bdp 3100 czy warto kupic?

sumik13

New member
Witam wszystkiech, w uro jest mozliwosc zakupu lcd 8605 32" z tym blurayem? w necie nie znalazlem testow tego odtwarzacza i chcialbym zapytac czy warto ten odtwarzacz nabyc? Czy czyta on napisy w txt?
 

manu_utd

New member
Proszę o fachowe opinie na temat odtwarzacza Philips BDP3100/12.

Witam,
W euro rtv agd jest promocja na ten odtwarzacz, którego cena wynosi 299 zł. Jak myślicie czy warto za tą cenę pokusić się na ten model???? Czy duża jest poprawa przy oglądaniu filmów dvd przez hdmi niż na standardowym odtwarzaczu przez euro scart??? Czy jest taka możliwość aby wyświetlić filmy w rozdzielczośći hd lub full hd za pośrednictwem pamięci usb?? Jak tak to jakie formaty video będą obsługiwane??? Jaka jest jakość wykonania tego odtwarzacza??? Za wszelkie odpowiedzi z góry Dziękuję.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

microbot

New member
Witam,
W euro rtv agd jest promocja na ten odtwarzacz, którego cena wynosi 299 zł. Jak myślicie czy warto za tą cenę pokusić się na ten model???? Czy duża jest poprawa przy oglądaniu filmów dvd przez hdmi niż na standardowym odtwarzaczu przez euro scart??? Czy jest taka możliwość aby wyświetlić filmy w rozdzielczośći hd lub full hd za pośrednictwem pamięci usb?? Jak tak to jakie formaty video będą obsługiwane??? Jaka jest jakość wykonania tego odtwarzacza??? Za wszelkie odpowiedzi z góry Dziękuję.
Pozdrawiam

Witam, zakupiłem wczoraj - jestem zadowolony. Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z kilku ograniczeń tego sprzętu ale cena rekompensuje jak dla mnie te braki.
Nie udało mi się odtworzyć DivXa 1280x720, ani oczywiście plików MKV, po USB nie podepniemy dysków większych jak 160 GB.
Ale DVD po HDMI działa świetnie, standardowe pliki dvix z pendriva chodzą świetnie, napisy polskie są, jakość obrazu interpolowana bardzo dobra - czego chcieć więcej.
Posiada też wejście LAN ale nie testowałem.
W tym przedziale cenowym konkurencji brak.
Pozdrawiam
 

Horhe Ortega

New member
Sprawdźcie czy metoda z BDP3000 tu też skutkuje(zmiana rozszerzenia z mkv na avi).Niemcy piszą o podpiętych dyskach 250GB(NTFS!) i problemie z dźwiękiem w mkv-więc dobrze sprawdźcie...
 
Ostatnia edycja:

rilicek

New member
Na gorąco.

Przed chwilą rozpakowałem i obejrzałem 1 film.
FW 1.13
Nie testowałem dokładnie, ale mogę powiedzieć że:
1. Obsługuje dysk 500GB NTFS
2. Odtwarza filmy .mkv 720p z AC3. Z DTS nie mam pod ręką.
3. Czyta napisy .srt i .txt. Nie udało mi się uzyskać polskich znaków w MKV.

Przy odtwarzaniu AVI można zmienić kodowanie znaków i są polskie znaki. Przy odtwarzaniu MKV nie ma takiej możliwości. Domyślne kodowanie ustawione jest niestety na zachodnioeuropejskie.

Co do obrazu nie będę się wypowiadał, bo nie mam płyty BD do przetestowania. Obraz DVD prawidłowy, nie ma się do czego przyczepić.

@microbot
Jaką masz wersję Firmware?


