Philips 37PFL9732D, problem z DVB-T

Faza11

New member
Witam !

Kupilem ostatnio 37PFL9732D/10. Mialem troche problemow z konfiguracja obrezu, aby twarz byla twarzą, ale chyba mi się udało :)
Ogólne wrażenie ? Menu nie jest zbyt przyjazne dla użytkownika.

Pojawił się za to problem z DVB-T. jestem z Warszawy i kupiłem specjalnie antenę do odbioru telewizji cyfrowej z PKiN. Natolin powinien być w zasięgu nadajnika, ale telewizor nie odbiera żadnego sygnału oprócz słabej jakości analogowego TVP1. Co ważne w menu nie ma opcji opisanej w rozdziale instrukcji " Test odbioru sygnału cyfrowego" jako Menu>Menu telew>instalacja>instalacja kanałów>Tryb cyfr: odbiór cyfrowy !

Telewizor powinien być wyposażony w tuner cyfrowy, ale wygląda na to, że nie ma go w ogóle ? W ustawieniach kraju zmieniłem już opcję na Niemcy oraz Anglię - nic nie pomogło !

Czy może mi ktoś podpowiedzieć, czy z tym problemem się spotkał ?
Rozważam odanie telewizora ( zostało mi jeszcze kilka dni ) i ew. wymianę na nowego Sharpa LC 37X20E ( proszę ew. o link do jakiś testów ).

Poradźcie mi, który z tych telewizorów , Philips czy Sharp ma przewagę w jakości obrazu - mam na razie kablówkę

Pozdrowienia
AG
 

Faza11

New member
Wielkie dzieki - Jutro zadzwonie, chociaż Philips ma znakomity AmbiLight Sorround, natomiast brakuje w nim optycznego wyjścia Audio oraz slotu na kartę CI - Sharp ma. Co do obrazu , to niestety brakuje mi porównania.
 

Faza11

New member
Przepraszam, Slot rzeczywiscie jest, ale instrukcja swoje, a moje menu swoje !? brak opcji , o której mówi instrukcja.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz gdzie kupiłeś ten telewizor, jego cenę, czy dostałeś gwarancję Philips Polska i na jaki jest ona okres.
 

jery--

New member
Bez reklam
A pisze gdzieś czy ten tuner DVB T jest w MPEG 2, czy MPEG 4 ? W Europie jest MPEG 2, a u nas testują MPEG 4, może dlatego nie chodzi ?
 

Faza11

New member
xw9 napisał:
Napisz gdzie kupiłeś ten telewizor, jego cenę, czy dostałeś gwarancję Philips Polska i na jaki jest ona okres.


Witam !

Kupilem w AV Partner ( 6700 zl ), gwarancja Philipsa na 12 m-cy. Jak Serwis nie poradzi sobie, to oddam ( mam umowione, ze w ciagu 10 dni ). Dzwonilem dzisiaj do Philipsa i do serwisu w Radomiu - nie wiedza, dlaczego nie ma opcji w Menu. Poza tym menu ma wycieniowaną opcje nasycenia kolorami obrazu-przełączenie na własne ustawienia nie odblokowuje tej pozycji. Funkcja AVL jeśli działa, to ja przynajmniej tego nie słyszę.

Pozdrowienia
AG

Pozdrowienia
AG
 

Faza11

New member
jery-- napisał:
A pisze gdzieś czy ten tuner DVB T jest w MPEG 2, czy MPEG 4 ? W Europie jest MPEG 2, a u nas testują MPEG 4, może dlatego nie chodzi ?


Witam !

W instrukcji cicho i głucho na ten temat, chociaż w specyfikacji pt. Tuner/Odbiór/Transmisja jest napisane System TV : DVD COFDM 2K/8K, co sugerowałoby może MPEG2 ?

Jeśli tak jest, to daj mi znać jak najszybciej, proszę. Oddam go i jeśli będzie spełniać warunek odbiory DVB-T w Polsce kupię chyba Toshibę 40XF355 ( za tym są różne litery ( P, PG, D lub DG ) i jeszcze nie wiem, co oznaczają ? )

Z drugiej strony pomimo braku sygnału odpowiednia opcja w Menu powinna chyba być wyświetlona jako nieaktywna ?

Pozdrowienia
AG
 

Jump

New member
37PFL9732D ma tuner DVB-T w MPEG2, w Polsce wiesz co testuja i wiesz co wejdzie... większość producentów robi pod standard europejski, którym obecnie jest MPEG2 ! Dlatego telewizor nie komunikuje, że jakieś DVB-T jest w powietrzu...
 

swnw

New member
Jump napisał:
37PFL9732D ma tuner DVB-T w MPEG2, w Polsce wiesz co testuja i wiesz co wejdzie... większość producentów robi pod standard europejski, którym obecnie jest MPEG2 ! Dlatego telewizor nie komunikuje, że jakieś DVB-T jest w powietrzu...

Mam Philipsa 32 PFL7862 i po obejrzeniu tabelki z tyłu telewizora, gdzie są podane kraje w których DVB T działa (Polski nie ma),w podobnej sytuacji zrobiłem tak: w menu wybrałem kraj Niemcy, język polski pozostawiłem. Telewizor od razu zaczął widzieć stacje nadające sygnał DVB T, niestety większość to MPEG4, które tylko zauważa i umieszcza na liście, 3 MPEG2 - u mnie odbiór słaby i 3 stacje radiowe - odbiór doskonały.

Powodzenia, swnw.
 

paulinezrulez2

New member
swnw napisał:
Mam Philipsa 32 PFL7862 i po obejrzeniu tabelki z tyłu telewizora, gdzie są podane kraje w których DVB T działa (Polski nie ma),w podobnej sytuacji zrobiłem tak: w menu wybrałem kraj Niemcy, język polski pozostawiłem. Telewizor od razu zaczął widzieć stacje nadające sygnał DVB T, niestety większość to MPEG4, które tylko zauważa i umieszcza na liście, 3 MPEG2 - u mnie odbiór słaby i 3 stacje radiowe - odbiór doskonały.

Powodzenia, swnw.

Witam

A czy próbowałeś przestawić na ON w menu serwisowym:
Miscellaneous DVBT MPEG4 dostępne opcje ON i OFF, domyślnie jest na OFF.
Czy to tej zmianie nadal są niedostępne programy nadawane w MPEG-4.

Pozdr.
 

Faza11

New member
Jump napisał:
37PFL9732D ma tuner DVB-T w MPEG2, w Polsce wiesz co testuja i wiesz co wejdzie... większość producentów robi pod standard europejski, którym obecnie jest MPEG2 ! Dlatego telewizor nie komunikuje, że jakieś DVB-T jest w powietrzu...


Ciekawa rzecz : W menu serwisowym jest opcja ustawienia MPEG4 ! Jednakże żadna zmiana w tym menu dotycząca DVB-T nie jest zachowywana na stałe.
Dodatkowo wydaje mi się, że opcja sprawdzania sygnału cyfrowego powinna być dostępna w menu głownym bez wzdlędu na to, co nadaje odbiornik ? Chyba jutro go oddam :-(
 
Do góry