czy warty zakupu Philips 40PFL5605?

WuMike

New member
Bez reklam
Nie miazdzy, bez przesady. Najwieksza roznica moze byc w glebokosci czerni - tutaj Sharpy 700, a w szczegolnosci 705 sa naprawde w czolowce.
 

reedzio

New member
Dla mnie model 40 calowy wyświetla obraz z bardzo słabą jakością. Stał obok samsunga c 6000 czyli technicznie takim samym telewizorem (LED, 100 Hz) z różnicą podświetlenia matrycy. Muszę niestety z przykrością stwierdzić iż samsung wyświetlał o wiele lepiej te same obrazy. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale jednak gdybym kupował z tej klasy telewizor to wolał bym dołożyć 500 zł i kupić Samsunga mimo wielu jego wad.

Co do philipsa to cena jest najbardziej konkurencyjna do innych telewizorów. Będzie bardzo ciężko przebić tą cenę wiec ten telewizorek będzie sie cieszył bardzo dużym zainteresowaniem.

Na marginesie zaznaczę że 32 calowy model jest bardzo dobry i ma bardzo dobrą cenę.;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy modele które porównywałeś były skalibrowane ?
Jeśli tak to czym ?
Jak były podłączone ?
Jaki był sygnał ?
Czym podłączony ?
 

evolv

Member
Dla mnie model 40 calowy wyświetla obraz z bardzo słabą jakością.
Zgadzam się w 100%. Jakikolwiek 50 Hz TV zarówno na analogu na antenie zbiorczej, jak i na blu-rayu wypadł lepiej od niego - co ciekawe wg mnie seria 3605 jest chyba nawet lepsza. Co innego seria 7605, która wg mnie jest godna polecenia ale seria 5605 to totalne nieporozumienie. 32 calowy też jest wg mnie tragiczny. Co do samunga to porównaj go sobie z Philipsem 7605 a zobaczysz jak blado wypadnie Samsung z kolei.
 

danch

New member
Zgadzam się w 100%. Jakikolwiek 50 Hz TV zarówno na analogu na antenie zbiorczej, jak i na blu-rayu wypadł lepiej od niego - co ciekawe wg mnie seria 3605 jest chyba nawet lepsza. Co innego seria 7605, która wg mnie jest godna polecenia ale seria 5605 to totalne nieporozumienie. 32 calowy też jest wg mnie tragiczny. Co do samunga to porównaj go sobie z Philipsem 7605 a zobaczysz jak blado wypadnie Samsung z kolei.

Czym wg ciebie rozni sie seria 5605 od 7605 ? Taki sam procesor, troche wiecej wejsc (hdmi+1, scrat+1, sieciowe plus kart SD, bo to wymagane do dlan), matryce maja takie same Sharpa.

Wiec nie rozumiem na czy ma polegac ta super roznica w jakosci obrazu ? Jesli swoje oceny opierasz na tym co widziales w sklepie na wystawce, to moze chociaz wroc tam popros o pilota do 5605 i 7605 i porownaj ustawienia. Menu maja w zasadzie identyczne.
 

spark33

New member
No bez przesady
Różnic pomiędzy 7605 a 5605 jest sporo - poczynając od podświetlenia matrycy /które teoretycznie powinno stawiać wyżej 5605/ do procesora 5605- pixel plus HD 7605 - pixel precise HD. A czym faktycznie wie tylko producent.

Bawiłem się pilotem , co prawda w sklepie i niestety podzielam w pełni opinię co do kiepskiej jakości obrazu na 5605. Sygnał nie był najlepszej jakości ale na takim wszystko gra podobnie, dopiero na słabszym widać jak sprzęt sobie radzi a ten niestety w moim odczuciu odstawał od pozostałych z podobnej półki cenowej.
 

evolv

Member
Czym wg ciebie rozni sie seria 5605 od 7605 ? Taki sam procesor, troche wiecej wejsc (hdmi+1, scrat+1, sieciowe plus kart SD, bo to wymagane do dlan), matryce maja takie same Sharpa.

Wiec nie rozumiem na czy ma polegac ta super roznica w jakosci obrazu ? Jesli swoje oceny opierasz na tym co widziales w sklepie na wystawce, to moze chociaz wroc tam popros o pilota do 5605 i 7605 i porownaj ustawienia. Menu maja w zasadzie identyczne.