PS.
Jak na sprzęt za 300 zł jestem bardzo zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

sumik13

New member
Kupilem razem z 8605...
mkv z pendriva nie widzi.jeszcze bede kombinowal bo ktos napisal ze mozna odtwarzac. napisy polskie w txt bez problemu odtwarza, mozna wybrac grupe jezykowa w menu podczas ogladania filmu. hdd nie podpinałem. dvd bez zarzutu. rmvb jesli kogos interesuje to niestety nie udalo mi sie uruchomic. procz tego standardowo wmv, mpg, asf, jpg, mp3. ale nie wszystkie avi przeczytal. mialem bajke dla dziecka stuart malutki obie czesci i nie stety nie ruszyl. nie wiem dokladnie jak filmy byly zakodowane ale nie przeczytal mimo ze widzial na pendrivie.
Jedna rzecz mnie tylko wkurza i nie wiem co tu zawiniło. Bardzo czesto podzczas pracy tego bluraya z pendrivami(3 rozne sprawne) odtwarzacz razi prądem po dotknieciu obudowy... wie ktos co mozze byc powodem takiego zachowania? czy tani zwykly kabel hdmi moze dawac takie przebicia? sieciowo sprzet podpiety do listwy acar, nawet na szybie tv czuc niewielkie ladunki elektrosatyczne "jeżące" wlosy na rece wiec sądze ze to cos z polaczeniem tv-bluray czyli kabel hdmi z MM.
 

rilicek

New member
@sumik13
Jaką masz wersję firmware? Ja mam 1.13.
U mnie pliki MKV widzi zarówno na pendrivie FAT32 jak i na dysku 500GB NTFS.

Jak wkładam pendriva i dotknę nim obudowy gniazda USB to u mnie obraz zanika. Czy kopie prądem nie sprawdzałem. Może ten model tak ma i dlatego kosztuje tylko 300 PLN.
 

sumik13

New member
jak dla mnie nawet jak kosztuje 10 zl to nie ma prawa kopac, a kopie dosc mocno, bardzo nieporzyjemne to jest, przepiąłem kabel hdmi na inne gniazo do tv, zwykle bez jakiegos tam czegos zwrotnego, zobacze jak bedzie.
SW 1,27. aczkolwiek wyrazilem sie troche nieprecyzyjnie, pliki mkv sa widoczne ale nie jest w stanie ich odtworzyc.
 

rilicek

New member
Jeżeli chodzi o polskie znaki w plikach AVI , to trzeba za każdym razem przestawiać kodowanie znaków na tryb wschodnioeuropejski.
Oto jaką odpowiedź dostałem z Philipsa:
W odpowiedzi na Pana maila informuje, że opisane przez Pana objawy są cechą a nie wada urzadzenia.
W przypadku każdego urządzenia przy odtwarzaniu filmów AVI niezbędne jest przestawienie kodowania znaków.
 

