Philips 42pfl7862

jankos31

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Po długich godzinach spędzonych w MM, Saturnie itp.,zbieraniu opinii w internecie, jak i u sprzedawców, wyłonił się wreszcie mój faworyt jeśli chodzi o LCD, a mianowicie PHILIPS 42PFL7862. Od podjęcia ostatecznej decyzii o jego zkupie powstrzymują mnie dwie rzeczy, a mianowicie:

1.Telewizor ten na tle innych LCD podłączonych pod ten sam słaby sygnał SD (w MM i Saturnie) wyróżniał się czymś w rodzaju ziarnistości-szumu (nie wiem jak to fachowo określić), co powiem szczerze, trochę mi przeszkadzało. I tu moje pierwsze pytanie do posiadaczy i znawców tego modelu: czy to zjawisko ziarnistości może być spowodowane bardzo marnej jakosci sygnałem, z którym ten włsnie model może nie najlepiej sobie radzi? U mnie będzie on podłączony do N-ki i anteny siatkowej (Polsat). Czy ktoś ma podobne podłączenia i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami odnośnie tej ziarnistości (czy w ogóle przy takich sygnałach występuje). Jeśli chodzi o kolory, kontrast, to jak dla mnie bajka.

2.Jako jedną z nielicznych wad tego telewizora wylicza się brak regulacji podświetlenia matrycy, a czujnk światła który tu zastosowano wg. niektórych należy wyłączyć. Interesuje mnie, czy przy niedostatecznym oświetleniu, np.nocą i wyłączonym czujniku matryca nie daje za bardzo po oczach, oraz jak zachowuje się ten TV w w/w warunkach po aktywowaniu czujnka światła.
Odległość z jakiej oglądam TV to 3,5m do 5m.
Bardzo proszę napiszcie o swoich spostrzeżeniach dotycząceych tych dwóch kwestii, bo tak jak chyba każdy kto nosi się z zamiarem kupna LCD chciałbym go już mieć jak najszybciej u siebie i cieszyć się mam nadzieję jego wspaniałym obrazem.:D
 
Do góry