Philips bdp 5100

myszek007

New member
no i w końcu mam :smile:
Jak dla mnie jest idealny, narazie wszystko co do niego wrzuciłem śmiga pięknie, DLNA bez zarzutu, żadnych ścinek przy oglądaniu filmów narazie puszczałem filmy 720p ale niedługo sprawdze 1080.
I nie wiem co więcej napisać ;p Jak będziecie mieć jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.
 

GrzegorzK78

New member
Chciałem się tylko zapytać czy ten odtwarzacz Philips BDP 5100/12 czyta Ci napisy w formacie .txt?
Ewentualnie jaki inny odtwarzacz blue-ray czyta napisy .txt ? Czy tylko pozostaje konwertowanie na .srt?
 

GrzegorzK78

New member
Dzięki za info. Rozumiem, że plik z napisami (.txt) przy twojej próbie odczytu z pena nazywał się tak samo jak plik z filmem (ta sama ilość znaków) i mimo to nie poszedł?
Pisałem do Philipsa i napisali, że podobno model BDP7500 i BDP9500 odtwarza na tą chwilę format .txt. Do modelu 5100 ma wyjść jakiś nowy soft, który podobno doda format .txt do niego. Ale kiedy nie wiadomo. Również nowość BDP8000 ma odtwarzać napisy .txt
 

antonik

New member
Czy mógłbyś mi odpowiedzieć w jakiej formie wyświetla napisy zewnętrzne? Czy są z tłem czy też nie? Miałem złe doświadczenia z DVDR-3450 Philipsa i stąd moje pytania. Gdybyś miał możliwość umieszczenia screen'a podczas wyświetlania napisów, byłbym wdzięczny.
 

slowek

New member
system plików

Witam.
Czy ktoś z posiadaczy mógłby powiedzieć, czy odtwarzacz radzi sobie z penami (dyskami usb 2,5") sformatowanymi w NTFS?
Pozdrawiam
 

min

New member
WiFi tylko przez WUB1110 ?

tak odtwarza:) i napisy txt bez polskich znakow
Może podczas odtwarzania należy z menu wybrać kodowanie wschodnioeuropejskie - tak jest w BDP3100 - normalnie w menu tego nie ma tylko podczas odtwarzania.

Ja mam natomiast inne pytanie: czy żeby działało WiFi przez adapter USB to trzeba kupić ten WUB1110 czy można jakiejś innej firmy bo ten philipsa strasznie drogi. To jeest zwykła karta WiFi czy coś dedykowanego?
 
Ostatnia edycja:

min

New member
Kurcze, kupiłem ten odtwarzacz z powodu DLNA ale za chiny nie mogę odtworzyć w ten sposób napisów. Z pendrive czy dysku mogę wczytać napisy a z serwera DLNA nie. Może ktoś poleci jakiś sprawdzony serwer DLNA, który pozwoli mi na tym odtwarzaczu wyświetlić razem z filmem napisy?
 

min

New member
No tak, nie ma i nie będzie możliwości odtwarzania przez DLNA napisów. Chyba, że napisy będą "wgrane" w plik wideo.
Taką odpowiedź otrzymałem z Philipsa.
 

strusic

New member
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Mam odtwarzacz BDP 5180, a z nim pełno problemów. Nie chce mi odtwarzać większości plików mkv. Czy to z DLNA, pendrive/dysku usb czy z płyty. Ostatnio miałem sytuację, że odpaliłem Resident Evil 3 w x264 720p z płyty i działał, teraz chciałem włączyć ponownie i wyskakuje Nieobsługiwany format wideo. O co chodzi? Mam teraz tak z każdym plikiem mkv oprócz Epoki 3 w sbs 3d. Jakieś pomysły? Wgrany soft 1.54.
 

min

New member
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Mam odtwarzacz BDP 5180, a z nim pełno problemów. Nie chce mi odtwarzać większości plików mkv. Czy to z DLNA, pendrive/dysku usb czy z płyty. Ostatnio miałem sytuację, że odpaliłem Resident Evil 3 w x264 720p z płyty i działał, teraz chciałem włączyć ponownie i wyskakuje Nieobsługiwany format wideo. O co chodzi? Mam teraz tak z każdym plikiem mkv oprócz Epoki 3 w sbs 3d. Jakieś pomysły? Wgrany soft 1.54.
Lepiej jednak załóż nowy wątek bo tutaj zaglądają raczej ludzie, którzy interesują się BDP5100.
Ja mam taki z softem 1.53 i wszystko śmiga aż miło. No może poza napisami w osobnym pliku przez DLNA.
 

axelife

New member
Koledzy,

Pytanie do posiadaczy: Czy ten odtwarzacz ma opcje losowego odtwarzania mp3? Jakies dodatkowe opcje typu losowo folder lub losowo całość?
Moj 2 letni odwtarzacz DVD Philipsa niestety nie ma opcji "shuffle".

z gory dzieki za pomoc. Generalnie waham sie pomiedzy tym wlasnie philipsem a LG BD550.
Glownie zalezy mi na mkv z dts, oraz losowym odtwarzaniu mp3.

pozdrawiam,
 

min

New member
Koledzy,

Pytanie do posiadaczy: Czy ten odtwarzacz ma opcje losowego odtwarzania mp3? Jakies dodatkowe opcje typu losowo folder lub losowo całość?
Moj 2 letni odwtarzacz DVD Philipsa niestety nie ma opcji "shuffle".

z gory dzieki za pomoc. Generalnie waham sie pomiedzy tym wlasnie philipsem a LG BD550.
Glownie zalezy mi na mkv z dts, oraz losowym odtwarzaniu mp3.

pozdrawiam,

Witaj,
podczas odtwarzania utworu MP3 można nacisnąć przycisk "options" i on przełącza funkcje: powtarzanie jednego utworu, powtarzanie folderu, odtwarzanie losowe (shuffle).

Funkcje te działają tylko w obrębie jednego folderu. Niestety nie udało mi się włączyć odtwarzania tak aby odtwarzał wszystko co jest na pendrive tylko trzeba wejść do folderu i odtworzyć najpierw jakiś plik mp3.

Oglądałem oba modele i LG przy Philipsie wydał mi się bardzo plastikowy ale to tylko moje odczucie.
 

mzks

New member
polskie znaki w 5100

Może podczas odtwarzania należy z menu wybrać kodowanie wschodnioeuropejskie - tak jest w BDP3100 - normalnie w menu tego nie ma tylko podczas odtwarzania.

Ja mam natomiast inne pytanie: czy żeby działało WiFi przez adapter USB to trzeba kupić ten WUB1110 czy można jakiejś innej firmy bo ten philipsa strasznie drogi. To jeest zwykła karta WiFi czy coś dedykowanego?


Czy ktoś poradził sobie z wyświetlaniem polskich znaków? (SW 1.53)
 
Do góry