Philips 7332-hdmi-GeForce 8800GT

grzeinik

New member
Witam. Niedawno zakupiłem kartę do PC 8800GT. Karta ma złącze hdmi, nabyłem kabel hdmi-hdmi i w ten sposób podpiąłem do niej w/w TV. Automatycznie sterownik karty ustawił rozdzielczość TV na 1080i (mój TV jest hdready tylko./). Sprawa wygląda następująco.

1. Ustawiam w sterowniku karty dualView (monitor+TV), odpalam jakikolwiek player, daję fullscreen- obraz pojawia się tylko na monitorze (na TV dalej tylko pulpit).

2. Odpalam subedit player, naciskam F12- wybieram by obraz na fullscreenie pojawił się na 2 monitorze (czyli moim TV) i pojawia się, z tym że w oknie pośrodku ekranu. TV nie potrafi go rozciągnąć (gdy włączam tryb automatyczny).

moim zdaniem powinno to wyglądać tak (jak np. z radkiem 9600pro)

Odpalam film/DVD (ustawienia jak wyżej, czyli dualView mój monitor+TV) i dając na fullscreen obraz powinien się pojawić na moim TV rozciągnięty (gdy jest w TV włączony tryb automatyczny), bądź też w 16:9 (gdy taki tryb jest ustawiony w "formacie" w TV).

Sam już nie wiem co mam z tym zrobić, próbowałem pogrzebać nieco w ustawieniach nVidii, jednak bez rezultatu. Nie chce mi się coągle dawać clone/TV jako primary, poza tym wiem, że nie tak to powinno działać. Ściągnąłem nawet TVtool, jednak tam max rozdzielczość na TV to 1280/1024./

Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Mój sterownik karty to 169.21.



EDIT:
co ciekawe na monitorze film na fullscreen jest odtwarzany w panoramie (paski na dole i u góry), jednak na TV nie, pojawia się tylko w oknie pośrodku, nawet kiedy dam w ustawieniach karty TV jako pojedyńczy monitor./
 
Ostatnia edycja:

waldi2508

New member
W panelu sterowania Nvidii w zakładce wideo i telewizja sprawdz ustawienie w "modyfikuj opcje wideo pełnoekranowego" powinno być zaznaczone "pokaż również w trybie pełnoekranowym na TV"
 

grzeinik

New member
Hmm, ciekawe to jest ale nie mam tej opcji. Mój sterownik 169.21, Spróbowałem też z wersją beta 169.44 ale też nie było tej opcji. Jak masz podłączony Swój TV do PC? Może w tym rzecz? Już sam nie wiem co zrobić./

Screen poniżej

http://img230.imageshack.us/img230/1826/clipboard01ti8.png

EDIT:

Napisz mi może jaki masz sterownik. Bo widzę, żę nawet w wyborze trybu wyświetlania nView masz 2 opcje więcej niż ja, napisz też w jaki sposób masz podłączony TV do PC.
 
Ostatnia edycja:

grzeinik

New member
Pytanie- jaką masz kartę graficzną? Bo w pomocy nvidii przeczytałem, że opcja wideo pełnowekranowego jest niedostępna dla kart 8xxx i wyższych.///
 

WooS

New member
pozwole sobie odswiezyc bo mam podobny problem.A wiec mam tv lcd PHILIPS 26PF5321 i PC z karta graficzną Geforce 7300GT.Kupiłem kabelek HDMI-DVI i probowalem podlaczyc , mam najnowsze sterowniki ,w konfiguracji wszystko poustawialem jak nalezy .Komputer wykryl telewizor ,jednak obrazu nie ma nawet gdyu odepne monitor.Probowalem podlaczac rowniez komputer do drugiego telewizora lcd bravia przez wejscie to monitorowe zwykle i dzialalo ale w slabej jakosci ,wiec to raczej nie jest wina karty. Prosze o pomoc .
 
Do góry