Philips 42pfl7862 problem z komputerem

darek53

New member
witam
posiadam Philipsa 42pfl7862
wszystko działa idealnie oprócz pracy w rozdzielczości 1920x1080
TV wyświetla idealny obraz pixel w pixel do czasu jak nie poruszę myszką
wtedy zaczynają drżeć poziome linie na 1 pixel góra dół
co ciekawe filmy wyświetlaą się idealnie bez żadnego drżenia
efekt ten wywołuje każdy ruch np animowany baner itd jak nic sie nie rusza to obraz jest statyczny bez drżeń

zamieszczam 2 filmiki obrazujące mój problem prosze użytkowników tego Philipsa o informacje jak to działa u nich

7862-1.wmv - 7.26MB
7862-2.wmv - 11.50MB
 

darek53

New member
problem rozwiązany :)
należy w menu instalacyjnym wejście HDMI do którego podpinamy komputer oznaczyć jako PC i wszystko pięknie działa!
a tak na marginesie dema 1080p z komputera powalają jakością, jakośc kosmiczna a wczoraj nie mogłem oerwac oczu od filmu Cube2 który leciał na eNce w Nonstop kino HD
Hokej na Nsport to bajka, chciałem dopatrzeć się smużenia krążka na lodzie ale jakość nie mogłem go znaleźć :eek:k:
śmiało moge polecić ten TV wszystkim szukającym wyśmienitego obrazu
 

mizarialkor

New member
Hej
Witam - przymierzam się do zakupu Philipsa bo wreszcie przestałem czytać opinie na forum a zacząłem wybierać TV patrząc na uruchomione panele. No i tak trzeba było dawno :) . A powaznie coś jest w tych Philach że z kilku grających one dają najlepszy obraz. Miałem okazję oglądać 42"7962 czyli słabszy model i wszystko było ok tylko trochę martwiła mnie czerń. Jesli można spytać to:
czy może wiesz jakie panele daje Philips w Twoim modelu
gdzie kupiłeś
jaka opinię masz na temat tego sklepu
jak daleko siedzisz od ekranu
Sorki za nachalność ale razem z kolegą krid1 zastanawiamy się nad tym modelem.
Pozdrawiam
 

darek53

New member
z tego co czytałem na różnych forach to w philipsie siedzi panel LG ale głowy nie dam
Czerń jest bardzo dobra ale trzeba siedzieć na wprost ekranu ewentualnie lekko z boku, dalej robi sie szarawo jak prawie w każdym LCD
kąty góra dół sa wg mnie duzo lepsze od toshiby z serii z3030
system Pixel Plus naprawdę daje niezłe efekty, wyostrza obraz i uwydatnia drobne detale obrazu
SD nie wygląda najgorzej ale do CRT to jeszcze trochę mu brakuje
W chwili obecnej mam podłączoną do niego eNkę i najlepiej gra na Nonstop kino HD obraz robi duze wrazenie a ogląda się go nalepiej z ok 2-3m znikają wtedy artefakty kompresji sygnału bo pomimo ze to sygnał HD to kompresja w sygnale występuje, Discowery HD jak zapoda dobry materiał to naprawdę cieszy oko.
Po dłuższej zabawie z komputerem dopatrzyłem się niestety nienajlepszej współpracy obu urządzeń przez HDMI jak i component
Paradoksalnie najlepszy efekt uzyskujemy podając rozdź 1280x720p które to TV skaluje na cała matrycę
w trybie 1080p TV niestety źle wyświetla pomimo przypisania wejścia HDMI jako PC, przy ruchach czego kolwiek na boki pionowe linie ząbkują sie tak jakby linie parzyste i nieparzyste przesunęły się o jeden pixel w lewo i prawo (efektu tego nie ma tylko w spomnianym 1280x720)
myślę zo to wina oprogramowania i obym miał rację tylko czy Philips potrafi i chce to naprawić
Niebawem umieszczę filmiki z opisanymi efektami oraz opiszę kilka innych deberwujących mnie spraw
Ogólnie TV gra bardzo ładnie, nic nie piszczy i nie buczy pilot to majstersztyk najlepszy jaki trzymałemn w życiu :), wykonanie samego TV także na najwyższym poziomie
 

mizarialkor

New member
......Po dłuższej zabawie z komputerem dopatrzyłem się niestety nienajlepszej współpracy obu urządzeń przez HDMI jak i component....

Kurczę no i znowu lipa a już myślałem że to dla mnie Tv. Zależy mi na obrazie z kompa w 1080p bo mam sporo filmów :(
A może problem leży w Twojej karcie graficznej? Opisz proszę konfiguracje może coś wspólnie wydumamy. Ostatnio miałem kłopot po zmianie karty grafy na HD2600XT - wystepowało coś co wyglądało podobnie do Twojego ząbkowania (przy szybkich ruchach),zacząłem kobinować z róznymi ustawieniami i wyszło że najnowsze kodeki gówniano współpacują z kartami ATI (sterowniki do tych kart to osobna historia) po zaczytaniu wersji zeszłorocznych sic! i to konkretnie wybranych, wszystko poszło tak jak trzeba - żadnych ząbków nawet na meczach piłkarskich. Zapomniałem dodać że to wszystko na monitku LG :) jeszcze nie mam TV HD
pozdrawiam i dzięki za opinie
 