Janeq

New member
Kupilem razem z 8605...
mkv z pendriva nie widzi.jeszcze bede kombinowal bo ktos napisal ze mozna odtwarzac. napisy polskie w txt bez problemu odtwarza, mozna wybrac grupe jezykowa w menu podczas ogladania filmu. hdd nie podpinałem. dvd bez zarzutu. rmvb jesli kogos interesuje to niestety nie udalo mi sie uruchomic. procz tego standardowo wmv, mpg, asf, jpg, mp3. ale nie wszystkie avi przeczytal. mialem bajke dla dziecka stuart malutki obie czesci i nie stety nie ruszyl. nie wiem dokladnie jak filmy byly zakodowane ale nie przeczytal mimo ze widzial na pendrivie.
Jedna rzecz mnie tylko wkurza i nie wiem co tu zawiniło. Bardzo czesto podzczas pracy tego bluraya z pendrivami(3 rozne sprawne) odtwarzacz razi prądem po dotknieciu obudowy... wie ktos co mozze byc powodem takiego zachowania? czy tani zwykly kabel hdmi moze dawac takie przebicia? sieciowo sprzet podpiety do listwy acar, nawet na szybie tv czuc niewielkie ladunki elektrosatyczne "jeżące" wlosy na rece wiec sądze ze to cos z polaczeniem tv-bluray czyli kabel hdmi z MM.
Witam!
Mój pierwszy post na forum HDTV.
Zakupiłem dzisiaj to cudo. Skusiłem się ceną w Euro Rtv Agd.
Szukałem czegoś co odtworzy dvix'y z napisami i VCD/SVCD z bajkami dla dziecka i będzie miało USB oraz HDMI (przyszłościowo, bo na razie brak LCD HD w rodzinie) z firmy godnej zaufania. Wbrew pozorom dość ciężko o odtwarzacz DVD w takiej konfiguracji - zastanawiałem się nad PIONEER DV-220V-K za 259.00 zł w ElectroWorld, a tu niespodzianka w Euro - dokładam 40 zł i mam BR.
Po otwrzoniu 3 dvixów stwierdzam: czyta napisy txt (w jednym przypadku nie poszły - muszę spróbować zmienić na srt). VCD również poszły. USB działa - rzeczywiście było małe przebicie jak je dopinałem.
Na początku się zmartwiłem, bo brak było polskich znaków mimo wyboru w ustawieniach odtwarzacza wszędzie gdzie się dało języka polskiego (POL). Ale jak już uruchomimy film wystarczy wejść w menu filmu i wybrać zestaw znaków środkowo-europejski (czy jakoś tak...).
Ciężko mi oceniać pozostałe funkcje, bo na razie nie mam na czym.
Czytał na zagranicznych stronach, że odtwarzacz jest dobry i nadaje się, aby zacząć swoją przygodę z BR... Tyle tak na szybko.
 

rilicek

New member
Z napisami może będzie lepiej:

Szanowny Kliencie,
otrzymalismy informację, że informatycy pracują nad aktualizacją która wyeliminuje ten problem, jednak nie jestem w stanie podać Panu terminu kiedy taki soft pojawi się na stronie Philips.
Jak tylko będzie to mozliwe na stronie Home - Royal Philips pojawi się informacja o takiej możliwości.
 

sumik13

New member
z tymi mkv to jest troche skomplikowana sprawa. Niektore czyta inne nie... Wszystko zalezy od rozdzielczosci obrazu filmu konkretnie. Mam mkv battlestar galactica w rozdzialce 1280x544 zajmujaca 3gb i powiem wam ze ten bluray sie zawiesza przy probie odtworzenia. lcd8605 jakim dysponuje przy takiej samej probie sie restartuje:D
wiec podobnie jak z niektorymi avi brripami- chodzi o rozdzielczosc, przy duzej lubi wyskoczyc komunikat - rozdzielczosc nie obslugiwana :p

ogolnie zadowolony jestem z bluraya, wart jest zakupu szczegolnie za 200 pln jakie na niego wydalem, tylko to cholerne kopanie pradem po skonczonej projekcji filmumnie dosc mocno wk****. jak hdd podlaczylem i po obejrzeniu filmu chcialem odlaczyc to tez mnie obudowa odtwarzacza (nie dysku) kopneła, standardowo.tylko czemu tak mocno i nieprzyjemnie :D
 

goocio

New member
Witam...
Ja również zakupiłem w/w w promocji euro - oczywiście pierwsze co wrzuciłem, nowy soft - i to może był błąd ponieważ próbowałem otwierać różne pliki mkv - bez powodzenia.
Niestety nie sprawdziłem ich działania przed upgradem :( Nie pomyślałem że mogłoby być gorzej ;) Podejrzewam, że może to być winą wersji softu ponieważ wiele osób pisze że mkv są odtwarzane...
Mój soft to obecnie 1.31 - pierwotnie zainstalowana była wersja 1.13.
Jeśli macie podobne doświadczenia to proszę podajcie wersję softu na której działa wam mkv w tym odtwarzaczu... Co do "kopania" - nie zauważyłem tego ani w przypadku pendrive ani dysku podpiętego do USB - odtwarzacz podłączony jest tylko z TV po HDMI. Czy jeśli jest tylko podłączony do sieci to też ten efekt występuje? (odłączone TV i ampli)...
pozdrawiam...Marek
 

