Nowa seria 8 (8404H)

VJay

New member
Dzisiaj przetestowalem 32pfl8404 w zwiazku z uruchomieniem tvp1hd i tvp2hd i obsluga e-ac3. Na szczescie tv obsluguje dolby digital plus, ale brak normalnego epg dla dvb-t tylko guide z internetu to kompletna porazka philipsa.
 

morpion

New member
Akurat EPG na DVB-T w TV z serii 8 działa prawidłowo i nie jest to porażka Philipsa.
Kolejno naciskamy Domek -Konfiguracja - Instalacja- Preferencje-Przewodnik telewizyjny i mamy do wyboru od sieci i od nadawcy. Po zaznaczeniu od nadawcy mamy EPG :)
Na moim PFL 8654 działa sądzę ,że na innych bliźniaczych modelach jest tak samo .
Jak tak ustawimy TV to pod przyciskiem na pilocie GUIDE pojawia się lista programów wyszukanych przez TV wraz z opisami na 7 dni . U mnie po włączeniu TV czas wczytywania danych z każdego MUX ok kilka sekund i należy wejść na kilka programów z rożnych MUX-ów aby mieć pełny przewodnik. Odbieram 3 MUX-y z Chorągwicy.
Co do ich jakości /kompletności szczególnie na kanałach TVP mógłbym dyskutować ale to nie wina Philipsa tylko TVP.
 

VJay

New member
Instrukcję od tv studiowałem już dawno temu i owszem tam można sobie zobaczyć opcje: Konfiguracja - Instalacja - Preferencje - Przewodnik telewizyjny. I tutaj zaznaczam dla posiadaczy 32PFL8404 pozostaje jedynie popatrzeć na instrukcję obsługi i pomarzyć o tej opcji ponieważ ten TV nie posiada w podmenu Preferencje opcji Przewodnik telewizyjny i jest to kicha ładna. Brak wsparcia od sierpnia 2010, to blisko 2 lata będzie i pewnie już nic się nie zmieni. Custom Firmware dla tego modelu też nie ma, szkoda bo to w końcu Linux. Ta wtopa z epg i brak wsparcia w tym kierunku dla tego modelu zraziły mnie niestety do tej firmy, pomimo że z samego TV jestem zadowolony.
 

sanmar

New member
Instrukcję od tv studiowałem już dawno temu i owszem tam można sobie zobaczyć opcje: Konfiguracja - Instalacja - Preferencje - Przewodnik telewizyjny. I tutaj zaznaczam dla posiadaczy 32PFL8404 pozostaje jedynie popatrzeć na instrukcję obsługi i pomarzyć o tej opcji ponieważ ten TV nie posiada w podmenu Preferencje opcji Przewodnik telewizyjny i jest to kicha ładna. Brak wsparcia od sierpnia 2010, to blisko 2 lata będzie i pewnie już nic się nie zmieni. QUOTE]

Było już nie raz w wielu wątkach:
Aby mieć EPG, przed automatycznym wyszukaniem kanałów musisz ustawić kraj na Finlandia.
Dlaczego? Podczas tworzenia softu do sprzętu dla programistów Polska "nie istniała" jako kraj z DVB-T...
Po wyszukaniu jako Finlandia będziesz miał też:
a) kanały cyfrowe przypisane do numerów od 1 w górę (a nie 100+, jak dla Polski),
b) nazwy kanałów automatycznie przypisane (nie ma konieczności ich żmudnego opisywania)
c) ponowne przeszukiwanie ma oczywistą opcję aktualizacji (jako "Polska", działa tylko dla kanałów analogowych)

Pozdrawiam,
MS
 

felek14

New member
Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Philips.

W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że w tym modelu należy wykonać ponowną instalację kanałów, a w czasie jej konfigurowania należy wybrać kraj NIEMCY lub WŁOCHY. Umożliwi to jednoczesną instalację programów analogowych i cyfrowych oraz uaktywni funkcję EPG. Nie będzie to miało wpływu na pozostałą konfigurację telewizora. Instalacja kanałów cyfrowych i uaktywnienie funkcji EPG przy ustawieniu kraju na Polskę będzie dostępne w momencie zakończenia testów DVB-T (ok. połowy roku 2013).
 
Do góry