Tuner tv cyfrowej MPEG-4 AVC w telewizorach 37 (i nie tylko) calowych

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie do uzytkowników modeli serii 96 i 97 (inne serie też mile widziane jak również i wielkosci LCD bo może się to przydać innym użytkownikom lub nabywcom). Jak powszechnie wiadomo standardem nadawnia w Polsce telewizji naziemnej będzie DVB-T MPEG-4 AVC. Obecnie sprzedawane modele mają tuner DVB-T MPEG-2, który tych transmisji nie będzie obsługiwał. A więc czy w odbiornikach są specjalne sloty typu Common Interface aby można było tam włożyć moduł z MPEG-4. Dostępne są m.in. moduły: Moduł Viaccess CI MPEG-4 z procesorem NP4 lub
Moduł Conax Pocket MPEG-4, a będzie ich jeszcze więcej bo Estonia już rozpoczęła nadawanie w tym systemie. Jeśli nie ma to niestety ale trzeba będzie za niedługo dokupywać zewnętrzny tuner DVB-T MPEG-4 AVC. Wygląd modułów:
http://www.profan.com.pl/product_info.php/products_id/470?osCsid=9c4e097ccecdbfaeba800406f4782afb
http://www.profan.com.pl/product_info.php/products_id/422?osCsid=8735b96bff94141653c39d00681c11c2
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=735
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=625
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=861
A to z innego forum po zamontowaniu w Sony Bravia
cyt.
"Wersja NEOTION CONAX NP4 pracuje w telewizorach sony bez zarzutu. Dźwięk jest ok i żadnych problemów z transkodowaniem. Dziś sprawdziliśmy w serwisie sony w Poznaniu jeszcze na innym odbiorniku i wszystko grało ok.
Śmiga ten moduł z soniaczkami bez problemu polecam. Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie czy z innymi markami telewizorów będzie ten conax np4 również współpracował. To już pytanie do innych testerów(desperatów).
Ja już swoje testy zakończyłem. Cieszę się że postawiłem na sony, i jestem całkiem zadowolony z tego modułowego rozwiązania, i nie muszę kupować dodatkowej skrzyneczki."
Koniec cytatu
A więc proszę o modele telewizorów Philips oraz informacje czy jest w nich miejsce na taki moduł MPEG-4.
Szczególnie chodzi mi o modele z minimum Pixel 2 HD
 
Ostatnia edycja:

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Będąc dzisiaj w sklepie obejrzałem kilka modeli telewizorów Philpsa i niestety nie zauważyłem miejsca na moduł typu Common Interface. Być może jest ukryty pod tylną osłoną. Slot był widoczny w tv Sony z tunerem DVB-T MPEG-2. Wynika z tego, że Philips jest mniej rozwojowy i w przyszłym roku, gdy będzie coraz więcej nadajników z sygnałem MPEG-4 tzeba będzie wydać dodatkowo ponad 300zł na dodatkowy set-top-box (zewnętzny dekoder podobny jak do odbioru cyfrowego z satelity). Obym się mylił. Proszę o odpowiedź znawców tematu.
Dodam, że planowe wyłączenie nadajników naziemnych analogowych jest przewidziane w 2012r. i nastąpi całkowite przejście na przekaz cyfrowy w systemie MPEG-4 (telewizor z DVB-T MPEG-2 zdekoduje tylko dźwięk bez obrazu)
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to wiemy już o jednym modelu. Kto ma jakieś wiadomości o innych modelach niech zamieści informacje. Myślę, że warto kupić jednak coś rozwojowego zamiast wydawać co kilka lat niemałe pieniądze na nowy telewizor.
 

ro-mek

New member
Musiałeś troszeczkę za słabo szukać bo to że nie widać wejścia na moduł CI nie znaczy że go tam nie ma.Większość,lub wszystkie tv Philipsa,nawet te z serii 7xxx z tunerem DVB-T posiadają wejście na moduł,więc są rozwojowe.Poszukaj pod spodem telewizora obok innych gniazd.
 

ouzo

New member
7862D/10 posiada tuner DVB-T MPEG2 i MPEG4 - info potwierdzone w polskim Philipsie :) Ważne tylko jest żeby kupić wersję na rynek polski - bo na inne kraje może być MPEG2.
 

pado

New member
ouzo napisał:
7862D/10 posiada tuner DVB-T MPEG2 i MPEG4 - info potwierdzone w polskim Philipsie :) Ważne tylko jest żeby kupić wersję na rynek polski - bo na inne kraje może być MPEG2.

a po czym rozpoznac , ze to wersja na rynek polski?
 

ouzo

New member
pado napisał:
a po czym rozpoznac , ze to wersja na rynek polski?

Z tego co wiem - po tej dziesiątce na końcu nazwy. Zresztą jeżeli telewizor będzie miał polską instrukcję oraz gwarancję wystawioną przez Philips POLSKA to wszystko powinno być w porządku.

Dla pewności - jeżeli mieszkasz w zasięgu DVB-T MPEG-4 - możesz kupić telewizor w sklepie internetowym, po czym masz prawo go zwrócić w ciągu bodajże 10 dni bez podawania przyczyny.
Te 10 dni chyba starczy na sprawdzenie czy działa MPEG-4 :)
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Model 37 calowy to: Philips Cineos flat HDTV 37PFL9642D 37" LCD DVB-T MPEG4 with Perfect Pixel HD and Ambilight 2 channel. To model też na Francje i prawdopodobnie na Belgie. Dziwne jest to, bo telewizja w MPEG-4 działa jak na razie w Estonii i w Danii, po co więc tam w pierwszej kolejności te telewizory?
 
Ostatnia edycja:

jaja0000073

New member
Polecam Sharp Dh 65!!!!

Witam wszystkich polecam jako lcd Sharp model z dekoderem MPEG4 bez problemu radzi sobie z każdym formatem transmisji cyfrowej zarówno w formacie MPEG2 jak i MPEG 4 nawet program z paczki telewizji polskiej TVP HD w pełni obsługuje kodek 264.
Dobry lcd za niewielkie pieniądze mnie udało się nabyć 32" za 1900zł:)
Saturn Poznań.
 

kredkink

New member
jaja0000073 napisał:
Witam wszystkich polecam jako lcd Sharp model z dekoderem MPEG4 bez problemu radzi sobie z każdym formatem transmisji cyfrowej zarówno w formacie MPEG2 jak i MPEG 4 nawet program z paczki telewizji polskiej TVP HD w pełni obsługuje kodek 264.
Dobry lcd za niewielkie pieniądze mnie udało się nabyć 32" za 1900zł:)
Saturn Poznań.

Koleś bierze kasę za pisanie takich rzeczy od sharpa i saturna.
 
Do góry