sumik13

New member
sw mojego bluraya to 1,27 i tak jak napisalem wczesniej niektore mkv czyta a niektorych nie czyta, w zaleznosci od rozdzielczosci filmu jak to wynika z komunikatu wyswietlanego na tv. co do tego kopania to wystepuje ono wtedy kiedy bluray pracuje- odtwarza film po usb i tez dvd/cd.
kopnie raz po dotknieciu obudowy, nie razi caly czas.poprostu pobejrze film, chce odlaczyc pendriva/hdd lub wyciagnac plytke z napedu i przy dotknieciu obudowy odtwqarzacza nastepuje male porazenie ladunkiem, zapewne niegroznym ale malo przyjemnym. Troche jednak obawiam sie ze w ten sposob przedwczensie zywot moze zakonczyc pendrive czy hdd jaki jest wtedy do bluraya podpiety.
sprawdze czy efekt wystepuje podczas polaczenia bluraya przez te 3 kolorowe kable dolaczone z odtwarzaczem a nastepnie spr czy kopie kiedy odtwarzza film ale nie jest do tv w ogole podpięty. w zestawie mam lcd8605 i ten bluray , nie posiadam zadnych amplitunerow, kina domowego ani dekodera
 

goocio

New member
Witaj...
Dziękuję za odpowiedź - u mnie komunikat przy próbie otwarcia mkv to nieobsługiwany format pliku - więc to chyba nie jest związane z rozdzielczością mkv :( - dlatego podejrzewam blokadę na mkv wprowadzoną w nowszym sofcie.... po co ludzie mają narzekać że coś nie tak działa - skoro oficjalnie nie powinno działać :) Nie wiem tylko czy jest możliwość downgradu do niższej wersji dla sprawdzenia - na stronach jest tylko ostatni soft...
 

rilicek

New member
Witaj...
Dziękuję za odpowiedź - u mnie komunikat przy próbie otwarcia mkv to nieobsługiwany format pliku - więc to chyba nie jest związane z rozdzielczością mkv :( - dlatego podejrzewam blokadę na mkv wprowadzoną w nowszym sofcie.... po co ludzie mają narzekać że coś nie tak działa - skoro oficjalnie nie powinno działać :) Nie wiem tylko czy jest możliwość downgradu do niższej wersji dla sprawdzenia - na stronach jest tylko ostatni soft...
A próbowałeś zmienić nazwę pliku na AVI?
 

kuma85

New member
a jak wygląda sprawa z zdjęciami? Odtwarza jpg? Bo w opisie na ceneo i innych stronach nie ma o tym wzmianki. Po za tym w opiniach na ceneo nikt nawet nie wspomniał o "kopaniu" więc jak to z tym jest?
Ostatnie moje pytanie dotyczy USB a dokładniej to czy po podłączeniu pod USB antenki WiFi będę cieszył się internetem w TV? I czy muszę mieć do tego specjalny adapter philipsa czy wystarczy antena WiFi bez firmowa od kompa?
 

goocio

New member
Pliki mkv jednak czyta do 720p... Czasami zdarzają się wyjątki jednak :)
jpg-i otwiera nawet z podkładem muzycznym... Co do kopania jak pisałem mój nie kopie - może jakaś partia? Internetu w TV nie uświadczysz - możesz podpiąć kablem LAN i korzystać z zawartości dodatkowej pobieranej dla dysków BDLive (musisz mieć podłączony pendrive przynajmniej 1 GB służący jako pamięć tymczasowa). Ponadto można wtedy upgrade robić bezpośrednio z sieci....
 

kuma85

New member
w moim rejonie ten model najtaniej można kupić w Euro RTV AGD Rumia i Gdynia Witomino za 349zł.
A powiedzcie mi jeszcze jaka jest różnica między 3100 a philips BDP 2700/12 bo jakiś znaczących nie zauważyłem. Można go kupić w Auchan Rumia za 319zł dla porównania na ceneo najtańszy za 397zł
 
Do góry