Dylemat:Ambilight 2 Channel czy 100Hz???

radkowski

New member
Witam wszystkich,
Mam problem w wyborze sprzętu spośród dwóch modeli Philipsa, a mianowicie 42PFL7982D/12 oraz 42PFL7862D/10. Między nimi jak dla mnie znaczące różnice są w tym, że pierwszy(7982) ma Ambilight 2 Channel czego nie ma drugi (7862), natomiast ten drugi ma 100Hz czego nie ma pierwszy. Powiem tylko, że telewizor głównie będzie używany z cyfrą+ oraz w mniejszym stopniu z odtwarzaczem DVD.
Prosiłbym o poradę, który z tych modeli wybrać oraz o opinie subiektywne i obiektywne na temat tych dwóch cech.
Z góry - wielkie dzięki!
 

przemo_rydz

New member
dylemat

Trzeba się zastanowić po co ten telewizor !? śWIETNY Obraz czy B . dobry obraz i ambilight. Mam 42 pfl 7862d a miałem poprzednio 42pfl 7962-postawiłem na obraz-różnica jest bardzo duża na korzyść tego pierwszego. Nie jest to moja subiektywna ocena tylko fakt, obojętne czy to sygnał sd czy hd zawsze widać który jest lepszy. Wiem ,że nie jestem osamotniony w tej ocenie. Płynność, ostrość, głębia, czerń wszystkie te cechy są na korzyść 7862, po stronie 7962 ambilight i cena. Decyzja należy do Ciebie .;)
 

KIELAQ

New member
Ambilight jest miłym dodatkiem ale 100 Hz to zdecydowanie lepszy wybór . Obraz moim zdaniem jest bardziej istotny niż podświetlenie tła . Albo bierz 9732 z Ambilightem 3 i 100 Hz , tylko cena trochę wyższa 8) .
 

biesiu007

New member
abilight + 100hz

KIELAQ napisał:
Ambilight jest miłym dodatkiem ale 100 Hz to zdecydowanie lepszy wybór . Obraz moim zdaniem jest bardziej istotny niż podświetlenie tła . Albo bierz 9732 z Ambilightem 3 i 100 Hz , tylko cena trochę wyższa 8) .
-------------
Ok 100hz to obowiazek bezwarunkowy ... a teraz jaki jest najtanszy phil z 100hz + ambilight 2 ... czy to juz seria 9xxx czy jest cos ponizej 5000pln :confused:
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jak pisali poprzednicy.
Osobiście uważam, że TV służy do oglądania jak najlepszego obrazu.
Lampkę nocną mogę kupić oddzielnie. :grin:
 

pixelangel

New member
A ja polecam ambilight ,100 hz to marketing sciagajacy klientow (takie moje skromne zdanie, poprostu magia cyfr). Warto samemu sprawdzic w media markt lub podobnych.
Ambilight zawsze umili wrazenie ogladanie ,oraz dpiesci pomieszczenie. A Hz prawde mowiec nie odnotujesz .
 
Ostatnia edycja:

biesiu007

New member
Moze hz nie widac przy 32 calach .. ale przy 42 i wiekszych sadze ze widac ... na tym forum wypowiadali sie juz userzy.

W takim razie jaki model z tych najtanszych ma i jedno i drugie ??

czy znajdzie sie cos ponizej 5000 pln ?? phil z ambi i 100hz ??

czy zabawa zaczyna sie od modelu ( mowimy o 42 cale ) 42pfl9603 -
ale tu sie zaczyna od ponad five thousend polish :):D

a mozel philips ma coś tanszego ambi/100hz??
 

biesiu007

New member
gatar napisał:
Witam.
Jak pisali poprzednicy.
Osobiście uważam, że TV służy do oglądania jak najlepszego obrazu.
Lampkę nocną mogę kupić oddzielnie. :grin:
Mimo wszystko chcialbym miec i lamke nocna w postaci ambilight a zarazem 100hz
jaki jest najtanszy ambilight wraz 100hz
 

biesiu007

New member
DYLEMAT zmienił sie na taki czy 42pfl7433 mamy 100 hz za 3500 zl czy
42pfl9603 jest 100 hz , ambilight spectra 2 , subwoofer ,lepsza matryca
lepszy pilot ale prawie 2000 pln więcej trzaba zapłacić ..czy się to opłaca ???
 
Do góry