32PFL9632D/10 - fotoprezentacja

majk!

New member
Witam forumowiczów.
Po długich i żmudnych poszukiwaniach tv 32" w końcu zdecydowałem się na zakup. Okupione to było godzinami spędzonymi na forum, czytaniem setek recencji i oglądaniem tv w sklepach. Do finału przeszły 2 modele: PHILIPS 32PFL9632 i JVC LT-32P80. Trafiła mi się okazja porównać je na żywo. W gdańskim Saturnie stały obok siebie. Poprosiłem o piloty i po półgodzinnej zabawie zdecydowałem się na Philipsa. Dlaczego? Ano dlatego, że tv jest używny w 95% do oglądania analogowej kablówki i tutaj Philips wygrał z JVC. P80 to świetny model, ale Perfect Pixel HD, 100 Hz Clear LCD i HD Natural Motion przeważyły szalę zwycięstwa. JVC wygrał formatowaniem, ale to chyba żadne zaskoczenie. Płynność w obu telewizorach wzorowa, kolory fantastyczne, ostrość na sygnale analogowym na korzyść Philipsa. Telewizorek stoi już w domu, a ja jestem zachwycony zakupem. Muszę jeszcze sporo czasu poświęcić kalibracji, ale i tak już jest nieźle. Żadnego buczenia nie doświadczyłem, o lagach się nie wypowiem, bo nie podłączam do niego ani PC, ani konsoli choć w przyszłości może będzie PS3. Poniżej zamieszczam kilka fotek mojej nowej zabawki. Mam nadzieję, że pomogą w podjęciu decyzji niezdecydowanym!

TVN24


TVP3 - najgorsza jakość, ale to chyba standard


Ambilight dodaje smaku


Reklamy jak zwykle wyglądają świetnie!



Discovery i zagraniczne stacje - tu już jest bardzo dobrze




No i czerń! Jak na LCD naprawdę robi wrażenie!


Wszystkie zdjęcia zrobione na sygnale analogowym, aż strach pomyśleć co to cacko potrafi w HD! Pozdrawiam wszystkich i życzę szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszystkiego najlepszego w nowym roku!
majk!
 

WuMike

New member
Bez reklam
Najlepszego! Wszystkim, a szczegolnie autorowi postu.

Nic, tylko ogladac wiecej facetow ... znaczy kobiet ... w czerni ;)
 

majk!

New member
jaceksobczak napisał:
No ale chyba Philips jest też od JVC znacznie droższy ?

Różnica w cenie w sklepach internetowych to około 500 zł, w Saturnie w Gdańsku różnica wynosiła 200 zł. Czy to dużo? Przy kwocie ok 4000 za telewizor chyba nie, ale to już indywidualna sprawa.

EDIT:
W dodatku Philips ma Ambilight, który pewnie podnosi cenę.
 
Ostatnia edycja:

jacek.ok66

New member
Wlasnie stoje przed wyborem 32-ki do sypialni. Na ostrym finiszu pozycja przed meta jest:

1. Philips 32 PFL9632D
2. JVC 32 P80
3. Panasonic 32 LX70

Cena Philipsa najtaniej jak znalazlem to okolo 4150zl ale rowniez sklaniam sie coraz blizej ku zakupowi wlsnie tego modelu.

Napisz cos wiecej. Moga byc tez wady....Czy moze podlaczales pod niego laptopa? nie interesuje opcja podlaczenia laptopa po HDMI. Mam taki Sony Vaio z wyjsciem HDMi, ktory ma wbudowana nagrywarke i odtwarzacz BluRay i moim celem jest rowniez korzystanie z tej opcji.
 

majk!

New member
jacek.ok66 to byli również moi faworyci i też kupowałem tv do sypialni. Panasonic odpadł pierwszy, bo jego największy atut to kąty, a dla mnie nie miało to znaczenia. TV stoi we wnęce naprzeciw łóżka, więc oglądam tylko na wprost. Płynność już na korzyść Philipsa i JVC, ze wskazaniem na Phila. Układ 100Hz w JVC jest chyba najlepszym z dostępnych, ale HD Natural Motion w Philipsie sprawdza się idealnie. Smużenia brak, judder nie występuje (czego nie można powiedzieć o JVC). Jak do tej pory znalazłem tylko jedną wadę - kąty boczne. To najsłabsza strona Philipsa. Kąty pionowe są super, ale w przypadku bocznych mogło być lepiej. Niestety nie podłączałem do niego laptopa, ani konsoli więc w tej materii nie potrafię Ci pomóc. Planuję zakup Playstation, jeśli mnie żona nie zabije (PS3 w sypialni) ;) . Myślę, że będziesz zadowolony niezależnie czy kupisz Philipsa czy JVC. U mnie przeważył Perfect Pixel HD - po prostu bajka. Na analogowym sygnale obraz jest czysty i ostry. W porównaniu z JVC naprawdę widać różnicę. Pozdro.

No i ten pilot. Najlepszy jaki widziałem!
 
