Tryb 21:9 w Philips 7500

Czy ktoś może mi powiedzieć jak działa tryb 21:9 w Philipsie 7500? Tzn. jak wyświetla się obraz na telewizorze 16:9 po włączeniu 21:9 podczas oglądania filmu odpowiednio 16:9 i 21:9???

Pytam bo posiadam ekran 21:9 i projektor 16:9, a źródłem jest pc i ps3. Na pc mam cały czas zoom na full i dopasowaną rodzielczość do ekranu więc nie musze się bawić zoom'em przy różnych formatach filmu tylko, że pc za słaby na full HD. Z kolei przy ps3 muszę zoomować bawić się w przerabianie mkv i przy filmach z napisami mam napisy poza ekranem dlatego szukam jakieś alternatywy.
Czyli
-musi czytać mkv full HD
-odtwarzanie z dysków i sieci może być fat
-musi napisy wyświetlać na obrazie przy filmach 21:9
-obsługa formatów HD audio bitstream
-dobry obraz i dźwiek
-obsługa blu-ray

Co najlepiej wybrać pc. bluray czy jakis hdd player??
Budżet ok. 1000zł brutto dla hdd player i bluray i ok 1200zł netto dla pc
 

jaskol

New member
BDP7500 -formaty

Nie wiem jak z trybem 21:9, w którym pojawia sie coraz wiecej Blue-Ray

natomiast dostałem potwierdzenie z Philipsa - obsługiwane formaty BDP7500 S2/B2:
H.264, VC-1, MPEG2, XviD, DivX PlusHD, AVCHD, WMV, MKV

Natomiast możliwości BDP7500 SL/BL:
H.264, VC-1, MPEG2, XviD, DivX Ultra, AVCHD, WMV

Dodatkowo aktualizacja nie wprowadzi zmian w urządzeniu SL/BL tak by dorównać modelowi S2/B2.
Szkoda :-(
 

pkomp

New member
21:9 jesli tak nagrany jest film to tak się wyświetli - alevwszystko inne by zająć cały ekran zostanie obcięte(z góry i z dołu) i nie ma mozliwości by było inaczej
taki format do domu to zwykła pomyłka bo ani to wygodne ani to pojemne - w kinie owszem zupełnie co innego ale tylko w kinie
no może by się sprawdzał jako wycinek walca o kącie powiedzmy 130 stopni
 

Fatal1ty

New member
21:9 w philipsie to bardzo dobra rzecz, otóż pozwala on na przeniesienie napisów w inne (jakie się chce) miejsce, i tak majac nawet TV 16:9 mozna ustawić tryb 21.9 i po prostu zyskuje się możliwość przenoszenia napisów (np. które są na filmie a chce się je obniżyć), sam formiat pozostaje bez zmian.
 

lipton90

New member
witam zastanawiam sie nad kupnem philips BDP7500BL/sl
mam pytanie czy czyta pliki mkv oraz divix hd ostatnio wyszedł nowy soft może ktoś wgrał i napisze czy coś zmieniło sie z czytaniem tych formatów bo wiem ze srelia bdp 7500 s2/b2 czyta to bez problemu
 

fazer58

Member
Bez reklam
witam zastanawiam sie nad kupnem philips BDP7500BL/sl
mam pytanie czy czyta pliki mkv oraz divix hd ostatnio wyszedł nowy soft może ktoś wgrał i napisze czy coś zmieniło sie z czytaniem tych formatów bo wiem ze srelia bdp 7500 s2/b2 czyta to bez problemu

Lepiej może na razie się wstrzymaj,ponieważ po wgraniu najnowszego softu (a może nawet poprzedniego z obsługą 3D) dzieją się różne dziwne rzeczy. A to nie obsługuje MKV profil 5.1,a chodziło wszystko super,a to potrafi się zawiesić,brak reakcji na przyciski,dopiero odłączenie od prądu i ponowne włączenie przywraca wszystkie funkcje.Zdaje się dźwięk w formacie WMV przestał być obsługiwany.A najdziwniejsze jest to,że format 21:9 w ogóle zniknął z menu odtwarzacza!!! Mowa o modelu BDP 7500 S2. Czekamy teraz na działania fachowców z Philipsa i nowy soft.
 

lipton90

New member
witam dziś dostałem informacje od firmy Philips :W odpowiedzi na Pana zapytanie pragniemy poinformować, iż nagrywarka
będzie czytać wymienione przez Pana formaty tj. MKV oraz divX HD

a mianowicie zapytałem sie czy Philips BDP7500 SL/BL czyta piliki w formacie mkv i divix hd< wiec sam nie wiem jak jest juz z tym bo jedni mowia ze nie daje sobie rady inny ze tak.
Proszę o jakieś wyjaśnienie
 

jaskol

New member
Lepiej może na razie się wstrzymaj,ponieważ po wgraniu najnowszego softu (a może nawet poprzedniego z obsługą 3D) dzieją się różne dziwne rzeczy. ...
Mowa o modelu BDP 7500 S2. Czekamy teraz na działania fachowców z Philipsa i nowy soft.

