góry