Ostatnia edycja:

Musio1968

Member
Bez reklam
Jestem pod wrażeniem jakości obrazu / cyfra czy polsat / i system Ambilight robi świetne wrażenie ! Podejrzewam że ten efekt podoba się również znajomym ? Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2008 roku ! Pozdrawiam
 

majk!

New member
Musio1968 napisał:
Jestem pod wrażeniem jakości obrazu / cyfra czy polsat / i system Ambilight robi świetne wrażenie ! Podejrzewam że ten efekt podoba się również znajomym ? Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2008 roku ! Pozdrawiam

Musio1968 - ani cyfra ani polsat, jak już pisałem wcześniej to analogowa kablówka Multimedia. Myślę, że na cyfrowym sygnale to cacko gra wybornie. Wszystkiego dobrego!
 

jacek.ok66

New member
I stalo sie. Kupilem wczoraj za 4400zl w Torres. Pierwsze wrazenia?
Fantastyczna obudowa. Po wlaczeniu natomiast. Bardzo przyjazne i proste menu. Jest nawet dla osob, ktore nie maja pojecia w ustawianiu parametrow wersja dzielenia ekranu na polowe i tam wybieramy sobie co nam sie bardziej podoba i tak lecimy dalej przez cale poczatkowe menu ustawiania. Philipsa podlaczylem do analogowej kablowki i jestem ogromnie zaskoczony bardzo dobra jakoscia obrazu. Ostrosc, kolory, brak smuzenia...Do plusow rowniez Ambi Light...Wieczorem powoduje to optyczne wrazenie powiekszeni ekranu. Aczkolwiek musze tez napisac, ze ten Philips poprzez swoja duza ramke i tak niezwykle daje wrazenie, ze matryca jest wieksza niz 32' W sklepie obok stal Sharp 32 RD2 i wygladal jakby byl znacznie mniejszy ekran. Do plusow rowniez obrotowa podstawa. Az 3 wejscia DMI. Bardzo latwy dostep do gniazd. Podlaczylem do niego laptopa po HDMI i po wylaczeniu skalowania obraz jest rewelacyjny. Zadnych przyciec, znieksztalcen, jest zncznie ostrzejszy niz na moim bardzo dobrym laptopie Sony Vaio FZ180E. Mam jedynie jakis problem z odtwarzaniem Blu Ray z odtwarzacza z laptopa na Philipsa. Jest dzwiek ale nie ma obrazu. Probowalem i Win DVD i Power DVD i jest to samo. Filmy divx ida ze znacznie lepsza jakoscia niz z odtwarzacza stacjonarnego DVD/Divx. Na plus takze skalowanie. Przy auto nie ma zadnych grubasow na ekranie. Dzwiek tez doskonalej jakosci. LCD ma matryce 32' i aby cieszyc sie pelna jakoscia przy telewizji SD zalecam ogladanie z minimum 2,5m. Jezeli ktokolwiek chce ogladac LCD z mniejszej odleglosci to powinien sobie kupic LCD 26'. W tej technologii niema cudow.

Chetnie odpowiem na pytania jezeli takowe beda.
 
Ostatnia edycja:

raskuba

New member
Witam, ja także po długim czasie poświęconemu poszukiwaniu telewizorka zdecydowałem się na zakup 32pfl9632d/10. Wcześniej miałem w planach model 32dh77 sharpa, oraz 32lh7000 lg, nad philipsem nie zastanawiałem się ze względu na cenę tych telewizorów, jednak trafiłem na dobrą ofertę tego modelu: używany przez 2 dni telewizor, w 100% sprawny, bez śladów urzytkowania dałem za niego 2400 zł i jestem z niego zadowolony. Na razie mam jednak podłączony tv do komputera złącze z grafiki dvi, przejściówka na hdmi, do telewizora złącze hdmi. Jednak mam problem, rozdzielczość 1024:768, obraz bez skalowania, jedyna rozdzielczość jaką mogę ustawić by czcionka była odpowiednia i obraz nierozciagnięty. Przy innej już występuje ten problem, a przy 1024:768 są boczne czarne pasy (w intrukcji jest napisane że nie powinno tak być). Dalej problem z dźwiękiem, mam głośniki 5.1 podlączone pod komputer, jednak dźwięk zamiast z głośników idzie przez telewizor. Na koniec czcionka, może to moje subiektywne wrażenie ale kolor czerwony, jakby był przejaskrawiony, pewno to już zależy od kalibracji ustawień, i tu moje pytanie, wie ktoś jak ustawić dobrze ten telewizor? Pozdrawiam Kuba
 

bubu54142

New member
Co do dźwięku.Jeśli odtwarzasz coś z komputera to powinieneś słyszeć tylko w głośnikach komputerowych.Nie można odtwarzać dźwięku z tv na komputerze mając podłączone do niego głośniki.Od tego są wzmacniacze i amplitunery
 

raskuba

New member
Oczywiście, zgadzam się z Tobą, jednak mi chodzi o zwykłe mp3 odtwarzane na komputerze, czemu dźwięk idzie przez głośniki na tv a nie na 5.1?
 
Do góry