darek53

New member
efekt z kompa w 1080p jet mniej więcej taki jak na załączonym obrazku
jak dany obiekt się nie rusza obraz jest żyleta, jak go ruszyś w lewo lub prawo to robią się ząbki
nie wydaje mi się zeby to była wina grafiki bo jeśli wejście HDMI gdzie wpięty mam tuner eNki oznaczą jako PC to widać ząbkowanie na pionowych elementach obrazu, oczywiście z daleka to tak nie drażni ale videofila już poruszy
Z komputera najlepszy efekt można uzyskać w ten sposób że ustawiam pracę wejścia HDMI jako Inne, jest wtedy wspomniane na początku wątku drżenie poziomych lini ale minimalizuję je ustawiając odświeżanie 24 lub 25 Hz wtedy praktycznie nic nie ząbkuje i filmy leca super
w filmach 720p z kompa ustawiam grafę na 1280x720 i z opcją pixel plus w TV obraz jest naprawdę SUPER poprostu wypala oczy :D
tak jak napisałem postaram sie niebawem zamieścić odpowiednie filmiki
Bardzo bym chciał porozmawiać z jakimś GURU z Philipsa o tym efekcie a dokładniej dowiedzieć sie czy problem ten można rozwiązać oprogramowaniem telewizora ale niestety nie mam takiego kontaktu a na zwykłej infolini nie będą nawet wiedzieć o czym do nich mówię.
W najbliższym czasię będę miał okazję zobaczyć pracę mojego kompa na toshibie 42z3030 ciekaw jestem jak to tam wygląda
aha występuje jeszcze jeden kiepski efekt mianowicie TV nie wyświetla idealnie płynnych przejść tonalnych tzn na tablicy testowej np koloru czerwonego widać skokowe przejścia od jasnedo do ciemnego, odcienie szarości to samo, w filmach odbija sie to jedynie na powierzchniach bardziej jednolitych gdzie widać paskudne plamy skokowych przejść tonalnych (jako ciekawostkę powiem ze mój stary dobry projektror DLP LG wyświetla przejścia tonalne w sposób perfekcyjny)
jednak dalej uważam ze Philips ten serwuje nam naprawdę wysokiej jakości obraz HD
 

Attachments

  • linia.JPG
    linia.JPG
    7,6 KB · Wyś: 267

darek53

New member
problem płynności kolorów rozwiązany!
okazało się że przyczyną była karta graficzna GF6600GT!
wymieniłem ją na Radeona HD 3870 i wszystko śmiga jak trzeba!
fajnym bajerem jest to ze karta ta posiada możliwość wysłania dźwięku przez HDMI i wreście jest głos w samym TV :)
obraz HD z komputera połączony z funkcją pixel plus robi wielkie wrażenie

pozdrawiam
 

mizarialkor

New member
darek53 napisał:
problem płynności kolorów rozwiązany!
okazało się że przyczyną była karta graficzna GF6600GT!
wymieniłem ją na Radeona HD 3870 i wszystko śmiga jak trzeba!
fajnym bajerem jest to ze karta ta posiada możliwość wysłania dźwięku przez HDMI i wreście jest głos w samym TV :)
obraz HD z komputera połączony z funkcją pixel plus robi wielkie wrażenie

pozdrawiam

Chodzi o te przejścia tonalne? Czyli skokową zmianę koloru? A co z główną dolegliwością, czyli rozmazywaniem czcionki podczas ruchu - też zlikwidowałeś zmianą karty?
 

darek53

New member
mizarialkor napisał:
Chodzi o te przejścia tonalne? Czyli skokową zmianę koloru? A co z główną dolegliwością, czyli rozmazywaniem czcionki podczas ruchu - też zlikwidowałeś zmianą karty?

tak przejścia tonalne są już płynne
natomiast ząbkowanie pionowych lini zostało gdy do wejścia HDMI przypisana zostanie opcja PC oraz drżenie poziomych lini gdy wejście HDMI oznaczymy inaczej jak PC np INNY znika wtedy ząbkowanie
taki jest widocznie urok tego TV lub ma niedopracowany soft
osobiście wybieram drżenie lini bo w filmach absolutnie tego nie widać a nie ma ząbkowania ruchomych pionowych elementów filmu
brzmi to trochę kosmicznie ale materiał z kompa + opcja pixel plus daje fantastyczny obraz
 

mizarialkor

New member
Witaj
Mam pytanie- czy Twój Philips przyjmuje na componencie 1080p? Nigdzie nie mogę znależć takiej informacji :(
Robiłeś już jakąś aktualizację softu? Pomogło na Twój problem współpracy z kompem?
 

lordmar

New member
moze cos trzeba ustawic w tv albo w odtwarzaczu ktory masz w PC. Moim zdaniem jest to zwiazane z przplotem szerokorozumianym. Jestes pewien ze kontent ktory wysylasz jest "p" (czy nie masz takich samych problemow na PC). Mialem tak kiedys nie na tv tylko na monitorze w full hd jak cos zassalem z netu co bylo zgrane z tv HD (.ts) w 1080i wlasnie. Po przeliczeniu filmiku x264 i usunieciu przplotu cale to badziewie zniknelo bezpowrotnie. Efekt byl taki ze przy jakimkolwiek ruchu linie poziome zojezdzaly sie o powiedzmy jeden pixel. Masakra, nie dalo sie ogladac.

A moze twoj tv jakos to przerabia dziwnie ;)
A jak kupowałes tego tv nie myslales moze zeby kupic 42PFL9632D cena jest w sumie podobna a tv troche lepszy jednak (znaczy nie wiem ale tak mysle i numerek na to wskazuje)
Jeszcze jedno - jaka jest różnica pomiedzy tym modelem a 7962 - ciekawe dlaczego wyzszy numerek jest nizszym modelem, strasznie to zagmatwane jest :(
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Mam 37" 9603 i wszystko działa bardzo dobrze . Rozdzielczość 1920x1080 w 60 Hz a w tv formatowanie ustawione na obraz nieskalowany . Polecam obejrzenie filmu Full HD 1080p . Jakość masakruje mózg !
 
Do góry