Czy nowsze wersje softu poprawiły błedy ?

Czy BDP 7500 S2 obsługuje dyski w NTFS ?
 

Pielgrzym

New member
Lepiej może na razie się wstrzymaj,ponieważ po wgraniu najnowszego softu (a może nawet poprzedniego z obsługą 3D) dzieją się różne dziwne rzeczy. A to nie obsługuje MKV profil 5.1,a chodziło wszystko super,a to potrafi się zawiesić,brak reakcji na przyciski,dopiero odłączenie od prądu i ponowne włączenie przywraca wszystkie funkcje.Zdaje się dźwięk w formacie WMV przestał być obsługiwany.A najdziwniejsze jest to,że format 21:9 w ogóle zniknął z menu odtwarzacza!!! Mowa o modelu BDP 7500 S2. Czekamy teraz na działania fachowców z Philipsa i nowy soft.

Potwierdzam, po wgraniu najnowszego softu potrafi się zawiesić. Np. podczas uruchamiania NetTV.
Format 21:9 rzeczywiście zniknął z menu !!!
Wie ktoś coś może szerzej na te temat ?

Ps. Może ktoś wie jak przywrócić oryginalny soft ?
 

Pielgrzym

New member
Nowe wieści.

Po wgraniu nowego softu v1.56 ( przez sieć odtwarzacz widzi tylko 1.53 ) większość problemów znikło.
Nie uświadczyłem do tej pory żadnej zwiechy, wszystko chodzi tak jak powinno, czyta mi płyty których wcześniej nie chciał.

A teraz coś na temat zniknięcia formatu 21:9 z menu.
Z oficjalnych informacji philipsa wynika, iż jest to celowe i w pełni świadome.
21:9 w menu, miały tylko odtwarzacze produkowane w 2010r. Wszystkie z 2011 nie mają już tego w menu. Kompletnie nie rozumiem tego zagrania ale takie są realia.

Czy nowsze wersje softu poprawiły błedy ?

Czy BDP 7500 S2 obsługuje dyski w NTFS ?

Obsługuje. Mam i korzystam.
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Jestem bardzo zadowolony z tego odtwarzacza ale nie chce mi tej nowej wersji pobrać przez sieć czytam że Tobie również. Wiesz może co wnosi nowa wersja 1,56 ?
 

Pielgrzym

New member
Tak, to normalne. Trzeba nagrać na PENA i zrobić aktualizację. ( pamiętaj tylko żeby w środku nie było płyty bo go uwalisz ! )
Dokładnie nie wiem co wnosi, ale wiem że w stosunku do 1.53 poprawia sporo niedogodności.

Oficjalne poprawki:

o Volume setting problem for multi-channel analog audio output (via Setup > Speaker Setup menu).
o Audio distortion found on the certain audio CD‟s when played back with Neo6 mode.
o Stuttering video when playing certain AVCHD discs.
o After power on/off, last memory can‟t be remembered.
o FLLA MTD600 failure (ie, failure to support BD format of R1, R2, R3, RE2, RE3)



Z tych co ja zauważyłem to :

1. Odtwarzanie płyt blu-ray, których do tej pory nie odtwarzał.
2. Dodana obsługa nowych rodzajów BD-R/DL
3. Nie zawiesza mi się już np. podczas wchodzenia do NetTV i w paru innych sytuacjach.


Ps. Ja również jestem bardzo zadowolony. Świetny sprzęt. Kupiłem nowy za 400 zł :p
 

damian820927

New member
Bez reklam
ja również za 399zł na iBood ;) jestem bardzo zadowolony, ale ja nie zauważyłem niedogodności o których piszesz mi czyta wszystkie płytki BD oryginały i te nagrane na żadnej nawet się nie zająkną. I ani razu nie zawiesił mi się na tym obecnym sofcie 1.53. Rozumiem, że wgrałeś ten soft ze stronki Pchilips UK ?
 

przemo13

New member
Kupiłem i działał profile 5.1. Ale po podłączeniu neta podgrałem soft 1.60 i przestało działać.
Ma może ktoś stare firmawe na którym działa ten profil?
Ewentualnie gdzie pobrać, bo na stronie philipsa nie potrafię znaleźć.
 

damian820927

New member
Bez reklam
ja chyba mam stary soft 1.56 w pliku nie wiem ile wazy jak dam rade moge Ci go przeslac na maila jesli przejdzie, ale nie wiem czy bedziesz mogl wgrac nizszy soft przeslij mi e-mail na prv jak przyjade z weekendu to sprawdze ile mb ma plik.
 
Do góry