Jak już wcześniej wspomniano procesory są inne. To po pierwsze. Co do matryc - nie jestem pewien na 100% ale model 5605 najprawdopodobniej nie ma matrycy Sharpa - tak jak w przypadku Samsunga gdzie matryce Samsunga są dopiero od serii 6 i to nie wszystkie ponoć, jak i w przypadku Sony gdzie matryce Samsunga lub Sharpa też są tylko w wyższych seriach tak i w tym przypadku wątpię aby to była matryca Sharpa.
Ponadto z tego co wiem 5605 ma 10 bitowy panel a 7605 14 bitowy.
Co do porównywania oba TV była na identycznych ustawieniach i próbowałem sam jakoś polepszyć jakość w 5605 ale bezskutecznie. Porównywałem zarówno na sygnale SD jak i HD oraz Full HD. Na SD dużej różnicy widać nie było. Ale HD i Full HD - miażdżąca różnica. 5605 niesamowicie strasznie wypadł nawet w przypadku Sharpa DH66 czy Samsunga B550.
Nie osądzaj ludzi bez wiedzy na ich temat bo wierz lub nie ale w różnych sklepach na porównywaniu tych dwóch modeli spędziłem jakieś dobre kilka godzin.
I z czystym sumieniem mogę polecić 7605 ale niestety tego samego nie powiem o 5605 - chyba że PHILIPS coś w nim kiedyś zmieni.
 

danch

New member
Jak już wcześniej wspomniano procesory są inne. To po pierwsze. Co do matryc - nie jestem pewien na 100% ale model 5605 najprawdopodobniej nie ma matrycy Sharpa - tak jak w przypadku Samsunga gdzie matryce Samsunga są dopiero od serii 6 i to nie wszystkie ponoć, jak i w przypadku Sony gdzie matryce Samsunga lub Sharpa też są tylko w wyższych seriach tak i w tym przypadku wątpię aby to była matryca Sharpa.
Ponadto z tego co wiem 5605 ma 10 bitowy panel a 7605 14 bitowy.

1. Procesory sa identyczne, plyta glowna 7605 ma 256MB pamieci wiecej (pewnie na obsluge Dlna) i wlutowane SCART, hdmi i czytnik kartd sd. Plyta od 5605 ma w tych miejscach punktu lutowania, ale gdbym pocial obudowe, to pewnie dodatkowe hdmi bym sobie wlutowal ;-).

Matryca w 46'' 5605 to dokladnie: Sharp D3GA23 46''. numerek 236, jest to 8bitwe UVA2 sharpa.
Nie wiem jak w modelu 7605 takiego nie posiadam, ale jak ktos ma to, 0, 6, 2, 5, 9, 6 pozniej klawisz ok i w menu serwisowym jedziemy na option->display i mozna sobie sprawdzic.

Nie slyszalem o LCD z matrycami 14bitowymi, 10bitowe maja najwyzsze modele, takie pod 10k zl, czyli np. philipsy 9xx5.

BTW nie myl wiedzy z Twoimi subiektywnymi odczuciami, to co napisales o procesorach, matrycach i bitach nie ma nic wspolnego z wiedza, bo to najzwyklejsza nieprawda. Wierze, ze testowales oba telewizory dlugo w sklepie, ale ja od poczatku nie chcialem dyskutowac z czyims subiektywnym odczuciem co do jakosc, zadam wiec pytanie jeszcze raz.
Czym lepiej swieci 7605 skoro w srodku ma w zasadzie to samo co 5605 ?
 

danch

New member
Jest juz test modelu 7605, jak ktos sobie porowna z testem 5605, to drozszy model wcale nie wypada lepiej. Szczegolnie nie wypada lepiej pod wzgledem jakosci obrazu.
Dlatego dalej pytam, czy 7605 swieci lepiej od 5605, chyba netem i ambilightem.
 

evolv

Member
1. Procesory sa identyczne, plyta glowna 7605 ma 256MB pamieci wiecej (pewnie na obsluge Dlna) i wlutowane SCART, hdmi i czytnik kartd sd. Plyta od 5605 ma w tych miejscach punktu lutowania, ale gdbym pocial obudowe, to pewnie dodatkowe hdmi bym sobie wlutowal ;-).

Matryca w 46'' 5605 to dokladnie: Sharp D3GA23 46''. numerek 236, jest to 8bitwe UVA2 sharpa.
Nie wiem jak w modelu 7605 takiego nie posiadam, ale jak ktos ma to, 0, 6, 2, 5, 9, 6 pozniej klawisz ok i w menu serwisowym jedziemy na option->display i mozna sobie sprawdzic.

Nie slyszalem o LCD z matrycami 14bitowymi, 10bitowe maja najwyzsze modele, takie pod 10k zl, czyli np. philipsy 9xx5.

BTW nie myl wiedzy z Twoimi subiektywnymi odczuciami, to co napisales o procesorach, matrycach i bitach nie ma nic wspolnego z wiedza, bo to najzwyklejsza nieprawda. Wierze, ze testowales oba telewizory dlugo w sklepie, ale ja od poczatku nie chcialem dyskutowac z czyims subiektywnym odczuciem co do jakosc, zadam wiec pytanie jeszcze raz.
Czym lepiej swieci 7605 skoro w srodku ma w zasadzie to samo co 5605 ?

Wg mnie 256mb to jednak jest różnica - poza tym Philips nie podaje czym różnią się te dwa procesory prócz pamięci.

Co do matryc to faktycznie w katalogu jest mylna informacja bo nie chodzi o matrycę tylko o przetwornik obrazu - w 7605 jest 14 bitowy a w 8605 17 bitowy.

