Ambilight - jak to jest?

DaRcO

Banned
jurasko jak to możliwe że masz tylko 5 szt? Masz ten sam model co ja i w nim jest 10 szt na bok. Może 5 tylko świeci, bo masz np. ustawiony tryb ambilight na łagodny?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale jednak najlepiej to wyglada jak jest spectra3 przynajmniej jak dla mnie jak sie oglada filmiki w necie.
lolek
 

zaki79

New member
Mam pytanko do kolegów wypowiadających się wcześniej na temat funkcji Ambilight. Kupuję w tym tygodniu Philipsa 47PFL6067 i chciałbym zapytać jaki uchwyt będzie do niego optymalny? Boję się, że zbyt płaski może "zdusić" efekty świetlne tego modelu. Jest jakaś optymalna odległość od ściany? 10cm? Są takie uchwyty?

Ps. nie zależy mi na możliwości obrotu TV.

Czy taki uchwyt, o maksymalnej odległości od ściany 75mm, dobrze się sprawdzi?

http://www.oleole.pl/uchwyty-do-telewizorow/arkas-dl-s-64.bhtml
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja zastosowałem dystanse dane w zestawie do wieszaka i mam teraz tv na 10cm od ściany :). Najlepszy efekt jest tak 20cm od ściany ale ty juz nie prezentuje się tak fajnie hehe
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na początku miałem tak na 6 cm , na 10cm zdecydowanie lepszy efekt i tv się dobrze na ścianie prezentuje
 

zaki79

New member
Jak wiesz lepiej, to po co pytasz? Instrukcja mówi wyraźnie, 25cm.

W instrukcji jest napisane wyraźnie, że do 25cm (jeśli już chcesz być taki dokładny).
Poza tym, póki TV stoi na stopce, odległość ta może i jest dobra, ale już po zawieszeniu telewizora, a o tym wczesniej pisaliśmy, wyglądałoby to fatalnie.
 

Tika

New member
Bez reklam
u mnie tv stoi na stopce jakieś 16cm od ściany i efekt jest bardzo dobry, jak tv stał kilka cm dalej od ściany to efekt był gorszy
 

pitpol

New member
Witam

U mnie w modelu 46pfl7007k w ustawieniach telewizora->ustawienia ogólne->umieszczenie telewizora sa dwie opcje montaż na ścianie i na podstawie telewizora i przy montażu na ścianie ambilight świeci słabiej przy tych samych ustawieniach. Prawdopodobnie chodzi o odległość na podstawie jest większa odległość od ściany i mocniej diody świecą. Ja osobiście mam telewizor powieszony na orginalnym wieszaku z kompletu odległość 9cm od ściany , kombinując sobie w ustawieniach jasności i dynamiki ambilight koloru ściany i sposobu montażu telewizora można uzyskać zadowalający efekt.

Pozdr
 

maniek530

Banned
Ja mam tv 16cm od ściany i jest bardzo dobrze - ustawione mam że stoi na podstawce ale w rzeczywistości wisi on na maszcie połaczonym ze stolikiem - taki stolik kiedys kupilem i jest bardzo funkconalny - tv wisi a mozna go przemieszczac razem ze stolikiem.Rzeczywiscie przy ustawieniu iz tv stoi ambilight swieci mocniej niz ust. ze wisi na scianie.
 

tomek242

New member
W instrukcji jest napisane wyraźnie, że do 25cm (jeśli już chcesz być taki dokładny).
Poza tym, póki TV stoi na stopce, odległość ta może i jest dobra, ale już po zawieszeniu telewizora, a o tym wczesniej pisaliśmy, wyglądałoby to fatalnie.
Jestem dokładny, dlatego tak napisałem. W mojej instrukcji na stronie 23, jest napisane:
"Aby uzyskać najlepszy efekt oświe
tlenia Ambilight, należy ustawić telewizor w odległości 25 cm od ściany"
Amen

 
Do góry