A czym lepiej świeci - przede wszystkim przejścia tonalne w modelu 5605 są masakryczne. Ponadto oprócz ogólnie gorszej jakości obrazu wg mnie błędem było umieszczenie głośników z tyłu TV - jeżeli nie jest TV blisko ściany to dźwięk najzwyczajniej dudni;/
 
Ostatnia edycja:

danch

New member
Wg mnie 256mb to jednak jest różnica - poza tym Philips nie podaje czym różnią się te dwa procesory prócz pamięci.

Co do matryc to faktycznie w katalogu jest mylna informacja bo nie chodzi o matrycę tylko o przetwornik obrazu - w 7605 jest 14 bitowy a w 8605 17 bitowy.

A czym lepiej świeci - przede wszystkim przejścia tonalne w modelu 5605 są masakryczne. Ponadto oprócz ogólnie gorszej jakości obrazu wg mnie błędem było umieszczenie głośników z tyłu TV - jeżeli nie jest TV blisko ściany to dźwięk najzwyczajniej dudni;/

Pamieci wiecej jak pisalem pewnie pod dlan i widgety, te przetwornik to jest lepszy marketing, po co 14 bit skoro matryca 8bit, chyba ze te bity odzwierciedlaja moc obliczeniowa.
Tak jak pisalem wczesniej, 5605 i 7605 maja takie same procesory, a dokladnie PNX8550x (TV550) Trident, model 7605 ma dodatkowo koprocesor PNX5120 Trident.
Modele 8xxx i 9xxx maja dwa takie koprocesory bo musza tak naprawde generowac obraz na jakby dwie matryce (3D).
Czyli nie do konca mialem racje, 7605 ma faktycznie wieksza moc obliczeniowa. Co do jakosci obrazu to dwa posty wyzej sa linki do testow 5605 i 7605 na avforums i przyznam szczerze ze lepsze oceny ma 5605, konkludujac 5605 ma te same wady co 7605 (czern i brak dobrego CMS) ale ma lepsze i bardziej jednolite podswietlanie.
 

danch

New member
Jeszcze pare uwag odnosnie 5605 i jego jakosci obrazu. Kolega evolv pisze o masakrytycznych przejsciach tonalnych. Sciagnalem wczoraj sobie taki prosty zestaw plansz testowych z flatpanelhd.com, tam tez jest test 5605 i wiec od razu podpatrzylem nastawy kalibracji:

Contrast 45
Brightness: 50
Colour: 50
Sharpness: 0
Noise reduction: Off
HD Natural Motion On
100 Hz Clear LCD On / Off
Advanced sharpness Off
Dynamic Contrast Off
Dynamic backlight Off
MPEG artifact-reduction Off
Colour management Off
Gamma 4
Light sensor Off
Tint Custom
• White point red: 110
• White point green: 89
• White point Blue: 60

Sprawdzilem sobie wszystkie mozliwe gradienty (czarny-bialy, czarny-niebieski, czarny-czerwony,czarny-zielony) i na moje ok jest dobrze. Nie ma zadnych schodkow, plackow i innych objawow "maskarytycznych" przejsc tonalnych.
Jesli ktos ma dostep do obu modeli (5605 i 7605) to po ustawieniu powyzszych parametrow moglby porownac jakosc obrazu oby TV.
 

slawulu

New member
To prawda schodków niema ale też ostrość spada no i kontrast taki blady lepiej ustawić ostrość na 6 a poprawę MPG na max i będzie to samo z lepszą ostrością a tak wszystkie opcje poprawy obrazu wyłączone, przejścia tonalne rzeczywiście jest problem trzeba wszystko chyba jakoś uśrednić bo ustawiając i zyskując coś tracimy inny parametr takie są moje odczucia.
 

danch

New member
To prawda schodków niema ale też ostrość spada no i kontrast taki blady lepiej ustawić ostrość na 6 a poprawę MPG na max i będzie to samo z lepszą ostrością a tak wszystkie opcje poprawy obrazu wyłączone, przejścia tonalne rzeczywiście jest problem trzeba wszystko chyba jakoś uśrednić bo ustawiając i zyskując coś tracimy inny parametr takie są moje odczucia.

Co dokladnie jest nie tak z tymi przejciami ? Patrze i wygladaja ok, nie ma bandingu, ladne plynne widmo.
 

sumek3

New member
Panowie chce kupic tv 46 cali bardzo ciekawa ofeta jest wlasnie philips bo mad full led i jest w kozystnej cenie ok 3600zl. Prosze o rade czy warto go kupic czy lypiej cos innego w tej cenie jesli cos innego to co?? Plazme?? Lcd?
 

jarjar82

New member
Panowie ....przekopałem sporo stron forów w celu przeczytania jakiś konkretnych opinii o 40PFL5605H. Jedyne na jakie sie natknąłem to skargi na b słaby dźwięk ...wręcz porównywalny do mono :/ wczoraj zadecydowałem ze wybór padnie na samsunga 40c650 .....

Kontrolnie zapytam Was czy popieracie taki wybór ?? :)
 
Do góry